İlginizi Çekebilir



Süleyman Kayganacı
8.09.2021 22:01:38
Yakıştı mı şimdi? Listenin uzamasını gerekçe gösterip, "Yayınlamıyoruz" demek ne kadar etik?! Hiçbirini yayınlamasaydınız o halde...! Üniversite sınavını kazanmış olan fakat adı yayınlanmayan çocuklara haksızlık olmadı mı şimdi?! Bu işi ya adam gibi yapın ya da bırakın...!!!

Anahtar Kelimeler: Çaykara Eğitimde Zirvede

Çaykara Eğitimde Yine Zirvede

Trabzon İlinde Eğitimde Lider İlçe olan Çaykara İlçesi 2021 Yılı YKS sınavlarında da elde ettiği başarı ile isminden bir kere daha söz ettirmeyi başardı.

Her sene Fen Liselerine ve Anadolu Liselerine yüksek puan ile öğrenci vermeyi başaran Üniversite sınavlarında ise öğrencilerin çok önemli bölümleri kazandıkları Çaykara İlçesinde her zaman olduğu gibi 2021 YKS  Merkezi Sistem Ortak sınavlarına bir kere daha damgasını vurmayı başardı.

SON 11 SENEYE DAMGASINI VURDU

Çaykara İlçesi Eğitimde elde etmiş olduğu Akademik Başarı oranı ile son 11 senede Trabzon İline damga vurmayı başardı.Üniversite Yerleştirme sınavlarında elde etmiş olduğu üstün başarılar ile öğrencilerin yüksek puanlı okullara yerleşmelerine katkı sağladı Çaykara İlçesi

Dershane yok Çaykara İlçesinde.Fiziki şartları çok çetin.Çünkü her tarafı yüksek dağlar ile çevrili Çaykara İlçesinde.

Ancak Eğitimde durum hiç de çetin değil.Çaykara İlçesi Eğitimde dezavantajı avantaja çevirmiş durumda.

Eğitimde başarı ve öğrencilere iyi bir gelecek hazırlamak için Kocaman bir gönül  köprüsü kurulmuş Çaykara İlçesinde.Bu gönül köprüsünün başında Kaymakam Osman Çelikkol  ve Belediye Başkanı Hanefi Tok yer alıyor.Zincirin halkaları İlçe Milli Eğitim Müdürü,Okul Müdürleri,Öğretmenler,Öğrenciler,veliler şeklinde devam ediyor Çaykara İlçesinde.Herkes tek amaç etrafında toplanmış.Herkesin tek bir derdi var Çaykara İlçesinde.Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak Ve Çaykara İlçesinin bütün okullarında sabahın sekizinde başlayan Eğitim gece 22’ye kadar devam ediyor.Önce normal okul sonrasında kurs ve ETÜT çalışmaları.Bu yoğun tempo hafta sonları da devam ediyor.

Örneğin şu an yaz tatili yeni bitti ve okullar açılalı henüz 2 gün oldu..Ancak 2021 Yılı Üniversite sınavlarının tamamlanmasının hemen sonra 2022 Üniversite hazırlıkları başladı Çaykara İlçesinde.Şu an öğrenciler harıl harıl kitap okuyarak hazırlanıyorlar. 2022 Üniversite sınavına.Önümüzdeki hafta da Normal Kurs ve ETÜT çalışmaları başlayacak

Üniversite sınavlarında her sene başta Tıp Fakültesi,Hukuk Fakültesi,Uçak Mühendisliği olmak üzere bir çok kaliteli üniversitenin en iyi bölümlerine öğrenci göndermeyi başarıyor Çaykara İlçesi. 2121 Yılı YKS sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı.Okul İdarecileri her öğrencisine tek tek ulaşarak Üniversite sonuçlarını öğrenmeyi başardı.

2021 YKS sınavlarında da Çaykara İlçesinden yüzlerce öğrenci Üniversiteli olmayı başardı.Bizler bu haberimizde sadece OYP Puanı ile 300 puanın üzerinde puan alan öğrencilerimizin yerleştikleri bölümleri yayınlayacağız.Listenin daha fazla uzamaması için hepsini yayınlayamıyoruz.

ÇAYKARA ANADOLU LİSESİ

SIRA NO

ADI SOYADI

KAZANDIĞI ÜNİVERSİTE

FAKÜLTE

KAZANDIĞI BÖLÜM

OKULU

1

Emine Bektaş

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Sağlık Bilimleri fakültesi

Hemşirelik

Çaykara Anadolu Lisesi

2

Fatih Selçuk Küçük

İstanbul Teknik Üniversitesi

İnşaat Fakültesi

İnşaat Mühendisliği

Çaykara Anadolu Lisesi

3

Sedanur Toprak

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Çaykara Anadolu Lisesi

4

Melisa Çebi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik

Çaykara Anadolu Lisesi

5

Ayşenur Selçuk

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Fatih Eğitim Fakültesi

Matematik Öğretmenliği

Çaykara Anadolu Lisesi

6

Elif Sude Holoğlu

Avrasya Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Çocuk Gelişimi(Burslu)

Çaykara Anadolu Lisesi

7

Havvanur Semiz

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Fen Fakültesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Çaykara Anadolu Lisesi

8

Aynur Selçuk

Trabzon Üniversitesi

Fatih Eğitim fakültesi

Matematik Öğretmenliği

Çaykara Anadolu Lisesi

9

Sevde Akyıldız

Atatürk Üniversitesi

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Çaykara Anadolu Lisesi

10

Nusret Uzun

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği(İngilizce)

Çaykara Anadolu Lisesi

11

Defne Alibeyoğlu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Maliye

Çaykara Anadolu Lisesi

12

Emirhan Ak

İstanbul Üniversitesi

Edebiyat Fakültesi

Dil Bilimi

Çaykara Anadolu Lisesi

13

Elif Birkan

İstanbul Avransaray Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

Yazılım Mühendisliği

Çaykara Anadolu Lisesi

14

Ahmet Furkan Gedik

Trabzon Üniversitesi

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Çaykara Anadolu Lisesi

15

Beyzanur Keskin

Atatürk Üniversitesi

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Çaykara Anadolu Lisesi

16

Yunus Emre Demirtaş

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Siyasal Bilimler Fakültesi

Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi(İngilizce)

Çaykara Anadolu Lisesi

17

Semiha Uysal

Karadeniz Teknik üniversitesi

Orman Fakültesi

Peysaj Mimarlık

Çaykara Anadolu Lisesi

18

Cansu Ak

Kocaeli Üniversitesi

Fen edebiyat Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı

Çaykara Anadolu Lisesi

19

Yunus Emre Yalçınyiğit

Kocaeli Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

Elektrik Mühendisliği

Çaykara Anadolu Lisesi

20

Uğur Köseoğlu

Samsun Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Psikoloji

Çaykara Anadolu Lisesi

21

Betül Öz

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik

Çaykara Anadolu Lisesi

22

Ensar Velioğlu

Kocaeli Üniversitesi

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Çaykara Anadolu Lisesi

23

Mustafa Furkan Çakır

Trabzon Üniversitesi

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Çaykara Anadolu Lisesi

24

Muhammet Berkay Koçbıyık

Kocaeli Üniversitesi

Teknoloji Fakültesi

Otomotiv Mühendisliği

Çaykara Anadolu Lisesi

25

Berna Saral

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Fen edebiyat Fakültesi

Türk dili ve Edebiyatı

Çaykara Anadolu Lisesi

 

Abdurrahim Mutlu

Trabzon Üniversitesi

Fatih eğitim Fakültesi

Türkçe Öğretmenliği

 

26

Hanife Sena Özkan

Trabzon üniversitesi

Fatih Eğitim fakültesi

Okul Öncesi Öğretmenliği

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇAYKARA ŞEHİT AHMET ÇAMUR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

SIRA NO

ADI SOYADI

KAZANDIĞI ÜNİVERSİTE

FAKÜLTE

KAZANDIĞI BÖLÜM

OKULU

1

Esra Dertli

İstanbul Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

2

Ferhat Alamanoğlu

Ankara üniversitesi

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

3

Meryem Hilal Koçak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Eğitim Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

4

İrem Şahin

Bursa Uludağ Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

5

Muhammet Yaşar Aydın

Atatürk Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat(Arapça)

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

6

Hasan Cengiz Cumanoğlu

İstanbul Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

7

Zeynep Yılmaz

Trabzon Üniversitesi

Fatih Eğitim Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

8

Recep Gür

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Sürmene Abdullah Kanca MYO

Elektrik

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

9

Zeynep Sevde Şirin

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

10

Esra Çelebi

Trabzon Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

11

Abdurrahim Mutlu

Trabzon Üniversitesi

Fatih eğitim Fakültesi

Türkçe Öğretmenliği

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

12

Hanife Sena Özkan

Trabzon Üniversitesi

Fatih Eğitim Fakültesi

Okul Öncesi Öğretmenliği

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

13

Ebru Aydoğan

Giresun Üniversitesi

Eğitim Fakültesi

Okul Öncesi Öğretmenliği

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

14

Saliha Uysal

Atatürk Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

15

Yusuf Karaca

Ondokuz Mayıs üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

16

Büşra Aydoğan

Trabzon üniversitesi

İlahiyat fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

17

Mustafa Yaşar Kaya

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Fen edebiyat Fakültesi

Coğrafya

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

18

Emir Seyhan

Gümüşhane Üniversitesi

Sağlık B

İlimleri fakültesi

Beslenme ve Diyetetik

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

19

Zehranur Sezgin

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi

İnşaat Mühendisliği(İngilizce)

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

20

Osman Soytürk

Marmara üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat(İngilizce)

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

21

Yasin emre Tabanoğlu

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Arsin MYO

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

22

Utku Mollasalihoğlu

Uşak üniversitesi

Spor Bilimleri Fakültesi

Beden eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

23

Kadriye Çelik

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

24

Sultan Bodur

Sinop üniversitesi

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

25

Nurcan Kızıltay

Trabzon üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

26

Muhammed Zengin

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi

Ömer Seyfettin uygulamalı Bilimler Fakültesi

Yeni Medya ve İletişim

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

27

Ahmet Hamdi Kadıoğlu

Yalova üniversitesi

Çınarcık MYO

Medya ve İletişim

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

28

Mehmet Kaan Demirci

Avrasya Üniversitesi

Meslek Y.O

Adalet

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

29

Mehmet Topal

Trabzon Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

30

Muhammet Turgut

Çanakkale Üniversitesi

Fen edebiyat Fakültesi

Coğrafya

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

31

Abdurrahman Tombaş

Ordu Üniversitesi

Ünye MYO

Elektronik Teknolojisi

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

32

Ufuk Zengin

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Araklı Ali Cevat Özyurt MYO

İş sağlığı ve Güvenliği

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

33

Eyüp Bodur

Bursa Uludağ üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

34

Ahmet Yaşar Manap

Trabzon üniversitesi

İlahiyat fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

35

Halil İbrahim Kahveci

İstanbul Üniversitesi

İlahiyat Fakültesi

İlahiyat

Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi

ÇAYKARA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

SIRA NO

ADI SOYADI

KAZANDIĞI ÜNİVERSİTE

FAKÜLTE

KAZANDIĞI BÖLÜM

OKULU

1

Muhammet Erdoğan

Kocaeli Üniversitesi

Eğitim Fakültesi

İngilizce Öğretmenliği

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

2

Duygu Çelebi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslar arası İlişkiler

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

3

Sude Ak

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Turizm Fakültesi

Gastronomi ve Mutfak Sanatları

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

4

Özlem Aydın

Süleyman Demirel Üniversitesi

Adalet MYO

Adalet

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

5

Seydanur Zeyrek

Karadeniz Teknik Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Uluslar arası İlişkiler

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

6

Sedanur Akrep

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

İslami İlimler Fakültesi

İslami İlimler

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

7

Feyzanur Sivaz

Trabzon Üniversitesi

Beşikdüzü MYO

Çağrı Merkezi Hizmetleri

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

8

Hazan Yağmur Bayraktar

Amasya Üniversitesi

Sabuncu Şerafettin Sağlık Hizmetleri MYO

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

9

Mehmet Şükrü Yanılmaz

Gümüşhane Üniversitesi

Şiran Mustafa Beyaz MYO

Aşçılık

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi

 

CEVDET SUNAY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

SIRA NO

ADI SOYADI

KAZANDIĞI ÜNİVERSİTE

FAKÜLTE

KAZANDIĞI BÖLÜM

OKULU

1

Emine Gümüşbaş

Marmara Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri MYO

Patoloji Lavbaratuvar Teknikleri

Cevdet Sunay MTAL

2

Miray Sultan Hazır

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri MYO

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon

Cevdet Sunay MTAL

3

Sena Şahin

19 Mayıs Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri MYO

Patoloji Lavbaratuvar Teknikleri

Cevdet Sunay MTAL

4

Miyase Çelik

Trabzon Üniversitesi

Tonya MYO

Fizyoterapi

Cevdet Sunay MTAL

5

Aleyna Yurtseven

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Almus MYO

Labaratuvar Teknikleri

Cevdet Sunay MTAL

6

Ayşegül Yazıcı

Avrasya Üniversitesi

Sağlık Hizmetleri MYO

İlk ve Acil Yardım

Cevdet Sunay MTAL