Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçemizde Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle kutlandı
Tarih: 25.11.2018 00:01:30/ 1596okunma / 0yorum

24 Kasım Öğretmenler Günü çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler  ile kutlandı.Öğretmenler Günü ile ilgili ilk tören Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Yönetiminde Öğretmenler tarafından Atatürk Büstüne Çelenk Sunma Merasimi gerçekleştirildi.

Daha sonra Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehit Öğretmenlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Çelenk Sunma Merasimi sona erdi.

RESMİ TÖREN UZUNGÖL´DE

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili Resmi Program ise Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirildi.Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İmam Hatip Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen Öğretmenler Günü Programına Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Karakaş ile Çaykara İlçemizde Görev yapan ya/resimler/2018-11/25/0018534627250.jpgRESMİ TÖREN GÖZ KAMAŞTIRDI

Uzungöl Şehit Mehmet Aygün imam Hatip Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen Resmi Program birbirinden zengin etkinlikleri ile adeta göz kamaştırdı.

ÖZKAN´IN KOMPOZİSYONU BÜYÜLEDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Çaykara İlçemizde bulunan Liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci seçilen Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Hanife Sena Özkan´ın okuduğu kompozisyon misafirler tarafından çok beğenildi.

ZEYNEP´İN KOMPOZİSYONU KEYİFLE DİNLENDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Çaykara İlçemizde bulunan Ortaokullar arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci seçilen Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip lisesi Öğrencilerinden  Zeynep Su semiz´in okuduğu kompozisyon misafirler tarafından çok beğenildi

ÖĞRETMENLER ADINA KONUŞMA CİHAT  ÖĞRETMENDEN

İlçemizde görev yapan ÖÖğretmenler adına konuşma Uzungöl Şehit Mehmet aygün İmam Hatip Ortaokulu Öğretmenlerinden Cihat Akın tarafından gerçekleştirildi.

ORATORYO KEYİFLE DİNLENDİ

Uzungöl Şehit Mehmet aygün İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryo Gösterisi çok büyük bir keyif ile dinlendi.

FOLKLOR EKİBİ BÜYÜLEDİ
Çaykara Halk eğitim Merkezi tarafından açılan Kurs sayesinde hazırlanan Kız öğrenciler Halk Oyunları Ekibi geceye farklı bir anlam ve güzellik kattı.

Kız Öğrencilerimiz hazırlamış oldukları birbirinden güzel Halk Oyunları ile geceye katılan Misafirlerin Gönüllerini fethetmeyi başardılar.
ÖDÜLLER KAYMAKAM ÇİĞDEM´DEN/resimler/2018-11/25/0020322910442.jpgİlçemizde Liseler arasında gerçekleştirilen Kompozisyon Yarışmasında;

Birinci Seçilen :Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Hanife Sena Özkan

İkinci seçilen:İkinci Seçilen Çaykara Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Ayşegül Danış,

Üçüncü seçilen: Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Aysun Gün´e

Ödülleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

ORTAOKULLAR ARASI ŞİİR YARIŞMASI

/resimler/2018-11/27/1146485589901.jpg

İlçemizde Ortaokullar arasında gerçekleştirilen Şiir Yarışmasında;/resimler/2018-11/25/0021491974395.jpg

Birinci Seçilen :Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Zeynep Su Semiz

İkinci seçilen: Zeki Bilge Ortaokulu Öğrencilerinden Melike Bayram

Üçüncü seçilen: Zeki Bilge Ortaokulu Öğrencilerinden İnci Güneş ´e

Ödülleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

RESİM YARIŞMASI

İlçemizde İlkokullar arasında gerçekleştirilen Kompozisyon Yarışmasında;

Birinci Seçilen :Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulu Öğrencilerinden Burçak Hazal Öztürk

İkinci seçilen:Zeki Bilge İlkokulu  Öğrencilerinden Oğuz eren Korkmaz

Üçüncü seçilen: Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulu Öğrencilerinden Rukiye Döne Kaya´ya

Ödülleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

MASA TENİSİ TURNUVASI,

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile gerçekleştirilen Masa Tenisi Turnuvasında:

Şampiyon Çaykara Anadolu lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erol Malkoç´a

İkinci:Çaykara ÇPL Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz´a

Üçüncü:Okul Müdürü Hıdır Ayan´a

Dördüncü :Zeki Bilge İlkokulu Müdürü İzzet Gönan´a

Ödülleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

MEZUN ÖĞRETMENLERE TATLI BİR SÜRPRİZ

Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İmam Hatip Ortaokulu Öğretmenleri tarafından Eski öğretmenlere tatlı bir sürpriz gerçekleştirildi.

1998 Yılından önce çaykara İlçemizde Görev yapan öğrencilere mikrofon uzatan Öğretmenler o yıllardaki Öğretmenlerini anlatmalarını istediler.

Seneler sonra Öğrencilerden kendileri ile ilgili fikirlerini dinleyen öğrencilerin program esnasında duygulandıkları gözlerden kaçmadı.

KOMEDİ SHOV

Uzungöl  Şehit Mehmet Aygün İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve okulda yaşadıkları ilginç anların video gösterimi ile sunulduğu muhteşem video gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.

OKULLARDAN RESİM GÖSTERİSİ

İlçemizde bulunan okullarımızdan video gösterilerinin sunulduğu etkinlik büyük ilgi gördü.Öğrencilerimiz öğretmenlerimiz ile birlikte çeşitli etkinliklerde çektikleri fotoğraf gösterisi davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

ŞUBE MÜDÜRÜ KARAKAŞ-ÇAYKARA BİR EĞİTİM İLÇESİ

24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile Öğretmenlerimizi bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Erdoğan Karakaş Sportif  Sosyal Etkinlik anlamında da Çaykara İlçemizin farklı ve özel bir İlçe olduğunu Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İmam Hatip Ortaokulunun Öğretmenler Günü dolayısı ile gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler ile bunu bir kere daha gözler önüne serdiğini sözlerine ekledi./resimler/2018-11/25/0022418069250.jpgÖğretmenlik Mesleğinin farklı ve özel bir meslek dalı olduğunu içerisinde sabır,sevgi ve hoş görü barındıran bir meslek olduğunu ifade eden Şube Müdürü Erdoğan Karakaş öğretmenlerin toplumun gözünde her zaman farklı ve özel insanlar olduklarını Öğretmenlerimizin de tavır ve davranışları ile halkımızın onlara duymuş olduğu güveni yerin e getirdiklerini sözlerine ekledi.

MÜDÜR ÇAMURALİ-EĞİTİMDE ÇOK YOL ALDIK

Çaykara İlçemizin Eğitim Öğretim alanında elde etmiş olduğu başarı ve şampiyonlukların hiç birinin tesadüf olmadığını hepsinin planlı ve programlı çalışmanın ürünü olduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali 2000´li yılların başında Zeki Bilge İlkokulumuzda tek sınıfta okuldan sonra ve hafta sonları kendi imkanları ile gerçekleştirdikleri kurs ve ETÜT çalışmalarını günümüzde ise İlçemizdeki Tüm okullarımızda gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi./resimler/2018-11/25/0023452445436.jpgEğitimde Akademik başarı elde etmenin temel kuralının  Öğretmenin azim ve çalışkanlığından ve de yaptığı işe yüreği koymasından geçtiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çamurali Çaykara İlçemizde çalışan tüm öğretmenlerimiz ile bir ekip ve aile olmayı başardıklarını bu birliktelik ve kaynaşmanın ise öğretmenlerimizin yaptıkları işi benimsemelerine ve de başarı için yüreklerini ortaya koymalarına yol açtığını ifade etti.

BAŞKAN TOK-ÖĞRETMENLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Çaykara insanı olarak  öğretmenlerimize çok şey borçlu olduklarını Eğitim Öğretimde elde edilen başarının öğretmenlerimizin alın teri el emeği göz nuru olduğunu ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara Halkı olarak bu anlamda tüm öğretmenlerimize minnet borçlu olduklarını sözlerine ekledi.

Çaykara Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olduklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğretmenlerimizin de hiçbir zaman bu ilgilerini boşa çıkarmadıklarını çocuklarımızı geleceğe en mükemmel bir şekilde hazırlayabilmek için yoğun bir tempo ile çalıştıklarını sözlerine ekledi.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞ TACIMIZDIR

Öğretmenlerimizin toplumumuzun baş tacı olduklarını ve de öğretmenlerimize sadece senede bir gün değil senenin her günü değer vermemiz gerektiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Öğretmenlerin Usta bir sanatkar gibi kendilerine emanet edilen yavrularımızı nakış nakış işleyerek onları geleceğe hazırladıklarını sözlerine ekledi./resimler/2018-11/25/0025318541409.jpgÇaykara  İlçemizde göreve başlayalı henüz bir ay gibi çok kısa bir zaman olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem bu bir aylık zaman diliminde Okullarımızı tek tek ziyaret etme imkanı bulduklarını tüm okullarımızın alt yapılarını mükemmel bir şekilde oluşturarak çocuklarımızı geleceğe mükemmel bir şekilde yetiştirdiklerini sözlerine ekledi.

ÇAMURALİ YE TABLO HEDİYESİ

Çaykara İlçemizdeki Akademik Başarıda en büyük pay sahibi olan İlçe milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali gecede un utulmadı.İlçe milli eğitim Şube müdürü Erdoğan Karakaş yönetiminde Öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Ahmet Çamurali´ye gecenin anısına tablo hediye edildi.

İlçe milli Eğitim Müdürlüğümüzün hediyesi olan tablo Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem tarafından Ahmet Çamurali´ye hediye edildi

CANLI MÜZİK

Programda daha sonra canlı müzik organizasyonu gerçekleştirildi.Uzungöllü Sanatçı erol Akyüz ve Sanatçı Salih Bağdatlı gecede sahne aldılar.Sanatçıların çaldıkları ve oynadıkları birbirinden güzel oyun havaları ile öğretmen ve öğrenciler tadına doyum olmayan güzel bir gece yaşadılar.

ANI ANLATMA YARIŞMASI

Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İmam Hatip Ortaokulu tarafından organize edilen Anı Anlatma yarışması gerçekleştirildi.

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer,Çaykara Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Demircioğlu,Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara,Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zennur Öztekin Sezer ve  Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Hasan Bal´ın Juri olarak görev yaptıkları gecede Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Birinci,Çaykara İlçe milli eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ise ikinci seçildi.

Yarışmada dereceye giren Belediye Başkanı Tok ve İlçe milli eğitim Müdürü Çamurali´ye ödülleri Kaymakam Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret etti.Yaklaşık 1 ay önce Trabzon Valiliği Görevine Atanan Valimiz İsmail Ustaoğlu İlçeler bazında ilk ziyaretlerini Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerimize gerçekleştirdiler.
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Trabzon´da Meydana gelen kazada Çaykara Taşkıran mahallesinden Gönül Ağırman hayatını kaybetti. Kardeşi ağır yaralandı.
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Çaykara ilçesinde her yıl binlerce yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl´de teleferik projesi ihaleye çıkıyor.
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Bu gün 24 Kasım
Bu gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bu gün 24 Kasım İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir mesaj yayınladı.
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Çaykara Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifine İade-i Ziyarette bulundu.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
İlçemiz Maraşlı Mahallesi İmam Hatibi Murat Yüce tarafından açılan “Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi” Çaykara Halk Eğitim Merkezi önünde açıldı.
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara Eğridere Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
Esnaf Kefaletten Örnek Davranış
Esnaf Kefaletten Örnek Davranış
Çaykara İlçemizdeki Etkinlik ve Organizasyonlardaki örnek davranışları ile bilinen Çaykara Esnaf ve Kefalet Kooperatifi 19 Kasım 2018 Pazartesi Akşamı örnek bir davranışa daha imza attı.
Bölümlü-Çaykara arasındaki İlk Tünel Hizmete Açıldı
Bölümlü-Çaykara arasındaki İlk Tünel Hizmete Açıldı
Yapımı 2014 yılından beri devam eden Bölümlü-Çaykara arasındaki yolun ilk tüneli tamamlanarak trafiğe açıldı.
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşen Ayar ve Öğrencileri Tarafından Hazırlanan Müzikal Gösteri Herkesi Kendilerine Hayran Bıraktı
Çaykara Atamızı Andı
Çaykara Atamızı Andı
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışlarının 80. Yıl Dönümünde Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile anıldı.
Tırın Altında Can Verdiler
Tırın Altında Can Verdiler
Çaykara´lı Anne ve Oğlu Ankara´da Geçirdikleri Trafik Kazasında Tır Kamyonunun Altında Kalarak Feci Bir Şekilde Can Verdiler
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran Eğitim Kurumlarından Çiğ Köfte Etkinliği gerçekleştirildi.Geçtiğimiz senelerde de gerçekleştirilen ve artık geleneksel bir hale gelen Çiğ Köfte Etkinliği 29 Ekim 2018 Pazartesi Günü Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildi.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Perşembe
8 °C
Cuma
8 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi