Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve de Bu Sene 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ankara Trabzon Günleri” 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Final Organizasyonları ile tamamlandı.
Tarih: 7.5.2018 10:14:24/ 1833okunma / 0yorum

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve de Bu Sene 3-6  Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ankara Trabzon Günleri” 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Final Organizasyonları ile tamamlandı.

Çaykara Stantımız Etkinliklerde her sene olduğu gibi bu sene de en fazla ilgi gören İlçe Stantı olma özelliğini koruyarak Organizasyonu tamamladı./resimler/2018-5/7/1027475527645.jpgÇaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok 4 gün boyunca Ankara´da Çaykara Stantımızda yer alarak hem gelen Bürokratlarımızı hem de Çaykara´lı Hemşerilerimizi hem karşıladılar hem de Çaykara´lı Hemşerilerimiz ile bolca sohbet etme imkanını yakalamış oldular.

AYRANCI-ÇAYKARA İLE GURUR DUYUYORUM

4 Gün Boyunca Çaykara Stantımızın hem Bürokratlarımız tarafından hem de halkımız tarafından ziyaretçi akınına uğradığını ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara İlçemizi Ankara´da en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade etti./resimler/2018-5/7/1030113499180.jpgİnsanlarımızın Çaykara İlçemize her alanda örnek ve de model olarak baktıklarını bu yüzden de Geleneksel Ankara Trabzon Günlerinde en büyük ilgilerden birinin kendi stantlarına gösterildiğini ve de bu durumun kendileri açısından büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Kaymakam İhsan Ayrancı böylesine güzel,örnek ve de herkes tarafından model olarak kabul edilen bir İlçenin Kaymakamı olmaktan ve de bu İlçeyi Yönetmekten büyük bir Onur duyduğunu sözlerine ekledi.

TOK-STANTIMIZ BÜYÜLEDİ

Ankara´da gerçekleştirilen Geleneksel Trabzon Günlerinde bulunmaktan ve de Çaykaraİlçemizi temsiln etmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta Üreten Eller ve de Forodigo Kurslarımız olmak üzere emeği geçen herkese Çaykar´a Halkı adına teşekkür etti./resimler/2018-5/7/1033462097143.jpgAnkara´da hem Stantlarına hem de kendilerine gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu,TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman,Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek olmak üzere Ankara´da kendilerini yalnız bırakmayan Tüm yönetici.bürokrat,iş adamı ve de kıymetli vatandaşlarımıza Çaykara Halkı adına teşekkür borçlu olduklarını sözlerine ekledi

YOĞUN ZİYARETÇİ TRAFİĞİ

Organizasyon boyunca Çaykara Stantımıza Hem Bürokratlarımızın hem de Halkımızın ilgisi çok yoğun oldu.

BAKAN SOYLU ÇAYKARA STANTIMIZDA

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu her zaman olduğu gibi Çaykara Stantımızı yine yalnız bırakmadılar.Sayın Bakanımız Stantımızı ziyaret ederek Hem Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ile hem de Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ile bolca sohbet etti./resimler/2018-5/7/1034346941835.jpgİçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu´nun ziyaretlerinde Ankara Geleneksel Trabzon Günleri konuşulurken aynı zamanda Çaykara İlçemizde devam eden çalışmalar ve gerçekleştirilecek olan projeler hakkında da fikir alış verişinde bulunuldu.

HACIMÜFTÜOĞLU STANTIMIZI ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Çaykara´lı Hemşerimiz Seyfullah Hacımüftüoğlu Çaykara Stantımızı ziyaret etti.

Genel Sekreterimiz Hacımüftüoğlu Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ile bolca sohbet ederek bir yerde Çaykara Özlemini de gidermiş oldu.

ZİYARETÇİ AKINI

Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Sayın Şeref Malkoç,İçişleri Eski Bakanımız Sayın Sabahattin Öztürk,İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişi Sayın Murat Hakyemez,Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mazhar Yıldırımhan,Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz,Trabzon Eski Valimiz Sayın Abdil Celil Öz,Başbakanlık Müşaviri Serdar Beşikçi ve Ankara´da bulunan bir çok bürokrat ve İş Adamı Çaykara Stantımızı ziyaret ederek hem hayırlı olsun dişleklerinde bulundular hem de Stantımızda sergilenen ürünleri inceleme imkanına sahip oldular

ÜRETEN ELLER BÜYÜLEDİ

Geleneksel Ankara Günlerinde en fazla  ilgi çeken Stantlarımızdan bir tanesi de Üreten Eller Stantımız oldu.İlçemiz Elmalı Mahallesi Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Öncülüğünde İlçemiz Elmalı Mahallesinde açılan ve de 20 Elemanın çalıştığı Üreten Eller Kursumuzda üretilen hediyelik eşyalar adeta göz kamaştırdı.

Üreten Eller Kursumuzda üretilen birbirinden güzel hediyelik eşyalar Stantımızı ziyarete gelen tüm ziyaretçilerin çok büyük ilgisini çekerken Çaykara İlçemizde böylesine örnek bir Üretim Yerinin bulunması ise farklı bir övünç kaynağı oldu.

FORODİGO HAYRAN BIRAKTI

İlçemiz Öğretmen Evi ASO´nun üst katında çalışmalarına devam eden Forodigo Kursiyerleri tarafından üretilen işleme ve dokuma ürünleri Ankara Geleneksel  Trabzon Günlerinin en fazla ilgi çeken köşelerinden bir tanesi oldu.

Kadınlarımızın büyük bir itina ile işledikleri el emeği göz nuru birbirinden değerli dokuma ürünleri Sergide ziyaretçiler tarafından adeta kapışıldı ve de kısa sürede bitti.

FOTOĞRAF SERGİSİ ÇOK FARKLI

Çaykara İlçemizin Turistik yerleri ve doğal güzelliklerinin sergilendiği Fotoğraf Sergisi tabiri caiz ise adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Başta Sultanmurat Yaylası,Garester Yaylası,Uzungöl,Yedi Göller olmak üzere  İlçemizde bulunan Yayla ve Mezire Fotoğraf ve de Video Görüntülerinin sergilendiği Görsel Sunum Stantımız Organizasyon boyunca en fazla ilgi gören Stantlarımızın başında yer aldı.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 26 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Madur Dağı Şenlendi!
Madur Dağı Şenlendi!
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Köprübaşı Madur dağı şenliği coşku ile kutlandı.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilecek
Kurtdağı Şenlendi!
Kurtdağı Şenlendi!
Çaykara´nın Kurtdağı Mevkii´nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yayla şenliği Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapılacak.
Uzungöl´de Yaşayan Tarih Yaz Yolu
Uzungöl´de Yaşayan Tarih Yaz Yolu
Kıymetli Çaykara Gündem Dostları…Yaz Yolu Uzungöl Kültüründe çok farklı bir yere ve öneme sahiptir.Çünkü insanlarımız geçmiş senelerde geçimlerini tamamen tarım ve hayvancılıktan sağlamakta idiler.Hayvancılıkta ise doğal olarak yaz mevsimlerinde yaylaya gitmek ve de yaylacılık yapmak bir yerde zorunlu idi.İşte şimdi biz sizlere yaylaya giderken kullanılan bu yaz yolunu tanıtmaya çalışacağız.
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı"KEMER ÇAYIRI´NIN 3000 YILLIK HİKAYESİ" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz
Arap Baharı Söndü!
Arap Baharı Söndü!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “ARAP BAHARI SÖNDÜ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
Erzurum ılıca Yavuz Selim İlk öğretmen okulunun geleneksel yıllık Toplantısının 22´ncisi Trabzon´da gerçekleştirildi.
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA “D” VE “T” SESLERİNİN KARIŞTIRILMA NEDENLERİ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi büyüledi.Çaykara İlçemizde görev yapan İki İmam Hatip tarafından açılan Ahşap Yakma ve Dağlama Sanatı Sergisi Çaykara Halkımız tarafından büyük ilgi gördü.
Göz Kamaştıran Sergi
Göz Kamaştıran Sergi
Dernekpazarı ilçesinde öğrencilerin yılsonu sergisi göz kamaştırdı.
Gurbette Ortak Sevdamız Trabzondur!
Gurbette Ortak Sevdamız Trabzondur!
Bir süre önce yapılan genel kurulla Trabzon Dernekler Federasyonu başkanlığına seçilen hemşehrimiz İsmail Şatıroğlu, “TDF´de siyaset olmayacak, ayrımcılık hiç olmayacak. Bizim gurbette ortak sevdamız hasretimiz Trabzon ve Trabzonludur,” dedi.
Uzungöl´lüler Pendik´te Buluştu
Uzungöl´lüler Pendik´te Buluştu
İstanbul Kaynarca´da faaliyet gösteren Uzungöl ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Uzungöl´lü hemşehrilerimizi ve Uzungöl sevdalılarını iftar yemeğinde buluşturdu.
Çaykara Söz Varlığından Damlalar
Çaykara Söz Varlığından Damlalar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA SÖZ VARLIĞINDAN DAMLALAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Kale Dağı İle Sohbet
Kale Dağı İle Sohbet
Antalya Bilim Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı “KALE DAĞI İLE SOHBET” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu son albümünde bulunan ‘olsun Bakalım Olsun´ Türküsüne klip çekti.
Tuncer, TYD İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
Tuncer, TYD İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanlığına hemşehrimiz Yazar-Araştırmacı İbrahim Tuncer atandı.
Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı.
İstanbul´da Bahar Şenliği Büyüledi
İstanbul´da Bahar Şenliği Büyüledi
İstanbul Pendik Trabzonlular Derneği Pendik Şubesinin Açılışı ve Bahar Şöleni 13 Mayıs 2018 Pazar Günü İstanbul Pendik´te Tavşantepe Metro İstasyonunun yanında bulunan alanda gerçekleştirildi.
Anadoılu Lisesinden Türk Dil Bayramı Etkinliği
Anadoılu Lisesinden Türk Dil Bayramı Etkinliği
Çaykara Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü tarafından 741. Yıl Türk Dil Bayramı Etkinliği ve Tiyatro Oyunu Sahneye koyma etkinlikleri gerçekleştirildi.
Özlem Dolu ÇAYKARA
Özlem Dolu ÇAYKARA
Araştırmacı yazar Mustafa Afacan´ın kaleme aldığı "ÖZLEM DOLU ÇAYKARA" adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Minik Yüreklerden Muhteşem final
Minik Yüreklerden Muhteşem final
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının son dönemlerine yaklaştığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde ilk Yıl Sonu Gösterisi Çaykara Merkez Fatma Yerekaban 4-6 Yaş Kur´an Kursu ve Anaokulundan geldi.
Bizim MANİFESTOMUZ
Bizim MANİFESTOMUZ
Trabzonlu Şair Hakan Osmanlı Gürek´in kaleme aldığı “BİZİM MANİFESTOMUZ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Artvin´de Aşıklar ve Şairler Buluşması
Artvin´de Aşıklar ve Şairler Buluşması
Artvin Belediyesi, Kültür ve Turizm il müdürlüğü ile Şavşat Belediyesinin katkılarıyla organize edilen 3´ncü 7 Bölge 7 İklim Âşıklar ve Şairler şöleni yapıldı.
Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı!
Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı!
Trabzon´da ev hanımı olan Çaykaralı Filiz Naz´ın sanat tutkusu görenleri hayrete düşürüyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
25 °C
Salı
25 °C
Çarşamba
25 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi