Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Tarih: 15.8.2018 16:49:31/ 1258okunma / 0yorum

Çaykara Dernekpazarı  Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin Başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Çaykara Dernekpazarı Derneği  Başkan Yardımcısı Mustafa Akyüz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yıldırım ve Faruk Eroğlu da katıldı.

İLK ZİYARET SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA

Dernek Yönetim Kurulu ilk olarak  Uzungöl´de bulunan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile bir araya geldiler.Uzungöl Turizmciler Derneği,Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği,Uzungöl BİRUZ ve Uzungöl Hediyelik Eşya Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya gelen Yönetim Kurulu Üyeleri hem kendi çalışmaları hakkında bilgi aktardılar hem de Dernek Çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

/resimler/2018-8/15/1706213927351.jpgKarşılıklı fikir alış verişi şeklinde geçen görüşmelerin son derece faydalı geçtiği ifade edildi.

ESNAF ZİYARETİ

Daha sonra Esnafları Ziyaret eden Trabzon Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri hem Esnafın sorunlarını dinledi hem de Turizm Kalitesinin artırılmasına yönelik olarak Esnafların fikirlerine baş vurdu.

BAŞKAN ZENGİN –FİKİR ALIŞ VERİŞİNDE BULUNDUK

Uzungöl Esnafı ve Uzungöl´de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ile karşılıklı Fikir alış verişinde bulunduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin hem kendi Derneklerine Destek talebinde bulunduklarını hem de Uzungöl´de mevcut olan sorunların çözüm önerileri üzerinde çalışma imkanı bulduklarını sözlerine ekledi.

Trabzon Merkezde bulunan Çaykara Dernekpazarı Derneğimize ait Kız Öğrenci Yurdumuz sayesinde Çaykara ve Dernekpazar´lı hemşerilerimizin çocuklarına çok önemli bir Hizmet sunduklarını ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin Gençlerimize daha iyi ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile Uzungöl Esnafından Destek Talebinde bulunduklarını Uzungöl Esnafının da her zaman olduğu gibi üzerine düşen sorumluluğu fazlası ile yerine getirdiğini sözlerine ekledi.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Her gün onbinlerce insanın ziyaret ettiği Uzungöl´de Çevre Temizliği kavramının son derece önemli olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin Doğanın Korunmasına özen gösterilmesi gerektiğini,hazırlanacak olan Broşür ve afişler ile insanlarımızın Çevre Bilinci konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini ayrıca bunun yanı sıra Tur Şirketi Yöneticilerine de hazırlanan afiş ve broşürlerden ulaştırılarak nonların da kendi müşterilerini bilgilendirmelerinin son derece faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Uzungöl´ün Doğal güzelliği ile ün yaptığıunı ve de Doğal Güzelliği sayesinde Turizmde bir Dünya Markası haline geldiğini ifade eden Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin bu doğal güzelliğin mutlaka korunması gerektiğini bu yüzden de Çevre Kirliliği kavramına çok dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

VERGİ VAR HİZMET YETERSİZ

Akçaabat ve Trabzon Merkezden sonra Trabzon İlimizde en fazla Verginin Uzungöl Esnafı tarafından Devletimize kazandırıldığını ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin ancak Uzungöl Esnafının  bunun  karşılığını alamadığını Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Uzungöl´e ve Uzungöl Esnafına yeteri kadar alt yapı hizmeti taşınamadığını yerinde inceleyerek bu duruma çok üzüldüklerini sözlerine ekledi.

İş Kur Kapsamında çalıştırılan Elemanların Uzungöl´de çeşitli alt yapı sektörlerinde çalıştırılabileceklerini ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin bu şekilde hem bu insanlarımızın verimli bir şekilde Topluma kazandırılabileceğini hem de Uzungöl´de bir çok Altyapı sorununun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

İş Kur Çalışma Programı Çerçevesinde Turizm Sezonunda en az 50 Kişilik Temizlik Kadrosunun Yöremizde İstihdam Edilmesi gerektiğini ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin ancak bu şekilde Uzungöl´ün Altyapı sorununa çözüm bulunabileceğini sözlerine ekledi.

Dünya Çapında Marka Değeri olan Uzungöl´ün Mevcut Doğal Güzelliğininin Korunması ve gelecek nesillere aktarıldığını anımsatan Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin bu hişzmetlerin karşılığı olarak da insanlarımızın hak etmiş oldukları katma Değerin Hizmet Kaliştesinin yükselmesi anlamında insanlarımızın yaşamına yansıması gerektiğini sözlerine ekledi.

Uzungöl´ün gelecek Nesillere aktarılmasının olmazsa olmazının Doğal Çevrenin Korunması olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Zengin bunun ilk önlemi olarak da Uzungöl Yolu üzerinde bulunan Taş Ocağının çok acil olarak kapatılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Derneğinden Uzungöl Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-1”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) hemşehrimiz Prof.Dr.Necmi Kurt başkanlığında 2019 Ocak ayında resmi olarak kuruluyor.
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
Eğitimci Araştırmacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “HEM DE ÇAYKARALI” SÖZÜ VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasının sonuçları açıklandı. Çaykara´dan 3 öğrenci dereceye girerek ödüllendirildi.
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Akademik anlamda elde ettiği başarıları Sosyal ,Kültürel ve Sportif alanlarda da taçlandırarak Trabzon İlimizde Eğitimde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde bir başarı Destanı daha İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu tarafından yazıldı.
Geldi Yine Bir Seçim Troller İndi Sahaya
Geldi Yine Bir Seçim Troller İndi Sahaya
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı" GELDİ YİNE BİR SEÇİM TROLLER İNDİ SAHAYA "adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Gezen Sinema Çaykara´da
Gezen Sinema Çaykara´da
2018 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkıları ile Öğrencilerimiz ile buluşturulan Gezen Sinema Ekibi 20 Kasım 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde Öğrencilerimiz ile buluştu.
İki Anne Bir Oğul
İki Anne Bir Oğul
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ İKİ ANNE BİR OĞUL” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Trabzon Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 3´ncü uluslararası müzik ve dans araştırmaları sempozyumunda Çaykara Folklor Rüzgârı esti.
İnani Öğrenciler İle Buluştu
İnani Öğrenciler İle Buluştu
Uzungöl´ün Önemli Turizmcilerinden aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Organizasyonu ile Şiir Dinletisi ve Sohbet Etkinliğinde öğrenciler ile bir araya geldi.
İnani´den Güzel Bir Şiir
İnani´den Güzel Bir Şiir
Uzungöl´lü Genç Turizmci,İş adamı ve Fotoğraf Sanatçısı aynı zamanda Şair Mehmet İnan bu defa farklı bir şiiri ile karşımıza çıkıyor.
Nerede O Eski Forodigocular!
Nerede O Eski Forodigocular!
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer´in 80 Yaşındaki Annesi Ayşe Tuncer ile Çaykara İlçemizde Son 100 Senenin Forodigo Öyküsünü Konuştuk
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10. Trabzon Günleri etkinliğine katılarak, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
Trabzon´un fethinin 557. yıldönümü kutlamaları ve Trabzon tanıtım günleri etkinliklerinde Çaykara ve Dernekpazarı stantları büyük ilgi gördü.
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
Genel Başkanlığını Çaykaralı hemşerimiz işadamı İsmail Şadıroğlu´nun yaptığı Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Yenikapı´da düzenlenecek olan Trabzon 10.Tanıtım günleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden Ali İhsa Şahin ile Kübra Şahin Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen muhteşem bir düğün töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA LAKAPLARIN ANLATTIKLARI” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 14´ncüsü yapılan Çaykara-Karaçam Turnalı yayla şenliğinden video görüntüleri yayınlıyoruz.
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykaea-Karaçam mahallesi tarafından düzenlenen 14.Turnalı yayla şenliği gerçekleştirildi.
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen büyük bir organizasyon olarak kutlanan Çaykara Sultanmurat şenliğinden video görüntüleri.
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Geleneksel Sultanmurat Yayla ortası şenliği binlerce kişinin katılımıyla coşku içinde yapıldı.
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 26 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Madur Dağı Şenlendi!
Madur Dağı Şenlendi!
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Köprübaşı Madur dağı şenliği coşku ile kutlandı.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilecek
Kurtdağı Şenlendi!
Kurtdağı Şenlendi!
Çaykara´nın Kurtdağı Mevkii´nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yayla şenliği Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapılacak.
Uzungöl´de Yaşayan Tarih Yaz Yolu
Uzungöl´de Yaşayan Tarih Yaz Yolu
Kıymetli Çaykara Gündem Dostları…Yaz Yolu Uzungöl Kültüründe çok farklı bir yere ve öneme sahiptir.Çünkü insanlarımız geçmiş senelerde geçimlerini tamamen tarım ve hayvancılıktan sağlamakta idiler.Hayvancılıkta ise doğal olarak yaz mevsimlerinde yaylaya gitmek ve de yaylacılık yapmak bir yerde zorunlu idi.İşte şimdi biz sizlere yaylaya giderken kullanılan bu yaz yolunu tanıtmaya çalışacağız.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
3 °C
Cuma
7 °C
Cumartesi
7 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi