Başkan TOK Muhtarlar İle Buluştu
Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK İlçemizde bulunan Mahalle Muhtarları ile “Hizmet Değerlendirme ve Planlama” Toplantısı gerçekleştirdi.
Tarih: 22.11.2019 09:46:03

BAŞKAN TOK MUHTARLARLA BULUŞTU

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK İlçemizde bulunan Mahalle Muhtarları ile “Hizmet Değerlendirme ve Planlama” Toplantısı gerçekleştirdi.

21 Kasım 2019 Perşembe Günü Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK´un başkanlığında gerçekleştirilen Toplantıya Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı Temel Şimşek,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Muhtarı Abdullah Kulaç,Çaykara Belediyesi Birim Amirleri ile Muhtarlar katıldılar.

/resimler/2019-11/22/1402411800617.jpg

BAŞKAN TOK MUHTARLARI BİLGİLENDİRDİ

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK Çaykara İlçemizde tamamlanan ve de devam eden çalışmalar ile ilgili olarak Muhtarları bilgilendirdi.

İşte Başkan TOK´un Konuşmalarından satır başları:

-Çaykara İlçe Merkezinde Kentsel Dönüşüm ile ilgili yapım ile ihale süreci başladı.TOKİ tarafından ihale gerçekleştirilecek.Çaykara İlçemizde Kış Mevsiminde çalışmak zor olduğu için 2020 Yılının Mart ayı itibarı ile Kentsel Dönüşüm hız kazanacak.

/resimler/2019-11/22/1403543520439.jpg

-Yapımı Trabzon Milli Parklar ve Anıtlar İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Uzungöl Yolu üzerinde bulunan Binaların Dış Cephe Kaplaması kapsamında Üçüncü Etap çalışmaları başlıyor.Bu çalışmaların bir kısmı İlçe Merkezinde bir kısmı ise talepler üzerine Mahallelerde gerçekleştirilecek.Ana Kriter Büyükşehir Yol Ağında bulunması gerekiyor.Bu çalışma için 500 Bin TL ödenek sağlandı.

MEZABAHANE İHALEYE ÇIKIYOR

Çaykara İlçemizde yapımı gerçekleştirilecek olan 2 adet Mezbahane için 25 Kasım 2019 Pazartesi Günü Mebahaneler İhaleye çıkıyor.

İhale tamamen Şeffaf bir atmosferde gerçekleştirilecek.İnternet üzerinden ihale başvuruları alınacak..Teklifler İnternet üzerinden verilecek.Ve Kamu İhale Kurumu  tarafından ihale şeffaf bir ortamda gerçekleştirilecek.

Çaykara İlçemizde Gerçekleştirilecek olan Mezbahaneler:

1-Çaykara İlçe Merkezinde

2-Sultanmurat Yaylasında yapılacak.

YÜKSEKOKUL

Çaykara İlçemizde yapılacak olan Yüksekokul ile ilgili Altyapı Süreci devam ediyor.2020 Yılının başı itibarı ile hızlı bir şekilde Yüksekokul Binasının yapımına hız verilecek.

ALTYAPI ÜST YAPI

Çaykara Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Mahallelerimizde hızlı bir şekilde Altyapı ve Üst Yapı çalışmalarına devam ediliyor.

Bir yandan Altyapı olarak isimlendirdiğimiz yol genişletme,düzeltme ve serme çalışmalarını gerçekleştirirken bir yandan da Beton ve Asfalt gibi üst yapı çalışmalarına da devam ediyoruz.

Bu çalışmalar yapılırken her Mahallemize Eşit Hizmet taşıma noktasına çok büyük özen gösteriyoruz.Sadece daha önemli olanları önce yapıyoruz sıra ile diğer mahallelerimize de hizmet taşıyacağız.

SANAT YAPILARININ İHALESİ

İlçemizde bulunan Sanat Yapılarının Tadilatı ile ilgili olarak İhale ve Yer Teslim İşlemleri tamamlanmıştır.

DUVAR VE BETON

Muhtarlarımızın Mahallelerimizde duvar ve beton talepleri yoğun bir şekilde geliyor.Bu talepleri Önem sırasına göre her Mahallemize eşit hizmet götürme gayreti içerisinde karşılamaya çalışacağız.

Hizmet Noktasında ana Yollarda çok önemli bir sorunumuz kalmadı.Şahinkaya ve Ataköy Yolları şu an için en önemli hizmet götürmemiz gereken noktalar olarak göze çarpıyor.

KANALİZASYON

İlçemizde Kanalizasyon Çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.Şu an itibarı ile Çambaşı ve Ulucami Mahallelerimizde Kanalizasyon çalışmaları devam ediyor.Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından ise hızlı bir şekilde Köknar Mahallemizde bulunan Kanalizasyon Çalışmasına başlayacağız.

SU İHALESİ

Köknar Başyurt Mahallesi Su İhalesi %90 tamamlandı.Yer ile ilgili sorunu aşmaya çalışıyoruz.

UZUNGÖL İMAR PLANI ASKIDA

Uzungöl İmar Planı çıktı.Bir ay askıda kalacak.Süreç  devam ediyor.Uzungöl´de Yıkım kararı verilen binaların bir Bölümü mevcut İmar Planına göre yıkılmayacak.Bir Bölümünde ise Traşlama yapılarak Mevcut İmar Planına uygun hale gelmeleri sağlanacak.

GEÇİCİ YAPILAŞMA ŞARTLARI AYNI

Taşkıran  Mahallemizden itibaren Uzungöl Sınırlarının tamamı Özel Çevre Koruma Bölgesidir.ancak bir konuda dikkatinizi çekmek isterim.Özel Çevre Koruma Bölgesi ile diğer bölgelerimizin tamamında Geçici Yapılaşma şartları aynıdır.

ABDULLAH KULAÇ´TAN SORULAR

Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve İlkçemiz Çamlıbel Muhtarı Abdullah Kulaç İlçemizde bulunan Tüm Muhtarlar adına Belediye Başkanına sorular yöneltti.

1-Yatırımlar Programa alınırken hangi ölçüye göre programa alınıyor.

BAŞKAN CEVAP:Öncelik sırasına göre yatırımları programa alıyoruz.Her Mahallemize eşit hizmet taşıma gayreti içerisinde çalışıyoruz.Ancak bazı Mahallelerimiz  önem arz ettiği için önce bu mahallelerimizden başlıyoruz.

Ayrıca Yatırımlar yapılırken Önceliğimiz yatırım yapılacak olan yerin Büyükşehir Yol Ağında olmasına özen gösteriyoruz.Çünkü biz bu hizmetlerin büyük bir Bölümünü Trabzon Büyükşehir Belediyesinden alıyoruz.Büyükşehir de doğal olarak önce kendi yol ağında olan yerleri tercih ediyor.

2-Makinelerin Kullanımı sıra ile olmalı.Bir yedeki çalışma bitmeden makine başka yere alınmamalı

BAŞKAN CEVAP:Zorunlu durumlar dışında kesinlikle İş Makineleri bir yerden başka bir yere almıyoruz.Bir yerdeki çalışma tamamlandıktan sonra makineleri alıyoruz.

3-Büyükşehir Belediyemizin Çaykara İlçesinde bir Şantiyesinin olmasını talep ediyoruz

BAŞKAN CEVAP:Bizler de ayn ı gayret içerisindeyiz.Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.Ben de sizlerle aynı fikirdeyim.Çaykara İlçemizin kendine ait bir şantiyesinin olması gerekiyor.

4-Karaçam Mahallesinden Belediye Otobüsünün kaldırılacağı yönünde bir bilgi aldık.Bu konuda son durum nedir?

BAŞKAN CEVAP:Konuyu Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşeceğim.Ancak ben şahsi fikrimi söyleyeyim.Otobüs Seferinin kaldırılacağını düşünmüyorum.Belki şu olabilir.Fiyat değişikliği olmadan aynı fiyat ile Hizmet Özelleştirilebilir.

5-Muhtarlar olarak Tarım ve Hayvancılık ile İlgili Kooperatif İstiyoruz.

BAŞKAN CEVAP:Mükemmel bir fikir.Halkımızın da katılımı ile Çaykara İlçemizde bir Tarım ve Hayvancılık Kooperatifi kurma fikrine çok olumlu bakıyorum.Belediye Başkanı olarak bu Kooperatimizin her kademesinde görev almaya hazırım.Bu konu ile ilgili Muhtarlarımız çalışmalara başlasın…

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkan Muhtarlar Buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da otomobil alev alev yandı
Çaykara´da otomobil alev alev yandı
Çaykara Ataköy mahallesinde otomobil yanarak kullanılamaz hale geldi.
Çaykara´da Dış Cephe Kaplama 2. Etap Başlıyor
Çaykara´da Dış Cephe Kaplama 2. Etap Başlıyor
Çaykara Belediyesi Tarafından daha önce Çaykara İlçe Merkezinde ve İlçemizin çeşitli Mahallelerinde gerçekleştirilen “Dış Cephe Kaplama” çalışmalarında ikinci etap başlıyor. Çaykara Belediyesi tarafından 05.11.2019 tarihinde ihale edilen “Çaykara İlçesi Cephe Yenileme ve Yöresel Mimariyi devam ettirme işi (2 etap)” işine ait sözleşme 03.12.2019 tarihinde imzalanmıştır.
Uzungöl Temsil Heyeti Göz Kamaştırıyor
Uzungöl Temsil Heyeti Göz Kamaştırıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi düşünülen Yıkım Çalışmaları ile ilgili Uzungöl Halkı tarafından oluşturulan Görüşme Heyeti gerçekleştirdiği çalışmalar ve bu çalışmalardan elde edilen sonuçlar ile ilgili Takdir toplamaya devam ediyor.
Başkan Zorluoğlu, Çaykara´da incelemelerde bulundu
Başkan Zorluoğlu, Çaykara´da incelemelerde bulundu
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Çaykara´da incelemelerde bulundu
Onay Şahin´in  "Gümüşhane´li" Klibi Çıktı
Onay Şahin´in "Gümüşhane´li" Klibi Çıktı
Karadeniz Müziğimizin Göz Bebeği Çaykara´lı Sanatçımız Onay Şahin 6. Albümü ile Müzik Marketlerdeki yerini aldı.
Uzungöl Karlandı
Uzungöl Karlandı
Karadeniz Bölgesinin Turizmdeki Cazibe Merkezi Uzungöl´e yılın ilk karı 2 Aralık 2019 Pazartesi Günü sabah saatlerinde yağdı.
Başkan TOK Yangın Bölgesinde
Başkan TOK Yangın Bölgesinde
Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK Dün akşam meydana gelen Yangın sebebi ile Yaylaönü Mahallesini ziyaret ederek Geçmiş Olsun dileklerinde bulundu
Çaykara´da çıkan yangında 2 ev kül oldu!
Çaykara´da çıkan yangında 2 ev kül oldu!
İlçemiz Yaylaönü Mahallesinde meydana gelen yangında iki ev tamamen kül olurken yangın korkulu anların yaşanmasına sebep oldu.
Çaykara Folkloru TRT Ekranlarında
Çaykara Folkloru TRT Ekranlarında
Çaykara Folklorumuz Ulusal Basında yerini almaya devam ediyor.TRT Televizyonu Trabzon Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Lokalinde Folklorumuz ile ilgili çekim gerçekleştirdi.
Dünya Çocuk günü Trabzon Etkinliklerti Çaykara´da
Dünya Çocuk günü Trabzon Etkinliklerti Çaykara´da
Trabzon İli 20 Kasım Dünya Çocuk Günü Etkinlikleri bu sene Çaykara İlçesinde gerçekleştirildi
Çaykara´lı  Rümeysa Hakyemez Dünya Birincisi
Çaykara´lı Rümeysa Hakyemez Dünya Birincisi
İlçemiz Soğanlı Mahallesinden olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Rümeysa Hakyemez Cambridge Üniversitesi(Cambrigde Üstün Başarı ödülleri)IGSCE Sınavında Dünya Birincisi olarak Çaykara İlçemize haklı bir gurur yaşattı.
Elmalı Yolu Asfaltlandı
Elmalı Yolu Asfaltlandı
Uzungöl Elmalı Yolunda yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tamamlandı.İlçemiz Elmalı Mahallesinde Köseli Köyü Elmalı Mahallesi arasındaki yol ile Mahalle içerisince bulunan ana ve ara yolların asfaltlama çalışmaları tamamlandı.
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.Proje Kapsamında Çaykara İlçemizin Ayışığı Yaylasında 1111 Fidan Dikimi gerçekleştirildi.
Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
Şekersu Yolunda Engeller Aşılıyor
2019 Yılı Yaz Mevsiminde çok önemli çalışmalar gerçekleştirilen Şekersu Köyünde Sonbahar Mevsimi olması ve Kış Mevsimine yaklaşılmasına rağmen bu çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Uzungöl Halkından Yıkım Kararına Tepki
Çaykara Belediyesi tarafından Bölgedeki İmar Barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için Yapı Sahiplerine gönderilen Tebligat Yapı Sahiplerine ulaşırken Binaların 5 Ekim 2019 Tarihine Kadar Boşaltılmak İstenmesi Uzungöl Halkı ve Uzungöl´de bulunan Turizm İşletmeleri tarafından tepki ile karşılandı.
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Uzungöl´de Yıkımlar 5 Ekimde Başlıyor!
Çaykara Belediyesi tarafından Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşma yapanlara 5 Ekim´e kadar binaların yıkıma hazır olacak şekilde boşaltılması için tebligat gönderdi.
Taşkıran´da Can Pazarı
Taşkıran´da Can Pazarı
İlçemiz Taşkıran Mahallesinde meydana gelen kazada 1 kişi öldü bir kişi de yaralandı.
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğünden İcazete Davet
Çaykara Müftülüğü tarafından hazırlanan İcazet Merasimi 29 Eylül 2019 Pazar Günü İlçemiz Buduhan Tesislerinde gerçekleştirilecek.
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Bazı Yaylaları Beyaza Büründü
Çaykara´nın Yüksek Kesimlerde Bulunan Yaylalar Beyaz örtü ile kaplandı.
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
Gaziler Günü Çaykara´da Kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Şekersu ve Gudi Yolu Genişliyor
Uzungöl Şekersu Yaylasında yol genişletme ve Serme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.Turizm Cenneti Uzungöl´ü Doğa Harikası Yaylalarına ve Bayburt´a bağlayan Kara Yolu Yol genişletme ve iyileştirme çalışmalarına Gudi Yaylası Mevkiinde devam ediliyor
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara ve Orman Mantarları
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan´ın Çaykara ve Orman Mantarları İle İlgili Gerçekleştirdiği Çalışmayı Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankasında Nöbet Değişimi!
Çaykara Halk Bankası Müdürlüğüne Çaykaralı Hemşehrimiz Halil İbrahim Deberoğlu atandı.
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanından Ataköy Hastanesine ziyaret
Çaykara İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Uğur Şen Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesini ziyaret etti.
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Çaykara´da Organ Bağışına Yönelik Eğitim Semineri
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi organ bağışı ile ilgili toplumu bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.
Çaykara Uzungöl Yolunda Kaza: 1 yaralı
Çaykara Uzungöl Yolunda Kaza: 1 yaralı
Çaykara Uzungöl yolunda Motosiklet otomobille çarpıştı 1 kişi yaralandı
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi