Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Tarih: 11.11.2018 23:56:16/ 2559okunma / 1yorum

Trabzon´da hizmet veren Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin öncülüğünde, Dernek yönetimi, Muhtarlar ve STK Başkanları Trabzon´da bulunan dernek lokalinde bir araya gelerek Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarını masaya yatırdı. Bunlarla ilgili yapılması gerekenler konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Toplantıda, gerek siyasi, gerekse de yerel yöneticilerin sorunların çözümü noktasında birlik olması çağrısı yapıldı. Katılımcılar tek tek söz alarak, toplantının kesinlikle birilerinin eleştirmek olmadığını amaçlarının bölgenin sorunlarını konuşarak hep birlikte çözüm yolları aramak olduğunu ifade ettiler.

TEK HEDEFİMİZ; ÇAYKARA VE DERNEKPAZARI İLÇELERİNE HİZMET ETMEKTİR

Ülkemizin değişik yerlerinde Çaykaralı bürokratlarımız varken, maalesef Trabzon´da son yıllarda Çaykaralı bürokratlarımızın azaldığını ifade eden Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin, “son yıllarda siyasiler Çaykara´nın nüfusuna bakarak kararlar alıyorlar. Ama bir gerçek var ki, İl genelinde yaşayan 27 bin Çaykara ve Dernekpazarı hemşerilerimizi yok sayıyorlar. Bizler yeterli ölçüde örgütlenemediğimiz ve sosyal organizasyonları yapmadığımız için hemşerilerimizin layıkıyla gelecek yerlere getirmek için sıkıntı yaşıyoruz. Yıllardır Çaykara ve Dernekpazarlı milletvekili Trabzon´da listelere giremiyor. Özellikle Trabzon milletvekili olacak kişinin yerlinin yerlisi olması lazım. Trabzon´un, Çaykara ve Uzungöl´ün sorunları içinde yaşayanlar Trabzon´a ve yöremize katkısı olur,” dedi./resimler/2018-11/12/0000402256235.jpgZengin, Çözümü yakalamak için sesimizi duyan, bize gönül kapısını açacak olan bir büyükşehir Belediye başkanı lazım. Trabzon´da Büyükşehir Belediyesine sevdiğimiz iki Çaykaralı ağabeyimiz aday adayı oldu. Birisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan diğeri ise İşadamı Türgay Gümüş. Her ikisi de kendi alanlarında başarılı ve düzgün insanlar. İnşallah diğer partilerden de Çaykaralı aday adayları çıkar. Öncelikle bunları desteklememiz lazım. Özellikle Uzungöl´ün sorunlarını Trabzon Büyükşehir Belediyesinden çözmemiz lazım. İlk olarak başlattığımız ve önümüzdeki günlerde devam edeceğimiz, Çaykara ve Dernekpazarı´nın sorunlarının masaya yatırdığımız bu toplantıda Başkanlarımız, Muhtarlarımız, STK temsilcilerini hiçbir siyası ayrımı yapmaksızın bölgemizin sorunlarını hep birlikte tartışarak çözüm aramalıyız. Burada açık ve şeffaf bir şekilde en iyi ve en kaliteli hizmeti arıyoruz. Partiler üstü bir toplantının olması, Çaykara ve Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma derneğimizin güzelliklerinde biri de budur. Siyasi parti, din, dil ayrımı olmadan hepimiz Çaykara için en iyisini yapmak için çalışacağız. Çaykara ve Dernekpazarı belediye başkanları için çeşitli partilerden aday adayı olacak tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır. Herkese aynı mesafedeyiz. Amacımız burada birlik ve beraberliği sağlamaktır. Elbette ki birbirimize karşı eleştiriler olacaktır. Hedefimiz; birbirimizi kırmadan, birbirimizi anlayarak Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerine hizmet etmek olmalıdır,” ifadesini kullandı.

Toplantı sonunda şu kararlar alındı.

1-Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği çatısı altında, Çaykara-Dernekpazarı Halk meclisi oluşturulması.

2-Yöremizin tamamının Turizm alanı olarak açıklanması. 15-20 yıllık turizm mastır planlarının oluşturulması.

3-Yöremiz turizminin 3-4 aylık zaman dilimleri değil, yılın 12 ayına yayılacak şekilde planlamaların yapılması.

4-Uzungöl´ün altyapı sorunlarının çözülmesi konusunda çalışmaların yapılması.

5-Uzungöl´den Ovit dağına kadar kayak merkezlerinin oluşturulması.

6-Çaykara ve Dernekpazarı mezralarında Safari Parklarının oluşturulması.

Toplantıda alınan kararla, önümüzdeki günlerde çok daha geniş katılımlarla bir araya gelineceği vurgusu yapıldı. /resimler/2018-11/11/2358419127907.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Arif GÜRSOY
12.11.2018 08:34:38
Öncelikle Muvaffakıyetler dilerim.Son yıllarda Çaykara´mızın Trabzon´da ve Ülke genelinde siyasetten ekonomiden sosyal ve kültürel yönden yeterince gündem olamaması, marka değerinin düşmesi hepimizin bir eksikliğidir.Yapılan bu toplantı bir nebze olsun hemşehrilerimizin ben değil biz anlayışıyla olaylara bakmasını amaç Ülke, amaç Çaykara ise gerisi teferruattır yaklaşımı ile kısır çekişmelerden uzaklaşarak derneğimizin ve diğer STK´larında katkıları ile geleceğe dönük umut ve isteklerimizi pekiştirerek yolumuza devam etmeliyiz.Selam ve Dua ile.....
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi