Çaykara´dan Bulak Su Soframıza Geliyor!
Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.
Tarih: 30.7.2018 23:38:05/ 2696okunma / 0yorum

Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan ve daha önce Uzungöl su olarak faaliyet gösteren su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.  

Son teknolojik makinelerle donatılan ve baştan aşağı yenilenen Uzungöl Su yeni dönemde Bulak su olarak faaliyet gösterecek. 

Turan Bulak´ın yüzde 100 hissesine sahip olduğu Bulak Su, bütün hazırlıklarını tamamlayarak yeniden su dünyasına geri dönüyor. /resimler/2018-7/30/2344328514589.jpgTürkiye´nin granit kayadan çıkan iki sudan biri olarak adlandırılan Bulak Su en son teknolojik makinelerle yenilenerek Ağustos ayı içerisinde seri üretimine başlıyor.   

"Turan Bulak Yeni Bir Eser Ortaya Çıkardı"

Fabrikanın Sahibi, Bulak su Meşrubat ve Ticaret Sanayi Anonim Şirketi adına yatırımı gerçekleştiren Rizeli saygın iş adamı ve Bulak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak; hedeflerinin sektörde lider olmak, halka sağlıklı hizmet sunup yöre insanının istihdamına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. İşadamı Turan Bulak, fabrikanın son aşamaya gelinmesine kadar yaklaşık 35 milyon liralık bir harcamanın yapıldığını belirterek, “Su sektöründe öncü olmak istiyoruz. Bunu yapabilecek kadroya sahibiz. Gerek makine teçhizat ve gerekse yetişmiş personel bakımından her türlü donanıma sahibiz. Amacımız Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan tat ve lezzetteki bu suyu hem insanımıza sunmak hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Fabrikanın açılmasında katkı sağlayan herkese, öncelikle yöre halkına, saygıdeğer bakanlarımıza, Trabzon Valisi Yücel Yavuz´a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. /resimler/2018-7/30/2345453359752.jpgGenel Müdür Tanıdık İsim Fabrikanın Genel Müdürlük koltuğunda ise tanıdık bir isim var. Üç dönem Taşkıran Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı iken bu görevinden istifa edip iş dünyasına atılan Refik Albayrak. /resimler/2018-7/30/2348389769353.jpgBulak Su Genel Müdürü Refik Albayrak ile yeni bir yüze kavuşturulan fabrikayı konuştuk. 

TAKA: Sayın Albayrak öncelikle hayırlı olsun. Kısa bir aradan sonra son teknolojiyi getirterek fabrikayı adeta yeniden baştan yarattınız. Tebrik ediyoruz sizleri. Suyumuzun lezzetini biliyoruz. Tattık. Ne aşamadayız.   

Refik Albayrak: “Bulak doğal kaynak suyu; Uzungöl´ün zirvesinden 1570 rakımdan granit kayaların içerisinden doğan zengin mineral değerlere sahip olduğu kanıtlanan ve coğrafi konum itibariyle hiçbir şekilde çevresel kirlenmelerden etkilenmeye zengin bir doğal kaynak suyudur. 6 kilometrelik bir isale hattı ile Çaykara Taşkıran Mahallesindeki fabrika merkezine getirilen su, işletmede el değmeden tamamen hijyen bir ortamda halkımızın hizmetine sunma durumuna geldik.”  Ağustosta Üretime Geçiyor. 

TAKA: Peki Sayın Genel Müdürüm. Epey bir süredir bölge halkı bu suyu bekliyor. Zor merhaleleri geçerek üretim noktasına geldiniz sanırım. Ne zaman suyu içmeye başlayacağız?  

Refik Albayrak: Gerçekten zorlu ve meşakkatli bir süreçten geçtik. Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan bu kaynak suyun milli ekonomiye kazandırılmasında katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Aslında en büyük teşekkürü fabrikanın sahibi Turan Bulak Beye yapmamız lazım. Çünkü çok emek verdi. Çocuğu gibi baktı. Mücadele verdi, yılmadı ve çok şükür bugün üretim noktasına geldik. Hedefimiz Ağustos ayı içerisinde seri üretime başlamaktır. Bu Kurban Bayramından önce de olur, sonra da. Ama bu ay Bulak Su marketlerde, bakkallarda, büfelerde her yerde yerini alacaktır.”   

TAKA: Sayın Albayrak, üretiminiz nasıl olacak. Yani ürün çeşitliliğiniz nedir? 

Refik Albayrak: Fabrikamızda 19 litrelik damacana, 5 ve 10 litrelik üretimlerin yanında 0.33, 0.5, 1, 1,5 litre ve 0,2 litre yani bardak su çeşitleriyle halkımızın hizmetinde olacağız. Yeni makinelerle donatılan fabrika, yüksek kalite ve kapasite ile bütün Türkiye ye hitap edecektir. İhracat boyutu ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir.”   Dünya Markasını Geride Bıraktı   

TAKA: Bulak Su, Uzungöl´ün zirvesinden ve granit kayadan çıkan bir kaynak suyu. Türkiye´de bu kalitede su bulmak gerçekten zor. İçerisinde taşıdığı değerler bakımından da kaliteli bir su, aynı zamanda şifa kaynağı. Neler söyleyeceksiniz?   

Refik Albayrak: “ Evet gerçekten öyle. Bulak su; düşük sodyum, yüksek kalsiyum, yüksek magnezyum ve yüksek PH değeriyle Türkiye´nin en kaliteli kaynak sularındandır.2018 Berkeley Springs İnternationalWater´inkriterlerine göre Dünyanın en iyi kaynak suyu kabul edilen MtElliotSprings´in PH değeri 8,0 Bulak su ise 8,41 PH değeri ile Dünyanın en iyisi kabul edilen markayı dahi geride bıraktı.Nobel ödüllü bilim adamı Profesör Warburg´unkriterlerine göre yüksek PH lı suların Kanser tedavisine yardımcı olduğu belirtilmiştir. Bulak doğal kaynak suyu en değerli parametre verileriyle diyet su olarak da halkımızın hizmetinde olacaktır.   

TAKA: Sayın Genel Müdürüm kadro bakımından yeterlimisiniz. Üretimin yanında pazarlama da önemli. Pazarlamada bir sorun yaşarmışınız”   

Refik Albayrak: “Kesinlikle yaşamayız bunu baştan söyleyeyim. Bulak Lojiktik olarak yeterli ekipmana sahibiz. Hem pazarlama ağı hem de nakliye anlamında Bulak Şirketler Grubu her türlü donanıma sahiptir. Fabrikamızda ilk etapta yaklaşık olarak 35-40 kişi istihdam edeceğiz. Süreç içerisinde üretimi 7/24 esasına göre çalışan sayımızı artırmayı düşünüyoruz.”   

TAKA: Sayın Albayrak son olarak vermek istediğiniz mesaj nedir?   

Refik Albayrak:“ Biraz önce de söyledim. Bu fabrika zor bir süreçten geçerek yeniden ayağa kaldırıldı. İçerisindeki teknoloji tamamen değişerek. Bize düşen, bölge insanına ve Türk insanına düşen görev bu esere sahip çıkmaktır. Biz suyumunuz kefiliyiz, kalitenin adresiyiz, sektörün de öncüsü olacağız inşallah.”

Haber ropörtaj: Zihni Ağırman-TAKA 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bulak Soframıza Geliyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi