Çaykara Güneşin Doğuşunu Ve Batışını Seyrediyor
İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı.
Tarih: 16.5.2018 11:39:20/ 1387okunma / 0yorum

Çaykara Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyor.İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi tarafından Desteklenen ve de  Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Der4neği Trabzon Derneği tarafından gerçekleştirilen “Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz” Projesi kapsamında son 1 hafta içerisinde Çaykara İlçemizden 1000 öğrenci Çaykara İlçemizin değişik Turizm Merkezlerine getirilerek dinlenmeleri ve eğlenmeleri sağlandı./resimler/2018-5/16/1144459871758.jpgAtaköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeki Bilge Ortaokulu öğrencileri son bir hafta içerisinde Proje kapsamında Sultanmurat Yaylasına Gezi Organizasyonu gerçekleştirdiler.

TÜM ORGANİZASYON ÇAYKARA DERNEKPAZARI DERNEĞİMİZDEN

1000 Öğrencimizin öğretmenleri ile birlikte katıldığı bu örnek organizasyonun yemek ve servis ücretleri dahil olmak üzere tüm organizasyonu Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Merkez Şubesi tarafından karşılandı./resimler/2018-5/16/1145237216236.jpgÇaykara İlçemizin Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Sosyal ve Kültürel aktivitelerinde her zaman en önde Lider konumunda olan Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Şubesi Tarafından gerçekleştirilen organizasyonda sadece öğrencilerimizin dinlenmesi amaçlanmıyor.Aynı zamanda öğrencilerimizin Bölgemizde bulunan tüm Turizm Merkezlerini tanımaları da hedefleniyor

ÖĞRENCİLERDEN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Etkinliğe katılan öğrenciler Sultanmurat Yaylasında Öğretmenlerinin nezaretinde Doğa Yürüyüşü de gerçekleştirdiler.

Yoğun ders programları ve de ETÜT çalışmalarından yorulan öğrenciler mükemmel havada çimenlerin üzerinde gönüllerince oyun oynayarak unutamayacakları muhteşem bir gün yaşadılar.

ÇAMURALİ-EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Proje kapsamında  Çaykara İlçemizde binlerce öğrenciyi Yaylalarımız ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Projeyi gerçekleştiren Başta Dernek Başkanımız Doktor Ahmet Yaşar Zengin olmak üzere Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği  Yönetim Kurulu Üyelerine  Öğrencileri ve Öğretmen Arkadaşları adına teşekkür etti./resimler/2018-5/16/1145584248189.jpgÇaykara İlçemizin Eğitimde Lider İlçe olmasının kendi kendine meydana gelen bir oluşum olmadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali  Kaymakamı ile,Belediye Başkanı ile ve de Sivilş Toplum Kuruluşları ile Çaykara İlçemizin bir bütün olarak hareket ettiğini bu birlik beraberlik ve de bütünleşmenin doğal olarak Akademik başarıyı beraberinde getirdiğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN ZENGİN –ÇAYKARA HEPİMİZİN ORTAK SEVDASI

Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu olarak her zaman Çaykara Ve Dernekpazarı İlçelerimiz ile ilgili her proje ve çalışmanın içerisinde bulunmaktan çok büyük bir keyif aldıklarını ifade ederek konuşmalarına başlayan Dernek Başkanımız Doktor Ahmet  Yaşar Zengin Çaykara Ve Dernekpazarı İlçelerimizin kendilerinin Ortak Sevdaları olduğunu ve de bu İlçelerimize hizmet vermenin en önemli görevleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi./resimler/2018-5/16/1146197529853.jpgÇaykara İlçemizin Akademik anlamda elde ettiği Örnek başarının Çaykara´lı Hemşeriler olarak kendileri açısından farklı bir övünç ve gurur kaynağı olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Dr. Ahmet  Yaşar  Zengin bu çorbada kendilerinin de katkılarının bulunması gerektiğini bu anlamda da hem Çaykara hem de Dernekpazarı İlçelerimizden Eğitim ile ilgili gelen her proje ve çalışmaya imkanları ölçüsünde destek olmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Dernek Yönetimi olarak Dağlarda Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyrediyoruz Projesinin bu sene üçüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu ve de haklı onurunu taşıdıklarını ifade eden Dernek Başkanı Dr Ahmet Yaşar Zengin Projelerinin her sene büyüyerek geliştiğini bu sene Çaykara ve Dernekpazarı İlçelerimizde 300 Öğrenciye ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Kemer Çayırı´nın 3 Bin Yıllık Hikayesi
Emekli Öğretmen Araştırmacı Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı"KEMER ÇAYIRI´NIN 3000 YILLIK HİKAYESİ" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz
Arap Baharı Söndü!
Arap Baharı Söndü!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “ARAP BAHARI SÖNDÜ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
22 Yıldır Bir Araya Geliyorlar!
Erzurum ılıca Yavuz Selim İlk öğretmen okulunun geleneksel yıllık Toplantısının 22´ncisi Trabzon´da gerçekleştirildi.
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Çaykara´da “D” ve “T” Seslerinin Karıştırılma Nedenleri
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA “D” VE “T” SESLERİNİN KARIŞTIRILMA NEDENLERİ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi büyüledi.Çaykara İlçemizde görev yapan İki İmam Hatip tarafından açılan Ahşap Yakma ve Dağlama Sanatı Sergisi Çaykara Halkımız tarafından büyük ilgi gördü.
Göz Kamaştıran Sergi
Göz Kamaştıran Sergi
Dernekpazarı ilçesinde öğrencilerin yılsonu sergisi göz kamaştırdı.
Gurbette Ortak Sevdamız Trabzondur!
Gurbette Ortak Sevdamız Trabzondur!
Bir süre önce yapılan genel kurulla Trabzon Dernekler Federasyonu başkanlığına seçilen hemşehrimiz İsmail Şatıroğlu, “TDF´de siyaset olmayacak, ayrımcılık hiç olmayacak. Bizim gurbette ortak sevdamız hasretimiz Trabzon ve Trabzonludur,” dedi.
Uzungöl´lüler Pendik´te Buluştu
Uzungöl´lüler Pendik´te Buluştu
İstanbul Kaynarca´da faaliyet gösteren Uzungöl ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Uzungöl´lü hemşehrilerimizi ve Uzungöl sevdalılarını iftar yemeğinde buluşturdu.
Çaykara Söz Varlığından Damlalar
Çaykara Söz Varlığından Damlalar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA SÖZ VARLIĞINDAN DAMLALAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz
Kale Dağı İle Sohbet
Kale Dağı İle Sohbet
Antalya Bilim Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı “KALE DAĞI İLE SOHBET” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Cengiz Selimoğlu´nun Yeni Klipi Çıktı (VİDEO)
Karadeniz müziğinin duayenlerinden hemşerimiz Cengiz Selimoğlu son albümünde bulunan ‘olsun Bakalım Olsun´ Türküsüne klip çekti.
Tuncer, TYD İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
Tuncer, TYD İstanbul Şube Başkanlığına Atandı
Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanlığına hemşehrimiz Yazar-Araştırmacı İbrahim Tuncer atandı.
İstanbul´da Bahar Şenliği Büyüledi
İstanbul´da Bahar Şenliği Büyüledi
İstanbul Pendik Trabzonlular Derneği Pendik Şubesinin Açılışı ve Bahar Şöleni 13 Mayıs 2018 Pazar Günü İstanbul Pendik´te Tavşantepe Metro İstasyonunun yanında bulunan alanda gerçekleştirildi.
Anadoılu Lisesinden Türk Dil Bayramı Etkinliği
Anadoılu Lisesinden Türk Dil Bayramı Etkinliği
Çaykara Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü tarafından 741. Yıl Türk Dil Bayramı Etkinliği ve Tiyatro Oyunu Sahneye koyma etkinlikleri gerçekleştirildi.
Özlem Dolu ÇAYKARA
Özlem Dolu ÇAYKARA
Araştırmacı yazar Mustafa Afacan´ın kaleme aldığı "ÖZLEM DOLU ÇAYKARA" adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Minik Yüreklerden Muhteşem final
Minik Yüreklerden Muhteşem final
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının son dönemlerine yaklaştığımız bu günlerde Çaykara İlçemizde ilk Yıl Sonu Gösterisi Çaykara Merkez Fatma Yerekaban 4-6 Yaş Kur´an Kursu ve Anaokulundan geldi.
Bizim MANİFESTOMUZ
Bizim MANİFESTOMUZ
Trabzonlu Şair Hakan Osmanlı Gürek´in kaleme aldığı “BİZİM MANİFESTOMUZ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz.
Artvin´de Aşıklar ve Şairler Buluşması
Artvin´de Aşıklar ve Şairler Buluşması
Artvin Belediyesi, Kültür ve Turizm il müdürlüğü ile Şavşat Belediyesinin katkılarıyla organize edilen 3´ncü 7 Bölge 7 İklim Âşıklar ve Şairler şöleni yapıldı.
Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı!
Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı!
Trabzon´da ev hanımı olan Çaykaralı Filiz Naz´ın sanat tutkusu görenleri hayrete düşürüyor.
Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Ankara Trabzon Günleri Sona Erdi
Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve de Bu Sene 3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ankara Trabzon Günleri” 6 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Final Organizasyonları ile tamamlandı.
İnani´den Orhan´a Muhteşem Bir Şiir
İnani´den Orhan´a Muhteşem Bir Şiir
Uzungöl´lü genç Turizmci,Fotoğraf Sanatçısı ve Şair Mehmet İnan İki gün önce Tüm Uzungöl´ü göz yaşlarına boğarak genç yaşta aramızdan ayrılan Sevgili Orhan Fındık için yazdığı muhteşem şiiri ile bir kere daha yüreklerimizi fethetmeyi başardı.
Anadolu Lisesinden Kudüs´ü Anlama ve Anlatma Etkinliği
Anadolu Lisesinden Kudüs´ü Anlama ve Anlatma Etkinliği
Çaykara Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından Kudüs´ü Anlama ve Anlatma Etkinliği gerçekleştirildi.
Ankara´da Çaykara Rüzgarı
Ankara´da Çaykara Rüzgarı
3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara´da gerçekleştirilen Geleneksel Trabzon Günleri 3 Mayıs 2018 Perşembe Günü başladı.
Trabzonlular Derneğinden İmza Günü Etkinliği
Trabzonlular Derneğinden İmza Günü Etkinliği
Yöremizin sevilen sanatçılarından Onur Atmaca´nın çıkardığı “SAYTA” isimli albümü için Güngören Trabzonlular derneğinde imza günü düzenliyor.
İki Oflu Hikayes!
İki Oflu Hikayes!
Araştırmacı yazar Fehmi Aygün´ün kaleme aldığı “ İki Oflu Hikayesi” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Beşköylü Adem´den Yeni Albüm Geliyor!
Beşköylü Adem´den Yeni Albüm Geliyor!
Yöremizin sevilen genç sanatçısı Beşköylü Âdem Ekiz´den hayranlarına yaz sürprizi olarak yeni albümü “HARTAMA” isimli çalışması yakında müzik marketlerde yerini alacak.
Şiir Dinletisi Büyüledi
Şiir Dinletisi Büyüledi
Türkiye yazarlar birliği Trabzon şubesinin düzenlediği ´40 edebiyatçı şair, yazar ile 61 eser´ programı kapsamında sundukları Müzik-Şiir dinletisi izleyenleri büyüledi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi