Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Tarih: 30.1.2019 10:29:31/ 2980okunma / 0yorum

Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.

İkamet ettiği Uzungöl´de bundan sonra kendi işleri ile ilgilenecek olan Yaşar ve Gürkan İnci´nin Çaykara Tur´dan ayrılmaları Çaykara İlçemizde üzüntü ile karşılandı.

20 SENE ÇAYKARA TUR´A HİZMET VERDİ

Yaşar İnci…Çaykara Tur´un en eski şoförlerinden…Karakterli yapısı,prensipleri ve işinden asla taviz vermeyen, işini en mükemmel bir şekilde yapabilmek için tüm gücü ile çalışan Yaşar İnci bu özellikleri ile etrafında bulunan insanlar tarafından çok sevilen ve de saygı duyulan bir insan olarak tanınıyor.

1990´lı yılların sonunda Çaykara Tur´da insanlarımıza hizmet vermeye başlayan Yaşar İnci aralıksız olarak tam 20 sene şoför olarak Çaykara İnsanımız için çalıştı.

Neler yaşamadı ki bu yollarda Sevgili Yaşar İnci…Ah yolların bir dili olsa da konuşsa…

Uzungöl´den birinin Trabzon´dan bir siparişi mi var?Kolayı var…Yaşar İnci nasıl olsa her gün gidiyor. Ver Yaşar İnci´ye siparişin akşama elinde.

Anacığım Trabzon´da okuyan uşağına turşu mu yollayacak. O da laf mı canım…Yaşar İnci nasıl olsa her gün gidip geliyor.Ver Turşuyu Yaşar Abi´ye o uşağına ulaştırır…

Uzungöl yolu kışın çok çetin Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Özellikle yoğun kar yağışı ve buzlanmanın olduğu dönemlerde Uzungöl yolu daha da çetin bir hal alıyor./resimler/2019-1/30/1106105381411.jpgÖzellikle Virajlar mevkisi Kış Mevsiminde şoförlerimizin korkulu rüyası…,

Ama Sevgili Yaşar İnci o yolun adeta can simidi oldu tam 20 senedir…

Yollar ona, o yollara sevdalıydı tabiri caiz ise

Çoğu zaman sabah 6.45 servisi hep onun oldu. O karda kışta kıyamette araba yolu kardan dolayı kapalıyken henüz açılmamışken Sevgili Yaşar Abi otobüsü ile yolları yara yara iniverdi Çaykara İlçemize ve de Trabzon´a

Taşkıran´a kadar zincirle…Tabi Taşkıran´da bir de zincirleri sökmek gerekir sabahın o soğuğunda…

Diyeceksiniz ki işidir yapacak ne var ki bunda…

Peki arabanın içinde kaç yolcu var biliyor musunuz?

Biri Hilmi Hoca olmak üzere iki Çaykara Bir Trabzon…,

Paraya dökelim…İki Çaykara 10 TL.Bir Trabzon 18 TL…Etti mi size 28 TL…

Milyonluk araba…Milyonluk Hat…O kadar yoğun tempo…O kadar emek…Yakıtın…Araba yıpranman…Karşılığı çoğu kere yukarıda yazdığımız gibi 28 TL karşılığında…

Ama bu durumdan hiçbir zaman rahatsız olmadı Sevgili Yaşar Abi…O sadece işini, kusursuz bir şekilde yapabilmenin gayreti içerisinde oldu.

Bu işin bir de akşam dönüşü var…Akşam son araba muhtemelen yine Sevgili Yaşar Abinindir.Çünkü Kış mevsiminde Uzungöl yolunda en zor seferler sabah ilk servis ile akşam son servistir.

E zor iş dediysek zor işin verileceği adam da elbette ki Sevgili Yaşar İnci´dir.

Ayrıca son servisin Yaşar İnci´nin olmasına da gerek yoktur.Son servis bir başika şoföre ait de olsa araç sahibi aracı Çaykara´ya kadar getirir.

Yaşar İnci nasıl olsa son araç ile birliktedir.

Verir arabanın anahtarını Sevgili Yaşar Abi´ye…

-Arabayı al git.Sabaha getirirsin der.

Ve çetin bir Uzungöl yolculuğu daha başlar her akşam Sevgili Yaşar Abi için.Tıpkı sabah olduğu gibi..Taşkıran´da akşamın sekizinde hem de o buz gibi havada zincir tak.Soğuktan don.

Ondan sonra Uzungöl yolunda çetin bir yolculuğu çık…

Senelerce virajlar ile Sevgili Yaşar Abi adeta ikiz kardeş gibi oldular.Artık arabanın nerde nasıl hareket edeceğini de ezberledi Sevgili Yaşar Abi…

Ve o çetin koşuşturmaca sonucunda gecenin saat 21-21.30´unda sağ salim Uzungöl´e çıkıyordu Sevgili Yaşar Abi…

Haftanın yedi günü aynı tempo.Sabah 6.45´te Uzungöl´den çık…Akşam 21.30´da Uzungöl´e dön…

Yani 20 sene boyunca gününün 15 saati hep yollarda geçti Sevgili Yaşar Abi´nin…

İnsanlarımıza hizmet verebilme sevdası ile tam 20 sene büyük bir şevk ve heyecan ile çalıştı.

Çoğu defa düğünü oldu düğününe gidemedi. Van´da Abisi Sevgili Mustafa Abi´yi kaybettik..Cenazesinin acısını bile daha yaşayamadan yeniden direksiyon başına geçti insanlarımızın hizmetine koştu.

Son derece becerikli ve de yetenekli bir insan Sevgili İnci…Birinin arabası arıza mı yaptı. Tamire götürmeden önce ilk fikir danışması gereken adam elbette ki Sevgili Yaşar Abi…

Yaşar Abi Aracın arızasını giderebilirse giderir olmazsa tamircinin yolunu tutar araç sahibi..

Dedik ya son derece karakter sahibi bir insan Sevgili Yaşar Abi…Bizler onu Çaykara insanı olarak  hep o dik ve karakterli duruşu ile tanıdık…Adamlığı her zaman ilk sırada yer aldı. Hayatında hiç kimseye hiçbir yanlış yapmadı.Helal haram kavramını en iyi bilen mükemmel bir Müslüman olarak hizmet verdi Çaykara İlçemize.Hiç bir insanımızdan hak ettiğinden bir kuruş bile fazla para almadı ve boğazından bir lokma bile haram ekmek geçmeden tamamladı Çaykara Tur Serüvenini Sevgili Yaşar İnci…

Sizi bilmem ama ben söylenmesi gerekeni söyleyerek  bitireyim haberimizi

Önce çalışma arkadaşları yani Çaykara Tur Şoförleri onu çok özleyecekler. Çünkü mükemmel bir çalışma arkadaşlarını, iyi bir dostlarını ve de örnek bir insanı kaybetmiş olacaklar.

Sonra Çaykara Uzungöl yolu onu çok özleyecek…Tam 20 senedir o yolun her karışında santim santim imzası  var Sevgili Yaşan İnci´nin

Ve şimdi o yollar bize göre Sevgili Yaşar İnci Abimizi çok özleyecek.

Ve son not benden gelsin…Çaykara İlçemizde görev yapmam sebebi ile tam 3 senedir beraber yürüdük Sevgili Yaşar Abi ile Uzungöl Çaykara yolunda.Sabah ilk araba ile karlı yolu aracımız ile açarak birlikte indik.Akşam son araba ile buz üzerinde adeta dans ederek yukarıya birlikte çıktık

Yollar gibi galiba benim de Sevgili Yaşar Abi´yi unutmam o kadar da kolay olmayacak

GÜRKAN İNCİ DE 6 SENEDİR ÇAYKARA TUR´DA

Ve Sevgili Yaşar İnci Abimizin oğlu Sevgili Gürkan İnci…Tıpkı Babası gibi o da karakterli duruşu ile toplumda örnek gösterilen gençİŞ Adasmlarımız

Turizm alanında ilerlemek niyetinde Sevgili Gürkan İnci.Bu yüzden de Sevgili babacığı ile birlikte aynı anda Çaykara Tur Direksiyonuna veda etmeye karar verdi, Sevgili Gürkan İnci…

Ne diyelim…Senelerce Çaykara İlçemize mükemmel bir hizmet sunmuş olan Sevgili Gürkan Yaşar İnci´ye Çaykara Halkı adına teşekkür ediyor kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz.

ASLANOĞLU-TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Çaykara Tur Ekip Çalışanları olarak iki mükemmel ve de örnek çalışma arkadaşlarının aralarından ayrılmalarının üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Çaykara Tur Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İbrahim Ethem Aslanoğlu Çaykara Tur´un kaliteli ve örnek elemanları ile senelerdir Çaykara İlçemize örnek ve kaliteli bir hizmet sunma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.

Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci´ye Çaykara İlçemize olan hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür eden Müdür İbrahim Ethem Aslanoğlu Baba Oğlu´a bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı ve uzun bir yaşam temennisinde buluındu.

Haber yorum:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Baba Oğul Çaykara Veda
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret etti.Yaklaşık 1 ay önce Trabzon Valiliği Görevine Atanan Valimiz İsmail Ustaoğlu İlçeler bazında ilk ziyaretlerini Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerimize gerçekleştirdiler.
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi