Çaykara´dan Bulak Su Soframıza Geliyor!
Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.
Tarih: 30.7.2018 23:38:05/ 2023okunma / 0yorum

Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan ve daha önce Uzungöl su olarak faaliyet gösteren su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.  

Son teknolojik makinelerle donatılan ve baştan aşağı yenilenen Uzungöl Su yeni dönemde Bulak su olarak faaliyet gösterecek. 

Turan Bulak´ın yüzde 100 hissesine sahip olduğu Bulak Su, bütün hazırlıklarını tamamlayarak yeniden su dünyasına geri dönüyor. /resimler/2018-7/30/2344328514589.jpgTürkiye´nin granit kayadan çıkan iki sudan biri olarak adlandırılan Bulak Su en son teknolojik makinelerle yenilenerek Ağustos ayı içerisinde seri üretimine başlıyor.   

"Turan Bulak Yeni Bir Eser Ortaya Çıkardı"

Fabrikanın Sahibi, Bulak su Meşrubat ve Ticaret Sanayi Anonim Şirketi adına yatırımı gerçekleştiren Rizeli saygın iş adamı ve Bulak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak; hedeflerinin sektörde lider olmak, halka sağlıklı hizmet sunup yöre insanının istihdamına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. İşadamı Turan Bulak, fabrikanın son aşamaya gelinmesine kadar yaklaşık 35 milyon liralık bir harcamanın yapıldığını belirterek, “Su sektöründe öncü olmak istiyoruz. Bunu yapabilecek kadroya sahibiz. Gerek makine teçhizat ve gerekse yetişmiş personel bakımından her türlü donanıma sahibiz. Amacımız Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan tat ve lezzetteki bu suyu hem insanımıza sunmak hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Fabrikanın açılmasında katkı sağlayan herkese, öncelikle yöre halkına, saygıdeğer bakanlarımıza, Trabzon Valisi Yücel Yavuz´a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. /resimler/2018-7/30/2345453359752.jpgGenel Müdür Tanıdık İsim Fabrikanın Genel Müdürlük koltuğunda ise tanıdık bir isim var. Üç dönem Taşkıran Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı iken bu görevinden istifa edip iş dünyasına atılan Refik Albayrak. /resimler/2018-7/30/2348389769353.jpgBulak Su Genel Müdürü Refik Albayrak ile yeni bir yüze kavuşturulan fabrikayı konuştuk. 

TAKA: Sayın Albayrak öncelikle hayırlı olsun. Kısa bir aradan sonra son teknolojiyi getirterek fabrikayı adeta yeniden baştan yarattınız. Tebrik ediyoruz sizleri. Suyumuzun lezzetini biliyoruz. Tattık. Ne aşamadayız.   

Refik Albayrak: “Bulak doğal kaynak suyu; Uzungöl´ün zirvesinden 1570 rakımdan granit kayaların içerisinden doğan zengin mineral değerlere sahip olduğu kanıtlanan ve coğrafi konum itibariyle hiçbir şekilde çevresel kirlenmelerden etkilenmeye zengin bir doğal kaynak suyudur. 6 kilometrelik bir isale hattı ile Çaykara Taşkıran Mahallesindeki fabrika merkezine getirilen su, işletmede el değmeden tamamen hijyen bir ortamda halkımızın hizmetine sunma durumuna geldik.”  Ağustosta Üretime Geçiyor. 

TAKA: Peki Sayın Genel Müdürüm. Epey bir süredir bölge halkı bu suyu bekliyor. Zor merhaleleri geçerek üretim noktasına geldiniz sanırım. Ne zaman suyu içmeye başlayacağız?  

Refik Albayrak: Gerçekten zorlu ve meşakkatli bir süreçten geçtik. Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan bu kaynak suyun milli ekonomiye kazandırılmasında katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Aslında en büyük teşekkürü fabrikanın sahibi Turan Bulak Beye yapmamız lazım. Çünkü çok emek verdi. Çocuğu gibi baktı. Mücadele verdi, yılmadı ve çok şükür bugün üretim noktasına geldik. Hedefimiz Ağustos ayı içerisinde seri üretime başlamaktır. Bu Kurban Bayramından önce de olur, sonra da. Ama bu ay Bulak Su marketlerde, bakkallarda, büfelerde her yerde yerini alacaktır.”   

TAKA: Sayın Albayrak, üretiminiz nasıl olacak. Yani ürün çeşitliliğiniz nedir? 

Refik Albayrak: Fabrikamızda 19 litrelik damacana, 5 ve 10 litrelik üretimlerin yanında 0.33, 0.5, 1, 1,5 litre ve 0,2 litre yani bardak su çeşitleriyle halkımızın hizmetinde olacağız. Yeni makinelerle donatılan fabrika, yüksek kalite ve kapasite ile bütün Türkiye ye hitap edecektir. İhracat boyutu ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir.”   Dünya Markasını Geride Bıraktı   

TAKA: Bulak Su, Uzungöl´ün zirvesinden ve granit kayadan çıkan bir kaynak suyu. Türkiye´de bu kalitede su bulmak gerçekten zor. İçerisinde taşıdığı değerler bakımından da kaliteli bir su, aynı zamanda şifa kaynağı. Neler söyleyeceksiniz?   

Refik Albayrak: “ Evet gerçekten öyle. Bulak su; düşük sodyum, yüksek kalsiyum, yüksek magnezyum ve yüksek PH değeriyle Türkiye´nin en kaliteli kaynak sularındandır.2018 Berkeley Springs İnternationalWater´inkriterlerine göre Dünyanın en iyi kaynak suyu kabul edilen MtElliotSprings´in PH değeri 8,0 Bulak su ise 8,41 PH değeri ile Dünyanın en iyisi kabul edilen markayı dahi geride bıraktı.Nobel ödüllü bilim adamı Profesör Warburg´unkriterlerine göre yüksek PH lı suların Kanser tedavisine yardımcı olduğu belirtilmiştir. Bulak doğal kaynak suyu en değerli parametre verileriyle diyet su olarak da halkımızın hizmetinde olacaktır.   

TAKA: Sayın Genel Müdürüm kadro bakımından yeterlimisiniz. Üretimin yanında pazarlama da önemli. Pazarlamada bir sorun yaşarmışınız”   

Refik Albayrak: “Kesinlikle yaşamayız bunu baştan söyleyeyim. Bulak Lojiktik olarak yeterli ekipmana sahibiz. Hem pazarlama ağı hem de nakliye anlamında Bulak Şirketler Grubu her türlü donanıma sahiptir. Fabrikamızda ilk etapta yaklaşık olarak 35-40 kişi istihdam edeceğiz. Süreç içerisinde üretimi 7/24 esasına göre çalışan sayımızı artırmayı düşünüyoruz.”   

TAKA: Sayın Albayrak son olarak vermek istediğiniz mesaj nedir?   

Refik Albayrak:“ Biraz önce de söyledim. Bu fabrika zor bir süreçten geçerek yeniden ayağa kaldırıldı. İçerisindeki teknoloji tamamen değişerek. Bize düşen, bölge insanına ve Türk insanına düşen görev bu esere sahip çıkmaktır. Biz suyumunuz kefiliyiz, kalitenin adresiyiz, sektörün de öncüsü olacağız inşallah.”

Haber ropörtaj: Zihni Ağırman-TAKA 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bulak Soframıza Geliyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Personele Veda Yemeği
Personele Veda Yemeği
Çaykara Belediyesinden emekli olan personeller için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği programı düzenledi.
Uzungöl Teleferik İçin İlk Adım!
Uzungöl Teleferik İçin İlk Adım!
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de kış turizmini canlandırmak için teleferik yapımı ile ilgili çalışmalar Çaykara Belediyesi tarafından başlatıldı.
Öğrencilerden Fatma Anneye Vefa Örneği!
Öğrencilerden Fatma Anneye Vefa Örneği!
İlçemizde bir çok alanda hizmetler kazandıran hayırsever Yerekaban ailesinden vefat eden Fatma Yerekaban´ı Çaykaralı öğrenciler unutmadı.
Şahinkaya Mahalle Yolu Asfaltlandı
Şahinkaya Mahalle Yolu Asfaltlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Çaykara Şahinkaya Mahallesi´nde başlatılan asfaltlama çalışması tamamlandı
Çaykara´da Balıklar Sağlıklı Büyüyor
Çaykara´da Balıklar Sağlıklı Büyüyor
Trabzon Milli Parklar İl Müdürlüğü tarafından bundan 4 sene önce Solaklı Deresine Bırakılan Alabalıklar Uzman Personel tarafından kontrol edildi.
Çaykara Saniye İkinci´yi Arıyor!
Çaykara Saniye İkinci´yi Arıyor!
Çaykara İlçesine Bağlı Hanırmak Yaylasında İkamet eden ve 31.07.2018 akşam saatlerinden bu yana kendisinden haber alınamayan Saniye İkinci Çaykara İlçemizin her tarafında aranıyor
Kaymakam Ayrancı´dan Bulak Suya Ziyaret
Kaymakam Ayrancı´dan Bulak Suya Ziyaret
Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı İlçemizde kısa bir süre önce Üretime başlayan Bulak Su Üretim Fabrikasına Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Derindere Mahallesinde 8 Ev Taş Tehdidi Altında!
Derindere Mahallesinde 8 Ev Taş Tehdidi Altında!
Çaykara Derindere Mahallesi Foliza Mevkii´nde bulunan 8 ev sürekli yuvarlanan taşların tehdidi altında.
Salimodi Mezrasına Domuz İstilası!
Salimodi Mezrasına Domuz İstilası!
Doğal güzelliği ile öne çıkan Çaykara Demirli Salimodi Mezrasındaki tüm çayırlar domuzlar tarafından tarlaya çevrildi.
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Uzungöl Tabiat Macera Parkı tamamlandı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl´e Tabiat Macera Parkı kazandırdı.
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Bu İsrafa Kim Dur Diyecek?
Çaykara Hanırmak yaylasında onlarca sokak lambasının yaklaşık 2 aydır gece gündüz yanması vatandaşlar tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
11 Yaşındaki Onat, Hafızlık Bölge Şampiyonu!
Uzungöl Merkez Kur´an Kursu Öğrencilerimizden 11 yaşındaki Hikmet Onat Hafızlık Yarışmasında Trabzon ve Bölge Birincisi olmayı başararak Ankara´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Trabzon İlimizi ve de Karadeniz Bölgesini Temsil etme hakkı kazandı
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
Çaykara´da Milli Birlik ve Kardeşlik Köprüsü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Dolayısı ile Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Etkinlikler gerçekleştirildi.
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Türk Hava Kurumu Çaykara´ya Teşekkür Ediyor
Vatandaşlarımızın Gönüllü Bağışları ile Ülkemizde Havacılığın gelişebilmesi ve de gençlerimizin Havacılık Sevdası ile Yetişebilmesi sevdası ile yola çıkan Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Çaykara İlçemizde Görev Yapan Muhtarlarımız ile Kaymakam ve Belediye Başkanına Plaket Takdimi gerçekleştirildi.
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Çevre Katliamına Kim Dur Diyecek?
Trabzon´un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl ile Turizmin yeni gözde yeri Demirkapı- Yedigöller bölgesine giden binlerce yerli ve yabancı turistlerin yol kenarlarına attıkları poşetleri yiyen inek telef oldu.
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Uzungöl´de Su Mekanları ve Bir Balık Yolu Projesi
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " UZUNGÖL TURİZMİNDE SU MEKANLARI VE BİR BALIK YOLU PROJESİ” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Yedi Göller´de Arap Rüzgarı
Sultanmurat Yaylası ve Uzungöl ile birlikte Çaykara İlçemizin en önemli Turizm Bölgelerinden Yedi Göller Bölgesine Yerli ve Yabancı Turistler yoğun bir ilgi gösteriyor.
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
Yente Balı Değerine Değer Katıyor
2018 Turizm Mevsiminin ilk günlerini yaşadığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde çok farklı bir heyecan daha yaşanıyor.Çaykara Kaymakamlığı,İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Çaykara Ziraat Odası İş Birliği ile Yente Balı´nın Marka Değeri olarak üreticiye ulaşabilmesi için yoğun bir tempo içerisinde çalışmalara devam ediliyor.
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
Çaykara Mahalle Sandık Sonuçları
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve de 27. Dönem Milletvekili Seçimleri gerçekleştirildi.
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çaykara İmar Barışını Dinledi!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve de vatandaşlarımız tarafından büyük bir heyecan ile beklenen İmar Barışı Yasası ile ilgili olarak Çaykara İlçemizde Halkı Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı!
Çaykara Yeşilalan Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan otomobil 200 metre uçuruma uçtu.
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
Limonsuyu Yaylasında Ağlatan Kaza
İlçemiz Limonsuyu Yaylasına bağlı Öküzlü Yaylasında meydana gelen kazada 23 Yaşındaki Murat Baş İsimli Teknik Eleman elektrik direğinden düşerek hayatını kaybetti.
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Karadeniz´in En Yüksek Mescidi Karakaya´da
Çaykara İlçemizin En Yüksek Yeri olarak Turizme Hizmet veren ve de özellikle son senelerde Yerli ve yabancı Turistler tarafından çok büyük bir ilgi görüyor.
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Elektrikli Bisiklet Kazalarına Kim Dur Diyecek?
Uzungöl´de Elektrikli Bisiklet motorun şarampole devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
Bu otomobilden sağ çıktı!
Bu otomobilden sağ çıktı!
Çaykara-Sultanmurat yayla yolunda meydana gelen kazada emekli öğretmen Necmi Sezer mucize eseri araçtan hafif yaralı olarak kurtuldu.
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Çaykara´da Rus İşgali ve Bir Kesit
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " ÇAYKARA´DA RUS İŞGALİ VE BİR KESİT” adlı araştırma yazısını sizlerle paylaşıyoruz
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
On bir ayın sultanı Ramazan´ın bugün son günü, yarın bütün Müslümanlar Ramazan Bayramı´nı kutlamanın sevincini yaşıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
22 °C
Çarşamba
21 °C
Perşembe
22 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi