Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Tarih: 25.1.2019 23:42:20/ 4046okunma / 0yorum

Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu olmaya devam ediyor. 

Türkiye´de, İstanbul Bakırköy, Erenköy, Samsun, Manisa, Adana, Elaziğ, Bolu, Bursa, Tokat İli merkezlerinde faaliyet gösteren toplam 10 adet Psikiyatri Hastanesinden biri olan ve Çaykara´nın bir mahallesinde başarı ile hizmet veren  “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi´ sağlık ve sosyal alanlarda uyguladığı çalışmalarla taktir topluyor. 

Türkiye´de hiçbir emsali bulunmayan büyük il merkezleri dışında bir ilçenin mahallede 2004 yılından beri hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi zor şartlar altında verdiği hizmetler herkesin takdirini topluyor. 

Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Bayburt, Kars, Iğdır, Ardahan, Erzurum illerini kapsayan bölge hastanesi olarak geniş bir coğrafyaya hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde, 2 Psikiyatri Uzmanı, 4 Pratisyen hekim, 2 Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Hemşireler, Sağlık Memurları ve destek personelleriyle toplam 102 personel ile oluşan kısıtlı kadrosuna rağmen hastanede her gün uyguladıkları tıbbi tedavi, kişisel terapi, işlevsellik kazandırmaya yönelik uğraşların yanında sosyal ve kültürel faaliyetler, hastanede tedavi olan hasta ve yakınlarını mutlu ediyor./resimler/2019-1/25/2346334022976.jpgTürkiye´de örneği olmayan bir şekilde bir ilçenin Mahallesinde hizmet verdiklerini ifade eden Of Devlet hastanesi Başhekimi, aynı zamanda Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekim vekili olan, Op.Dr.Şaban Uysal,” hastane olarak, Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Bayburt, Kars, Iğdır, Ardahan, Erzurum illeri olarak kısıtlı kadromuzla birlikte geniş bir bölgeye eksiksiz hizmet vermekteyiz. Hastanemiz 70 yataklı olup; 1 bayan, 2 erkek servisi mevcuttur.  Hastanemizde ruh sağlığı sorunları olan hastalara; tıbbi tedavi, kişisel terapi, işlevsellik kazandırmaya yönelik uğraşılar, spor ve eğlence aktiviteleri ile tam bir şifa bulmaları için tüm gücümüz ile çalışmaktayız. Ruh sağlığı yönünden ağır, ileri evre hastaların (şizofreni, bipolar bozukluk) yanında Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete Bozukluğu, Depresyon gibi hafif hasta grupları da hasta profilimizi oluşturmaktadır. Hastalarımızın medikal sorunları dışında mevcut hastalıklarını da belirgin etkileyen sosyal, ekonomik, ailesel ve adli sorunlarına yönelik de çalışmalarımız mevcuttur. Günlük; Günaydın toplantıları, çay saatleri  (günde 2 kez), uğraşı odası aktiviteleri, günlük gazete okuma, serbest etkinlik faaliyetleri yanında öz bakım, banyo yaptırma haftalık olarak da her Çarşamba günü saat 14:00´te “Tatlı Çarşamba” etkinliğimiz olmaktadır. Çarşamba günü hastane personelimiz ile hastalarımız o günkü etkinlik için yapılan (kısır, yaş pasta, eğlence) aktiviteyi iş bölümü ve dayanışma içinde yapmaktadır,” dedi. 

"ZOR ŞARTLARDA ANLAMLI SAĞLIK HİZMETİ VERİYORUZ"

Yıllık olarak hastalara  2 kez (yazlık, kışlık) elbise dağıtımı yaptıklarını söyleyen Uysal, “bu zor ancak bir o kadar da anlamlı sağlık hizmetini sürdürmekte, karşılaştığımız zorluklarda Trabzon İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Çaykara Kaymakamlığı´nın Çaykara Belediye Başkanlığı´nın bizlere çok büyük destek olması hem bizlerin işlerini kolaylaştırıyor, hem heyecanımızı motivasyonumuzu arttırıyor hem de bir o kadar sorumluluğumuzun çok fazla olduğunu hatırlıyoruz. Hastanemize gelen hastalar; genellikle yatış için ayaktan, ambulans ile, adli makamların sevki ile gelmektedir. Yatan hasta ağırlıklı bir hastaneyiz. 2018 yılı istatistiklerine bakacak olursak, toplam 3110 hasta (Psikiyatri Polikliniği 1737, Acil Servis 1373) hastanemize başvurmuştur. Bunun yanında 971 hastamız da yatarak hastanemiz de tedavi olduğunu, “söyledi.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykaralı Fındıkoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Seçildi
Çaykaralı Fındıkoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Seçildi
31 Mart 2019 yerel seçimleri Sonucu İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarlığına seçilen Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçildi.
Başkan Zorluoğlu, Minik Talha´ya 23 Nisan Jesti
Başkan Zorluoğlu, Minik Talha´ya 23 Nisan Jesti
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Talha Emir Bahadır´a devretti.
Mesut Mine´sine Kavuştu
Mesut Mine´sine Kavuştu
Mesut Öztürk ile Mine Kol Trabzon´da Gerçekleştirilen Muhteşem Bir Düğün Töreni İle Evlendiler
Başkan Zorluoğlu´nun Kandil Mesajı
Başkan Zorluoğlu´nun Kandil Mesajı
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Mübarek üç aylar içinde yer alan, Ramazan´ın müjdecisi bu anlamlı gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam dünyasının beratına, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Mevlâ´dan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kandiliniz Mübarek Olsun
Kandiliniz Mübarek Olsun
´Üç aylar´ın ikincisi olan şaban ayının 15´inci gecesine denk gelen Berat Kandili Berat Kandili hem Ülkemizde hem de Tüm İslam Aleminde bu akşam İdrak edilecek.
Uzungöl´de Yeni Dönem Başladı
Uzungöl´de Yeni Dönem Başladı
Uzungöl´de yeni dönem başladı.2004 Yılından bu yana 3 Dönem üst üste Uzungöl Muhtarlığı görevini yürüten Mustafa Tahan Görevini Yeni seçilen Muhtar Mehmet Öztürk´e devretti.
Öğrenciler Tiyatro İle Buluştu!
Öğrenciler Tiyatro İle Buluştu!
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen “Okuyorum Oynuyorum” Projesi kapsamında İlçemizde bulunan İlkokul Öğrencilerine Yönelik Tiyatro Organizasyonu gerçekleştirildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtarlarımızı yayınlıyoruz.
Başkan Âşık, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Başkan Âşık, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Dernekpazarı Belediye Başkanlığına seçilen Dr.Mehmet Âşık mazbatasını alarak görevine başladı.
Başkan Zorluoğlu´na İlk Ziyaret Vali Ustaoğlu´ndan
Başkan Zorluoğlu´na İlk Ziyaret Vali Ustaoğlu´ndan
Trabzon Büyükşehir Belediyesindeki görevine başlayan başkan Murat Zorluoğlu´nun ilk ziyaretçisi, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu oldu.
Çaykara´da Muhtarlar Mazbatalarını Aldı
Çaykara´da Muhtarlar Mazbatalarını Aldı
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Mahalle Muhtarlıklarını kazanan 32 Muhtar Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen Tören ile Mazbatalarına kavuştu
Başkan Zorluoğlu, Görevine Başladı
Başkan Zorluoğlu, Görevine Başladı
Trabzon Bühir Başkanlığına seçilen Murat Zorluoğlu Mazbatasını alarak görevine başladı
Ali İle Zehra İlk Adımı Attı
Ali İle Zehra İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en çok sevilen Genç Turizmcilerinden Ali Zeyrek İlçemiz Köknar Mahallesinden Zehra Dursun ile nişanlandı
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni başkanı Ersen Küçük oldu!
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni başkanı Ersen Küçük oldu!
Trabzon´da Gazeteciler cemiyeti olağan genel kurul Toplantısı yapıldı. Başkanlığa Ersen Küçük seçildi.
Aygün Her Şey Şekersu İçin
Aygün Her Şey Şekersu İçin
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Şekersu Mahallesi Muhtarlığına SEçilen Mehmet Aygün Projelerini Gazetemiz İle Paylaştı
Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Çiftçi, Yeniden Aday
Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Çiftçi, Yeniden Aday
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Bünyamin Çiftçi yeniden aday olduğunu açıkladı.
İstanbul´dan Çaykara´ya Gelin Geliyor!
İstanbul´dan Çaykara´ya Gelin Geliyor!
Taşören Mahallesinden Şakir Şenoğlu ile İstanbul´dan Şengül Keskin Dünya evine giriyor.
Trabzon´da 3 Mahallede Çaykaralı Muhtar Adayı
Trabzon´da 3 Mahallede Çaykaralı Muhtar Adayı
Trabzon´da, Ortahisar, Bahçecik ve Pelitli Mahallelerine Çaykaralı Muhtar adayı çıktı.
Teşekkürler Mustafa Tahan
Teşekkürler Mustafa Tahan
31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aday Olmama kararı alan Uzungöl Yeni Mahalle Muhtarı Mustafa Tahan Çaykara İlçemizde bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarını ziyaret ederek Kurumlarımızın Destek ve Katkılarından dolayı teşekkür etti
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR Sürmene hizmet merkezi ile Çaykara Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen SGK ile İŞKUR teşvikleriyle ilgili işverenlere yönelik bilgilendirme toplantısı Çaykara´da yapıldı.
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü 104. Yıl Etkinlikleri Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile devam ediyor.
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Millet olarak tarihteki kahramanlık destanımızın en önemlilerinden bir tanesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´lı İş Adamı İrfan Bayraktar tarafından açılan “Patzi Restaurant” 15 Mart 2019 tarihi itibarı ile Çaykara´lı Hemşerilerimize hizmet vermeye başladı
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile Çaykara İlçesinde bulunan Okullarımızda 18 Mart ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.
Çaykara Akif´i Andı
Çaykara Akif´i Andı
İstiklal Marşımızın kabul edilişi ve İstiklal Marşı Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bir program ile anıldı.
Hayırlı Kandiller Çaykara
Hayırlı Kandiller Çaykara
Bu Akşam Tüm İslam Alemi Regaip Kandilini İdrak Etmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Çaykaralı hemşehrimiz Salih Çuman, Kocaeli Yenişehir mahalle Muhtar adayı oldu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi