Bu gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bu gün 24 Kasım İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 24.11.2018 11:21:06/ 1518okunma / 0yorum

Evet bu gün 24 Kasım….Geleceğimizin teminatı Sevgili Yavrularımızı emanet ettiğimiz yavrularımızı bir hamur misali yoğurarak onların gelecekteki Dünyalarını kuracak olan Sevgili Öğretmen Arkadaşlarımızın en özel günü bu gün…

30 Senemi büyük bir şevk ve heyecan içerisinde geçirdiğim ve yüreğimdeki öğretmenlik sevdasının bir dakika bile eksilmediği en özel mesleklerden bir tanesidir Öğretmenlik…

Evet bir sevdadır Öğretmenlik…Bir hizmet sevdasıdır…Başka mesleklere kesinlikle benzemez…Öğretmenlik Mesleğinin temel yapı taşı öncelikle Sevgidir tabi ki…

Çocuklarını sevgi hamuru ile yoğurup onlara beceri ve davranışların en mükemmel olanlarını yükleyerek Yavrularını hem bir üst öğrenime  hem de geleceğe hazırlamak zorundadır öğretmen…
Kusursuz olmak zorundadır öğretmen…

Sınıfta hata yapma ihtimali yoktur Öğretmenin.Çünkü yetiştirdiği fidanlar Öğretmen arkadaşımızın yapabileceği her hatada eğrilecek,bükülecek bu yüzden de sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanamayacaktır çocuğumuz.

Evde örnek bir baba olmak zorundadır Öğretmen.Toplumda Örnek bir insan olmak zorundadır Öğretmen.Ve tabi ki az önce de ifade ettiğimiz gibi sınıfında mükemmel bir sanatkatr gibi çocuklarını işlemek zorundadır öğretmen.

Hata yapma hakkı yoktur Öğretmenin.Herkes hata yapabilir ama öğretmen asla hata yapamaz.İyi güzel de Madalyonun  bir de diğer yüzü vardır Sevgili Çaykara Gündem dostları…

Bu kadar ağır bir yükü öğretmenlerimizin sırtına yüklerken bizler Toplum olarak ne kadar öğretmenimizin yanında yer alıyoruz ya da öğretmenlerimize ne kadar destek oluyoruz.

30 Senelik Mesleki Tecrübemin bana öğrettiği en önemli kavramlardan bir tanesi şu Sevgili Çaykara Gündem Dostları…

Her zaman ve Her ortamda toplum olarak da Veli olarak da öğretmenlerimizin vermiş oldukları bu büyük mücadele karşısında hep öğretmenimizin yanında yer almamız gerekir.

Öğretmenlerimiz çocuklarımızın dünyası demektir Sevgili Dostlar.Velilerimizin çocuklarımızın yanında velilerimizi eleştirmesi,suçlaması çocuklarımızın gözünde öğretmeni bitirmek demektir.Ya da bir başka ifade ile çocuklarımızın dünyasını kendi elimiz ile yıkmak demektir.

Bu konuda yaşanmış iki anı ile bu güzel yazıyı tamamlamak isterim.

Uzungöl´de görev yaptığım yıllarda Öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte geceleri mahalle ziyaretleri gerçekleştiriyoruz.Bu ziyaretlerimizden birinde Demirli Mahallesindeyiz.

Bayan velilerimizden bir tanesi söz aldı.

-Hocam dedi bana…Senin Matematik Öğretmenin sınıfta benim kızımın sorduğu sorulara cevap vermiyor.

Tersliğe bakın ki o toplantıda Matematik Öğretmenim yok

-Ben bu konuyu araştıracağım ve size dönüş yapacağım dedim.

Ertesi gün okula gider gitmez ilk işim kızımızı yanıma çağırmak oldu.Matematik dersi ile ilgili konuşmaya başlayınca kızımızın yüzü kızardı.

-Hocam dedi bana.Yoksa siz annem ile mi konuştunuz.

-Evet dedim akşamki toplantıdan söz ettim

Kızımızın bana verdiği cevap hepimize anne babalık dersi verme niteliğindedir.

-Hocam dedi.Sınavlardan kötü not aldığım için annem bana sürekli baskı yapıyordu.Ben de Matematik sınavından 17 aldım.Annemden korktuğum için anneme yalan söylemek zorunda kaldım.Öğretmen derslerde sorduğum sorulara cevap vermiyor demek zorunda kaldım.

Eğitimin olmazsa olmaz ilkelerinden bir tanesidir.

“Çocuğu Yanlış Davranmaya Mecbur etme”

Annemiz sözüm ona kızımıza iyilik yaptı.ama farkında olmadan kızımıza yalan söyleterek olumsuz bir davranışı kazanmasına sebep oldu hem de kızımızı matematik dersinden koparmış oldu.

Bir başka tatlı örnek.

Bu defa Filak Mahallesindeyiz öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte…

Annelerimizden bir tanesi adeta hepimize öğretmenlik dersi veriyor.Hocam dedi annemiz.Geçen gün kızım geldi okuldan.İki gözü iki çeşme girdi kapıdan içeriye.

-Anne dedi bana.Öğretmen okulda kulağımı çekti.

Annemizin verdiği cevap-Mutlaka bir şey yapmışsın ki öğretmen kulağını çekti.Boş yere Öğretmen kulağını çekmez.

Kızımızın annesine verdiği cevap da hepimize anne babalık konusunda kapak olma özelliği taşıyor.

-Anne zaten acımadı ki

Kızımız anne sevgisini kullanarak öğretmenimizi eleştirmeye çalışmış.Annemizin öğretmenimizin yanında olduğunu görünce de yelkenleri suya indirmiş.

Öğretmenimizin kızımızın kulağını çekmiş olması tabi ki yanlış.Ancak benim burada anlatmaya çalıştığım her zaman ve her ortamda öğretmenimize sahip çıkmamız…

Evet bu gün 24 Kasım…Benim en zor günlerimden bir tanesi.Hayatta en önemli varlıklarımdan bir tanesi bana hayatı öğreten,toplum karşısına çıkmamı sağlayan,öğretmen oluşumdaki en büyük etken Ortaokul Öğretmenim,müdürüm,Öğretmen arkadaşım,iyi bir dost,mükemmel bir sırdaş Öğretmen abim Sevgili Cahit Çelebi´siz ikinci öğretmenler gününü yaşıyorum bu gün.

Mekanın cennet olsun Sevgili Cahit Abi…Senin o dünyalar güzeli pırlanta gibi yüreğini Mevla cenneti ile mükafatlandırsın inşallah.

Öğretmenlerimizin bu özel gününde Tüm Öğretmen arkadaşlarımın bu özel günlerini en içten dileklerim ile kutluyor Ülkemize Eğitim Güneşini taşımaya çalışırken birilerinin hunharca emelleri doğrultusunda Şehit edilen Öğretmen Arkadaşlarımı saygı ve hürmetle anıyor onların gözü yaşlı ama eli öpülesi kıymetli ailelerine selam ve saygılarımı ileterek tamamlamak istiyorum yazımı
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kasım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
TBMM´nin Açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile kutlandı.
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
İlçemiz Uzuntarla Mahallesinde meydana gelen kazada Sürücü İbrahim Hacıosmanoğlu(60) ağır yaralandı.
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından organize edilen esnafın sorunlarının görüşüldüğü toplantı Uzungöl´de yapıldı.
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Süleyman Kalyoncuoğlu Ankara Çankaya ilçesi Yukarı Bahçelievler Mahallesinden 4´ncü kez muhtarlığa seçildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtar adaylarının 2´ncisini yayınlıyoruz.
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Belediyesi tarafından hazırlanan Proje kapsamında gerçekleştirilen Çaykara İlçe Stadyumu Yenileme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Osman Şentürk, Çaykara Yukarı Kumlu Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için heyecan devam ederken Çaykara İlçemizde Muhtar Adayları artık şekillenmeye başladı.
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde Çaykara İlçemizde görev yapan 32 Mahalle Muhtarı bir araya gelerek hem Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdiler hem de Seçimlerde tekrar Aday Olmayacak olan Muhtarlarımıza teşekkür ettiler.
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara Merkez Hurmalık Mevkii´nde 4500 metre inşaat alanı üzerinde inşa edilen 3 yıldızlı, 130 yatak kapasiteli otel inşaatı tamamlandı.
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
1995 Yılından bu yana yürürlükte olan Tüketici Bilgi Sistemi ile Yetki Alanlarının yeniden belirlenmesi sebebi ile İlçemizde Görev Yapan en son üyeler olan “Tüketici Hakem Kurulu” Üyelerine Takdir Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Organize edilen Proje kapsamında Çaykara hükümet Konağı Peysaj çalışması gerçekleştirildi.
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara Eğridere Mahallesinde Kullanılmayan boş ev tamamen yandı.
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çaykara´da Belediye Başkan adayı olan siyası parti ve Bağımsız aday için sitemiz anket düzenledi.
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Hayri Manavoğlu da Muhtar Adaylığını açıkladı.
Sorularla Uzungöl
Sorularla Uzungöl
Uzungöl´ün Tarihsel Geçmişi İle İlgili Hazırladığımız Sorularla Uzungöl Yazımızın Birinci Bölümü İle Karşınızdayız.
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Hemşehrimiz, Eczacı Necdet Durgun ´un kaleminden “BİZİM KURTULUŞ BAYRAMLARIMIZ” adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi