Çaykara Akif´i Andı
İstiklal Marşımızın kabul edilişi ve İstiklal Marşı Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bir program ile anıldı.
Tarih: 12.3.2019 13:43:33/ 1146okunma / 0yorum

Çaykara´da Akif Coşkusu…İstiklal Marşımızın kabul edilişi ve İstiklal Marşı Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda  gerçekleştirilen bir program ile anıldı.

İstiklal Marşımızın kabul edildiği 12 Mart tarihinde Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Anma Törenine Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Aybars Hayta,İlçe Emniyet Amiri Göktay Öksüz,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç,İlçemizde bulunan Kamu Kurumlarının Daire Amirleri,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdoğan Karakaş ve İrfan Topal ile veliler,öğretmen ve öğrenciler katıldılar./resimler/2019-3/12/1347488315756.jpgÖzellikle velilerin çok büyük bir ilgi gösterdikleri ve Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan muhteşem program göz kamaştırırken törene katılan katılımcılar yaklaşık 2 saat süren programı çok büyük bir keyif ile izlediler.

AÇILIŞ KONUŞMASI MÜDÜR HACIMAHMUTOĞLU´NDAN

Kurtuluş Savaşının tarihte eşine az rastlanan bir Kahramanlık Destanı olduğunu ve de Milletimizin Kurtuluş Savaşında Vatanımızı Düşmanlardan Kurtarmak için canını siper ettiğini,şehit ya da Gazi olduğunu ancak hiçbir şekilde vatanımızı düşman ellerine çiğnetmediğini ifade ederek konuşmasına başlayan Taşkıran Eğitim Kurumları Müdürü İdris Hacımahmutoğlu İstiklal Marşı Yazarımız Mehmet Akif Ersoy ve onun gibi binlerce kahraman Vatan Evladı sayesinde bu cennet vatanın bizlere emanet edildiğini sözlerine ekledi./resimler/2019-3/12/1349108004910.jpgTarihsel olayların içinde bulunulan atmosfere göre değerlendirilmesi gerektiğini anımsatarak konuşmasına devam eden Okul Müdürü İdris Hacımahmutoğlu  Kurtuluş Savaşının yokluk ve sefalet içerisindeki bir Milletin birbirlerine sarılarak,birbirlerine kenetlenerek neleri başiarabileceklerinin en güzel örneğini tüm Dünyaya göstermiş olduğunu sözlerine ekledi.

SİNEVİZYON GÖSTERİSİ

İstiklal Marşımızın Kabul edilişi ile ilgili olarak hazırlanan Sinevizyon Gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.

MİNİK YÜREKLERDEN KOCAMAN ŞİİR

Taşkıran Eğitim Kurumları Ana Sınıfı Öğrencileri Hafsanur Kurt ve Elmasnur Erdoğan tarafından okunan İstiklal Marşı Törene katılan Davetliler tarafından ayakta alkışlanarak dinlendi.

BİR BAYRAK RÜZGAR BEKLİYOR

Taşkıran Eğitim Kurumları 5-A Sınıfından Azra Ağırman tarafından okunan “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” isimli şiir Öğrencimiz tarafından mükemmel bir şekilde okundu.

AKİF´İ TANIYALIM

Taşkıran Eğitim Kurumları 6/A Sınıfından Sevim Ezel Yavuz tarafından gerçekleştirilen  “Mehmet Akif Ersoy´un AZ Bilinen Özellikleri” isimli konuşma davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM

Taşkıran Eğitim Kurumları 8. Sınıf Öğrencilerinden Asiye Yiğit tarafından okunan “Zülmü Alkışlayamam” İsimli Şiir ayakta alkışlandı.

SÜLEYMANOĞLU´NDAN AKİF´E ŞİİR

Taşkıran Eğitim Kurumları 5/A Sınıfı Öğrencilerinden Elifnur Süleymanoğlu tarafından İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy´a İthafen yazılan Mektup Salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu ve dakikalarca alkışlandı.

OROTORYO BÜYÜLEDİ

Birbirinden güzel şiir ve şarkılardan oluşan Akif Orotoryosu muhteşem bir sahne performansı ile davetlilerden tam not almayı başardı.

İSTİKLAL MARŞI HER YERDE

Öğrenciler tarafından hazırlanan İstiklal Marşı her yerde konulu video gösterimi 8. Sınıf Öğrencilerinden Nisa Akyüz´ün “İstiklal Marşına Cevap” isimli şiiri ile birleşince ortaya muhteşem bir sahne performansı çıktı./resimler/2019-3/12/1350555663378.jpgORDU´NUN DUASI

6. Sınıf Öğrencileri tarafından hazırlanan “Ordu´nun Duası” isimli şiir öğrencilerin muhteşem sahne performansları eşliğinde sahneye konuldu.

BÜLBÜL´ÜN HİKAYESİ

Taşkıran Eğitim Kurumları 8. Sınıf Öğrencilerinden Betül Kaplan tarafından okunan Bülbül isimli şiir hikayesi ile birlikte mükemmel bir performans ile sahneye konuldu.

TİYATRO BÜYÜLEDİ;

Taşkıran Eğitim Kurumları 8. Sınıf Öğrencileri tarafından sahneye konulan “Destanın Öyküsü” isimli Tiyatro oyunu muhteşem bir sahne performansı ile sahneye konuldu./resimler/2019-3/12/1352139727190.jpgÖğrencilerin Profesyonel birer Tiyatro oyuncusu gibi Kurtuluş Savaşının o çileli günlerini muhteşem bir şekilde sahneye koydukları Tiyatro oyununda öğrencilerin harika sahne performansı davetliler tarafından ayakta alkışlandı

İLKOKUL ORTAOKUL ÖDÜLLERİ KAYMAKAM ÇİĞDEM´DEN

İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki İlkokullar Arasında gerçekleştirilen “Milletin Sesi Mehmet Akif” İsimli Resim Yarışmasında Üçüncü olan Zeki Bilge İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi Nisanur Bulut,İkinci olan Karaçam İlkokulu 2. Sınıf Öğrencisi Emre Kurban ve Birinci olan Zeki Bilge İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi Hasan Tekke´ye;

İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki İlkokullar Arasında gerçekleştirilen “Milletin Sesi Mehmet Akif” İsimli Şiir Yarışmasında Üçüncü olan Taşkıran İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Betül Kaplan ,İkinci olan Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf Öğrencilerinden Feyzanur Kılıç ve Birinci olan Karaçam Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Rüveyda Özkul´a ödül ve Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi./resimler/2019-3/12/1353271447400.jpgLİSE ÖDÜLLERİ; BAŞKAN TOK´TAN

İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki İlkokullar Arasında gerçekleştirilen “Milletin Sesi Mehmet Akif” İsimli Kompozisyon  Yarışmasında Üçüncü olan Cevdet Sunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Mehtap İlayda Öztürk,,İkinci olan Cevdet Sunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Hilal Kurtoğlu ve Birinci olan Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Hanife Sena Özkan´a Ödül ve Belgeleri Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  tarafından takdim edildi.

/resimler/2019-3/12/1354387855079.jpgİŞARET DİLİ İLE İSTİKLAL MARŞI

(. Sınıf Öğrencileri Betül Kaplan ve Nisa Akyüz tarafından sahneye konulan “İşaret Dili İle İstiklal Marşı” İsimli Dramatizasyon çalışması davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi









Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Akif Andı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü 104. Yıl Etkinlikleri Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile devam ediyor.
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Millet olarak tarihteki kahramanlık destanımızın en önemlilerinden bir tanesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´lı İş Adamı İrfan Bayraktar tarafından açılan “Patzi Restaurant” 15 Mart 2019 tarihi itibarı ile Çaykara´lı Hemşerilerimize hizmet vermeye başladı
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile Çaykara İlçesinde bulunan Okullarımızda 18 Mart ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.
Hayırlı Kandiller Çaykara
Hayırlı Kandiller Çaykara
Bu Akşam Tüm İslam Alemi Regaip Kandilini İdrak Etmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Çaykaralı hemşehrimiz Salih Çuman, Kocaeli Yenişehir mahalle Muhtar adayı oldu.
Seyir Gecesinin Ardından
Seyir Gecesinin Ardından
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Seyir Gecesinin Ardından" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Günü Kurtarma Projeleriyle Turizm Olmaz!
Günü Kurtarma Projeleriyle Turizm Olmaz!
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON) Trabzon Şube Başkanlığı, 2.Çalıştayını Uzungöl´de gerçekleştirdi.
Murat Şenoğlu Taşören Mahallesi Muhtar adayı
Murat Şenoğlu Taşören Mahallesi Muhtar adayı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Çaykara Taşören Mahallesinden Murat Şenoğlu Muhtar adayı oldu.
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi