İlginizi Çekebilir  • Perşembe 6 ° / 2 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 8 ° / 1 ° Güneşli
  • Cumartesi 11 ° / 6 ° Parçalı bulutlu

Başkan Zorluoğlu Uzungöl’de incelemelerde Bulundu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Uzungöl’de yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi, yalnızca şehrin değil Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Uzungöl’ü daha da cazip hale getirmek için yoğun çalışma gerçekleştiriyor. Uzungöl’e giden ve çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, TRABİTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Gül ve ilgili daire başkanları da eşlik etti.

Başkan Zorluoğlu incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada,”bugün şehrimizin ve ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’deyiz.Göreve başladığımız günden itibaren Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak Uzungöl’e daha fazla yatırım yapmak,burayı turizm için cazip hale getirmek için gayretle çalışıyoruz.

Geçtiğimiz yıl altyapı çalışmalarına önem vermiştik ve bu kapsamda bölgenin kanalizasyon ve arıtma gibi sorunlarını çözmüştük. Bu yıl üstyapıya yöneldik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte hazırladığımız projeler kapsamında Uzungöl’ü ziyaretçilerimiz için çok daha konforlu çok daha rahat dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri ve vakit geçirebilecekleri bei alana dönüştürüyoruz. Gölün tüm çevresinin rahatlıkla dolaşabilmesine olanak sağlayacak kaldırım düzlenmelerini gerçekleştiriyoruz. İnşallah yılbaşından hemen sonra burada 2’nci büyük proje ile birlikte gölün etrafındaki alan, çok daha geniş bir şekilde vatandaşımızın kullanımına açılacak,” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bu güne kadar Uzungöl’de hiç fiziken var olmadığını da dile getiren Başkan Zorluoğlu,” Biz ilk kez Büyükşehir Belediyesi olarak bu sene burada bulunan parkın Çevre ce Şehircilik Bakanlığından tahsisini aldık. Ve orada inşallah önümüzdeki sezondan itibaren Büyükşehir Belediyesi bir işletmeci olarak da düzenleyici, denetleyici bir kurum olarak da var olacaktır.

Yine Uzungöl’de 7/24 zabıtamızla beraber de bulunmak istiyoruz. Burada gerek kaçak yapılaşmayla gerek esnafın düzen ve intizamı gerekse de denetimle ilgili gerekli tedbirleri alacağız. 2’nci etap kapsamında yapacağımız projede, Uzungöl’ün girişinde bir tane de Uzungöl’ün çıkışı dediğimiz bölgede geniş, çok sayıda aracı alabilecek otopark da inşa etmiş olacağız. Daha güzel Uzungöli daha güzel bir Trabzon için çalışmaya devam edeceğiz,” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber61