Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı.
Tarih: 16.5.2018 11:39:20/ 1508okunma / 0yorum

Çaykara Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyor.İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de  Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı./resimler/2018-5/16/1144459871758.jpgAtaköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeki Bilge Ortaokulu öğrencileri son bir hafta içerisinde Proje kapsamında Sultanmurat Yaylasına Gezi Organizasyonu gerçekleştirdiler.

TÜM ORGANİZASYON ÇAYKARA DERNEKPAZARI DERNEĞİMİZDEN

1000 Öğrencimizin öğretmenleri ile birlikte katıldığı bu örnek organizasyonun yemek ve servis ücretleri dahil olmak üzere tüm organizasyonu Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Merkez Şubesi tarafından karşılandı./resimler/2018-5/16/1145237216236.jpgÇaykara İlçemizin Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Sosyal ve Kültürel aktivitelerinde her zaman en önde Lider konumunda olan Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Şubesi Tarafından gerçekleştirilen organizasyonda sadece öğrencilerimizin dinlenmesi amaçlanmıyor.Aynı zamanda öğrencilerimizin Bölgemizde bulunan tüm Turizm Merkezlerini tanımaları da hedefleniyor

ÖĞRENCİLERDEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinliğe katılan öğrenciler Sultanmurat Yaylasında Öğretmenlerinin nezaretinde Doğa Yürüyüşü de gerçekleştirdiler.

Yoğun ders programları ve de ETÜT çalışmalarından yorulan öğrenciler mükemmel havada çimenlerin üzerinde gönüllerince oyun oynayarak unutamayacakları muhteşem bir gün yaşadılar.

ÇAMURALİ-EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Proje kapsamında  Çaykara İlçemizde binlerce öğrenciyi Yaylalarımız ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Projeyi gerçekleştiren Başta Dernek Başkanımız Doktor Ahmet Yaşar Zengin olmak üzere Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği  Yönetim Kurulu Üyelerine  Öğrencileri ve Öğretmen Arkadaşları adına teşekkür etti./resimler/2018-5/16/1145584248189.jpgÇaykara İlçemizin Eğitimde Lider İlçe olmasının kendi kendine meydana gelen bir oluşum olmadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali  Kaymakamı ile,Belediye Başkanı ile ve de Sivilş Toplum Kuruluşları ile Çaykara İlçemizin bir bütün olarak hareket ettiğini bu birlik beraberlik ve de bütünleşmenin doğal olarak Akademik başarıyı beraberinde getirdiğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ZENGİN –ÇAYKARA HEPİMİZİN ORTAK SEVDASI

Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu olarak her zaman Çaykara Ve Dernekpazarı İlçelerimiz ile ilgili her proje ve çalışmanın içerisinde bulunmaktan çok büyük bir keyif aldıklarını ifade ederek konuşmalarına başlayan Dernek Başkanımız Doktor Ahmet  Yaşar Zengin Çaykara Ve Dernekpazarı İlçelerimizin kendilerinin Ortak Sevdaları olduğunu ve de bu İlçelerimize hizmet vermenin en önemli görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi./resimler/2018-5/16/1146197529853.jpgÇaykara İlçemizin Akademik anlamda elde ettiği Örnek başarının Çaykara´lı Hemşeriler olarak kendileri açısından farklı bir övünç ve gurur kaynağı olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet  Yaşar  Zengin bu çorbada kendilerinin de katkılarının bulunması gerektiğini bu anlamda da hem Çaykara hem de Dernekpazarı İlçelerimizden Eğitim ile ilgili gelen her proje ve çalışmaya imkanları ölçüsünde destek olmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Dernek Yönetimi olarak Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz Projesinin bu sene üçüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu ve de haklı onurunu taşıdıklarını ifade eden Dernek Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin Projelerinin her sene büyüyerek geliştiğini bu sene Çaykara ve Dernekpazarı İlçelerimizde 300 Öğrenciye ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İki Anne Bir Oğul
İki Anne Bir Oğul
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ İKİ ANNE BİR OĞUL” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Çaykara Kuşak Horon Ekibi Büyüledi!
Trabzon Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 3´ncü uluslararası müzik ve dans araştırmaları sempozyumunda Çaykara Folklor Rüzgârı esti.
İnani Öğrenciler İle Buluştu
İnani Öğrenciler İle Buluştu
Uzungöl´ün Önemli Turizmcilerinden aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Organizasyonu ile Şiir Dinletisi ve Sohbet Etkinliğinde öğrenciler ile bir araya geldi.
İnani´den Güzel Bir Şiir
İnani´den Güzel Bir Şiir
Uzungöl´lü Genç Turizmci,İş adamı ve Fotoğraf Sanatçısı aynı zamanda Şair Mehmet İnan bu defa farklı bir şiiri ile karşımıza çıkıyor.
Nerede O Eski Forodigocular!
Nerede O Eski Forodigocular!
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Numan Tuncer´in 80 Yaşındaki Annesi Ayşe Tuncer ile Çaykara İlçemizde Son 100 Senenin Forodigo Öyküsünü Konuştuk
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
Trabzon Günleri´nde Bakan Soylu´ya Büyük İlgi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10. Trabzon Günleri etkinliğine katılarak, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
İstanbul Yenikapı´da Trabzon Rüzgârı esti!
Trabzon´un fethinin 557. yıldönümü kutlamaları ve Trabzon tanıtım günleri etkinliklerinde Çaykara ve Dernekpazarı stantları büyük ilgi gördü.
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
20 Eylül´de İstanbul´da Trabzon Rüzgarı Esecek
Genel Başkanlığını Çaykaralı hemşerimiz işadamı İsmail Şadıroğlu´nun yaptığı Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından İstanbul Yenikapı´da düzenlenecek olan Trabzon 10.Tanıtım günleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Kübra İle Ali İhsan´ın Mutluluk Öyküsü
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden Ali İhsa Şahin ile Kübra Şahin Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen muhteşem bir düğün töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET dediler.
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Çaykara´da Lakapların Anlattıkları
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA LAKAPLARIN ANLATTIKLARI” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Turnalı Yayla Şenliği Böyle Geçti (VİDEO)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 14´ncüsü yapılan Çaykara-Karaçam Turnalı yayla şenliğinden video görüntüleri yayınlıyoruz.
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykara Turnalı Yaylası Şenlendi!
Çaykaea-Karaçam mahallesi tarafından düzenlenen 14.Turnalı yayla şenliği gerçekleştirildi.
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Sultanmurat Şenliği Böyle Geçti (Video)
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen büyük bir organizasyon olarak kutlanan Çaykara Sultanmurat şenliğinden video görüntüleri.
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Sultanmurat 25 Bin Kişiyi Ağırladı
Geleneksel Sultanmurat Yayla ortası şenliği binlerce kişinin katılımıyla coşku içinde yapıldı.
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Turnalı Yaylası 26 Ağustos´ta Şenleniyor
Çaykara Karaçam-Turnalı Yayla Şenliği 26 Ağustos 2018 Pazar Günü Yapılacak.
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Derneğinden Uzungöl´e Ziyaret
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Uzungöl´de çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.
Madur Dağı Şenlendi!
Madur Dağı Şenlendi!
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Köprübaşı Madur dağı şenliği coşku ile kutlandı.
Sultanmurat Şenleniyor!
Sultanmurat Şenleniyor!
Geleneksel Sultan Murat Yayla Ortası Şenlikleri 20 Ağustos 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilecek
Kurtdağı Şenlendi!
Kurtdağı Şenlendi!
Çaykara´nın Kurtdağı Mevkii´nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yayla şenliği Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Kurtdağı 4 Ağustos´ta Şenleniyor!
Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapılacak.
Uzungöl´de Yaşayan Tarih Yaz Yolu
Uzungöl´de Yaşayan Tarih Yaz Yolu
Kıymetli Çaykara Gündem Dostları…Yaz Yolu Uzungöl Kültüründe çok farklı bir yere ve öneme sahiptir.Çünkü insanlarımız geçmiş senelerde geçimlerini tamamen tarım ve hayvancılıktan sağlamakta idiler.Hayvancılıkta ise doğal olarak yaz mevsimlerinde yaylaya gitmek ve de yaylacılık yapmak bir yerde zorunlu idi.İşte şimdi biz sizlere yaylaya giderken kullanılan bu yaz yolunu tanıtmaya çalışacağız.
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı"KEMER ÇAYIRI´NIN 3000 YILLIK HİKAYESİ" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz
Arap Baharı Söndü!
Arap Baharı Söndü!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “ARAP BAHARI SÖNDÜ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
Erzurum ılıca Yavuz Selim İlk öğretmen okulunun geleneksel yıllık Toplantısının 22´ncisi Trabzon´da gerçekleştirildi.
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA “D” VE “T” SESLERİNİN KARIŞTIRILMA NEDENLERİ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi büyüledi.Çaykara İlçemizde görev yapan İki İmam Hatip tarafından açılan Ahşap Yakma ve Dağlama Sanatı Sergisi Çaykara Halkımız tarafından büyük ilgi gördü.
Göz Kamaştıran Sergi
Göz Kamaştıran Sergi
Dernekpazarı ilçesinde öğrencilerin yılsonu sergisi göz kamaştırdı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
8 °C
Pazar
11 °C
Pazartesi
13 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi