Bursa´da İkinci Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor
Tarih: 9.9.2019 10:47:39

Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından Geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Sonbahar Şenliğinin ikincisi 15 Eylül Pazar Günü Bursa´da gerçekleştiriliyor

Bursa  Osmangazi Gündoğdu Mahallesi  Mesire Alanında Saat 12.00´da başlayacak olan Geleneksek Sonbahar Şenliğinin Büyük bir katılım ile gerçekleşmesi bekleniyor./resimler/2019-9/9/1052472269761.jpgİlki geçtiğimiz sene gerçekleşen ve Başta Marmara Bölgesinden olan Karadenizli Hemşerilerimiz olmak üzere Ülkemizin her tarafından ve de Yurt dışından Hemşerilerimizin çok büyük bir ilgi gösterdiği Geleneksel Sonbahar Şenliğinin 2019 Yılında daha geniş bir katılım ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Uzungöl Kültürünü Marmara Bölgesinde yaşatabilmek için yoğun bijr tempo içerisinde çalışan ve çeşitli Organizasyonlar gerçekleştiren Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi yeni bir Organizasyon ile Uzungöl dostlarına kucak açmaya hazırlanıyor.

Bölgemizin en Önemli İlim Adamlarından Müftü Hikmet Yazıcı Hocamızın Başkanlığını yürüttüğü  Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubemizde Yürekleri Uzungöl Sevdası ile tutuşan Genç Jenerasyon Sevgili Hikmet Başkanımızın etrafını bir arı gibi kuşatmış durumda

Tecrübeleri ve Engin Devlet Tecrübesi ile gençlerimize yeri geldiğinde Dernek Başkanı,Yeri geldiğinde Tecrübeli bir Abi,Yeri geldiğinde ise Arkadaş olmaya çalışan Hikmet Başkanımızın etrafında kenetlenen Genç Jenerasyon Uzungöl´e Hizmet verebilme noktasında yoğun bir tempo ile çalışıyorlar.

KAYMAKAM ÇİĞDEM ,BAŞKAN TOK VE İLÇE BAŞKANI SELÇUK DA KATILIYOR

Geleneksel İkinci Sonbahar Şenliğinde Marmara Bölgesinde yaşayan hemşerilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşmak üzere Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve Ak Parti Çaykara İlçe Başkanımız Sayın Muhammet Selçuk da Bursa´ya gidiyor.

PROFESYONEL SUNUCU

Hemşerilerimizin bu tatlı heyecanını Profesyonel sunucu Emel Demiral Hemşerilerimize ulaştıracak.Mükemmel Diksiyonu,Sahne Performansı ve Kusursuz Sunumu ile Geçtiğimiz Yıl Sahnede Harikalar yaratan Sunucu Emel Demiral 2019 Yılında da Bu Tatlı Heyecanı Güzel sesi ile Uzungöl Dostlarımıza ulaştıracak.

SAHNEDE SANATÇI YAĞMURU

Karadeniz Müziğinin birbirinden Değerli Sanatçıları Şenlikte Sahne alarak Hemşerilerimize Karadeniz Müziğinin heyecanını yaşatacak

MEHMET İNAL BURSA´DA

Uzungöl Programlarının vaz geçilmeyen ismi Piyanist Mehmet İnal Bursa Derneğimizin Şenliğinde de sahne alarak o güzel piyanosu ile hemşerilerimize muhteşem bir gün yaşatacak./resimler/2019-9/9/1101109591910.jpgNURETTİN KAHVECİ OLMAZSA OLMAZ

Bursa´da yaşayan Hemşerilerimizin tüm etkinlik ve organizasyonlarının Baş Tacı Sanatçı Nurettin Kahveci Bursa Derneğimizin Muhteşem Şenliğinde Sahnedeki yerini yine alacak/resimler/2019-9/9/1103332406995.jpgKaradeniz Müziğinin Temel enstrünmanı olan Kavalı Ulusal Müzik Dünyasında çok büyük bir başarı ile temsil eden Sanatçı Nurettin Kahveci 15 Eylül Pazar Günü yine o muhteşem kavalı ile hemşerilerimizi Horona doyuracak.

NİHAT YILMAZ BURSA´DA

Karadeniz Müziğinin en önemli Sanatçılarından Nihat Yılmaz da Hemşerilerimizin bu tatlı heyecanını paylaşmak üzere 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa´da olacak./resimler/2019-9/9/1103588657529.jpgBirbirinden güzel Karadeniz Türkülerini Uzungöl Dostlarımız için seslendirecek olan Sanatçı Nihat Yılmaz her zaman olduğu gibi hayranlarını Müziğe doyuracak.

ADAM GİBİ ADAM SİNAN SAMİ

Çaykara İlçemizin Karadeniz Müziğine kazandırdığı ve sadece Sanatçılığı ile değil Adamlığı ile,Beyefendiliği ile,Alçak gönüllülüğü ile asla Şan,Şöhret ve paraya değer vermeyen örnek insan yapısı ile herkesin yüreğinde taht kuran Sanatçımız Sinan Sami Hemşerilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşmak üzere 15 Eylül´de Bursa´da olacak./resimler/2019-9/9/1104205532960.jpgUlusal Müzik Dünyasında Karadeniz Müziğini çok büyük bir başarı ile temsil eden Çaykara´lı Sanatçımız Sinan Sami her zaman olduğu gibi yine muhteşem bir sahne performansı ile sahnedeki yerini alarak hayranları ile buluşacak.

O gün ben Bursa´da olamayacağım. Sevgili Sinan Sami´nin O muhteşem performansını dinleyemeyeceğim ama şunu çok iyi biliyorum.

/resimler/2019-9/9/1104375533244.jpgAdam gibi adam Sevgili Sinan Sami o gün “ADAM GİBİ SEVGİLİ BU DÜNYADA KALMADI” türküsü ile hayranlarına Merhaba diyecek

FİNAL TABİ Kİ ONAY ŞAHİN´DEN

Karadeniz Müziğimizin Göz Bebeği Çaykara´lı Sanatçımız Sevgili  Onay Şahin Bursa Derneğimizin gerçekleştireceği Sonbahar Şenliğinde Baş Köşedeki Yerini almış durumda.

Sadece yaptığı müzik ile değil kültürü,eğitimi,beyefendi kişiliği ve de insanlar ile kurduğu sımsıcak iletişimi ile Tüm Karadenizimizin hatta Tüm Ülkemizin gönlünü fetheden Sevgili Onay ŞAHİN´in bu örnek yönü Çaykaralı hemşerileri olarak bizlere farklı bir gurur kaynağı veriyor./resimler/2019-9/9/1105117877670.jpgSanatçı kimliğinin yanı sıra Karadeniz Müziğimize kazandırdığı kendine özgü ve kültürümüze hitap  eden yeni eserler ile Sevgili Onay ŞAHİN bizlere hem kültürümüzü yaşatmış oluyor hem de unutulmaya yüz tutmuş olan kültürel değerlerimizi yeniden gündeme getirerek onları anımsamamızı ve de yaşamamızı sağlıyor./resimler/2019-9/9/1105290534294.jpgHemşerimiz Sevgili Onay Şahin Her zaman olduğu gibi yine Muhteşem bir Sahne Performansı ile 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa Osmangazi Gündoğdu Mahallesi Mesire ve Piknik Alanında Karadeniz Dostları ile buluşuyor.

BAŞKAN YAZICI-GÖNÜLLERİN BULUŞMASINDA TÜM GÖNÜL DOSTLARIMIZI BEKLİYORUZ

Uzungöl ve de Karadeniz Kültürünü Marmara Bölgesinde yaşatabilmek için Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi olarak yola çıktıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Dernek Başkanı Hikmet Yazıcı Hedeflerinin önce Uzungöl İnsanını sonrasında ise Karadeniz İnsanını Marmara Bölgesinde bir araya getirmek olduğunu sözlerine ekledi./resimler/2019-9/9/1105574254158.jpgHem Uzungöl´ün hem de Karadenizin çok zengin bir Kültür altyapısına sahip olduğunu anımsatan Başkan Hikmet Yazıcı ancak bu zengin Kültür Altyapısının yaşatılamaması sebebi ile Yeni Jenerasyon tarafından tamamen unutulduğunu Bursa Uzungöl Derneği olarak unutulmaya yüz tutmuş olan bu Kültürel Değerlerimizi yaşatabilmek adına çok yoğun bir tempo harcadıklarını sözlerine ekledi.

Gurbette yaşayan İnsanlarımızın yaşam koşulları sebebi ile birbirlerinden uzaklaştıklarını ve de koptuklarını ifade eden Dernek Başkanı Hikmet Yazıcı gerçekleştirmiş oldukları çeşitli Organizasyonlar ile insanlarımız arasında kopma noktasına gelen iletişimi pekiştirmeyi ve de birbirlerini senelerdir göremeyen insanlarımızın özlem gidermelerini sağlamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Paylaşma,dayanışma ve birliktelik ruhunu yaşatabilmek,tüm dost ve hemşerilerimizce yine gönüllere hoş bir lezzet bırakabilmek,ve Kültürel Değerlerimizi Yeni Nesillere bırakabilmek için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Dernek Başkanı Hikmet Yazıcı Tüm Gönül Dostlarımız ile Bursa´da buluşma Arzusunda oldukklarını sözlerine ekledi./resimler/2019-9/9/1106176285831.jpg15 Eylül Pazar Günü Bursa Osmangazi Mesire ve Piknik Alanında gerçekleştirecekleri 2. Sonbahar Şenliğinde Tüm Gönül Dostlarını yanlarında görmeyi arzu ettiklerini ifade eden Dernek Başkanı Hikmet Yazıcı Yüreği Uzungöl Sevdası ile çarpan Tüm Gönül Dostlarımız ile 15b Eylül´de Bursa´da buluşmak istediklerini ve herkesi Bursa´ya beklediklerini sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bursa İkinci Uzungöl Rüzgarı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
İlçemiz Taşkıran Mahallesinden Yücel Altınışık ile İstanbul´dan Özge Bozdemir 1 Kasım 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir Düğün Töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyetimizin İlan edilişinin 96.Yıl Dönümü olan 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli törenler ile kutlandı.
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
DOKAP mali destekli Çaykara merkez ve Sultanmurat yaylasında olmak üzere 2 adet Mezbaha yapımı için ihale yapılacak.
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Emekli öğretmen Mehmet Şahin´in kaleme aldığı ‘Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi?´ adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Adam Gibi Adam Olmak
Adam Gibi Adam Olmak
Çaykaralı hemşehrimiz araştırmacı-yazar İbrahim Tuncer´in kaleme aldığı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Uzungöl´ü Anlamak
Uzungöl´ü Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ü Anlamak İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Derneği tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi Planlanan Yıkım Çalışması ile ilgili olarak Uzungöl Halkına Destek olmak amacı ile bir basın açıklaması yayınlandı.
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Tek Yürek…İmar Planı olmayan Uzungöl´de İmara aykırı oldukları gerekçesi ile Yıkım Kararı verilen ve İnşaat Sahiplerine Yıkım İşlemleri için Tebligat gönderilen Uzungöl´de Tüm Uzungöl Halkı Haklı davasında tek yürek olarak bir araya geldi.
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin Hocamız yazdığı güzel şiiri ile Yıkım Çalışmasının yanlışlığını ifade etti ve yetkililerin bu konudaki kararlarını yeniden gözden geçirmelerini talep etti.
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
1965 Yılında Şirin Beldemiz Uzungöl´den Van Özalp Dönerdere Köyümüze İskan olarak giden Hemşerilerimiz Uzungöl´deki kardeşlerine yönelik bu yıkım çalışmasına büyük tepki gösteriyor.
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Karayolu Dernekpazarı çıkışında meydana gelen kazada 5 Kişi yaralandı.
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl´ü Cezalandırmak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam isimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Zorluoğlu ailesinin en mutlu günü
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun oğlu dünya evine girdi.
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
Dursun Ali İnan Müzesi 27 Eylül Cuma Günü Açılıyor
11 Ağustos 2019 Pazar Günü itibarı ile Uzungöl Dostlarının beğenisine sunulan Dursun Ali İnan Müzesinin Resmi Açılışı 27 Eylül 2019 Cuma Günü Saat 11.00´da gerçekleştirilecek.
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Mehmet İnan Yine Büyüledi
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya açan İsim Dursun Ali İnan´ın Turizmci Oğlu Uzungöl´lü Genç İş Adamı,Profesyonel Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Dostu ve de güçlü Kalemi ile olaylara farklı bir bakış açısı getiren Genç Şairi Mehmet İnan hayatımıza yine farklı bir pencereden bakmaya devam ediyor
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Akyüz Ailelerinin En Mesut Gecesi
Uzungöl´ün en sevilen Genç İsimlerinden Ahmet Akyüz ile Gülseren Akyüz 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere Destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´ün sevilen isimlerinden Cemal Şimşek ile Elmalı Mahallesinden Kader Kaplan 14 Eylül 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhtaşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Hasan Erol ve Meslek yüksekokulu!
Çaykara Yüksekokul istiyoruz Platformu Başkanı Seyyit Türker´in kaleme aldığı,” Hasan Erol ve Meslek Yüksekokulu” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´de Yunus Gamze´sine Kavuşuyor
Uzungöl´ün En sevilen İsimlerinden Yunus Zeki İnci ile İstanbul´dan Gamze Gökeri 15 Eylül 2019 Pazar Akşamı Uzungöl Sofram Restaurant´ta gerçekleştirilecek olan Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Diyecekler.
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Yeni Bir Eğitim Yılına Başlarken
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Yeni Bir eğitim Yılına Başlarken" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de Masal Tadında Bir Düğün
Uzungöl´de masal Tadında güzel bir düğün…Uzungöl´ün sevilen Genç İsimlerinden Fatih Danış ile yine Uzungöl´de herkesin çok saygı duyduğu Sümeyye Genel muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Fatih İle Sümeyye´den Düğüne Davet
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuştu
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
uzungöl muhtarın kızı evlendiriliyor
Muhtarın Düğün Heyecanı
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´de Tevfik Kübra´sına Kavuşuyor
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden ve Turizm Çalılşanlarından Tevfik Şen ile Ankara´dan Kübra Nazlı 31 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET diyecekler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi