Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
Tarih: 31.8.2018 12:47:33/ 3748okunma / 0yorum

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.

2017 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği Kapsamında Akçaabat İlçesi Samet Uslu Anadolu İmam Hatip Lisesine Tayini çıkan Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz 1 sene daha Geçici Görev ile Çaykara İlçemizde Görev yaptıktan sonra 31 Ağustos 2018 tarihi itibarı ile Çaykara İlçemizdeki Görevini tamamlayarak yeni hayaller ve yepyeni hedefler için Akçaabat İlçemize gitti./resimler/2018-8/31/1251577867532.jpgİlçemiz Eğridere Mahallemizden olan ve 2012 Yılında Çaykara İlçemizde Çok Programlı Anadolu Lisemizde göreve başlayan Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz hem öğretmenliği,hem yöneticiliği,hem çalışkanlığı hem de örnek bir insan olma özelliği ile Çaykara İlçemizde derin izler bırakarak ayrıldı İlçemizden.

Eskilerimizin çok güzel bir sözü vardır Sevgili Çaykara Gündem Dostları.Derler ki;

“Taş Iğranmayınca Yeri Belli Olmaz”

Ya da bir başka güzel söz;

“Aynası İştir kişinin lafa bakılmaz”

Bir Öğretmen arkadaşı olarak 6 senedir Sevgili, Zihni Boz Kardeşimiz ile aynı camiada birlikte görev yapma onurunu yaşadım.Ve bu 6 senelik Hizmet Sevdasını kısa cümleler ile de olsa özetlemeye çalışacağım.

1-ÖNCE ÇOK İYİ BİR İNSAN

Önce çok iyi bir insan Sevgili Zihni Boz.Sürekli okuyan,araştıran etrafında bulunan insanlara hem insan olarak hem de Öğretmen olarak faydalı olmaya çalışan örnek bir insan.

/resimler/2018-8/31/1252288961844.jpg

Hayatta Prensipleri olan,Prensiplerinden asla taviz vermeyen İnsanların kendisine her zaman büyük bir Güven ile baktıkları  ve asla hayatında hiçbir insana yanlış yapmayan Örnek bir insan Sevgili Zihni Boz…

2-MÜKEMMEL BİR ÖĞRETMEN

Çok iyi bir öğretmen olarak etrafındaki öğrencilerine Işık olmaya çalışan Örnek,fedakar ve parmak ile gösterilmesi gereken bir öğretmen Sevgili Zihni Boz.

Öğrencileri ile zamanı geldiğinde abi kardeş,zamanı geldiğinde iki can dost ve yakın arkadaş,zamanı geldiğinde onlara yol gösteren mükemmel bir Rehber Sevgili Zihni Boz.

/resimler/2018-8/31/1252564587463.jpg

Öğrencilerine Hem Akademik Başarı Anlamında hem de Sosyal Hayatta kazanacakları beceri ve davranışlar anlamında hayatlarının her aşamasında Rehberlik yapmaya çalışan ve de onlara yol göstermeye çalışan Eşine az rastlanan Öğretmenlerimizden bir tanesi Sevgili Zihni Boz.

Öğretmen olarak Kuralları olan ve bu kuralları öğrencilerine kazandırma ve benimsetme anlamında çok titiz ve itinalı davranan eşine az rastlanan öğretmen Arkadaşlarımızdan bir tanesi Sevgili Zihni Boz.

Çok iyi bir Öğretmen dedik…Küçük bir Örnek verelim isterseniz.Zihni Öğretmenimizin Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesinde kendi dersinden sormuş olduğu yazılı sınav sorusunun aynısının Üniversite Giriş Sınav sorusu olarak çıkmış olması öyle sanıyoruz ki öğretmenliğini en iyi şekilde ifade ediyor diye düşünüyorum.

3-İŞİNİ ÇOK İYİ BİLEN VE KUSURSUZ YAPAN BİR YÖNETİCİ

Onun masasının üstü her zaman bir yığın evrak doludur.Dosyaların ve evrakların arasından gün boyu kafasını kaldıramaz Sevgili Zihni Boz…

Neden mi?Çünkü o hayatı boyunca yaptığı her işi mükemmel ve kusursuz yapmayı kendisine prensip edinmiştir.

Bu özelliği sebebi ile çoğu zaman okuldaki işini evine taşımak zorunda kalmış ve de gece yarılarına kadar evde de okul ile ilgili Dosya ya da evrak hazırlamak durumunda kalmıştır.

Onun hayatında EKSİK diye bir kavram yoktur.Onun yaptığı her iş tam ve de KUSURSUZ olmak zorundadır.

4-ÇAYKARA İLÇEMİZE SEVDALI BİR YÜREK

Çaykara İlçemize ve Çaykara İnsanımıza Sevdalı bir insan Sevgili Zihni Boz…Çaykara İlçemize ve de Öğrencilerimize büyük bir Hizmet Sevdası ile hizmet vermeye çalışan Örnek bir Çaykara Sevdalısı…

Çaykara İlçemizden ayrılsa da yüreği her zaman Çaykara İlçemiz için atacak olan Mükemmel bir Gönül İnsanı Sevgili Zihni Boz…

5-ÇOK YÖNLÜ BİR TOPLUM İNSANI

Çaykara İlçemizin Sosyal,Kültürel ve Sportif alanlardaki en aktif isimlerinden bir tanesi Sevgili Zihni Boz..

Bizlerin senelerdir unutmuş olduğu Spor Müsabakaları onun hayatının vaz geçilmez bir parçası nerede ise.

Bir bakmışsınız ki Eşorfmanlarını giymiş Lisesinin bahçesinde öğrencileri ile futbol maçı oynuyor.Hem de ne maç.Kıran kırana mücadele.Ve de Sevgili Zihni Muhteşem enerjisi ve performansı ile adeta 18 yaşındaki gençlere taş çıkartıyor.

Çok Programlı Anadolu Lisesinde Masasının Üstü adeta bir Kupa Kolleksiyonu gibi Sevgili Zihni Boz´un.Çaykara İlçemizdeki her türlü Sportif Müsabakalarda boy gösteren Sevgili Zihni Boz kazanmış olduğu Şampiyonluk Kupaları ile isminden fazlaca söz ettiren örnek bir öğretmen…

MASA TENİSİ ŞAMPİYONU

Çaykara Anadolu Lisesi Beden Eğitimi, Öğretmenimiz Erol Malkoç ile birlikte Çaykara ve Of ilçelerimizde gerçekleştirilen tüm  Masa Tenisi Turnuvalarında Şampiyonluklara adeta Ambargo koydu Sevgili Zihni Boz.

Biz artık şunu çok iyi öğrendik.Eğer bir Masa Tenisi Turnuvası var ise ilk iki sıra kesin olarak Zihni Boz ve Erol Malkoç´a aittir.

6-MÜKEMMEL BİR ARKADAŞ

Sevgili Zihni Boz ile ilgili  yazılabilecek daha yüzlerce özeliği var hiç kuşku yok ki.Ama bizler biraz da özetlemeye çalışarak anlatma gayreti içerisinde olduk Sevgili Zihni Boz´u.

Ne kadarını mı anlatabildik.Bana göre Denizdeki sadece küçücük bir damlayı anlatabildim sizlere bu günkü yazım ile.

51 Senelik yaşam dilimim içerisinde gerçek anlamda DOST olarak tabir edebileceğim insan sayısı belki de bir elin 5 parmağını bulmaz.Ve de şunu İddia ediyorum ki Sevgili Zihni Boz o parmakların belki de en sağlam olanlarından.

Hayatım boyunca Büyük bir Gurur ile DOSTUM diyerek sarılabileceğim insanlardan bir tanesi Sevgili Zihni Boz.

Yeni Görev yerinde tıpkı Çaykara İlçemizde çalıştığın gibi aynı şevk ve heyecan ile Çocuklarımızı Topluma kazandırabilme anlamında aynı tempo ile çalışacağından en küçük bir endişem dahi hiçbir zaman olmadı ve de olmayacaktır.

Yolun Açık olsun Sevgili Dostum…Daha nice Örnek başlarılar ile daha ni,ce Zişhni Boz haberleri yapmak üzere…

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bozoğlu Çaykara Veda Etti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi