Çaykara´dan Bulak Su Soframıza Geliyor!
Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.
Tarih: 30.7.2018 23:38:05/ 2535okunma / 0yorum

Çaykara Taşkıran Mahallesi´nde Kurulu bulunan ve daha önce Uzungöl su olarak faaliyet gösteren su fabrikası kısa bir aradan sonra yeniden üretime başlıyor.  

Son teknolojik makinelerle donatılan ve baştan aşağı yenilenen Uzungöl Su yeni dönemde Bulak su olarak faaliyet gösterecek. 

Turan Bulak´ın yüzde 100 hissesine sahip olduğu Bulak Su, bütün hazırlıklarını tamamlayarak yeniden su dünyasına geri dönüyor. /resimler/2018-7/30/2344328514589.jpgTürkiye´nin granit kayadan çıkan iki sudan biri olarak adlandırılan Bulak Su en son teknolojik makinelerle yenilenerek Ağustos ayı içerisinde seri üretimine başlıyor.   

"Turan Bulak Yeni Bir Eser Ortaya Çıkardı"

Fabrikanın Sahibi, Bulak su Meşrubat ve Ticaret Sanayi Anonim Şirketi adına yatırımı gerçekleştiren Rizeli saygın iş adamı ve Bulak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bulak; hedeflerinin sektörde lider olmak, halka sağlıklı hizmet sunup yöre insanının istihdamına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. İşadamı Turan Bulak, fabrikanın son aşamaya gelinmesine kadar yaklaşık 35 milyon liralık bir harcamanın yapıldığını belirterek, “Su sektöründe öncü olmak istiyoruz. Bunu yapabilecek kadroya sahibiz. Gerek makine teçhizat ve gerekse yetişmiş personel bakımından her türlü donanıma sahibiz. Amacımız Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan tat ve lezzetteki bu suyu hem insanımıza sunmak hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. Fabrikanın açılmasında katkı sağlayan herkese, öncelikle yöre halkına, saygıdeğer bakanlarımıza, Trabzon Valisi Yücel Yavuz´a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu´na şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. /resimler/2018-7/30/2345453359752.jpgGenel Müdür Tanıdık İsim Fabrikanın Genel Müdürlük koltuğunda ise tanıdık bir isim var. Üç dönem Taşkıran Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı iken bu görevinden istifa edip iş dünyasına atılan Refik Albayrak. /resimler/2018-7/30/2348389769353.jpgBulak Su Genel Müdürü Refik Albayrak ile yeni bir yüze kavuşturulan fabrikayı konuştuk. 

TAKA: Sayın Albayrak öncelikle hayırlı olsun. Kısa bir aradan sonra son teknolojiyi getirterek fabrikayı adeta yeniden baştan yarattınız. Tebrik ediyoruz sizleri. Suyumuzun lezzetini biliyoruz. Tattık. Ne aşamadayız.   

Refik Albayrak: “Bulak doğal kaynak suyu; Uzungöl´ün zirvesinden 1570 rakımdan granit kayaların içerisinden doğan zengin mineral değerlere sahip olduğu kanıtlanan ve coğrafi konum itibariyle hiçbir şekilde çevresel kirlenmelerden etkilenmeye zengin bir doğal kaynak suyudur. 6 kilometrelik bir isale hattı ile Çaykara Taşkıran Mahallesindeki fabrika merkezine getirilen su, işletmede el değmeden tamamen hijyen bir ortamda halkımızın hizmetine sunma durumuna geldik.”  Ağustosta Üretime Geçiyor. 

TAKA: Peki Sayın Genel Müdürüm. Epey bir süredir bölge halkı bu suyu bekliyor. Zor merhaleleri geçerek üretim noktasına geldiniz sanırım. Ne zaman suyu içmeye başlayacağız?  

Refik Albayrak: Gerçekten zorlu ve meşakkatli bir süreçten geçtik. Türkiye´de eşi ve benzeri olmayan bu kaynak suyun milli ekonomiye kazandırılmasında katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Aslında en büyük teşekkürü fabrikanın sahibi Turan Bulak Beye yapmamız lazım. Çünkü çok emek verdi. Çocuğu gibi baktı. Mücadele verdi, yılmadı ve çok şükür bugün üretim noktasına geldik. Hedefimiz Ağustos ayı içerisinde seri üretime başlamaktır. Bu Kurban Bayramından önce de olur, sonra da. Ama bu ay Bulak Su marketlerde, bakkallarda, büfelerde her yerde yerini alacaktır.”   

TAKA: Sayın Albayrak, üretiminiz nasıl olacak. Yani ürün çeşitliliğiniz nedir? 

Refik Albayrak: Fabrikamızda 19 litrelik damacana, 5 ve 10 litrelik üretimlerin yanında 0.33, 0.5, 1, 1,5 litre ve 0,2 litre yani bardak su çeşitleriyle halkımızın hizmetinde olacağız. Yeni makinelerle donatılan fabrika, yüksek kalite ve kapasite ile bütün Türkiye ye hitap edecektir. İhracat boyutu ile ilgili çalışmalarımız da devam etmektedir.”   Dünya Markasını Geride Bıraktı   

TAKA: Bulak Su, Uzungöl´ün zirvesinden ve granit kayadan çıkan bir kaynak suyu. Türkiye´de bu kalitede su bulmak gerçekten zor. İçerisinde taşıdığı değerler bakımından da kaliteli bir su, aynı zamanda şifa kaynağı. Neler söyleyeceksiniz?   

Refik Albayrak: “ Evet gerçekten öyle. Bulak su; düşük sodyum, yüksek kalsiyum, yüksek magnezyum ve yüksek PH değeriyle Türkiye´nin en kaliteli kaynak sularındandır.2018 Berkeley Springs İnternationalWater´inkriterlerine göre Dünyanın en iyi kaynak suyu kabul edilen MtElliotSprings´in PH değeri 8,0 Bulak su ise 8,41 PH değeri ile Dünyanın en iyisi kabul edilen markayı dahi geride bıraktı.Nobel ödüllü bilim adamı Profesör Warburg´unkriterlerine göre yüksek PH lı suların Kanser tedavisine yardımcı olduğu belirtilmiştir. Bulak doğal kaynak suyu en değerli parametre verileriyle diyet su olarak da halkımızın hizmetinde olacaktır.   

TAKA: Sayın Genel Müdürüm kadro bakımından yeterlimisiniz. Üretimin yanında pazarlama da önemli. Pazarlamada bir sorun yaşarmışınız”   

Refik Albayrak: “Kesinlikle yaşamayız bunu baştan söyleyeyim. Bulak Lojiktik olarak yeterli ekipmana sahibiz. Hem pazarlama ağı hem de nakliye anlamında Bulak Şirketler Grubu her türlü donanıma sahiptir. Fabrikamızda ilk etapta yaklaşık olarak 35-40 kişi istihdam edeceğiz. Süreç içerisinde üretimi 7/24 esasına göre çalışan sayımızı artırmayı düşünüyoruz.”   

TAKA: Sayın Albayrak son olarak vermek istediğiniz mesaj nedir?   

Refik Albayrak:“ Biraz önce de söyledim. Bu fabrika zor bir süreçten geçerek yeniden ayağa kaldırıldı. İçerisindeki teknoloji tamamen değişerek. Bize düşen, bölge insanına ve Türk insanına düşen görev bu esere sahip çıkmaktır. Biz suyumunuz kefiliyiz, kalitenin adresiyiz, sektörün de öncüsü olacağız inşallah.”

Haber ropörtaj: Zihni Ağırman-TAKA 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bulak Soframıza Geliyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Trabzon´da Meydana gelen kazada Çaykara Taşkıran mahallesinden Gönül Ağırman hayatını kaybetti. Kardeşi ağır yaralandı.
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Çaykara ilçesinde her yıl binlerce yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl´de teleferik projesi ihaleye çıkıyor.
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçemizde Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle kutlandı
Bu gün 24 Kasım
Bu gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bu gün 24 Kasım İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir mesaj yayınladı.
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Çaykara Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifine İade-i Ziyarette bulundu.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
İlçemiz Maraşlı Mahallesi İmam Hatibi Murat Yüce tarafından açılan “Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi” Çaykara Halk Eğitim Merkezi önünde açıldı.
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara Eğridere Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
Esnaf Kefaletten Örnek Davranış
Esnaf Kefaletten Örnek Davranış
Çaykara İlçemizdeki Etkinlik ve Organizasyonlardaki örnek davranışları ile bilinen Çaykara Esnaf ve Kefalet Kooperatifi 19 Kasım 2018 Pazartesi Akşamı örnek bir davranışa daha imza attı.
Bölümlü-Çaykara arasındaki İlk Tünel Hizmete Açıldı
Bölümlü-Çaykara arasındaki İlk Tünel Hizmete Açıldı
Yapımı 2014 yılından beri devam eden Bölümlü-Çaykara arasındaki yolun ilk tüneli tamamlanarak trafiğe açıldı.
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşen Ayar ve Öğrencileri Tarafından Hazırlanan Müzikal Gösteri Herkesi Kendilerine Hayran Bıraktı
Çaykara Atamızı Andı
Çaykara Atamızı Andı
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışlarının 80. Yıl Dönümünde Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile anıldı.
Tırın Altında Can Verdiler
Tırın Altında Can Verdiler
Çaykara´lı Anne ve Oğlu Ankara´da Geçirdikleri Trafik Kazasında Tır Kamyonunun Altında Kalarak Feci Bir Şekilde Can Verdiler
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran Eğitim Kurumlarından Çiğ Köfte Etkinliği gerçekleştirildi.Geçtiğimiz senelerde de gerçekleştirilen ve artık geleneksel bir hale gelen Çiğ Köfte Etkinliği 29 Ekim 2018 Pazartesi Günü Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildi.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
Çaykara Kaymakamı Salih,Çiğdem,Belediye Başkanı Hanefi Tok ve İlçemizde bulunan Siyasi Parti Temsilcileri birer Mesaj Yayınlayarak Halkımızın Cumhuriyet Bayramlarını Kutladılar
Geçmişten Günümüze Uzungöl! (VİDEO)
Geçmişten Günümüze Uzungöl! (VİDEO)
Lise öğrenimini Çaykara´da tamamlayan, Avrasya üniversitesi Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans öğrencisi Muhammed Muhsin Aksoy, Uzungöl´ün geçmişten günümüze yaşadığı sorunları görsel olarak anlattı.
Çaykara´da Trafik Kazası: 4 Yaralı
Çaykara´da Trafik Kazası: 4 Yaralı
Çaykara-Yeşilalan Mahallesi Yolunda Meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
19 Ekim Muhtarlar Günü Sebebi İle Çaykara Muhtarlar Derneği Ziyaretçi akınına Uğradı
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
2015 Yılından bu yana her sene 19 Ekim Tarihinde Kutlanmakta olan Muhtarlar Günü Dolayısı ile Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçemizde Bulunan Siyasi Parti Temsilcileri birer mesaj yayınlayarak Muhtarlarımızın bu anlamlı Günlerini Kutladılar.
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
2018 Yılı Hakimler ve Savcılar Atama Kararnamesi ile Çaykara İlçemize Yeni Atanan Hakim ve Savcılarımız belli oldu.
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
31 Temmuz 2018 Tarihinde İlçemiz Hanırmak Yaylasında Kaybolan Saniye İkinci İle İlgili Arama Kurtarma Çalışmaları devam ederken Eğrisu Yaylasında bulunan Hırka ve Mısır Torbasının Saniye İkinci´ye Ait olup olmadığı Araştırılıyor.
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Geçtiğimiz Hafta geçirmiş olduğu Ani bir Kalp Krizi sonucunda Çaykara İlçemizi Gözyaşlarına boğarak Aramızdan Ayrılan Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Sevinç´in yerine başkanlığa Mehmet Savaş Dündar seçildi.
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Üç gün önce Çaykara´da yeni görevine başlayan Kaymakam Salih Çiğdem, “ Ülkemizin her yerinde yaşayan tüm Çaykaralı hemşerilerimizle birlik olup, bu güzel ilçeye hep birlikte hizmet etmeye çalışacağız,” dedi.
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
8 Ekim 2018 Pazartesi Günü Çaykara İlçemizde Göreve Başlayan Kaymakamımız Salih Çiğdem 9 Ekim 2018 Salı Günü İlçemizde Bulunan Kurum Amirleri ile Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Salı
8 °C
Çarşamba
5 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi