Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Tarih: 15.8.2018 16:49:31/ 1348okunma / 0yorum

Çaykara Dernekpazarı  Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin Başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Çaykara Dernekpazarı Derneği  Başkan Yardımcısı Mustafa Akyüz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yıldırım ve Faruk Eroğlu da katıldı.

İLK ZİYARET SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA

Dernek Yönetim Kurulu ilk olarak  Uzungöl´de bulunan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile bir araya geldiler.Uzungöl Turizmciler Derneği,Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği,Uzungöl BİRUZ ve Uzungöl Hediyelik Eşya Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Üyeleri hem kendi çalışmaları hakkında bilgi aktardılar hem de Dernek Çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

/resimler/2018-8/15/1706213927351.jpgKarşılıklı fikir alış verişi şeklinde geçen görüşmelerin son derece faydalı geçtiği ifade edildi.

ESNAF ZİYARETİ

Daha sonra Esnafları Ziyaret eden Trabzon Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri hem Esnafın sorunlarını dinledi hem de Turizm Kalitesinin artırılmasına yönelik olarak Esnafların fikirlerine baş vurdu.

BAŞKAN ZENGİN –FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNDUK

Uzungöl Esnafı ve Uzungöl´de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ile karşılıklı Fikir alış verişinde bulunduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin hem kendi Derneklerine Destek talebinde bulunduklarını hem de Uzungöl´de mevcut olan sorunların çözüm önerileri üzerinde çalışma imkanı bulduklarını sözlerine ekledi.

Trabzon Merkezde bulunan Çaykara Dernekpazarı Derneğimize ait Kız Öğrenci Yurdumuz sayesinde Çaykara ve Dernekpazar´lı hemşerilerimizin çocuklarına çok önemli bir Hizmet sunduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin Gençlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile Uzungöl Esnafından Destek Talebinde bulunduklarını Uzungöl Esnafının da her zaman olduğu gibi üzerine düşen sorumluluğu fazlası ile yerine getirdiğini sözlerine ekledi.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Her gün onbinlerce insanın ziyaret ettiği Uzungöl´de Çevre Temizliği kavramının son derece önemli olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin Doğanın Korunmasına özen gösterilmesi gerektiğini,hazırlanacak olan Broşür ve afişler ile insanlarımızın Çevre Bilinci konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini ayrıca bunun yanı sıra Tur Şirketi Yöneticilerine de hazırlanan afiş ve broşürlerden ulaştırılarak nonların da kendi müşterilerini bilgilendirmelerinin son derece faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Uzungöl´ün Doğal güzelliği ile ün yaptığıunı ve de Doğal Güzelliği sayesinde Turizmde bir Dünya Markası haline geldiğini ifade eden Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin bu doğal güzelliğin mutlaka korunması gerektiğini bu yüzden de Çevre Kirliliği kavramına çok dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

VERGİ VAR HİZMET YETERSİZ

Akçaabat ve Trabzon Merkezden sonra Trabzon İlimizde en fazla Verginin Uzungöl Esnafı tarafından Devletimize kazandırıldığını ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin ancak Uzungöl Esnafının  bunun  karşılığını alamadığını Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Uzungöl´e ve Uzungöl Esnafına yeteri kadar alt yapı hizmeti taşınamadığını yerinde inceleyerek bu duruma çok üzüldüklerini sözlerine ekledi.

İş Kur Kapsamında çalıştırılan Elemanların Uzungöl´de çeşitli alt yapı sektörlerinde çalıştırılabileceklerini ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin bu şekilde hem bu insanlarımızın verimli bir şekilde Topluma kazandırılabileceğini hem de Uzungöl´de bir çok Altyapı sorununun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

İş Kur Çalışma Programı Çerçevesinde Turizm Sezonunda en az 50 Kişilik Temizlik Kadrosunun Yöremizde İstihdam Edilmesi gerektiğini ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin ancak bu şekilde Uzungöl´ün Altyapı sorununa çözüm bulunabileceğini sözlerine ekledi.

Dünya Çapında Marka Değeri olan Uzungöl´ün Mevcut Doğal Güzelliğininin Korunması ve gelecek nesillere aktarıldığını anımsatan Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin bu hişzmetlerin karşılığı olarak da insanlarımızın hak etmiş oldukları katma Değerin Hizmet Kaliştesinin yükselmesi anlamında insanlarımızın yaşamına yansıması gerektiğini sözlerine ekledi.

Uzungöl´ün gelecek Nesillere aktarılmasının olmazsa olmazının Doğal Çevrenin Korunması olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin bunun ilk önlemi olarak da Uzungöl Yolu üzerinde bulunan Taş Ocağının çok acil olarak kapatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Derneğinden Uzungöl Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Erken Ocaklı´ya Vefa
Erken Ocaklı´ya Vefa
Karadeniz müziğinin “Türkü Babası”nın Yaşam Öyküsü Kitaplaşıyor
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara´nın geçmişten günümüze yaşamı konu alan “ÇAYKARA KÜLTÜRÜ” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı genç sanatçı Gökhan Tabanoğlu ilk klibi olan “Bekarların Duası” ile müzikseverlerin karşısına çıktı..
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykaralı araştırmacı-Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı ”Çaykara´da Dua ve Beddualar” isimli makalesini yayınlıyoruz.
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde buluşuyor.Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Seyir Gecesi Düzenleniyor.
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği´nin ortaklaşa düzenledikleri 2´nci Trabzon Tanıtım Günleri başladı.
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Yaşayan İnsan Hazinelerimiz UNESCO´nun Birer Temsilcisi
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “DERTLERE DERMEN SIHHIYECI HÜSEYİN AMCA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da “Seyir Gecesi” düzenleniyor.
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve Yaşar AGA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
Akköse ve Ulucami Mahalleleri İstanbul´da Zenolular Derneği kurdu.
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA ÖLÇÜLÜ VE UYAKLI DEYİŞLER ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Ressam Mustafa Arslan´ın ´Fırçamın Ucundan Doğa Hikâyeleri´ konulu resim sergisi Trabzon´da törenle açıldı.
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara İlçemizde Galandar Geleneği işle İlgili Güzel Bir Yazımızı Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Bu gün fotoğraflar eşliğinde Uzungöl´de sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarmak istedik.Uzungöl´ün unutulmuş değerlerini sizlere anımsatmak istedik
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Trabzon´da serbest meslek sahibi, inşaat sektörü çalışanı Çaykaralı Mustafa Arslan´ın sanat tutkusu resme dönüştü. Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri salonunda ilk kişisel sergisi sanat severlerle buluşuyor.
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Hemşehrimiz, Eğitimci-Araştırmacı-Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “PAÇAN CAMİİNDE MUSHAFLAR NİÇİN TOPLATILMIŞTI” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Trabzon Büyükşehir Belediyesi iç denetçisi hemşehrimiz Osman Abanoz´un kaleme aldığı “ Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü” adlı makalesini paylaşıyoruz
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KARAMANOĞLU TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Bir Yaprak..!
Bir Yaprak..!
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BİR YAPRAK "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Çaykara ve Ötesinden Portreler Kitabı Çıktı
Çaykara ve Ötesinden Portreler Kitabı Çıktı
Çaykara´nın yetiştirdiği birçok önemli şahsiyetlerin hayat hikâyelerinin konu olduğu “ÇAYKARA VE ÖTESİNDEN PORTRELER” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykara Adına Yazılan Kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde
Çaykara Adına Yazılan Kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde
Çaykaralı hemşehrimiz İbrahim Tuncer öncülüğünde bölgemiz adına yazılan ve piyasaya çıkan kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde yerini aldı
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KIPÇAK(KUMAN) TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-2”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-1”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) hemşehrimiz Prof.Dr.Necmi Kurt başkanlığında 2019 Ocak ayında resmi olarak kuruluyor.
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
Eğitimci Araştırmacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “HEM DE ÇAYKARALI” SÖZÜ VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi