Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Tarih: 22.10.2018 09:20:36/ 2619okunma / 0yorum

Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.

Şimdilik Geçici Görevlendirme ile Çaykara İlçemize geri dönen Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz´uın 2019 Yılı Yönetici Atama Döneminde Kadrolu olarak Yeniden Çaykara İlçemize Dönüş yapacağı tahmin ediliyor./resimler/2018-10/22/0937096740436.jpgÇok yönlü bir insan oluşu, mükemmel öğretmenliği,örnek yöneticiliği ve de bir çok farklı ve özel yönleri ile Çaykara İlçemizde çok farklı ve Özel bir yere sahip olan Öğretmen ve Yönetici arkadaşımız Zihni Boz´un hem Yönetici hem de Öğretmen olarak yeniden Çaykara İlçemize geri, dönmesi İlçemizde büyük bir sevinç ile karşılandı.

Öğrenciler tarafından da çok sevilen prensipleri olan ve şartlar ne olursa olsun asla prensiplerinden taviz vermeyen Bozoğlu bu özelliklerinden dolayı öğrencilerin de kendileri,ne model olarak kabul ettikleri örnek bir öğretmen olarak tanınıyor.

ÖZLEDİK

Yaklaşık 50 gün önce Çaykara İlçemizden ayrılan Zihni Boz´un Yeniden Çaykara İlçemizde göreve başlaması Eğitim Camiası içerisinde büyük bir sevinç ile karşılandı.

BOZOĞLU –ÇAYKARA BENİM BİR PARÇAM

Yaklaşık 8 sene Çaykara İlçemizde Görev yaptıktan sonra şartlar gereği Çaykara İlçemizden ayrılma durumunda kaldığını ve giderken de hiç istemeden Çaykara İlçemizden ayrıldığını ifade eden Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz Çaykara İlçemizden ayrı kaldığı yaklaşık 50 günlük süre içerisinde Çaykara İlçemizden ayrı yaşayamayacağını anladığını bu yüzden de Sevdalı olduğu topraklara yeniden geri döndüğünü ifade etti./resimler/2018-10/22/0928387511690.jpgÇaykara İlçemize hizmet vermenin çok farlı bir duygu ve apayrı bir sevda olduğunu ifade eden Bozoğlu bu sevdayı yüreğinde taşıyan insanların Çaykara İlçemizden kopamadıklarını bu yüzden yüreğindeki bu hizmet sevdası sebebi ile yolunun yeniden Çaykara ile kesiştiğini sözlerine ekledi.

50 GÜN ÖNCE YAZMIŞTIM

Bundan sadece 50 gün öncesiydi.Sevgili Zihni Boz´u biraz yürek burkan bir yazı ile Akçaabat´a yollamanın üzüntüsü ile paylaşmıştım o yazıyı.Doğrusunu söylemek gerekirse o gün parmaklarım klavyeye dokunmak istemiyordu.Şimdi ise uçuyor parmaklarım adeta.

O gün Sevgili Zihni Boz için yazmış olduğum yazıyıo bir kere daha sizlerle paylaşmak isterim.Neden mi Zihni Boz…İşte bunun için Zihni Boz…

Bir Öğretmen arkadaşı olarak 6 senedir Sevgili  Zihni Boz Kardeşimiz ile aynı camiada birlikte görev yapma onurunu yaşadım.Ve bu 6 senelik Hizmet Sevdasını kısa cümleler ile de olsa özetlemeye çalışacağım.

1-ÖNCE ÇOK İYİ BİR İNSAN

Önce çok iyi bir insan Sevgili Zihni Boz.Sürekli okuyan,araştıran etrafında bulunan insanlara hem insan olarak hem de Öğretmen olarak faydalı olmaya çalışan örnek bir insan.

Hayatta Prensipleri olan,Prensiplerinden asla taviz vermeyen İnsanların kendisine her zaman büyük bir Güven ile baktıkları  ve asla hayatında hiçbir insana yanlış yapmayan Örnek bir insan Sevgili Zihni Boz…

2-MÜKEMMEL BİR ÖĞRETMEN

Çok iyi bir öğretmen olarak etrafındaki öğrencilerine Işık olmaya çalışan Örnek,fedakar ve parmak ile gösterilmesi gereken bir öğretmen Sevgili Zihni Boz.

Öğrencileri ile zamanı geldiğinde abi kardeş,zamanı geldiğinde iki can dost ve yakın arkadaş,zamanı geldiğinde onlara yol gösteren mükemmel bir Rehber Sevgili Zihni Boz.

Öğrencilerine Hem Akademik Başarı Anlamında hem de Sosyal Hayatta kazanacakları beceri ve davranışlar anlamında hayatlarının her aşamasında Rehberlik yapmaya çalışan ve de onlara yol göstermeye çalışan Eşine az rastlanan Öğretmenlerimizden bir tanesi Sevgili Zihni Boz.

Öğretmen olarak Kuralları olan ve bu kuralları öğrencilerine kazandırma ve benimsetme anlamında çok titiz ve itinalı davranan eşine az rastlanan öğretmen Arkadaşlarımızdan bir tanesi Sevgili Zihni Boz.

Çok iyi bir Öğretmen dedik…Küçük bir Örnek verelim isterseniz.Zihni Öğretmenimizin Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesinde kendi dersinden sormuş olduğu yazılı sınav sorusunun aynısının Üniversite Giriş Sınav sorusu olarak çıkmış olması öyle sanıyoruz ki öğretmenliğini en iyi şekilde ifade ediyor diye düşünüyorum.

3-İŞİNİ ÇOK İYİ BİLEN VE KUSURSUZ YAPAN BİR YÖNETİCİ

Onun masasının üstü her zaman bir yığın evrak doludur.Dosyaların ve evrakların arasından gün boyu kafasını kaldıramaz Sevgili Zihni Boz…

Neden mi?Çünkü o hayatı boyunca yaptığı her işi mükemmel ve kusursuz yapmayı kendisine prensip edinmiştir.

Bu özelliği sebebi ile çoğu zaman okuldaki işini evine taşımak zorunda kalmış ve de gece yarılarına kadar evde de okul ile ilgili Dosya ya da evrak hazırlamak durumunda kalmıştır.

Onun hayatında EKSİK diye bir kavram yoktur.Onun yaptığı her iş tam ve de KUSURSUZ olmak zorundadır.

4-ÇAYKARA İLÇEMİZE SEVDALI BİR YÜREK

Çaykara İlçemize ve Çaykara İnsanımıza Sevdalı bir insan Sevgili Zihni Boz…Çaykara İlçemize ve de Öğrencilerimize büyük bir Hizmet Sevdası ile hizmet vermeye çalışan Örnek bir Çaykara Sevdalısı…

Çaykara İlçemizden ayrılsa da yüreği her zaman Çaykara İlçemiz için atacak olan Mükemmel bir Gönül İnsanı Sevgili Zihni Boz…

5-ÇOK YÖNLÜ BİR TOPLUM İNSANI

Çaykara İlçemizin Sosyal,Kültürel ve Sportif alanlardaki en aktif isimlerinden bir tanesi Sevgili Zihni Boz..

Bizlerin senelerdir unutmuş olduğu Spor Müsabakaları onun hayatının vaz geçilmez bir parçası nerede ise.

Bir bakmışsınız ki Eşorfmanlarını giymiş Lisesinin bahçesinde öğrencileri ile futbol maçı oynuyor.Hem de ne maç.Kıran kırana mücadele.Ve de Sevgili Zihni Muhteşem enerjisi ve performansı ile adeta 18 yaşındaki gençlere taş çıkartıyor.

Çok Programlı Anadolu Lisesinde Masasının Üstü adeta bir Kupa Kolleksiyonu gibi Sevgili Zihni Boz´un.Çaykara İlçemizdeki her türlü Sportif Müsabakalarda boy gösteren Sevgili Zihni Boz kazanmış olduğu Şampiyonluk Kupaları ile isminden fazlaca söz ettiren örnek bir öğretmen…

6-MASA TENİSİ ŞAMPİYONU

Çaykara Anadolu Lisesi Beden Eğitimi, Öğretmenimiz Erol Malkoç ile birlikte Çaykara ve Of ilçelerimizde gerçekleştirilen tüm  Masa Tenisi Turnuvalarında Şampiyonluklara adeta Ambargo koydu Sevgili Zihni Boz.

Biz artık şunu çok iyi öğrendik.Eğer bir Masa Tenisi Turnuvası var ise ilk iki sıra kesin olarak Zihni Boz ve Erol Malkoç´a aittir.

7-MÜKEMMEL BİR ARKADAŞ

Sevgili Zihni Boz ile ilgili  yazılabilecek daha yüzlerce özeliği var hiç kuşku yok ki.Ama bizler biraz da özetlemeye çalışarak anlatma gayreti içerisinde olduk Sevgili Zihni Boz´u.

8-PRENSİPLERİ OLAN VE DE ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN ASLA VE ASLA PRENSİPLERİNDEN TAVİZ VERMEYEN ÖRNEK BİR ÖĞRETMEN

Yaptığı her işte kesinliklşe prensipleri olan ve de şartlar ne olrsa olsun hangi durum ile karşılaşır ise karşılaşsın asla ve asla prensiplerinden taviz vermeyen bir insan Sevgili Zihni Boz.Onun bir çalışma prensibi vardır ve de hiç bir durumda prensiplerinin dışına asla çıkmaz SEvgili Zihni Boz...

Ne kadarını mı anlatabildik.Bana göre Denizdeki sadece küçücük bir damlayı anlatabildim sizlere bu günkü yazım ile.

51 Senelik yaşam dilimim içerisinde gerçek anlamda DOST olarak tabir edebileceğim insan sayısı belki de bir elin 5 parmağını bulmaz.Ve de şunu İddia ediyorum ki Sevgili Zihni Boz o parmakların belki de en sağlam olanlarından.

Hayatım boyunca Büyük bir Gurur ile DOSTUM diyerek sarılabileceğim insanlardan bir tanesi Sevgili Zihni Boz.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bozoğlu Çaykara Kopamadı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Metin Canlandırma Dalında Trabzon Şampiyonu Olmayı Başardı
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Milli Eğitim İle Müftülükten İş Birliği Protokolü
Çaykara Müftülüğü İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Okuyorum,Oynuyorum,Paylaşıyorum Projesi Başlıyor
Kütüphaneler Haftası Kapsamında İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu Tarafından Gerçekleştirilen Okuyorum,Oynuyorum Paylaşıyorum Projesi Bu Sene Üçüncü Defa Gerçekleştiriliyor.
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
İmam Hatip İmaginary Sergisinde
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri KTÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümünde Açılan İmaginary Sergisini Ziyaret Ettiler
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge´den Sivil Savunma Tatbikatı
Zeki Bilge Eğitim Kurumları Tarafından Deprem Ve Yangın Tatbikatı Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Okullarımızda Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle Tamamlandı
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Taner Müdür Türkiye On Dokuzuncusu
Ülke Genelinde Düzenlenen Klavye Kullanma Yarışmasında Köknar Ortaokulu Müdürümüz Taner Bayır Türkiye On Dokuzuncusu Olmayı Başardı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Çaykara Ödüllerini Aldı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz Ödüllerini Aldılar.
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Trabzon´da
Köknar Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri 6 Ocak 2018 Cumartesi Günü Trabzon´da Çeşitli Etkinlikler Gerçekleştirdiler
Siyer Şampiyonları Ödüllerini Aldı
Siyer Şampiyonları Ödüllerini Aldı
TGV Tarafından Düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmalarında Çaykara İlçemizden Dereceye Giren 40 Öğrenciye Ödülleri Dağıtıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
9 °C
Perşembe
10 °C
Cuma
10 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi