Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Tarih: 11.11.2018 23:56:16/ 2705okunma / 1yorum

Trabzon´da hizmet veren Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin öncülüğünde, Dernek yönetimi, Muhtarlar ve STK Başkanları Trabzon´da bulunan dernek lokalinde bir araya gelerek Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarını masaya yatırdı. Bunlarla ilgili yapılması gerekenler konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Toplantıda, gerek siyasi, gerekse de yerel yöneticilerin sorunların çözümü noktasında birlik olması çağrısı yapıldı. Katılımcılar tek tek söz alarak, toplantının kesinlikle birilerinin eleştirmek olmadığını amaçlarının bölgenin sorunlarını konuşarak hep birlikte çözüm yolları aramak olduğunu ifade ettiler.

TEK HEDEFİMİZ; ÇAYKARA VE DERNEKPAZARI İLÇELERİNE HİZMET ETMEKTİR

Ülkemizin değişik yerlerinde Çaykaralı bürokratlarımız varken, maalesef Trabzon´da son yıllarda Çaykaralı bürokratlarımızın azaldığını ifade eden Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin, “son yıllarda siyasiler Çaykara´nın nüfusuna bakarak kararlar alıyorlar. Ama bir gerçek var ki, İl genelinde yaşayan 27 bin Çaykara ve Dernekpazarı hemşerilerimizi yok sayıyorlar. Bizler yeterli ölçüde örgütlenemediğimiz ve sosyal organizasyonları yapmadığımız için hemşerilerimizin layıkıyla gelecek yerlere getirmek için sıkıntı yaşıyoruz. Yıllardır Çaykara ve Dernekpazarlı milletvekili Trabzon´da listelere giremiyor. Özellikle Trabzon milletvekili olacak kişinin yerlinin yerlisi olması lazım. Trabzon´un, Çaykara ve Uzungöl´ün sorunları içinde yaşayanlar Trabzon´a ve yöremize katkısı olur,” dedi./resimler/2018-11/12/0000402256235.jpgZengin, Çözümü yakalamak için sesimizi duyan, bize gönül kapısını açacak olan bir büyükşehir Belediye başkanı lazım. Trabzon´da Büyükşehir Belediyesine sevdiğimiz iki Çaykaralı ağabeyimiz aday adayı oldu. Birisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan diğeri ise İşadamı Türgay Gümüş. Her ikisi de kendi alanlarında başarılı ve düzgün insanlar. İnşallah diğer partilerden de Çaykaralı aday adayları çıkar. Öncelikle bunları desteklememiz lazım. Özellikle Uzungöl´ün sorunlarını Trabzon Büyükşehir Belediyesinden çözmemiz lazım. İlk olarak başlattığımız ve önümüzdeki günlerde devam edeceğimiz, Çaykara ve Dernekpazarı´nın sorunlarının masaya yatırdığımız bu toplantıda Başkanlarımız, Muhtarlarımız, STK temsilcilerini hiçbir siyası ayrımı yapmaksızın bölgemizin sorunlarını hep birlikte tartışarak çözüm aramalıyız. Burada açık ve şeffaf bir şekilde en iyi ve en kaliteli hizmeti arıyoruz. Partiler üstü bir toplantının olması, Çaykara ve Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma derneğimizin güzelliklerinde biri de budur. Siyasi parti, din, dil ayrımı olmadan hepimiz Çaykara için en iyisini yapmak için çalışacağız. Çaykara ve Dernekpazarı belediye başkanları için çeşitli partilerden aday adayı olacak tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır. Herkese aynı mesafedeyiz. Amacımız burada birlik ve beraberliği sağlamaktır. Elbette ki birbirimize karşı eleştiriler olacaktır. Hedefimiz; birbirimizi kırmadan, birbirimizi anlayarak Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerine hizmet etmek olmalıdır,” ifadesini kullandı.

Toplantı sonunda şu kararlar alındı.

1-Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği çatısı altında, Çaykara-Dernekpazarı Halk meclisi oluşturulması.

2-Yöremizin tamamının Turizm alanı olarak açıklanması. 15-20 yıllık turizm mastır planlarının oluşturulması.

3-Yöremiz turizminin 3-4 aylık zaman dilimleri değil, yılın 12 ayına yayılacak şekilde planlamaların yapılması.

4-Uzungöl´ün altyapı sorunlarının çözülmesi konusunda çalışmaların yapılması.

5-Uzungöl´den Ovit dağına kadar kayak merkezlerinin oluşturulması.

6-Çaykara ve Dernekpazarı mezralarında Safari Parklarının oluşturulması.

Toplantıda alınan kararla, önümüzdeki günlerde çok daha geniş katılımlarla bir araya gelineceği vurgusu yapıldı. /resimler/2018-11/11/2358419127907.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Arif GÜRSOY
12.11.2018 08:34:38
Öncelikle Muvaffakıyetler dilerim.Son yıllarda Çaykara´mızın Trabzon´da ve Ülke genelinde siyasetten ekonomiden sosyal ve kültürel yönden yeterince gündem olamaması, marka değerinin düşmesi hepimizin bir eksikliğidir.Yapılan bu toplantı bir nebze olsun hemşehrilerimizin ben değil biz anlayışıyla olaylara bakmasını amaç Ülke, amaç Çaykara ise gerisi teferruattır yaklaşımı ile kısır çekişmelerden uzaklaşarak derneğimizin ve diğer STK´larında katkıları ile geleceğe dönük umut ve isteklerimizi pekiştirerek yolumuza devam etmeliyiz.Selam ve Dua ile.....
Çaykaralı Fındıkoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Seçildi
Çaykaralı Fındıkoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Seçildi
31 Mart 2019 yerel seçimleri Sonucu İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarlığına seçilen Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçildi.
Başkan Zorluoğlu, Minik Talha´ya 23 Nisan Jesti
Başkan Zorluoğlu, Minik Talha´ya 23 Nisan Jesti
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Talha Emir Bahadır´a devretti.
Mesut Mine´sine Kavuştu
Mesut Mine´sine Kavuştu
Mesut Öztürk ile Mine Kol Trabzon´da Gerçekleştirilen Muhteşem Bir Düğün Töreni İle Evlendiler
Başkan Zorluoğlu´nun Kandil Mesajı
Başkan Zorluoğlu´nun Kandil Mesajı
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Mübarek üç aylar içinde yer alan, Ramazan´ın müjdecisi bu anlamlı gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam dünyasının beratına, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Mevlâ´dan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kandiliniz Mübarek Olsun
Kandiliniz Mübarek Olsun
´Üç aylar´ın ikincisi olan şaban ayının 15´inci gecesine denk gelen Berat Kandili Berat Kandili hem Ülkemizde hem de Tüm İslam Aleminde bu akşam İdrak edilecek.
Uzungöl´de Yeni Dönem Başladı
Uzungöl´de Yeni Dönem Başladı
Uzungöl´de yeni dönem başladı.2004 Yılından bu yana 3 Dönem üst üste Uzungöl Muhtarlığı görevini yürüten Mustafa Tahan Görevini Yeni seçilen Muhtar Mehmet Öztürk´e devretti.
Öğrenciler Tiyatro İle Buluştu!
Öğrenciler Tiyatro İle Buluştu!
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen “Okuyorum Oynuyorum” Projesi kapsamında İlçemizde bulunan İlkokul Öğrencilerine Yönelik Tiyatro Organizasyonu gerçekleştirildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtarlarımızı yayınlıyoruz.
Başkan Âşık, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Başkan Âşık, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Dernekpazarı Belediye Başkanlığına seçilen Dr.Mehmet Âşık mazbatasını alarak görevine başladı.
Başkan Zorluoğlu´na İlk Ziyaret Vali Ustaoğlu´ndan
Başkan Zorluoğlu´na İlk Ziyaret Vali Ustaoğlu´ndan
Trabzon Büyükşehir Belediyesindeki görevine başlayan başkan Murat Zorluoğlu´nun ilk ziyaretçisi, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu oldu.
Çaykara´da Muhtarlar Mazbatalarını Aldı
Çaykara´da Muhtarlar Mazbatalarını Aldı
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Mahalle Muhtarlıklarını kazanan 32 Muhtar Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen Tören ile Mazbatalarına kavuştu
Başkan Zorluoğlu, Görevine Başladı
Başkan Zorluoğlu, Görevine Başladı
Trabzon Bühir Başkanlığına seçilen Murat Zorluoğlu Mazbatasını alarak görevine başladı
Ali İle Zehra İlk Adımı Attı
Ali İle Zehra İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en çok sevilen Genç Turizmcilerinden Ali Zeyrek İlçemiz Köknar Mahallesinden Zehra Dursun ile nişanlandı
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni başkanı Ersen Küçük oldu!
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni başkanı Ersen Küçük oldu!
Trabzon´da Gazeteciler cemiyeti olağan genel kurul Toplantısı yapıldı. Başkanlığa Ersen Küçük seçildi.
Aygün Her Şey Şekersu İçin
Aygün Her Şey Şekersu İçin
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Şekersu Mahallesi Muhtarlığına SEçilen Mehmet Aygün Projelerini Gazetemiz İle Paylaştı
Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Çiftçi, Yeniden Aday
Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Çiftçi, Yeniden Aday
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Bünyamin Çiftçi yeniden aday olduğunu açıkladı.
İstanbul´dan Çaykara´ya Gelin Geliyor!
İstanbul´dan Çaykara´ya Gelin Geliyor!
Taşören Mahallesinden Şakir Şenoğlu ile İstanbul´dan Şengül Keskin Dünya evine giriyor.
Trabzon´da 3 Mahallede Çaykaralı Muhtar Adayı
Trabzon´da 3 Mahallede Çaykaralı Muhtar Adayı
Trabzon´da, Ortahisar, Bahçecik ve Pelitli Mahallelerine Çaykaralı Muhtar adayı çıktı.
Teşekkürler Mustafa Tahan
Teşekkürler Mustafa Tahan
31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aday Olmama kararı alan Uzungöl Yeni Mahalle Muhtarı Mustafa Tahan Çaykara İlçemizde bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarını ziyaret ederek Kurumlarımızın Destek ve Katkılarından dolayı teşekkür etti
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR Sürmene hizmet merkezi ile Çaykara Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen SGK ile İŞKUR teşvikleriyle ilgili işverenlere yönelik bilgilendirme toplantısı Çaykara´da yapıldı.
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü 104. Yıl Etkinlikleri Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile devam ediyor.
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Millet olarak tarihteki kahramanlık destanımızın en önemlilerinden bir tanesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´lı İş Adamı İrfan Bayraktar tarafından açılan “Patzi Restaurant” 15 Mart 2019 tarihi itibarı ile Çaykara´lı Hemşerilerimize hizmet vermeye başladı
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile Çaykara İlçesinde bulunan Okullarımızda 18 Mart ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.
Çaykara Akif´i Andı
Çaykara Akif´i Andı
İstiklal Marşımızın kabul edilişi ve İstiklal Marşı Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bir program ile anıldı.
Hayırlı Kandiller Çaykara
Hayırlı Kandiller Çaykara
Bu Akşam Tüm İslam Alemi Regaip Kandilini İdrak Etmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Çaykaralı hemşehrimiz Salih Çuman, Kocaeli Yenişehir mahalle Muhtar adayı oldu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi