Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Tarih: 11.11.2018 23:56:16/ 2398okunma / 1yorum

Trabzon´da hizmet veren Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin öncülüğünde, Dernek yönetimi, Muhtarlar ve STK Başkanları Trabzon´da bulunan dernek lokalinde bir araya gelerek Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarını masaya yatırdı. Bunlarla ilgili yapılması gerekenler konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu.

Toplantıda, gerek siyasi, gerekse de yerel yöneticilerin sorunların çözümü noktasında birlik olması çağrısı yapıldı. Katılımcılar tek tek söz alarak, toplantının kesinlikle birilerinin eleştirmek olmadığını amaçlarının bölgenin sorunlarını konuşarak hep birlikte çözüm yolları aramak olduğunu ifade ettiler.

TEK HEDEFİMİZ; ÇAYKARA VE DERNEKPAZARI İLÇELERİNE HİZMET ETMEKTİR

Ülkemizin değişik yerlerinde Çaykaralı bürokratlarımız varken, maalesef Trabzon´da son yıllarda Çaykaralı bürokratlarımızın azaldığını ifade eden Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Ahmet Yaşar Zengin, “son yıllarda siyasiler Çaykara´nın nüfusuna bakarak kararlar alıyorlar. Ama bir gerçek var ki, İl genelinde yaşayan 27 bin Çaykara ve Dernekpazarı hemşerilerimizi yok sayıyorlar. Bizler yeterli ölçüde örgütlenemediğimiz ve sosyal organizasyonları yapmadığımız için hemşerilerimizin layıkıyla gelecek yerlere getirmek için sıkıntı yaşıyoruz. Yıllardır Çaykara ve Dernekpazarlı milletvekili Trabzon´da listelere giremiyor. Özellikle Trabzon milletvekili olacak kişinin yerlinin yerlisi olması lazım. Trabzon´un, Çaykara ve Uzungöl´ün sorunları içinde yaşayanlar Trabzon´a ve yöremize katkısı olur,” dedi./resimler/2018-11/12/0000402256235.jpgZengin, Çözümü yakalamak için sesimizi duyan, bize gönül kapısını açacak olan bir büyükşehir Belediye başkanı lazım. Trabzon´da Büyükşehir Belediyesine sevdiğimiz iki Çaykaralı ağabeyimiz aday adayı oldu. Birisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan diğeri ise İşadamı Türgay Gümüş. Her ikisi de kendi alanlarında başarılı ve düzgün insanlar. İnşallah diğer partilerden de Çaykaralı aday adayları çıkar. Öncelikle bunları desteklememiz lazım. Özellikle Uzungöl´ün sorunlarını Trabzon Büyükşehir Belediyesinden çözmemiz lazım. İlk olarak başlattığımız ve önümüzdeki günlerde devam edeceğimiz, Çaykara ve Dernekpazarı´nın sorunlarının masaya yatırdığımız bu toplantıda Başkanlarımız, Muhtarlarımız, STK temsilcilerini hiçbir siyası ayrımı yapmaksızın bölgemizin sorunlarını hep birlikte tartışarak çözüm aramalıyız. Burada açık ve şeffaf bir şekilde en iyi ve en kaliteli hizmeti arıyoruz. Partiler üstü bir toplantının olması, Çaykara ve Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma derneğimizin güzelliklerinde biri de budur. Siyasi parti, din, dil ayrımı olmadan hepimiz Çaykara için en iyisini yapmak için çalışacağız. Çaykara ve Dernekpazarı belediye başkanları için çeşitli partilerden aday adayı olacak tüm arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır. Herkese aynı mesafedeyiz. Amacımız burada birlik ve beraberliği sağlamaktır. Elbette ki birbirimize karşı eleştiriler olacaktır. Hedefimiz; birbirimizi kırmadan, birbirimizi anlayarak Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerine hizmet etmek olmalıdır,” ifadesini kullandı.

Toplantı sonunda şu kararlar alındı.

1-Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği çatısı altında, Çaykara-Dernekpazarı Halk meclisi oluşturulması.

2-Yöremizin tamamının Turizm alanı olarak açıklanması. 15-20 yıllık turizm mastır planlarının oluşturulması.

3-Yöremiz turizminin 3-4 aylık zaman dilimleri değil, yılın 12 ayına yayılacak şekilde planlamaların yapılması.

4-Uzungöl´ün altyapı sorunlarının çözülmesi konusunda çalışmaların yapılması.

5-Uzungöl´den Ovit dağına kadar kayak merkezlerinin oluşturulması.

6-Çaykara ve Dernekpazarı mezralarında Safari Parklarının oluşturulması.

Toplantıda alınan kararla, önümüzdeki günlerde çok daha geniş katılımlarla bir araya gelineceği vurgusu yapıldı. /resimler/2018-11/11/2358419127907.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Arif GÜRSOY
12.11.2018 08:34:38
Öncelikle Muvaffakıyetler dilerim.Son yıllarda Çaykara´mızın Trabzon´da ve Ülke genelinde siyasetten ekonomiden sosyal ve kültürel yönden yeterince gündem olamaması, marka değerinin düşmesi hepimizin bir eksikliğidir.Yapılan bu toplantı bir nebze olsun hemşehrilerimizin ben değil biz anlayışıyla olaylara bakmasını amaç Ülke, amaç Çaykara ise gerisi teferruattır yaklaşımı ile kısır çekişmelerden uzaklaşarak derneğimizin ve diğer STK´larında katkıları ile geleceğe dönük umut ve isteklerimizi pekiştirerek yolumuza devam etmeliyiz.Selam ve Dua ile.....
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Perşembe
8 °C
Cuma
8 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi