Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Tarih: 25.1.2019 23:42:20/ 3901okunma / 0yorum

Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu olmaya devam ediyor. 

Türkiye´de, İstanbul Bakırköy, Erenköy, Samsun, Manisa, Adana, Elaziğ, Bolu, Bursa, Tokat İli merkezlerinde faaliyet gösteren toplam 10 adet Psikiyatri Hastanesinden biri olan ve Çaykara´nın bir mahallesinde başarı ile hizmet veren  “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´ sağlık ve sosyal alanlarda uyguladığı çalışmalarla taktir topluyor. 

Türkiye´de hiçbir emsali bulunmayan büyük il merkezleri dışında bir ilçenin mahallede 2004 yılından beri hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi zor şartlar altında verdiği hizmetler herkesin takdirini topluyor. 

Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Bayburt, Kars, Iğdır, Ardahan, Erzurum illerini kapsayan bölge hastanesi olarak geniş bir coğrafyaya hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, 2 Psikiyatri Uzmanı, 4 Pratisyen hekim, 2 Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Hemşireler, Sağlık Memurları ve destek personelleriyle toplam 102 personel ile oluşan kısıtlı kadrosuna rağmen hastanede her gün uyguladıkları tıbbi tedavi, kişisel terapi, işlevsellik kazandırmaya yönelik uğraşların yanında sosyal ve kültürel faaliyetler, hastanede tedavi olan hasta ve yakınlarını mutlu ediyor./resimler/2019-1/25/2346334022976.jpgTürkiye´de örneği olmayan bir şekilde bir ilçenin Mahallesinde hizmet verdiklerini ifade eden Of Devlet hastanesi Başhekimi, aynı zamanda Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim vekili olan, Op.Dr.Şaban Uysal,” hastane olarak, Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Bayburt, Kars, Iğdır, Ardahan, Erzurum illeri olarak kısıtlı kadromuzla birlikte geniş bir bölgeye eksiksiz hizmet vermekteyiz. Hastanemiz 70 yataklı olup; 1 bayan, 2 erkek servisi mevcuttur.  Hastanemizde ruh sağlığı sorunları olan hastalara; tıbbi tedavi, kişisel terapi, işlevsellik kazandırmaya yönelik uğraşılar, spor ve eğlence aktiviteleri ile tam bir şifa bulmaları için tüm gücümüz ile çalışmaktayız. Ruh sağlığı yönünden ağır, ileri evre hastaların (şizofreni, bipolar bozukluk) yanında Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete Bozukluğu, Depresyon gibi hafif hasta grupları da hasta profilimizi oluşturmaktadır. Hastalarımızın medikal sorunları dışında mevcut hastalıklarını da belirgin etkileyen sosyal, ekonomik, ailesel ve adli sorunlarına yönelik de çalışmalarımız mevcuttur. Günlük; Günaydın toplantıları, çay saatleri  (günde 2 kez), uğraşı odası aktiviteleri, günlük gazete okuma, serbest etkinlik faaliyetleri yanında öz bakım, banyo yaptırma haftalık olarak da her Çarşamba günü saat 14:00´te “Tatlı Çarşamba” etkinliğimiz olmaktadır. Çarşamba günü hastane personelimiz ile hastalarımız o günkü etkinlik için yapılan (kısır, yaş pasta, eğlence) aktiviteyi iş bölümü ve dayanışma içinde yapmaktadır,” dedi. 

"ZOR ŞARTLARDA ANLAMLI SAĞLIK HİZMETİ VERİYORUZ"

Yıllık olarak hastalara  2 kez (yazlık, kışlık) elbise dağıtımı yaptıklarını söyleyen Uysal, “bu zor ancak bir o kadar da anlamlı sağlık hizmetini sürdürmekte, karşılaştığımız zorluklarda Trabzon İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Çaykara Kaymakamlığı´nın Çaykara Belediye Başkanlığı´nın bizlere çok büyük destek olması hem bizlerin işlerini kolaylaştırıyor, hem heyecanımızı motivasyonumuzu arttırıyor hem de bir o kadar sorumluluğumuzun çok fazla olduğunu hatırlıyoruz. Hastanemize gelen hastalar; genellikle yatış için ayaktan, ambulans ile, adli makamların sevki ile gelmektedir. Yatan hasta ağırlıklı bir hastaneyiz. 2018 yılı istatistiklerine bakacak olursak, toplam 3110 hasta (Psikiyatri Polikliniği 1737, Acil Servis 1373) hastanemize başvurmuştur. Bunun yanında 971 hastamız da yatarak hastanemiz de tedavi olduğunu, “söyledi.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi