Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı.
Tarih: 16.5.2018 11:39:20/ 1629okunma / 0yorum

Çaykara Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyor.İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de  Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı./resimler/2018-5/16/1144459871758.jpgAtaköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeki Bilge Ortaokulu öğrencileri son bir hafta içerisinde Proje kapsamında Sultanmurat Yaylasına Gezi Organizasyonu gerçekleştirdiler.

TÜM ORGANİZASYON ÇAYKARA DERNEKPAZARI DERNEĞİMİZDEN

1000 Öğrencimizin öğretmenleri ile birlikte katıldığı bu örnek organizasyonun yemek ve servis ücretleri dahil olmak üzere tüm organizasyonu Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Merkez Şubesi tarafından karşılandı./resimler/2018-5/16/1145237216236.jpgÇaykara İlçemizin Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Sosyal ve Kültürel aktivitelerinde her zaman en önde Lider konumunda olan Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Şubesi Tarafından gerçekleştirilen organizasyonda sadece öğrencilerimizin dinlenmesi amaçlanmıyor.Aynı zamanda öğrencilerimizin Bölgemizde bulunan tüm Turizm Merkezlerini tanımaları da hedefleniyor

ÖĞRENCİLERDEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinliğe katılan öğrenciler Sultanmurat Yaylasında Öğretmenlerinin nezaretinde Doğa Yürüyüşü de gerçekleştirdiler.

Yoğun ders programları ve de ETÜT çalışmalarından yorulan öğrenciler mükemmel havada çimenlerin üzerinde gönüllerince oyun oynayarak unutamayacakları muhteşem bir gün yaşadılar.

ÇAMURALİ-EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Proje kapsamında  Çaykara İlçemizde binlerce öğrenciyi Yaylalarımız ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Projeyi gerçekleştiren Başta Dernek Başkanımız Doktor Ahmet Yaşar Zengin olmak üzere Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği  Yönetim Kurulu Üyelerine  Öğrencileri ve Öğretmen Arkadaşları adına teşekkür etti./resimler/2018-5/16/1145584248189.jpgÇaykara İlçemizin Eğitimde Lider İlçe olmasının kendi kendine meydana gelen bir oluşum olmadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali  Kaymakamı ile,Belediye Başkanı ile ve de Sivilş Toplum Kuruluşları ile Çaykara İlçemizin bir bütün olarak hareket ettiğini bu birlik beraberlik ve de bütünleşmenin doğal olarak Akademik başarıyı beraberinde getirdiğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ZENGİN –ÇAYKARA HEPİMİZİN ORTAK SEVDASI

Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu olarak her zaman Çaykara Ve Dernekpazarı İlçelerimiz ile ilgili her proje ve çalışmanın içerisinde bulunmaktan çok büyük bir keyif aldıklarını ifade ederek konuşmalarına başlayan Dernek Başkanımız Doktor Ahmet  Yaşar Zengin Çaykara Ve Dernekpazarı İlçelerimizin kendilerinin Ortak Sevdaları olduğunu ve de bu İlçelerimize hizmet vermenin en önemli görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi./resimler/2018-5/16/1146197529853.jpgÇaykara İlçemizin Akademik anlamda elde ettiği Örnek başarının Çaykara´lı Hemşeriler olarak kendileri açısından farklı bir övünç ve gurur kaynağı olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet  Yaşar  Zengin bu çorbada kendilerinin de katkılarının bulunması gerektiğini bu anlamda da hem Çaykara hem de Dernekpazarı İlçelerimizden Eğitim ile ilgili gelen her proje ve çalışmaya imkanları ölçüsünde destek olmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Dernek Yönetimi olarak Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz Projesinin bu sene üçüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu ve de haklı onurunu taşıdıklarını ifade eden Dernek Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin Projelerinin her sene büyüyerek geliştiğini bu sene Çaykara ve Dernekpazarı İlçelerimizde 300 Öğrenciye ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı genç sanatçı Gökhan Tabanoğlu ilk klibi olan “Bekarların Duası” ile müzikseverlerin karşısına çıktı..
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykaralı araştırmacı-Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı ”Çaykara´da Dua ve Beddualar” isimli makalesini yayınlıyoruz.
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde buluşuyor.Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Seyir Gecesi Düzenleniyor.
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği´nin ortaklaşa düzenledikleri 2´nci Trabzon Tanıtım Günleri başladı.
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Yaşayan İnsan Hazinelerimiz UNESCO´nun Birer Temsilcisi
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “DERTLERE DERMEN SIHHIYECI HÜSEYİN AMCA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da “Seyir Gecesi” düzenleniyor.
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve Yaşar AGA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
Akköse ve Ulucami Mahalleleri İstanbul´da Zenolular Derneği kurdu.
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA ÖLÇÜLÜ VE UYAKLI DEYİŞLER ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Ressam Mustafa Arslan´ın ´Fırçamın Ucundan Doğa Hikâyeleri´ konulu resim sergisi Trabzon´da törenle açıldı.
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara İlçemizde Galandar Geleneği işle İlgili Güzel Bir Yazımızı Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Bu gün fotoğraflar eşliğinde Uzungöl´de sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarmak istedik.Uzungöl´ün unutulmuş değerlerini sizlere anımsatmak istedik
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Trabzon´da serbest meslek sahibi, inşaat sektörü çalışanı Çaykaralı Mustafa Arslan´ın sanat tutkusu resme dönüştü. Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri salonunda ilk kişisel sergisi sanat severlerle buluşuyor.
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Hemşehrimiz, Eğitimci-Araştırmacı-Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “PAÇAN CAMİİNDE MUSHAFLAR NİÇİN TOPLATILMIŞTI” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Trabzon Büyükşehir Belediyesi iç denetçisi hemşehrimiz Osman Abanoz´un kaleme aldığı “ Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü” adlı makalesini paylaşıyoruz
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KARAMANOĞLU TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Bir Yaprak..!
Bir Yaprak..!
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BİR YAPRAK "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Çaykara ve Ötesinden Portreler Kitabı Çıktı
Çaykara ve Ötesinden Portreler Kitabı Çıktı
Çaykara´nın yetiştirdiği birçok önemli şahsiyetlerin hayat hikâyelerinin konu olduğu “ÇAYKARA VE ÖTESİNDEN PORTRELER” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykara Adına Yazılan Kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde
Çaykara Adına Yazılan Kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde
Çaykaralı hemşehrimiz İbrahim Tuncer öncülüğünde bölgemiz adına yazılan ve piyasaya çıkan kitaplar Dünyanın en Saygın Kütüphanesinde yerini aldı
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Çaykarada Kıpçak (Kuman) Türklerinden Kalıt kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KIPÇAK(KUMAN) TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-2
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-2”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Fehmi Aygün Yazdı: RUMLAR-1
Çaykaralı Hemşehrimiz araştırmacı Yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı "RUMLAR-1”adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Çaykaralı Prof.Dr. Necmi Kurt´un Büyük Başarısı
Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi (TAKADEMİ) hemşehrimiz Prof.Dr.Necmi Kurt başkanlığında 2019 Ocak ayında resmi olarak kuruluyor.
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
“Hem de Çaykaralı” Sözü ve Mikro Milliyetçilik
Eğitimci Araştırmacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN “HEM DE ÇAYKARALI” SÖZÜ VE MİKRO MİLLİYETÇİLİK” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Okuma Yarışmasında Dereceye Girdiler
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışmasının sonuçları açıklandı. Çaykara´dan 3 öğrenci dereceye girerek ödüllendirildi.
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Çaykara´ya İki Gümüş Bir De Bronz Madalya
Akademik anlamda elde ettiği başarıları Sosyal ,Kültürel ve Sportif alanlarda da taçlandırarak Trabzon İlimizde Eğitimde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde bir başarı Destanı daha İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu tarafından yazıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi