Bursa´da Uzungöl Rüzgarı!
Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneği tarafından 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa Osmangazi Gündoğdu Piknik Alanında gerçekleştirilen 2. Sonbahar Şenliği Muhteşem bir katılım ile gerçekleşti.
Tarih: 19.9.2019 15:19:14

Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneği tarafından 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa Osmangazi Gündoğdu Piknik Alanında gerçekleştirilen 2. Sonbahar Şenliği Muhteşem bir katılım ile gerçekleşti.

Başta Bursa ve çevresindeki hemşehrilerimiz olmak üzere neredeyse ülke genelinde ve yurt dışında yaşayan birçok hemşehrimizle çok iyi iletişim kurarak başarılı hizmetler yürüten Bursa Uzungöl  Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yeni bir başarılı organizasyona imza attı./resimler/2019-9/19/2050222081640.jpg15 Eylül 2019 Pazar günü, Bursa Osmangazi Gündoğdu piknik alanında düzenlenen “2. Sonbahar Şenliği”, bu yıl da, taraflı-tarafsız herkesin gönlünü fethetti. Sadece Uzungöl´lü ve Trabzonlu hemşehrilerimizin değil, Karadeniz İllerinden ve Türkiye´mizin muhtelif vilayetlerinden toplanıp gelen vatandaşımızın yoğun ilgi gösterdiği “2. Sonbahar Şenliğine”, binlerce vatandaşımızın yanı sıra Kamu kurumlarının, yerel yöneticilerin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, siyasi parti temsilcilerinin, bilim ve iş insanlarının ilgisi büyüktü.

ORGANİZASYON KOMİTESİ

Organizasyon Komitesinde Hikmet YAZICI, Oğuzhan SEZGİN, Mustafa ÇELİK, İrfan UÇAN, Alibey AYGÜN, Ahmet KURT, Mehmet Hilmi ACAR, Hakan SEZGİN ve Abdullah ÖZEN´in yer aldığı Bursa Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği daha önce olduğu gibi yine parmak ısırtacak Örnek Bir Organizasyon ile Uzungöl´ü Marmara Bölgesinde en mükemmel bir şekilde temsil etti.

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

“2. Sonbahar Şenliği”nin Ana Sponsorları ÇAKIROĞULLARI Kereste ve Orman Ürünleri (İnegöl), Uzungöl Birlik Turizm AŞ, Uzungöl Turizmciler Derneği ve SARAL Kardeşler Arçelik Mağazaları olurken; Başta Uzungöl´lü iş insanlarımız olmak üzere Bursa, İnegöl ve Samsun´dan belli sayıda hemşehrimiz, Derneğimize sponsor olarak değerli katkılarını esirgemediler.Uzungöl Halkı olarak bu Dernek ve Şahıslarımıza teşekkür etmeyi bir görev kabul ediyoruz./resimler/2019-9/19/1524327011840.jpgAyrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer İlçe Belediyeleri, Derneğimize sağladıkları malzeme ve altyapı destekleri ile vatandaşlarımızın takdirini topladılar.

YOĞUN KATILIM

Gün boyu süren coşkulu “2. Sonbahar Şenliğine”, Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Nuri UĞURLU´nun yanı sıra, Bursa Yıldırım İlçe Belediye Başkanı Oktay YILMAZ, İstanbul Mecidiyeköy Uzungöl Derneği Başkanı Sait ALBAYRAK, Uzungöl Birlik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İdris AKYÜZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa TAHAN ve Bayram ÇİÇEK; Yenişehir Trabzonlular Derneği Başkanı İdris SAĞLAM ile Uzungöl´lü iş insanları Kâtip ve Yaşar KELEŞ, değerli katılımları ile onur verdiler./resimler/2019-9/19/1525362794345.jpgBursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz ÖZEN, İstanbul Şişli Nişantaşı Centermed İleri Görüntüleme Merkezi sahibi Dr. İrfan İNCE; Bursa Trabzon ve İlçeleri Dernek Başkanı İsmail ÇİFTÇİ ve yönetimi; Bursa Karadenizim FM Radyosunun sahibi Mehmet NEZOR, Gürsu Trabzonlular Derneği Başkanı Nizam BAŞKAN ve ekibi, Orhangazi Trabzonlular Derneği Başkanı Cemal KARAGÜZEL; Mustafakemalpaşa Trabzonlular Derneği Başkanı Murat ODABAŞ, Bursa Medical Park Hastanesi Başhekimi Ahmet ÇAKIR, Osmangazi Dikkaldırım Mahalle Muhtarı Mustafa ÖZDERYA ile çok sayıda saygıdeğer üye, hemşehri ve misafirlerimiz, kıymetli katılımları ile hemşerilerimizin bu mutluluklarını paylaşmış oldular.

PROGRAM SUNUCUSU KARADENİZ´İN HARBİ KIZI EMEL

Program sunuculuğunu “Karadeniz´in Harbi Kızı” olarak ün yapmış, Bursa 101.9 Karadenizim FM Radyosun başarılı sunucusu Emel DEMİRAL´ın yaptığı “2. Sonbahar Şenliği”, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın coşkulu bir şekilde okunması ile başladı.

AÇILIŞ KONUŞMASI BAŞKAN YAZICI´DAN

Şenlikte bir açılış ve selamlama konuşması yapan Bursa Uzungöl Derneği Başkanı Hikmet YAZICI, etkinliğin maksat ve önemine işaret ederek birlik ve dayanışmanın vazgeçilmez olduğuna işaret etti. “Yaşadığımız hayatın insanı içine kapanık hale getirip bireyselleştirdiğinden” söz eden YAZICI, “bu tarz etkinliklerin birbirimize daha da yakınlaşmaya ve birbirimizle hemhal olmaya vesile olacağını” söyledi.

Şenliğin organizasyonunda fedakârca emeği geçen yönetim kurulu üyelerine, medya-bilgi işlem departmanına, gençlik ve kadın kollarına; şenliğe maddi ve manevi katkıda bulunan sponsorlarımıza, sanatçılara ve katılımları ile onur veren misafirlere teşekkür Ederek Dernek Yöneticileri ile birlikte misafirleri selamladı.

FEDERASYON BAŞKANI UĞURLU-BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK

Trabzon derneklerini temsilen bir konuşma yapan Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Nuri UĞURLU da, başarılı bir organizasyonla hemşerilerimizi bir araya getiren Bursa Uzungöl Derneği yöneticilerine ve misafirlerine teşekkür ederek bu güzel birlikteliğin devamını diledi.

BAŞKAN YILMAZ-KÜLTÜREL DEĞERLER KORUNMALI

Bursa Yıldırım İlçe Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ise yaptığı konuşmada bu coşkulu ve anlamlı organizasyonda, Bursa Uzungöl Derneğinin misafirleri ile bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek kültürel değerlerin korunmasının önemine işaret etti.

TRABZON VE UZUNGÖL VİDEOSU DUYGULANDIRDI

Bursa Uzungöl Derneği Medya-Bilgi İşlem Departmanı sorumluları Hakan SEZGİN ve Abdullah ÖZEN tarafından büyük bir titizlikle tasarlanıp derlenen Uzungöl ve Trabzon tanıtım videoları, alanı dolduran ve memleket hasreti çeken binlerce vatandaşımıza duygulu anlar yaşattı.

Memleketimizin ve yöremizin tarihi-turistik mekânları ile örf ve kültürünün büyük bir ustalıkla işlendiği, izleyen herkesin kendisini ve çocukluğunu bulduğu videolar, sadece yöre insanının değil, her yaştan memleketimiz insanının mutlaka görüp seyretmesi gereken birer şaheser niteliğindeydi. Ayrıca yine Medya-Bilgi İşlem Departmanı tarafından büyük bir özenle hazırlanan ve Derneğimize maddi katkı sağlayan firmaların yer aldığı “Ana Sponsorlarımız ve Sponsorlarımız” adlı başarılı slayt sunumu da büyük beğeni topladı.

HEMŞERİLERİMİZ MÜZİĞE DOYDU

Yapılan konuşmaların ardından birbirinden ünlü ve başarılı sanatçılar sahne almaya başlayınca, alanı dolduran binlerce insanın coşkusu görülmeye değerdi./resimler/2019-9/19/1526038419950.jpgPROFESYONEL SUNUCU

Hemşerilerimizin bu tatlı heyecanını Profesyonel sunucu Emel Demiral Hemşerilerimize ulaştırdı.Mükemmel Diksiyonu,Sahne Performansı ve Kusursuz Sunumu ile Geçtiğimiz Yıl Sahnede Harikalar yaratan Sunucu Emel Demiral 2019 Yılında da Bu Tatlı Heyecanı Güzel sesi ile Uzungöl Dostlarımıza ulaştırmış oldu

SAHNEDE SANATÇI YAĞMURU

Karadeniz Müziğinin birbirinden Değerli Sanatçıları Şenlikte Sahne alarak Hemşerilerimize Karadeniz Müziğinin heyecanını yaşattılar

MEHMET İNAL BURSA´DA

Uzungöl Programlarının vaz geçilmeyen ismi Piyanist Mehmet İnal Bursa Derneğimizin Şenliğinde de sahne alarak o güzel piyanosu ile hemşerilerimize muhteşem bir gün yaşattı

NURETTİN KAHVECİ OLMAZSA OLMAZ

Bursa´da yaşayan Hemşerilerimizin tüm etkinlik ve organizasyonlarının Baş Tacı Sanatçı Nurettin Kahveci Bursa Derneğimizin Muhteşem Şenliğinde Sahnedeki yerini yine aldı

Karadeniz Müziğinin Temel enstrünmanı olan Kavalı Ulusal Müzik Dünyasında çok büyük bir başarı ile temsil eden Sanatçı Nurettin Kahveci 15 Eylül Pazar Günü yine o muhteşem kavalı ile hemşerilerimizi Horona doyurdu.

NİHAT YILMAZ BURSA´DA

Karadeniz Müziğinin en önemli Sanatçılarından Nihat Yılmaz da Hemşerilerimizin bu tatlı heyecanını paylaşmak üzere 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa´da sahne aldı

Birbirinden güzel Karadeniz Türkülerini Uzungöl Dostlarımız için seslendiren  Sanatçı Nihat Yılmaz her zaman olduğu gibi hayranlarını Müziğe doyurdu

ADAM GİBİ ADAM SİNAN SAMİ

Çaykara İlçemizin Karadeniz Müziğine kazandırdığı ve sadece Sanatçılığı ile değil Adamlığı ile,Beyefendiliği ile,Alçak gönüllülüğü ile asla Şan,Şöhret ve paraya değer vermeyen örnek insan yapısı ile herkesin yüreğinde taht kuran Sanatçımız Sinan Sami Hemşerilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaşmak üzere 15 Eylül´de Bursa´da sahnedeki yerini aldı

Ulusal Müzik Dünyasında Karadeniz Müziğini çok büyük bir başarı ile temsil eden Çaykara´lı Sanatçımız Sinan Sami her zaman olduğu gibi yine muhteşem bir sahne performansı ile sahnedeki yerini alarak hayranları ile buluştu

Adam gibi adam Sevgili Sinan Sami o gün “ADAM GİBİ SEVGİLİ BU DÜNYADA KALMADI” türküsü ile hayranlarına Merhaba dedi

FİNAL TABİ Kİ ONAY ŞAHİN´DEN

Karadeniz Müziğimizin Göz Bebeği Çaykara´lı Sanatçımız Sevgili  Onay Şahin Bursa Derneğimizin gerçekleştirdiği Sonbahar Şenliğinde Baş Köşedeki Yerini almış durumda.

Sadece yaptığı müzik ile değil kültürü,eğitimi,beyefendi kişiliği ve de insanlar ile kurduğu sımsıcak iletişimi ile Tüm Karadenizimizin hatta Tüm Ülkemizin gönlünü fetheden Sevgili Onay ŞAHİN´in bu örnek yönü Çaykaralı hemşerileri olarak bizlere farklı bir gurur kaynağı veriyor.

Sanatçı kimliğinin yanı sıra Karadeniz Müziğimize kazandırdığı kendine özgü ve kültürümüze hitap  eden yeni eserler ile Sevgili Onay ŞAHİN bizlere hem kültürümüzü yaşatmış oluyor hem de unutulmaya yüz tutmuş olan kültürel değerlerimizi yeniden gündeme getirerek onları anımsamamızı ve de yaşamamızı sağlıyor.

Hemşerimiz Sevgili Onay Şahin Her zaman olduğu gibi yine Muhteşem bir Sahne Performansı ile 15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa Osmangazi Gündoğdu Mahallesi Mesire ve Piknik Alanında Karadeniz Dostları ile buluştu

Her biri kendi alanında çok başarılı oldukları sanatçıların Dernek yöneticilerine ve vatandaşlarımıza birer teşekkür konuşması da yaptıkları sahne performansında, özellikle sanatçı Onay ŞAHİN´in türküleri arasına sıkıştırdığı orijinal Çaykara fıkraları ise, alanı dolduran binlerce insanı kahkahaya boğdu.

Gün batımına kadar süren “2. Sonbahar Şenliği”, vatandaşlarımızın Dernek Yöneticilerine yönelik teşekkür, takdir ve tebrikleri ile sona erdi

BİR HİLMİ HOCA NOTU:

15 Eylül 2019 Pazar Günü Bursa´da Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Derneğimiz tarafından Gerçekleştirilen 2. Geleneksel Sonbahar Şenliğine daha önce verilmiş olan Düğün sözlerim ve de bu düğünlerde görevli olmam sebebi ile katılamadım ve de Hemşerilerimizin o tatlı heyecanını onlar ile paylaşamamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum.

Nerden bakarsanız bakın…Yaklaşık 30 senedir Uzungöl Kültürü ile ilgili bir şeyler okumaya ya da birkaç satır yazı yazmaya özen göstermeye çalışan bir insan olarak çok büyük bir açık yüreklilik ile şunu ifade etmek isterim.

Van´da Dönerdere ve Emek Köylerimizde yaşayan Hemşerilerimizin Karadeniz Kültürünü Doğu Anadolu Bölgesinde yaşatabilmek için ne kadar büyük emekler harcadıklarını daha önce defalarca ifade etmiştim.

Bursa Derneğimiz bu anlamda gerçekten saygı duyulması gereken örnek ve farklı bir ekip ile yürüyor Sevgili Çaykara Gündem Dostları…

Uzungöl Kültürünü Marmara Bölgesinde yaşatabilmek için yoğun bir tempo içerisinde çalışan ve çeşitli Organizasyonlar gerçekleştiren Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi yeni bir Organizasyon ile Uzungöl dostlarına kucak açmış oldu

Bölgemizin en Önemli İlim Adamlarından Müftü Sevgili Hikmet Yazıcı Hocamızın Başkanlığını yürüttüğü  Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubemizde Yürekleri Uzungöl Sevdası ile tutuşan Genç Jenerasyon Sevgili Hikmet Başkanımızın etrafını bir arı gibi kuşatmış durumda

Tecrübeleri ve Engin Devlet Birikimi ile gençlerimize yeri geldiğinde Dernek Başkanı,Yeri geldiğinde Tecrübeli bir Abi,Yeri geldiğinde ise Arkadaş olmaya çalışan Hikmet Başkanımızın etrafında kenetlenen Genç Jenerasyon Uzungöl´e Hizmet verebilme noktasında yoğun bir tempo ile çalışıyorlar.

Bu güzel ve farklı ekibi ayakta alkışladığımı ifade etmek istiyorum…

HABERİ BEN YAZMADIM

Hilmi Hoca olarak Senelerdir Çaykara Gündem Gazetemizde binlerce haberi Siz Sevgili Dostlarımız ile paylaşmaya çalışıyorum.

Haberin niteliği ne olursa olsun her haberi kendi kalemimden aktarmaya çalışıyorum.Birçoğunun yaygın olarak yapmış olduğu başka bir İnternet Sitesinden kopyala getir Çakara Gündem´e yapıştır Haber yapı hiç yapmadım.

Ancak daha önce de ifade ettiğim gibi…Bursa Uzungöl Derneği çok farklı…Mükemmel bir Basın Ekibi var Bursa Derneğimizin.Profesyonel bir Basın ekibi.

Haberi bana gönderdiler.Haberi yeniden yazmayı denedim önce…Baktım ki Benim yazacağım her şeyi Hikmet Başkanım ve Basın Ekibi yazmış zaten…

O Zaman ben de İtiraf ediyorum.Bursa Derneğimizin o Muhteşem haberini satırına dahi dokunmadan sizlere aktarmış oldum.

Haber: Hilmi Kanık

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Bursa Uzungöl Fırtınası
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uluslararası Sanat Günleri Trabzon´da başladı
Uluslararası Sanat Günleri Trabzon´da başladı
Trabzon Sanatevi tarafından düzenlenen "11´inci Uluslararası Sanat Günleri" başladı.
Çaykara Ekinindeki Gerçekleri Yadsımak!
Çaykara Ekinindeki Gerçekleri Yadsımak!
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA EKİNİNDEKİ GERÇEKLERİ YADSIMAK” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu
Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu
Öğretmen Hilmi KANIK´ın Uzungöl Gençliği ve İnfak Grubu İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykaralı Sanatçıların eserleri İlgi gördü
Çaykaralı Sanatçıların eserleri İlgi gördü
Trabzon´da düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftasında 7 sanat dalında düzenlenen sergide Çaykaralı sanatçıların ürettikleri eserler ilgi gördü.
Uzungöl´de Tarihi Müze Açıldı
Uzungöl´de Tarihi Müze Açıldı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Turizmci Dursun Ali İnan tarafından büyük bir itina ile oluşturulan “Dursun Ali İnan” Müzesi yoğun bir kalabalığın katılımı ile Uzungöl´de açıldı.
Çaykara Belediyesinden Ulusal Fotoğraf Yarışması
Çaykara Belediyesinden Ulusal Fotoğraf Yarışması
Çaykara Belediyesi tarafından Ulusal Düzeyde 1. Fotoğraf Yarışması gerçekleştiriliyor.Çaykara 4 Mevsim Sloganı ile gerçekleştirilecek olan Yarışma 2020 Yılının Haziran Ayında tamamlanacak.
Ekinimizde Kadın Lakaplar!
Ekinimizde Kadın Lakaplar!
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “EKİNİMİZDE KADIN LAKAPLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl´de Muhteşem Bir Düğün
Uzungöl ve Yedi Göller
Uzungöl ve Yedi Göller
Uzungöl ve Yedi Göller
Göçlerin Doğu Karadeniz İllerinin Gelişmişliğine Etkisi-II
Göçlerin Doğu Karadeniz İllerinin Gelişmişliğine Etkisi-II
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “GEÇMİŞTEKİ NÜFUSUN VE GÖÇLERİN DOĞU KARADENİZ İLLERİNİN GELİŞMİŞLİĞİNE ETKİSİ-II” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Azerbaycan Şifahi Edebiyatlarında Ortak Kelimeler
Çaykara ve Azerbaycan Şifahi Edebiyatlarında Ortak Kelimeler
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “ÇAYKARA VE AZERBAYCAN ŞİFAHİ EDEBİYATLARINDA ORTAK KELİMELER” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Mehmet İnan´dan,´ ÇIKAR DÜNYASI´ şiiri
Mehmet İnan´dan,´ ÇIKAR DÜNYASI´ şiiri
Uzungöl´lü Genç Turizmci,Şair,Fotoğraf Sanatçısı,Doğa Tutkunu Mehmet İnan yine çok güzel bir şiir ile hislerimize tercüman olmaya devam ediyor.
Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği
Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç deneticisi Osman Abanoz´un Kaleme aldığı “Maraşlı Gelin ve Şehirlerin Kardeşliği” İsimli Yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2019 Salı günü gerçekleştirilecek
Turnalı Yaylası 18 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 18 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 18 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Uzungöl ve Basın Oyunları
Uzungöl ve Basın Oyunları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl ve Basın Oyunları İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Dursun Ali İnan Müzesi Açılıyor
Uzungöl´de Dursun Ali İnan Müzesi Açılıyor
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de İş Adamı Turizmci dursun Ali inan tarafından hazırlanan “Dursun Ali İnan Müzesi” kısa bir süre içerisinde açılıyor ve Uzungöl Hayranlarının beğenisine sunuluyor.
Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlenecek
Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlenecek
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Hacı Ferşad Efendi Kur´an kursunda hafızlığını tamamlayan 8 öğrenci için icazet merasimi düzenlenecek.
Trabzon: ´Kültür, Medeniyet ve Hoşgörü Şehridir´
Trabzon: ´Kültür, Medeniyet ve Hoşgörü Şehridir´
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçen hafta Uzungöl´de meydana gelen olayla ilgili basın açıklamasında bulundu
Kurtdağı Şenleniyor!
Kurtdağı Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2019 Cumartesi günü yapılacak.
Cengiz Selimoğlu´nun “Kara Sevda” Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun “Kara Sevda” Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu “KARA SEVDA” adlı türküsüne klip çekti.
Zeki Bilge´den Muhteşem Oyun Şenliği
Zeki Bilge´den Muhteşem Oyun Şenliği
Okullarımızın Yıl Sonu Etkinlikleri Kapsamında Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Öğrencilerimize Yönelik Oyun Şenliği Organizasyonu gerçekleştirildi.
Nerede O Eski Bayramlar
Nerede O Eski Bayramlar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Nerede O Eski Bayramlar" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Bir Asırlık Gelenek Devam Ediyor!
Bir Asırlık Gelenek Devam Ediyor!
Dernekpazarı ilçesinde bir asri aşan gelenek torunlar tarafından devam ettiriliyor.
Sultanmurat Yaylası Kerim Aydın´la Şenlenecek
Sultanmurat Yaylası Kerim Aydın´la Şenlenecek
Geçen yıl hayatını kaybeden Yusuf Öztürk´ten ıssız kalan Sultanmurat yaylasını bundan sonra her gece uygulanacak Kültür faaliyetlerle Kerim Aydın Şenlendirecek
188 Yıllık Tarihi Cami Yok Oluyor!
188 Yıllık Tarihi Cami Yok Oluyor!
Yok, olmak üzere olan tarihi kültür varlığımız
Çaykara İftarda Buluşuyor
Çaykara İftarda Buluşuyor
Çaykara Kaymakamlığı Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvası Final Akşamı olan 30 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Tarafından İftar Organizasyonu gerçekleştiriliyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi