Ankara´da Çaykara Rüzgarı
3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara´da gerçekleştirilen Geleneksel Trabzon Günleri 3 Mayıs 2018 Perşembe Günü başladı.
Tarih: 4.5.2018 16:13:19/ 1413okunma / 0yorum

TRABZON GÜNLERİNDE ÇAYKARA RÜZGARI

3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara´da gerçekleştirilen Geleneksel Trabzon Günleri 3 Mayıs 2018 Perşembe Günü başladı.

HAVA ŞARTLARI ETKİLİ OLDU

Trabzon İlimizde devam eden yoğun sis ve de uçakların kalkış yapamaması sebebi ile Trabzon´dan Ankara´ya uçuşlar gecikmeli bie şekilde gerçekleştiriliyor.

Bu yüzden Organizasyona katılımlar zaman zaman aksıyor

/resimler/2018-5/4/1617201689108.jpg

KAYMAKAM AYRANCI VE BAŞKAN TOK ÇAYKARA STANTIMIZDA

Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı ve Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok Etkinlik boyunca  Çaykara Stantımızda olacaklar.

Çaykara Stantımızı Ziyarete gelen Yöneticilerimiz ve de halkımız ile yakından ilgilenen Kaymakam Ayrancı ve  Başkan Tok misafirler ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyorlar.

ÇAYKARA STANTIMIZA YOĞUN İLGİ

Geleneksel Ankara Günlerinde Çaykara Stantımız adeta ziyaretçi akınına uğruyor.Hem Bürokratlarımız hem de halkımız Çaykara Stantımıza çok büyük bir ilgi gösteriyor.

Görsel olarak mükemmel tasarımlar ile kusursuz bir şekişlde hazırlanan Çaykara Stantımız göz kamaştırıyor ve de bu yüzden Etkinliklerde en fazla ilgi toplayan Etkinlik alanı olmayı başarıyor.

ÜRETEN ELLER STANTI

Üreten Eller Stantımızda Karadeniz Bölgemize özgü Yöresel Hediyelik Eşya ürünleri sergilenmekte.Tamamı Karadeniz ve de Yöre Mimarisine uygun olarak hazırlanan hediyelik eşyalar aynı zamanda Karadeniz Kültürümüzü de temsil ediyor.

/resimler/2018-5/4/1618279190397.jpg

Karadenizimizin unutulmaya yüz tutmuş olan dokuma,işleme ve de el emeği göz nuru eserlerini üreterek kültürümüzü yeniden canlandıran üreten eller ekibi aynı zamanda yöremiz mimarisine uygun çeşitli hediyelik eşyaları da Karadenizimizi ziyarete gelen insanlarımızın beğenisine sunuyor.

20 Ev Hanımının Kursiyer olarak devam ettikleri Üreten Eller Kursumuzda bayanlarımız hem maharetlerini göstererek birbirinden güzel eserler ortaya koyuyor hem de aile bütçersine katkıda bulunuyor.

Ankara´da Geleneksel Trabzon Günlerinde Üreten Eller Stantımız adeta ziyaretçi akınına uğruyor.Geleneksel Trabzon Günlerinin ilk gününde binlerce Trabzon Sevdalısı Stantımızı ziyaret ederek Çaykara İlçemizin bir güzelliğini daha tanımış oldular.

FORODİGO KURSU

Forodigo Stantımızda sergilenen ürünler de Ankara´da büyük bir ilgi görüyor.Kadınlarımızın büyük bir itina ile ürettikleri birbirinden değerli el emeği göz nuru el işleri ziyarete gelen misafirlerin adeta gözlerini kamaştırıyor.

BAŞKAN TOK-İLGİDEN ÇOK MEMNUNUZ

Hem Bürokratlarımızın hem  de Halkımızın Geleneksel Trabzon Günlerinin ilk gününde Trabzon Günlerine göstermiş oldukları ilginin kendilerini çok fazla mutlu ettiğini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve de Meclis Başkanımız Sayın İsmail Kahraman olmak üzere Trabzon Günlerini ve Çaykara Stantımızı ziyaret ederek kendilerini onurlandıran Tüm Bürokratlarımıza Çaykara Halkı adına teşekkür etti.

/resimler/2018-5/4/1618572628509.jpg

Geleneksel Trabzon Günlerinde Çaykara İlçemizin tüm güzelliklerini, yansıtmaya ve de Çaykara insanımızın misafirperverliğini göstermeye çalıştıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Ankara ve çevre illerde yaşayan Tüm Çaykara´lı Hemşerilerimizi 4 gün boyunca devam edecek olan stantlarımızda misafir etmekten büyük bir onur duyacaklarını sözlerine ekledi.

AYRANCI-ÇAYKARA ÖZEL BİR İLÇE

Geleneksel Trabzon Günlerinde hem bürokratlarımızın hem de insanlarımızın stantlarımıza göstermiş oldukları ilginin mükemmel olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Çaykara insanımızın her şeyin en güzeline layık olduğunu ve kendilerinin de Çaykara İlçesini Yöneten İdareciler olarak Çaykara İlçemize hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Ankara´da Trabzon Stantımıza gösterilen bu aşırı ilginin gurbette yaşayan hemşerilerimizin memleket özlemini yansıttığını ifade eden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı senede 4 gün de olsa Çaykara İŞlçemizi Ankara´ya taşımaktan ve de Çaykara İlçemizi Ankara´da yaşayan hemşerilerimiz ile buluşturmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

ETKİNLİKLERDE ÇAYKARA RÜZGARI

Geleneksel Ankara Günlerinde Etkinlik Alanı Organizasyonlarının yanı sıra Müzik Organizasyonunda da Çaykara Rüzgarı esmeye devam ediyor.

2 MAYIS´TA ONAY ŞAHİN RÜZGARI

2 Mayıs 2018 Akşamı Saat 20.00 Etkinlik alanında Çaykara´lı Sanatçımız Onay Şahin Rüzgarı esti

Çaykara İlçemizin Karadeniz MÖüziğine kazandırdığı,beyefendiliği,sanatı,kişiliği ve de en önemlisi Mükemmel İnsan oluşu ile herkesi kendisine hayran bırakan Çaykara´lı Sanatçımız Onay Şahin 2 Mayıs 2018 akşamı hayranları ile buluştu

Her zaman olduğu gibi muhteşem bir sahne performansı ile hayranlarını müziğe doyuran Sanatçımız Onay Şahin sahnesini alkış yağmuru eşliğinde tamamladı

BU AKŞAM CENGİZ SELİMOĞLU

Yine Çaykara İlçemizin Karadeniz Müziğine kazandırdığı Örnek Sanatçı beyefendiliği ve Sanatçı kimliği ile hepimizin yüreğinde taht Kuran Sanatçımız Cengiz Selimoğlu bu akşam etkinlik kapsamında sahne alacak.

Saat 18.30´da AKM Dış Sahnede başlayacak olan Cengiz Selimoğlu Konserine Tüm Hemşerilerimizin yoğun bir ilgi göstermesi bekleniyor

İŞTE ETKİNLİK PROGRAMI

Ankara´da Gerçekleştirilen Geleneksel Trabzon Günlerinde Konser ve Etkinlik Programı Şu Şekilde

3 MAYIS 2018 PERŞEMBE

AKM Dış Sahne

11.00 Açılış

Horon ekibi ile Etkinlik Alanına Yürüyüş (Akçaabat Horon Ekibi), Trabzon Tanıtım Filmi Sunumu, Açılış Konuşmaları

20:00 Konser - Onay Şahin

AKM İç Sahne (Müze Salonu)

13:00 Halk Oyunları Gösterisi ( Kuzey´in Uşakları) 

13:30 Yöresel Kemençe Sunumu - Savaş Arslan

15:00 Araklı Belediyesi Horon Ekibi

16:00 Çocuk tiyatrosu - Bir Bavul Oyun

16:30 Yöresel Kemençe Sunumu - Savaş Arslan

17:00 Sürmene Horon Ekibi Gösterisi

17:30 Yöresel Kemençe Sanatçısı - Necmi Öksüz

4 MAYIS 2018 CUMA

AKM Dış Sahne

18:30 Konser - Cengiz Selimoğlu

20:00 Konser - Sinan Yılmaz

AKM İç Sahne

12:30 Halk Oyunları Gösterisi Kuzey´in Uşakları

13:00 Sürmene Halk Oyunları Gösterisi

14:00 Araklı Belediyesi Horon Ekibi

14:30 Akçaabat Horon Ekibi

15:30Of Horon Ekibi Gösterisi (Of Belediyesi)

16:00 Şehitleri Anma Progrmı

16:30 Konser - Osman Öztürk

AKM İçi Sahne (Müze Alt Salon)

17:00 Tiyatro - Mizah Derneği

5 MAYIS 2018 CUMARTESİ

AKM Dış Sahne

20:00 Konser - Zeynep Başkan

AKM İç Sahne (Müze Salonu)

13.00 Halk Oyunları Gösterisi - Kuzey´in Uşakları

13:30 Of Belediyesi Halk Oyunları

14:00 Yöresel Kemennçe Sanatçısı Necmi Öksüz

14:30 Halk Oyunları Sürmene Horon Ekibi

15:30 Çocuk Tiyatrosu - Bir Bavul Oyun

16:30 Halk Oyunları - Akçaabat Horon Ekibi

AKM İç Sahne (Müze Alt Salon)

17:00 Tiyatro - Mizah Derneği

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ankara Çaykara Rüzgarı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı"KEMER ÇAYIRI´NIN 3000 YILLIK HİKAYESİ" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz
Arap Baharı Söndü!
Arap Baharı Söndü!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “ARAP BAHARI SÖNDÜ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
Erzurum ılıca Yavuz Selim İlk öğretmen okulunun geleneksel yıllık Toplantısının 22´ncisi Trabzon´da gerçekleştirildi.
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA “D” VE “T” SESLERİNİN KARIŞTIRILMA NEDENLERİ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi büyüledi.Çaykara İlçemizde görev yapan İki İmam Hatip tarafından açılan Ahşap Yakma ve Dağlama Sanatı Sergisi Çaykara Halkımız tarafından büyük ilgi gördü.
Göz Kamaştıran Sergi
Göz Kamaştıran Sergi
Dernekpazarı ilçesinde öğrencilerin yılsonu sergisi göz kamaştırdı.
Gurbette Ortak Sevdamız Trabzondur!
Gurbette Ortak Sevdamız Trabzondur!
Bir süre önce yapılan genel kurulla Trabzon Dernekler Federasyonu başkanlığına seçilen hemşehrimiz İsmail Şatıroğlu, “TDF´de siyaset olmayacak, ayrımcılık hiç olmayacak. Bizim gurbette ortak sevdamız hasretimiz Trabzon ve Trabzonludur,” dedi.
Uzungöl´lüler Pendik´te Buluştu
Uzungöl´lüler Pendik´te Buluştu
İstanbul Kaynarca´da faaliyet gösteren Uzungöl ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Uzungöl´lü hemşehrilerimizi ve Uzungöl sevdalılarını iftar yemeğinde buluşturdu.
Çaykara Söz Varlığından Damlalar
Çaykara Söz Varlığından Damlalar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA SÖZ VARLIĞINDAN DAMLALAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Kale Dağı İle Sohbet
Kale Dağı İle Sohbet
Antalya Bilim Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı “KALE DAĞI İLE SOHBET” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu son albümünde bulunan ‘olsun Bakalım Olsun´ Türküsüne klip çekti.
Tuncer, TYD İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
Tuncer, TYD İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanlığına hemşehrimiz Yazar-Araştırmacı İbrahim Tuncer atandı.
Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı.
İstanbul´da Bahar Şenliği Büyüledi
İstanbul´da Bahar Şenliği Büyüledi
İstanbul Pendik Trabzonlular Derneği Pendik Şubesinin Açılışı ve Bahar Şöleni 13 Mayıs 2018 Pazar Günü İstanbul Pendik´te Tavşantepe Metro İstasyonunun yanında bulunan alanda gerçekleştirildi.
Anadoılu Lisesinden Türk Dil Bayramı Etkinliği
Anadoılu Lisesinden Türk Dil Bayramı Etkinliği
Çaykara Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü tarafından 741. Yıl Türk Dil Bayramı Etkinliği ve Tiyatro Oyunu Sahneye koyma etkinlikleri gerçekleştirildi.
Özlem Dolu ÇAYKARA
Özlem Dolu ÇAYKARA
Araştırmacı yazar Mustafa Afacan´ın kaleme aldığı "ÖZLEM DOLU ÇAYKARA" adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Minik Yüreklerden Muhteşem final
Minik Yüreklerden Muhteşem final
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının son dönemlerine yaklaştığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde ilk Yıl Sonu Gösterisi Çaykara Merkez Fatma Yerekaban 4-6 Yaş Kur´an Kursu ve Anaokulundan geldi.
Bizim MANİFESTOMUZ
Bizim MANİFESTOMUZ
Trabzonlu Şair Hakan Osmanlı Gürek´in kaleme aldığı “BİZİM MANİFESTOMUZ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Artvin´de Aşıklar ve Şairler Buluşması
Artvin´de Aşıklar ve Şairler Buluşması
Artvin Belediyesi, Kültür ve Turizm il müdürlüğü ile Şavşat Belediyesinin katkılarıyla organize edilen 3´ncü 7 Bölge 7 İklim Âşıklar ve Şairler şöleni yapıldı.
Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı!
Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı!
Trabzon´da ev hanımı olan Çaykaralı Filiz Naz´ın sanat tutkusu görenleri hayrete düşürüyor.
Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve de Bu Sene 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ankara Trabzon Günleri” 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Final Organizasyonları ile tamamlandı.
İnani´den Orhan´a Muhteşem Bir Şiir
İnani´den Orhan´a Muhteşem Bir Şiir
Uzungöl´lü genç Turizmci,Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İki gün önce Tüm Uzungöl´ü göz yaşlarına boğarak genç yaşta aramızdan ayrılan Sevgili Orhan Fındık için yazdığı muhteşem şiiri ile bir kere daha yüreklerimizi fethetmeyi başardı.
Anadolu Lisesinden Kudüs´ü Anlama ve Anlatma Etkinliği
Anadolu Lisesinden Kudüs´ü Anlama ve Anlatma Etkinliği
Çaykara Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından Kudüs´ü Anlama ve Anlatma Etkinliği gerçekleştirildi.
Trabzonlular Derneğinden İmza Günü Etkinliği
Trabzonlular Derneğinden İmza Günü Etkinliği
Yöremizin sevilen sanatçılarından Onur Atmaca´nın çıkardığı “SAYTA” isimli albümü için Güngören Trabzonlular derneğinde imza günü düzenliyor.
İki Oflu Hikayes!
İki Oflu Hikayes!
Araştırmacı yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı “ İki Oflu Hikayesi” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Beşköylü Adem´den Yeni Albüm Geliyor!
Beşköylü Adem´den Yeni Albüm Geliyor!
Yöremizin sevilen genç sanatçısı Beşköylü Âdem Ekiz´den hayranlarına yaz sürprizi olarak yeni albümü “HARTAMA” isimli çalışması yakında müzik marketlerde yerini alacak.
Şiir Dinletisi Büyüledi
Şiir Dinletisi Büyüledi
Türkiye yazarlar birliği Trabzon şubesinin düzenlediği ´40 edebiyatçı şair, yazar ile 61 eser´ programı kapsamında sundukları Müzik-Şiir dinletisi izleyenleri büyüledi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi