İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Açıköğretim Kayıtlarında

Açıköğretim Kayıtlarında Son İki Gün

2021 Yılı Açıköğretim ortaokul ve Açıköğretim Lise Güz Dönemi ek kayıtları 15 Ekim 2021 tarihinde sona eriyor.

Yeni Kayıt yapacak olan ve Kayıt yenileyecek olan öğrencilerin 15 Ekim 2021 mesai bitimine kadar işlemlerini tamamlayarak Halk Eğitim Merkezlerine onaylatmaları gerekiyor.

Açık Öğretim Ortaokul ve Lise kayıtları 27 Eylül 2021 tarihinde başlamış ve 8 Ekim 2021 tarihinde sona ermişti.Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık”  Eğitim Seferberliği kapsamında 2021 Yılı Güz Dönemi Açıköğretim ortaokul ve lise kayıtları 15 Ekim 2022 Cuma Günü mesai bitimine kadar uzatılmıştı.

ADAYLARIN NE YAPMASI GEREKİYOR

Açıköğretim Ortaokul ya da Açıköğretim Lise’ye yeni kayıt yapacak ya da kayıt yenileyecek olan adayların

ATM  Kartsız İşlemler butonundan ya da İnternet Bankacılığından

Ödemeler

Eğitim,sınav ve üniversiteler

Meb

Açıköğretim Kurumu Lise Ortaokul Kayıt Yenileme

Ekranından sınav seçerek,T.C.Kimlik No ve telefon numarası girerek

50 TL Sınav ücretini yatırdıktan sonra Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne başvuru yaparak Yeni Kayıt ve Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayabilecekler.

MÜDÜR GÖNAN-VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR OLMASIN

Kayıt Yenileme işlemleri ile ilgili olarak Gazetemize açıklamalarda bulunan Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan adayların 15 Ekim 2021 tarihine kadar kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerektiğini ,normal sürenin 8 Ekim tarihinde sona erdiğini adayların mağdur olmamaları için zamanında başvuru yapmaları gerektiğini ifade etti.

Ortahisar Halk Eğitim Müdürü Orhan Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesi kapsamında çalışma başlattıklarını duyurdu. Genç, kayıtların 15 Ekim’e kadar uzadığını belirtti.

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezleri tarafından çalışma başlattıklarını duyurdu. Gönan, yaptığı açıklamada, “Bakanlığımız, Projeye katılımın arttırılması için,  kayıtları kapanmış bulunan Açıköğretim kayıtlarını , 15 Ekim 2021 tarihine kadar uzatmıştır. İlçemiz  genelinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizce Açıköğretim Ortaokul ve Açıköğretim Lise kısmına kadın kursiyerlerimizin kayıtlarının arttırılması ve okuma yazma bilmeyen bayanların okuma yazma kurslarına kayıt olması için ; “Nerede Kalmıştık” Eğitim Seferberliği projesi kapsamında, son iki  günün iyi değerlendirilmesi gerekir. Bu sebeple tüm ilkokul, ortaokul, lise ve halk eğitimi merkezi müdürlüklerimizin çalışma yapmasını, her kanaldan resmi ve sosyal medyadan duyuru yapılması , köy muhtarları iletişim, köy ve mahalle anonsları, yerel gazete, okul velilerine mesaj atma,Whatshap grupları üzerinden konu ile ilgili bilgi verilmesi, sözlü iletişim halinde bilgilendirme yapılması ve benzeri yollar ile 15 Ekim 2021 tarihine kadar çalışma yapılmasını, eğitim imkanı yarıda kalmış, bir şekilde eğitimden uzak kalmış bayanların Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizin Açıköğretim Ortaokul ve Açıköğretim Lise bürolarına ve okuma yazma kurslarına yönlendirme yapılması hususlarında ilgi ve yardımlarınızı saygı ile dileriz” dedi.