İlginizi Çekebilir  • Perşembe 37 ° / 23 ° Güneşli
  • Cuma 39 ° / 21 ° Güneşli
  • Cumartesi 40 ° / 22 ° Güneşli

37 Yıl Sonra Kurtardığı Gazi İle Buluştu!

Çaykara Uzungöl Mahallesinden Araştırmacı-Yazar Fehmi Aygün 37 yıl önce Güneydoğuda Çatışmada ağır yaralıyken hayatını kurtardığı askeriyle buluştu.

Çaykara Uzungöl Mahallesinden Araştırmacı-Yazar Fehmi Aygün 37 yıl önce Güneydoğuda Çatışmada ağır yaralıyken hayatını kurtardığı askeriyle buluştu. 

Milaslı Güneydoğu Gazisi İsmet Kaya, 1980 yılında askerdeyken girdiği çatışma sonucunda ağır yaralıyken hayatını kurtaran Çaykara Uzungöl Mahallesinden komutanı Fehmi Aygün´ü sosyal medya aracılığıyla buldu ve kendisini ziyarete gelen Aygün´ü davul zurnayla karşıladı. 37 yıllık hasreti bitiren kavuşma, duygu dolu anlara sahne oldu./resimler/2018-3/28/1145075206463.jpgMilaslı Güneydoğu Gazisi İsmet Kaya, 1980 yılında İskenderun´da askerlik yaparken kaçakçılarla girdikleri çatışmada ağır yaralandı. Yüzüne şarapnel parçası isabet eden Kaya, o dönemki komutanı Astsubay Fehmi Aygün ve askeri personel tarafından hastaneye kaldırıldı. Tedavisi boyunca sık sık ölümle yaşam arasında gidip gelen Kaya, taburcu olduktan sonra memleketi Milas´a döndü ancak şarapnel parçasının verdiği hasar tamamıyla düzelmedi. Oldukça sancılı günler geçiren Kaya, daha sonra yine komutanı Aygün´ün yardımı ve desteğiyle bir süre daha tedavi gördükten sonra sağlığına kavuştu.

Yaşanan olayın ardından gazi olan İsmet Kaya, hayatını kurtaran onu yaşama bağlayan komutanı Fehmi Aygün´ü aradı. Ancak bir türlü komutanına ulaşamadı. Kısa süre önce sosyal medyada komutanını aramaya devam eden Gazi Kaya, tam 37 yıl sonra komutanı Aygün´e ulaştı.

?Beni hayata bağlayan, yaşamam için elinden gelen bütün gayreti gösteren komutanımı 37 yıl sonra sosyal medyada buldum ve kendisini ziyaret etmek istediğimi söyledim. O da bana, ?Sen zahmet etme ben seni ziyarete gelirim´ dedi.? diyerek 37 yıllık hasretin bitiş hikâyesini anlatan Gazi Kaya, kendisini ziyarete gelen komutanını terminalde davul-zurnayla ve çiçeklerle karşıladı. Daha sonra komutanını ailesiyle misafir eden Kaya, komutanı Aygün ile askerlik anılarını yâd etti.

Sosyal medyada gelen bir mesajla Kaya´nın yaşadığını öğrenince büyük sevinç yaşadığını anlatan Aygün, emekli olduktan sonra İstanbul´da yaşadığını belirterek, ?Uzun yıllar geçti ve ben de İsmet Kaya´ya ulaşamayınca umudumu yitirmeye başlamıştım. Sosyal medyaya gelen mesajı okuyunca, hemen onu ziyaret etmeye karar verdim. Askerime kavuşmanın mutluluğunu yaşadım.? diyerek duygularını ifade etti. 

Haber:gunaydinmilas.com