Çaykara´dan Bulak Su Soframıza Geliyor!
Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.
Tarih: 30.7.2018 23:38:05/ 2422okunma / 0yorum

Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan ve daha önce Uzungöl su olarak faaliyet gösteren su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.  

Son teknolojik makinelerle donatılan ve baştan aşağı yenilenen Uzungöl Su yeni dönemde Bulak su olarak faaliyet gösterecek. 

Turan Bulak´ın yüzde 100 hissesine sahip olduğu Bulak Su, bütün hazırlıklarını tamamlayarak yeniden su dünyasına geri dönüyor. /resimler/2018-7/30/2344328514589.jpgTürkiye´nin granit kayadan çıkan iki sudan biri olarak adlandırılan Bulak Su en son teknolojik makinelerle yenilenerek Ağustos ayı içerisinde seri üretimine başlıyor.   

"Turan Bulak Yeni Bir Eser Ortaya Çıkardı"

Fabrikanın Sahibi, Bulak su Meşrubat ve Ticaret Sanayi Anonim Şirketi adına yatırımı gerçekleştiren Rizeli saygın iş adamı ve Bulak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak; hedeflerinin sektörde lider olmak, halka sağlıklı hizmet sunup yöre insanının istihdamına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. İşadamı Turan Bulak, fabrikanın son aşamaya gelinmesine kadar yaklaşık 35 milyon liralık bir harcamanın yapıldığını belirterek, “Su sektöründe öncü olmak istiyoruz. Bunu yapabilecek kadroya sahibiz. Gerek makine teçhizat ve gerekse yetişmiş personel bakımından her türlü donanıma sahibiz. Amacımız Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan tat ve lezzetteki bu suyu hem insanımıza sunmak hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Fabrikanın açılmasında katkı sağlayan herkese, öncelikle yöre halkına, saygıdeğer bakanlarımıza, Trabzon Valisi Yücel Yavuz´a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. /resimler/2018-7/30/2345453359752.jpgGenel Müdür Tanıdık İsim Fabrikanın Genel Müdürlük koltuğunda ise tanıdık bir isim var. Üç dönem Taşkıran Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı iken bu görevinden istifa edip iş dünyasına atılan Refik Albayrak. /resimler/2018-7/30/2348389769353.jpgBulak Su Genel Müdürü Refik Albayrak ile yeni bir yüze kavuşturulan fabrikayı konuştuk. 

TAKA: Sayın Albayrak öncelikle hayırlı olsun. Kısa bir aradan sonra son teknolojiyi getirterek fabrikayı adeta yeniden baştan yarattınız. Tebrik ediyoruz sizleri. Suyumuzun lezzetini biliyoruz. Tattık. Ne aşamadayız.   

Refik Albayrak: “Bulak doğal kaynak suyu; Uzungöl´ün zirvesinden 1570 rakımdan granit kayaların içerisinden doğan zengin mineral değerlere sahip olduğu kanıtlanan ve coğrafi konum itibariyle hiçbir şekilde çevresel kirlenmelerden etkilenmeye zengin bir doğal kaynak suyudur. 6 kilometrelik bir isale hattı ile Çaykara Taşkıran Mahallesindeki fabrika merkezine getirilen su, işletmede el değmeden tamamen hijyen bir ortamda halkımızın hizmetine sunma durumuna geldik.”  Ağustosta Üretime Geçiyor. 

TAKA: Peki Sayın Genel Müdürüm. Epey bir süredir bölge halkı bu suyu bekliyor. Zor merhaleleri geçerek üretim noktasına geldiniz sanırım. Ne zaman suyu içmeye başlayacağız?  

Refik Albayrak: Gerçekten zorlu ve meşakkatli bir süreçten geçtik. Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan bu kaynak suyun milli ekonomiye kazandırılmasında katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Aslında en büyük teşekkürü fabrikanın sahibi Turan Bulak Beye yapmamız lazım. Çünkü çok emek verdi. Çocuğu gibi baktı. Mücadele verdi, yılmadı ve çok şükür bugün üretim noktasına geldik. Hedefimiz Ağustos ayı içerisinde seri üretime başlamaktır. Bu Kurban Bayramından önce de olur, sonra da. Ama bu ay Bulak Su marketlerde, bakkallarda, büfelerde her yerde yerini alacaktır.”   

TAKA: Sayın Albayrak, üretiminiz nasıl olacak. Yani ürün çeşitliliğiniz nedir? 

Refik Albayrak: Fabrikamızda 19 litrelik damacana, 5 ve 10 litrelik üretimlerin yanında 0.33, 0.5, 1, 1,5 litre ve 0,2 litre yani bardak su çeşitleriyle halkımızın hizmetinde olacağız. Yeni makinelerle donatılan fabrika, yüksek kalite ve kapasite ile bütün Türkiye ye hitap edecektir. İhracat boyutu ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir.”   Dünya Markasını Geride Bıraktı   

TAKA: Bulak Su, Uzungöl´ün zirvesinden ve granit kayadan çıkan bir kaynak suyu. Türkiye´de bu kalitede su bulmak gerçekten zor. İçerisinde taşıdığı değerler bakımından da kaliteli bir su, aynı zamanda şifa kaynağı. Neler söyleyeceksiniz?   

Refik Albayrak: “ Evet gerçekten öyle. Bulak su; düşük sodyum, yüksek kalsiyum, yüksek magnezyum ve yüksek PH değeriyle Türkiye´nin en kaliteli kaynak sularındandır.2018 Berkeley Springs İnternationalWater´inkriterlerine göre Dünyanın en iyi kaynak suyu kabul edilen MtElliotSprings´in PH değeri 8,0 Bulak su ise 8,41 PH değeri ile Dünyanın en iyisi kabul edilen markayı dahi geride bıraktı.Nobel ödüllü bilim adamı Profesör Warburg´unkriterlerine göre yüksek PH lı suların Kanser tedavisine yardımcı olduğu belirtilmiştir. Bulak doğal kaynak suyu en değerli parametre verileriyle diyet su olarak da halkımızın hizmetinde olacaktır.   

TAKA: Sayın Genel Müdürüm kadro bakımından yeterlimisiniz. Üretimin yanında pazarlama da önemli. Pazarlamada bir sorun yaşarmışınız”   

Refik Albayrak: “Kesinlikle yaşamayız bunu baştan söyleyeyim. Bulak Lojiktik olarak yeterli ekipmana sahibiz. Hem pazarlama ağı hem de nakliye anlamında Bulak Şirketler Grubu her türlü donanıma sahiptir. Fabrikamızda ilk etapta yaklaşık olarak 35-40 kişi istihdam edeceğiz. Süreç içerisinde üretimi 7/24 esasına göre çalışan sayımızı artırmayı düşünüyoruz.”   

TAKA: Sayın Albayrak son olarak vermek istediğiniz mesaj nedir?   

Refik Albayrak:“ Biraz önce de söyledim. Bu fabrika zor bir süreçten geçerek yeniden ayağa kaldırıldı. İçerisindeki teknoloji tamamen değişerek. Bize düşen, bölge insanına ve Türk insanına düşen görev bu esere sahip çıkmaktır. Biz suyumunuz kefiliyiz, kalitenin adresiyiz, sektörün de öncüsü olacağız inşallah.”

Haber ropörtaj: Zihni Ağırman-TAKA 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bulak Soframıza Geliyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
19 Ekim Muhtarlar Günü Sebebi İle Çaykara Muhtarlar Derneği Ziyaretçi akınına Uğradı
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
2015 Yılından bu yana her sene 19 Ekim Tarihinde Kutlanmakta olan Muhtarlar Günü Dolayısı ile Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçemizde Bulunan Siyasi Parti Temsilcileri birer mesaj yayınlayarak Muhtarlarımızın bu anlamlı Günlerini Kutladılar.
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
2018 Yılı Hakimler ve Savcılar Atama Kararnamesi ile Çaykara İlçemize Yeni Atanan Hakim ve Savcılarımız belli oldu.
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
31 Temmuz 2018 Tarihinde İlçemiz Hanırmak Yaylasında Kaybolan Saniye İkinci İle İlgili Arama Kurtarma Çalışmaları devam ederken Eğrisu Yaylasında bulunan Hırka ve Mısır Torbasının Saniye İkinci´ye Ait olup olmadığı Araştırılıyor.
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Geçtiğimiz Hafta geçirmiş olduğu Ani bir Kalp Krizi sonucunda Çaykara İlçemizi Gözyaşlarına boğarak Aramızdan Ayrılan Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Sevinç´in yerine başkanlığa Mehmet Savaş Dündar seçildi.
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Üç gün önce Çaykara´da yeni görevine başlayan Kaymakam Salih Çiğdem, “ Ülkemizin her yerinde yaşayan tüm Çaykaralı hemşerilerimizle birlik olup, bu güzel ilçeye hep birlikte hizmet etmeye çalışacağız,” dedi.
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
8 Ekim 2018 Pazartesi Günü Çaykara İlçemizde Göreve Başlayan Kaymakamımız Salih Çiğdem 9 Ekim 2018 Salı Günü İlçemizde Bulunan Kurum Amirleri ile Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.
Çaykara Yeni Kaymakamına Kavuştu!
Çaykara Yeni Kaymakamına Kavuştu!
2018 Yılı İçişleri Bakanlığı Atama Kararnamesi ile Çaykara Kaymakamlığı Görevine Atanan Kaymakamı Salih Çiğdem yeni görevine başladı.
Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Ülkemiz ve Karadeniz Turizminin en önemli Merkezi Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları başladı.Senelerdir Uzungöl´ün en önemli sorunlarından bir tanesi olan Altyapı çalışmalarında nihayet sona gelindi ve Alt Yapı Çalışmaları için İş Makineleri çalışmaya başladılar.
Yaylalarda Sonbahar Güzelliği Büyülüyor!
Yaylalarda Sonbahar Güzelliği Büyülüyor!
Çaykara yaylaları, sonbahar ile birlikte açan ´Vargit´ olarak adlandırılan çiçeklerle rengârenk oldu.
Saniye İkinci, 59 gündür bulunamadı!
Saniye İkinci, 59 gündür bulunamadı!
Çaykara Hanırmak Yaylasında 59 gün önce kaybolan Saniye İkinci tüm aramalara rağmen hala bulunamadı.
Çaykara Yolunda Beton Mikseri Devrildi!
Çaykara Yolunda Beton Mikseri Devrildi!
Çaykara´da kontrolden çıkan beton Mikseri devrildi.
Vadi Çaykara Projesi İhale Ediliyor!
Vadi Çaykara Projesi İhale Ediliyor!
Çaykara Belediyesi tarafından İlçemiz Işıklı Mahallesi Derelik Mevkii´nde yapılması amaçlanan Vadi Çaykara Rekreasyon alanı projesi ihaleye çıkıyor.
27 Yaşında Hayatını Kaybetti
27 Yaşında Hayatını Kaybetti
Çaykara Karaçam Mahallesinden 27 yaşındaki Barış Sıvaz yaylada, kaza sonucu kendini vurarak hayatını kaybetti.
Kaymakam Ayrancı´ya Hüzünlü Veda!
Kaymakam Ayrancı´ya Hüzünlü Veda!
Çaykara Kaymakamlığı görevinden, Erzincan Vali Yardımcılığı´na atanan İhsan Ayrancı, “sonu meçhul bir yolculuğa çıkan bir seyyah gibi, tedirgin adımlarla girdiğim bu şehrin sokaklarından, arkamda unutulmaz hatıralar, mutlu anlar bırakarak, ben ve ailem için sonu meçhul yeni bir yolculuğa çıkmak üzere ayrılıyorum,” dedi.
Uzay ve Savunma Sanayisi için Önemli Buluş
Uzay ve Savunma Sanayisi için Önemli Buluş
Çaykaralı başarılı işadamı Dr. Erdal Osmançelebioğlu yaptığı bilimsel çalışması ile uluslararası alanda dikkatleri üzerine çekiyor.
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 14 Yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 14 Yaralı
Çaykaraı-Of Karayolu´nda meydana gelen trafik kazasında 1 ağır 14 kişi yaralandı.
Elektrik Bağlamak için Çıktığı Direkte can verdi!
Elektrik Bağlamak için Çıktığı Direkte can verdi!
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde, 52 yaşındaki emekli İmam hatip Aydın Murutoğlu elektrik kablosunu bağlamak için çıktığı elektrik direğinde akıma kapılarak hayatını kaybetti.
Yaylada Yangın! Ahşap Ev Kül Oldu
Yaylada Yangın! Ahşap Ev Kül Oldu
Çaykara Evoşka Yaylası´nda çıkan yangında yeni yapılan ahşap bir ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Şekersu Deresine 4 Bin Alabalık Bırakıldı
Şekersu Deresine 4 Bin Alabalık Bırakıldı
Şekersu Deresine 4 Bin Hakiki Alabalık Yavrusu Bırakıldı.31 Ağustos 2018 Cuma Günü Trabzon Orman ve Su İşleri Teknik Personeli ile Birlikte Şekersu Yaylasında bulunan çeşitli derelere 4000 adet Hakiki Alabalık yavrusu bırakıldı.
Çaykara´da Kız Öğrenci Yurdu Belediye´ye Devredildi
Çaykara´da Kız Öğrenci Yurdu Belediye´ye Devredildi
Çaykara İlçemizde bulunan en önemli Yurtlardan bir tanesi olan Deva Kız Öğrenci Yurdu Çaykara Belediyesine Devredildi.
Çaykara´nın  Yeni Kaymakamı Salih Çiğdem Oldu
Çaykara´nın Yeni Kaymakamı Salih Çiğdem Oldu
Çaykara´nın yeni Kaymakamı Konya Emirgazı Kaymakamı Salih Çiğdem oldu
Kaymakam Ayrancı Çaykara´ya Veda Ediyor!
Kaymakam Ayrancı Çaykara´ya Veda Ediyor!
2018 yılı Mülki idare amiri atama kararnamesi ile görev süresi dolan Çaykara Kaymakamı İhsan ayrancı Erzincan Vali yardımcılığına atandı.
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
Çaykara´da Zafer Bayramı Coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramının 96.Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Kıbrıs Girne´ye Çaykaralı Kaymakam!
Kıbrıs Girne´ye Çaykaralı Kaymakam!
Çaykaralı Sinan Güneş, Kıbrıs´ın en büyük ilçesi olan Girne´ye Kaymakam olarak atandı.
Çaykara Adı Nereden Geliyor?
Çaykara Adı Nereden Geliyor?
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA ADI NEREDEN GELİYOR?” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Uzungöl ve Medya Oyunları
Uzungöl ve Medya Oyunları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Medya Oyunları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
17 °C
Pazartesi
17 °C
Salı
17 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi