Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve de Bu Sene 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ankara Trabzon Günleri” 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Final Organizasyonları ile tamamlandı.
Tarih: 7.5.2018 10:14:24/ 2167okunma / 0yorum

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve de Bu Sene 3-6  Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ankara Trabzon Günleri” 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Final Organizasyonları ile tamamlandı.

Çaykara Stantımız Etkinliklerde her sene olduğu gibi bu sene de en fazla ilgi gören İlçe Stantı olma özelliğini koruyarak Organizasyonu tamamladı./resimler/2018-5/7/1027475527645.jpgÇaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok 4 gün boyunca Ankara´da Çaykara Stantımızda yer alarak hem gelen Bürokratlarımızı hem de Çaykara´lı Hemşerilerimizi hem karşıladılar hem de Çaykara´lı Hemşerilerimiz ile bolca sohbet etme imkanını yakalamış oldular.

AYRANCI-ÇAYKARA İLE GURUR DUYUYORUM

4 Gün Boyunca Çaykara Stantımızın hem Bürokratlarımız tarafından hem de halkımız tarafından ziyaretçi akınına uğradığını ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara İlçemizi Ankara´da en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade etti./resimler/2018-5/7/1030113499180.jpgİnsanlarımızın Çaykara İlçemize her alanda örnek ve de model olarak baktıklarını bu yüzden de Geleneksel Ankara Trabzon Günlerinde en büyük ilgilerden birinin kendi stantlarına gösterildiğini ve de bu durumun kendileri açısından büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Kaymakam İhsan Ayrancı böylesine güzel,örnek ve de herkes tarafından model olarak kabul edilen bir İlçenin Kaymakamı olmaktan ve de bu İlçeyi Yönetmekten büyük bir Onur duyduğunu sözlerine ekledi.

TOK-STANTIMIZ BÜYÜLEDİ

Ankara´da gerçekleştirilen Geleneksel Trabzon Günlerinde bulunmaktan ve de Çaykaraİlçemizi temsiln etmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta Üreten Eller ve de Forodigo Kurslarımız olmak üzere emeği geçen herkese Çaykar´a Halkı adına teşekkür etti./resimler/2018-5/7/1033462097143.jpgAnkara´da hem Stantlarına hem de kendilerine gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu,TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman,Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek olmak üzere Ankara´da kendilerini yalnız bırakmayan Tüm yönetici.bürokrat,iş adamı ve de kıymetli vatandaşlarımıza Çaykara Halkı adına teşekkür borçlu olduklarını sözlerine ekledi

YOĞUN ZİYARETÇİ TRAFİĞİ

Organizasyon boyunca Çaykara Stantımıza Hem Bürokratlarımızın hem de Halkımızın ilgisi çok yoğun oldu.

BAKAN SOYLU ÇAYKARA STANTIMIZDA

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu her zaman olduğu gibi Çaykara Stantımızı yine yalnız bırakmadılar.Sayın Bakanımız Stantımızı ziyaret ederek Hem Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ile hem de Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ile bolca sohbet etti./resimler/2018-5/7/1034346941835.jpgİçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu´nun ziyaretlerinde Ankara Geleneksel Trabzon Günleri konuşulurken aynı zamanda Çaykara İlçemizde devam eden çalışmalar ve gerçekleştirilecek olan projeler hakkında da fikir alış verişinde bulunuldu.

HACIMÜFTÜOĞLU STANTIMIZI ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Çaykara´lı Hemşerimiz Seyfullah Hacımüftüoğlu Çaykara Stantımızı ziyaret etti.

Genel Sekreterimiz Hacımüftüoğlu Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ile bolca sohbet ederek bir yerde Çaykara Özlemini de gidermiş oldu.

ZİYARETÇİ AKINI

Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Sayın Şeref Malkoç,İçişleri Eski Bakanımız Sayın Sabahattin Öztürk,İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişi Sayın Murat Hakyemez,Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mazhar Yıldırımhan,Trabzon Valimiz Sayın Yücel Yavuz,Trabzon Eski Valimiz Sayın Abdil Celil Öz,Başbakanlık Müşaviri Serdar Beşikçi ve Ankara´da bulunan bir çok bürokrat ve İş Adamı Çaykara Stantımızı ziyaret ederek hem hayırlı olsun dişleklerinde bulundular hem de Stantımızda sergilenen ürünleri inceleme imkanına sahip oldular

ÜRETEN ELLER BÜYÜLEDİ

Geleneksel Ankara Günlerinde en fazla  ilgi çeken Stantlarımızdan bir tanesi de Üreten Eller Stantımız oldu.İlçemiz Elmalı Mahallesi Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin Öncülüğünde İlçemiz Elmalı Mahallesinde açılan ve de 20 Elemanın çalıştığı Üreten Eller Kursumuzda üretilen hediyelik eşyalar adeta göz kamaştırdı.

Üreten Eller Kursumuzda üretilen birbirinden güzel hediyelik eşyalar Stantımızı ziyarete gelen tüm ziyaretçilerin çok büyük ilgisini çekerken Çaykara İlçemizde böylesine örnek bir Üretim Yerinin bulunması ise farklı bir övünç kaynağı oldu.

FORODİGO HAYRAN BIRAKTI

İlçemiz Öğretmen Evi ASO´nun üst katında çalışmalarına devam eden Forodigo Kursiyerleri tarafından üretilen işleme ve dokuma ürünleri Ankara Geleneksel  Trabzon Günlerinin en fazla ilgi çeken köşelerinden bir tanesi oldu.

Kadınlarımızın büyük bir itina ile işledikleri el emeği göz nuru birbirinden değerli dokuma ürünleri Sergide ziyaretçiler tarafından adeta kapışıldı ve de kısa sürede bitti.

FOTOĞRAF SERGİSİ ÇOK FARKLI

Çaykara İlçemizin Turistik yerleri ve doğal güzelliklerinin sergilendiği Fotoğraf Sergisi tabiri caiz ise adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Başta Sultanmurat Yaylası,Garester Yaylası,Uzungöl,Yedi Göller olmak üzere  İlçemizde bulunan Yayla ve Mezire Fotoğraf ve de Video Görüntülerinin sergilendiği Görsel Sunum Stantımız Organizasyon boyunca en fazla ilgi gören Stantlarımızın başında yer aldı.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Erken Ocaklı´ya Vefa
Erken Ocaklı´ya Vefa
Karadeniz müziğinin “Türkü Babası”nın Yaşam Öyküsü Kitaplaşıyor
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara´nın geçmişten günümüze yaşamı konu alan “ÇAYKARA KÜLTÜRÜ” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı genç sanatçı Gökhan Tabanoğlu ilk klibi olan “Bekarların Duası” ile müzikseverlerin karşısına çıktı..
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykaralı araştırmacı-Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı ”Çaykara´da Dua ve Beddualar” isimli makalesini yayınlıyoruz.
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde buluşuyor.Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Seyir Gecesi Düzenleniyor.
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği´nin ortaklaşa düzenledikleri 2´nci Trabzon Tanıtım Günleri başladı.
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Yaşayan İnsan Hazinelerimiz UNESCO´nun Birer Temsilcisi
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “DERTLERE DERMEN SIHHIYECI HÜSEYİN AMCA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da “Seyir Gecesi” düzenleniyor.
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve Yaşar AGA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
Akköse ve Ulucami Mahalleleri İstanbul´da Zenolular Derneği kurdu.
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA ÖLÇÜLÜ VE UYAKLI DEYİŞLER ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Ressam Mustafa Arslan´ın ´Fırçamın Ucundan Doğa Hikâyeleri´ konulu resim sergisi Trabzon´da törenle açıldı.
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara İlçemizde Galandar Geleneği işle İlgili Güzel Bir Yazımızı Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Bu gün fotoğraflar eşliğinde Uzungöl´de sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarmak istedik.Uzungöl´ün unutulmuş değerlerini sizlere anımsatmak istedik
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Trabzon´da serbest meslek sahibi, inşaat sektörü çalışanı Çaykaralı Mustafa Arslan´ın sanat tutkusu resme dönüştü. Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri salonunda ilk kişisel sergisi sanat severlerle buluşuyor.
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Hemşehrimiz, Eğitimci-Araştırmacı-Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “PAÇAN CAMİİNDE MUSHAFLAR NİÇİN TOPLATILMIŞTI” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Trabzon Büyükşehir Belediyesi iç denetçisi hemşehrimiz Osman Abanoz´un kaleme aldığı “ Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü” adlı makalesini paylaşıyoruz
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KARAMANOĞLU TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Bir Yaprak..!
Bir Yaprak..!
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BİR YAPRAK "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Çaykara ve Ötesinden Portreler Kitabı Çıktı
Çaykara ve Ötesinden Portreler Kitabı Çıktı
Çaykara´nın yetiştirdiği birçok önemli şahsiyetlerin hayat hikâyelerinin konu olduğu “ÇAYKARA VE ÖTESİNDEN PORTRELER” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykara Adına Yazılan Kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde
Çaykara Adına Yazılan Kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde
Çaykaralı hemşehrimiz İbrahim Tuncer öncülüğünde bölgemiz adına yazılan ve piyasaya çıkan kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde yerini aldı
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KIPÇAK(KUMAN) TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-2”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-1”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) hemşehrimiz Prof.Dr.Necmi Kurt başkanlığında 2019 Ocak ayında resmi olarak kuruluyor.
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
Eğitimci Araştırmacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “HEM DE ÇAYKARALI” SÖZÜ VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi