Bu Gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Bu Gün 24 Kasım" İsimli Yazısını Yayınlıyoruz
Tarih: 24.11.2017 11:31:30/ 2189okunma / 0yorum

Evet bu gün 24 Kasım…Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e “Başöğretmenlik” ünvanının verildiği tarih bu gün…Bu gün hepimizin hayattaki en kıymetli  varlıklarımız olan ve de en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz Öğretmenlerimizin en özel günü bu gün…Bu gün 24 Kasım…

Hayattaki en kıymetli varlıklarımız olan Sevgili Yavrularımızı geleceğe taşımak adına büyük bir fedakarlık ile yoğun bir tempo içerisinde çalışan Tüm Öğretmen arkadaşlarımın bu en özel gününü Tecrübeli bir Öğretmen Abileri olarak en içten dileklerim ile kutlayarak başlamak istiyorum yazıma.

Öğretmenlerimizin bu en özel günlerinde Ülkemize Eğitim Güneşini Taşımaya çalışırken Şehit edilen Kahraman meslektaşlarımı rahmet ve minnet ile anıyor,onların aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyor,geride bıraktıkları acılı ailelerine saygılar sunarak başlamak istiyorum.

Bu en özel günümüzde bu gün biraz Çaykara konuşmak istiyorum müsaadeniz ile.Senelerdir Çaykara İlçemiz gerçekleştirilen tüm Merkezi Sistem Sınavlarında hep en önde.Hep zirvede.

Peki bu başarı nasıl sağlandı.Ya da bu başarının sırrı nedir.Çaykara İlçemizin Akademik anlamda ve de Sosyal ve de Kültürel etkinlikler anlamında bu başarıları elde etmesindeki en büyük etken elbette ki Ekip Çalışması Sevgili Çaykara Gündem Dostları

Bu başarının altında yatan en büyük etken elbette ki önce Çaykara Kaymakamımız Sayın ihsan Ayrancı ve de Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok…

Her zaman,her ortamda ve de her yerde hep Eğitimcilerin yanında oldular.Hem Kaymakamımız hem de Belediye Başkanımız.Bizler artık Eğitimciler olarak şunu çok iyi biliyoruz.Hangi etkinliği gerçekleştirirsek gerçekleştirelim.Hem Kaymakamımız hem de Belediye Başkanımız Kocaman Bir Dağ gibi arkamızda sapasağlam duruyor.

Bu başarıyı getiren en büyük etken bana göre…Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali´den söz etmek isteriz.Eğitime gönül vermiş Büyük yürekli,çalışkan ve de en önemlisi çocukları çok seven ve de onlara hizmet etmekten çok büyük bir keyif alan muhteşem bir gönül insanı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali…

Sonrasında Okul Müdürlerimiz….Her biri kendisini okuluna ve de okulunun başarısına odaklanmış durumda…Her biri kendi ailesini,kendi çocuklarını ikinci plana atmış kendisini okuluna ve de öğrencilerinin başarısına adamış birer gönüllü Hizmet Dostu Yöneticilerimiz…

Ve de Eğitimin olmazsa olmazı fedakar,vefakar ve de cefakar eli öpülesi öğretmenlerimiz.Karşılıksız hiçbir maddi menfaat beklemeden sadece ve sadece kendisini öğrencilerimizin başarısı ve de hayata  hazırlanmasına adayan Kıymetli Öğretmen arkadaşlarımız.

Çaykara İlçemizde Başarının asıl mimarı onlar tabi ki.Sevgili Öğretmenlerimiz…Ancak yukarıda saydıklarımızı yan yana getirdiğimiz zaman Çaykara İlçemizin neden Eğitimde Lider İlçe olduğunun ya da Türkiye´nin bir çok yerinde Çaykara Eğitim Modelinin neden uygulanmaya çalışıldığının daha kolay anlaşılması sağlanır sevgili dostlar.

Formül çok basit.Öyle karışık formüller ile hiç uğraşmayın.İşte sizlere formül

Kaymakam+Belediye Başkanı+İlçe Milli Eğitim Müdürü+Okul Müdürleri+Öğretmenler : Akademik   Başarı: Sosyal ve Kültürel Anlamda Başarı

Yani bu iş bir ekip işi Sevgili Dostlar.Zincirin halkaları tamamlandı mı ve de bu zincirin halkaları birbirine sıkı sıkıya kenetlendi mi başarı kaçınılmaz olur.

TATLI BİR ANI

Okul Müdürlerimizden söz ettik az önce.Sabahın 7´sinde okulunun kapısını açan,Akşamın dokuzuna onuna kadar okulunda mesai yapan ve de evdeki ailesini,çocuklarını nerede ise unutmuş olan Okul Müdürlerinden.

Yıl 2015 Yılı Ocak ayının 8´i.O gün çok kar yağmış ve akşam kursları iptal olmuş.Saat Akşam 19 suları.Ben Uzungöl´de okulda çalışıyorum.Kapı açıldı.Çaykara´dan Yönetici arkadaşlarımız bizleri ziyarete gelmişler sağ olsunlar.

Sıcak yapısı ile Çaykara İlçemizde tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarımızın çok sevdiği Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi  Müdürümüz Ali Leblebici Öğretmenimiz hem şaka yapmayı hem de kendisine şaka yapılmasını çok sever.

Ben takıldım Ali Müdürüme:

-Müdürüm dedim.Bu gün tatil.Bari bu gün çocuklarının yanında ol.Ne işin var Uzungöl´de

Ali Müdürüm her zamanki şakacı yapısı ile cevap verdi bana.

-Olmaz Abi dedi.Erken gidersem Hanım niye erken geldin diye fırça atar.Çünkü onlar alışkındır benim geç gitmeme.

Aslında Ali Müdürüm bana şunu anlatmak istemişti espiri ile karışık olarak.Artık eşlerimiz de şunu çok iyi biliyor.Bizlerin Yönetici olarak birinci işimiz okul.Eğer okuldan zaman kalırsa eşlerimize ve de çocuklarımıza zaman ayırabiliriz.

MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

Öğretmenlik mesleğimde 29.senemi çalışıyorum Sevgili Dostlar.Ve de 1991 yılından bu yana 27 senedir de Çaykara İlçemizde görev yapıyorum.

Eğitim Öğretimde başarı ya da başarısızlık göreceli bir kavramdır.Hangi pencereden bakarsanız olayları o şekilde görürsünüz.Olumlu ve güzel tarafından bakmaya çalışırsanız olayların olumlu taraflarını görürsünüz.Olumsuz ve de eleştirel tarafından bakarsanız da olayların olumsuz yönünü görürsünüz.

2001 Yılından 2016 Yılına Kadar 16 sene boyunca Uzungöl´de kimi zaman öğretmen,kimi zaman yönetici kimi zaman da her şeyin peşinden koşan profesyonel bir toplum hamalı olarak görev yaptım.

Şunu açık yüreklilik ile ifade etmek isterim ki bu 16 sene içerisinde birlikte görev yaptığım tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarım ellerinden gelen tüm gayretlerini sarf ederek çocuklarımızı geleceğe hazırlama gayreti içerisinde oldu.

Ancak ne yazık ki bir toplumsal algı oluşturuldu Uzungöl´de birileri tarafından.Neymiş efendim.Uzungöl Ortaokulu başarısız.Neye göre başarısız ? Kriter ne? Kriter nerede ise yok gibi.

Bir örnek…Yıl 2012…SBS Sınavlarında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Sonuçları baz alındığında Uzungöl Ortaokulu Trabzon´da bulunan 229 okul arasında 62.sırada.Yani ilk %29´a girmiş Uzungöl Ortaokulu.

Birileri sokakta yaygara koparmaya başladı.Uzungöl Ortaokulunda Eğitim Yok.Çocuklarınızı Uzungöl´den alın.Ve de o sene tam 24 tane velimiz Uzungöl´de Eğitim yetersiz diye çocuklarını Uzungöl´den aldı Taşkıran´a göderdi.

Aynı ekip bu defa 2016 senesinde sadece kendi çocuklarını değil aynı zamanda Taşkıran Ortaokulundan da yaklaşık 20 Öğrenciyi bu defa Uzungöl´e geri getirdi.Neymiş Efendim Uzungöl´de Okul Yöneticisi değişti. Okul da değişti.

Şu güne kadar bu konuda tek satır dahi yazmadım.Ama bu gün Öğretmenler Günü.Ve de kimse kusura bakmasın.Yazacağım.Yazacağım.Yazacağım.Çünkü yüreğimde kocaman bir yangın var.Dışarıya çıksa dünyaları yakar…

Ben bu insanları Mevlaya Havale ediyorum Sevgili  Dostlar.Bakın 2015 Yılında TEOG Sınavlarında nefes dahi almadan öğrencilerimizi sınavlara hazırladık.25 Kişilik 8. Sınıfta iki TEOG Sınavında 80.60  gibi çok önemli bir başarı ortalaması yakaladık.Ama gidin sorun Uzungöl´e.Uzungöl  2016  yılında Eğitim Görmeye başladı.Emre Akkaya Uzungöl´e geldi Uzungöl Eğitimi kurtuldu.Eyvallah.

SORUN MÜDÜR DEĞİL

Bir kere Uzungöl hiçbir dönemde başarısız olmadı bunu asla ve asla kabul etmiyorum.Uzungöl´e başarısız demek orada görev yapan onlarca öğretmen arkadaşıma çok büyük bir saygısızlık yapmak demektir.Bunu hiçbir şekilde kabul etmediğimi peşin olarak söyleyeyim.

Taşkıran´daki okulda Öğretmen Arkadaşım hangi kursu vermiş ise,Karaçam´da çalışan Öğretmen Arkadaşım Hangi Etüt çalışmasını yapmış ise Benim Uzungöl´de çalışan eli öpülesi öğretmen arkadaşım da aynı emeği vermiştir.Kinse kusura bakmasın…

Yumuşatarak ifade edelim o zaman.Uzungöl´de Eğitim adına daha güzel yerlere gelinebilir mi? Elbette gelinebilir.Ancak bunun çözümü yöneticiyi suçlamak değil.

Bunun çözümü öğretmenin sorununu çözmekten geçiyor.Uzungöl´de öğretmenin karşılaştığı en büyük sorun konut sorunu.Konut sorununa çözüm bulunamadığı sürece Öğretmen devamlılığını sağlamak mümkün değil.

Ve de Öğretmen devamlılığı olmadığı sürece de arzu edilen  o büyük başarının elde edilmesi oldukça zor görünüyor.

Ben bu anlamda Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok´a da teşekkürlerimi iletmek isterim.Sayın Başkan bu konuda çok duyarlı.2015 Yılında boşalan ilk Belediye Lojmanını Öğretmenlere verilmek üzere okula verdi Sayın Belediye Başkanımız.Boşalan her lojman da öğretmenlere verilecek diyor Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok.Ben bu anlamda Sayın Başkan´a teşekkür ediyorum.

Eğer Uzungöl´de öğretmenlerimizin konut sorunu çözülebilirse bir de insanlarımız dışarıdan duydukları kulaktan sözler ile değil de okulun içerisine girerek ve de eğitim öğretim faaliyetlerinin içerisine aktif olarak katılarak Eğitimin içerisinde olmaya gayret ederlerse Uzungöl´de Eğitim Öğretim adına hiçbir sorun kalmayacak diye düşünüyorum.

Ayrıca en büyük sorun Hilmi Hocaydı Uzungöl´de.O da zaten Uzungöl´den gitti.Uzungöl Hilmi Hoca´dan kurtuldu çok şükür…

İKİ ANI

İki anı ile bu yazımı tamamlamak istriyorum.Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın ama inanın çok ama çok doluyum.

PAPATYA TUNÇ

Papatya Tunç.Trabzondan Uzungöl´e atandı.Matematik Öğretmeni.Fen Bilgisi Öğretmenimiz Özlem Önal ile birlikte Belediye Lojmanına yerleştirdik.Belediyenin en üst katında oturuyorlar.

Papatya Öğretmenimiz Uzungöl´ü o kadar çok seviyor ki.Hilmi Hocam diyor bana.Ben en az 10 sene Uzungöl´e hizmet vereceğim.

Daha birinci senesi.İlkbahar geldi.Çatı akıyor.Öğretmenlerimizin lojmanı her taraftan damlıyor.Kızcağızlar mutfağın bir köşesini bulmuşlar sadece akmayan,orda yiyip içip orda uyuyorlar.

Belediye Başkanına gittik öğretmenlerimiz ile birlikte.Başkanımızın verdiği cevap şu:Bana ne.Bana mı sordunuz lojmana girerken.İstiyorsanız çatıyı  onarın kendi imkanlarınız ile.Ya da lojmandan çıkın.

Uzungöl´de 10 sene kalacak olan Papatya Öğretmen ikinci yılını zor doldurdu.Tain istedi ve de gitti.Suçlu kim mi?Elbette ki Hilmi Hoca…

ÇAĞLAR KARA

2015 Yılında Diyarbakır´dan Uzungöl´e Sınıf Öğretmeni olarak atandı Çağlar Öğretmenimiz…Eşi de Sınıf Öğretmeni ve de eşi Çağlar Öğretmenimizin peşinden Diyarbakır´dan Trabzon´a Eş Durumundan tayin isteyecek.

Günlerce yalvardım Çağlar Öğretmenimize.Ne olur Yenge Hanım da Uzungöl´ü istesin.İkiniz birlikte 8-10 sene Uzungöl´de çalışırsınız.

Trabzon Araklı´dan Çağlar Öğretmenimiz.Üstelik paraya da ihtiyacı var Öğretmenimizin Çünkü inşaatı var.

Tamam dedi bana Çağlar Öğretmen.Uzungöl´de bana 12 ay kalabileceğim bir yer bul.Ben Eşimi Uzungöl´e getireceğim.

Günlerce aradık.Sadece Çamlık Mahallemizde bulunan öğretmen lojmanını bulabildik.Onu da Çağlar Öğretmenimiz kabul etmedi.Uzak gidip gelemem dedi.

Ve de 10 sene kalacak olan Çağlar Öğretmenimiz birinci yılın sonunda eş durumundan eşinin yanına tayin yaptırdı.Suçlu mu kim?Aramaya gerek yok ki elbette ki Suçlu Hilmi Hoca…

Mevlanın divanında ne hesaplar ödenecek.Bizler o hesapları Mevlanın Yüce Divanına havale ederek ve de Tüm Eğitim Gönüllüsü Öğretmen Arkadaşlarımızın  24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak bitirelim bu günkü yazımızı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kasım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Zeki Bilge İlkokulu Özalp´ta
Okuyorum Oynuyorum,Paylaşıyorum Prjesini Büyük Bir Başarı İle Yürüten Zeki Bilge İlkokulu Projenin Finalini Van İlimizin Özalp İlçesinde Gerçekleştirdi.
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
Çaykara İmam Hatip´ten İki Trabzon İkinciliği
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Lise Öğrencileri Kategorisinde Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça Metin Canlandırma ve Arapça şiir okuma Dallarında da Trabzon İl İkincisi Olmayı Başardılar
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Taşkıran´da Her çocuğun Bir meyve Fidanı Var
Okul Müdürü İdris hacımahmutoğlu Tarafından Proje Kapsamında Temin edilen 170 Meyve Fidanı Öğrencilere Dağıtıldı
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
Çaykara Metin Canlandırmada Trabzon Şampiyonu
9.Uluslararası Arapça Yarışmalarında Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Metin Canlandırma Dalında Trabzon Şampiyonu Olmayı Başardı
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
-1 °C
Cuma
-1 °C
Cumartesi
-1 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi