Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Tarih: 16.9.2019 15:00:42

Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.

Uzungöl´ün En Önemli İlim Adamlarından Merhum Hacı Ahmet Akyüz´ün Torunu olan Ahmet Akyüz aynı zamanda Yine Bölgemizin Önemli İlim adamlarından Muhammet Akyüz´ün  Kardeşinin Oğlu,Bursa´da İmam Hatip olarak Görev Yapan Mustafa Akyüz´ün ise oğlu./resimler/2019-9/16/1508235581869.jpgÖte Yandan Gelin Gülseren Akyüz ise 1998 Yılında Birilerinin hunharca emelleri doğrultusunda Uzungöl´de oteli yakılan ve Terör Baronları tarafından Şehit Edilen Merhum Mustafa(Kemal) Akyüz´ün Dünyalar Güzeli Kızı…

15 Eylül 2019 Pazar  Akşamı Uzungöl Sezgin Otel Restaurant´ta gerçekleştirilen Düğün Törenine Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,Çaykara Belediyesi Meclis Üyeleri Seyfullah Kaya ve Temel Şimşek,Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı./resimler/2019-9/16/1508493238435.jpgMahşeri bir kalabalığın yaşandığı düğün töreninde Uzungöl ve çevre il ve ilçelerden gelen yüzlerce davetli Genç Çiftlerimizin Düğün Törenleri için Sezgin Otel´e  koştular

ÖNCE DİNİ NİKAH TÖRENİ

Programın İlk Bölümünde Dini Nikah Töreni gerçekleştirildi.Uzungöl´ü yetiştirdiği en önemli İlim adamlarından Muhammet Akyüz Hocamız tarafından önce Kur´an-ı Kerim Tilaveti,ardından Dini Sohbet,hemen ardından ise Dua okundu.

RESMİ  NİKAH TÖRENİ

Genç Çiftlerin Resmi Nikah Törenleri Salonda gerçekleştirildi.Damadın Nikah Şahitliğini Murat Akyüz yaparken Gelin Gülseren Akyüz´ün  Nikah Şahitliğini ise Mahmut Akyüz  yaptı./resimler/2019-9/16/1509087301429.jpgGenç Çiftlerimizin Resmi Nikahları Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından kıyıldı.

Genç Çiftlere evlilikte 4S Kuralından söz eden Başkan Hanefi Tok Sevgi,Saygı,Sadakat ve Sabır  ilkeleri ile kurulan yuvaların her zaman kalıcı olduğunu genç çiftlerimizin bir ömür boyu bu kurallara uymaları gerektiğini ve bu kurallara uyuldukça ömürlerinin hep huzur ve mutluluk içinde geçeceğini ifade etti

Daha sonra Evlilik Cüzdanı Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından Gelin Gülseren Akyüz´e takdim edildi

Başkan Hanefi Tok tarafından Damat Ahmet Akyüz´e  ise Kur´an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.Kur´an-ı Kerimin yaşam şeklimizi belirleyen Dinimizin Temel Kuralı olduğunu ifade eden Başkan Hanefi Tok  Kuran-ı Kerimin okunması gerektiğini ancak okunduğu ve yaşam şekli haline getirildiği zaman bir anlamının bulunduğunu,Bayrağımızın ise Bağımsızlığımızın Sembolü olduğunu bu iki değerin ömrümüzün sonuna kadar başımızın üstünde taşlınması gerektiğini ifade etti.

EROL AKYÜZ-SALİH BAĞDATLI´DAN MÜZİK RESİTALİ

Uzungöl ve Bölge Düğünlerinin vaz geçilmeyen Müzik Ekibi Erol Akyüz ve Salih Bağdatlı Genç Çiftlerin düğün Törenlerinde sahne aldılar.

Birbirinden güzel oyun havaları eşliğinde Düğüne katılan davetlilerin saatlerce eğlenmelerini sağlayan Erol Akyüz  ve Salih Bağdatlı sahneyi alkışlar eşliğinde terk etti./resimler/2019-9/16/1509353239433.jpgYAŞ PASTA VE TAKI TÖRENİ

Yaş pasta ve Takı Töreni ile devam eden Düğün Töreninde özellikle Takı Töreni esnasında Davetli,ler uzun kuyruklar oluşturarak Genç Çiftlerimizin bu mutluluklarına ortak oldular.

KERİM AYDIN UZUNGÖL´DE

Bölgemizin yetiştirdiği en önemli kaval üstatlarından Kerim Aydın   programda sahne aldı.

Ulusal Müzik Dünyasında Karadeniz Müziğimizin Temel Entrünmanlarından bir tanesi olan Kavalı muhteşem bir şekilde temsil eden Sanatçı Kerim Aydın   her zaman olduğu gibi yine muhteşem bir performans ile düğüne katılan davetlilerin saatlerce ve de gönüllerince eğlenmelerini sağladı

EĞLENCE TAVAN YAPTI

Genç Çiftlerin Düğün Törenlerinde Yaş Pasta ve Takı Töreninin ardından eğlence gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

STÜDYO ARKADAŞ GECENİN RESMİNİ ÇEKTİ

Yaklaşık 40 senedir Çaykara İlçemizin Fotoğraf yükünü omuzlarında taşıyan Stüdyo Arkadaş Yusuf Başoğlu Genç Çiftlerin Düğün Törenlerinde de çektiği muhteşem resimler ile bu muhteşem geceyi kalıcı hale getirdi.

/resimler/2019-9/16/1510036990148.jpgFOTOĞRAF ÇEKİMİ

Programın son Bölümünde Aile Fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi.Aile Yakınları ve Düğüne katılan yüzlerce davetli fotoğraf çekim törenine katılarak bu özel geceyi kalıcı hale getirdiler

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

Programın sonunda Sezgin Otel Bahçesinde Havai Fişek Gösterisi gerçekleştirildi.Muhteşem Renkli Görüntülerin yaşandığı Havai Fişek Gösterisi Davetliler tarafından büyük bir ilgi ile izlendi.

MUTLULUKLAR ÇOCUKLAR

Çaykara Gündem Gazetesi olarak Ömürlerinin en güzel,en anlamlı ve de en doğru kararlarını veren Sevgili Ahmet & Gülseren Akyüz Çiftini bu anlamlı ve güzel kararlarından dolayı tebrik ediyor,genç çiftlerimize sağlık,mutluluk ve de başarı dolu uzun bir yaşam diliyoruz.

Haber:Hilmi Kanık

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Akyüz Ailelerinin Mesut Gecesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Emekli öğretmen Mehmet Şahin´in kaleme aldığı ‘Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi?´ adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Adam Gibi Adam Olmak
Adam Gibi Adam Olmak
Çaykaralı hemşehrimiz araştırmacı-yazar İbrahim Tuncer´in kaleme aldığı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Uzungöl´ü Anlamak
Uzungöl´ü Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ü Anlamak İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Derneği tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi Planlanan Yıkım Çalışması ile ilgili olarak Uzungöl Halkına Destek olmak amacı ile bir basın açıklaması yayınlandı.
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Tek Yürek…İmar Planı olmayan Uzungöl´de İmara aykırı oldukları gerekçesi ile Yıkım Kararı verilen ve İnşaat Sahiplerine Yıkım İşlemleri için Tebligat gönderilen Uzungöl´de Tüm Uzungöl Halkı Haklı davasında tek yürek olarak bir araya geldi.
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin Hocamız yazdığı güzel şiiri ile Yıkım Çalışmasının yanlışlığını ifade etti ve yetkililerin bu konudaki kararlarını yeniden gözden geçirmelerini talep etti.
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
1965 Yılında Şirin Beldemiz Uzungöl´den Van Özalp Dönerdere Köyümüze İskan olarak giden Hemşerilerimiz Uzungöl´deki kardeşlerine yönelik bu yıkım çalışmasına büyük tepki gösteriyor.
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Karayolu Dernekpazarı çıkışında meydana gelen kazada 5 Kişi yaralandı.
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl´ü Cezalandırmak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam isimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun oğlu dünya evine girdi.
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
11 Ağustos 2019 Pazar Günü itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulan Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı 27 Eylül 2019 Cuma Günü Saat 11.00´da gerçekleştirilecek.
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün sevilen isimlerinden Cemal Şimşek ile Elmalı Mahallesinden Kader Kaplan 14 Eylül 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhtaşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Çaykara Yüksekokul istiyoruz Platformu Başkanı Seyyit Türker´in kaleme aldığı,” Hasan Erol ve Meslek Yüksekokulu” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´ün En sevilen İsimlerinden Yunus Zeki İnci ile İstanbul´dan Gamze Gökeri 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sofram Restaurant´ta gerçekleştirilecek olan Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Diyecekler.
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Yeni Bir eğitim Yılına Başlarken" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de masal Tadında güzel bir düğün…Uzungöl´ün sevilen Genç İsimlerinden Fatih Danış ile yine Uzungöl´de herkesin çok saygı duyduğu Sümeyye Genel muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
Muhtarın Düğün Heyecanı
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden ve Turizm Çalılşanlarından Tevfik Şen ile Ankara´dan Kübra Nazlı 31 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET diyecekler.
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Sümeyye İle Mesut´un En Mesut Geceleri
Uzungöl´ün Sevilen İsimlerinden Kamil Gosgoroğlu´nun Dünyalar güzeli Kızı Sümeyye ile Trabzon´dan Mesut Yılmaz bu hafta sonu gerçekleştirecekleri iki farklı düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET diyecekler.
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´de Muhammet Elif´´ine Kavuşuyor
Uzungöl´ün Sevilen Genç İsimlerinden Muhammet İnci ile Elif Akyüz 2 Eylül Pazartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Demeye hazırlanıyorlar.
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Ufuk Özen Alibeyoğlu´nun Yeni Görev Yeri Ardeşen Kaymakamlığı
Çaykaralı hemşehrimiz Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu Bitlis Güroymak ilçesi Kaymakamlığı görevini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi