İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Çaykara Eğitiminde Şimdi Hasat Zamanı

Çaykara Eğitiminde Şimdi Hasat Zamanı

Çaykara’da 2021 Yılı Üniversite yolculuğunda şimdi Final zamanı

Çaykara’da 2021 Yılı Üniversite yolculuğu başladı.Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçesinde bulunan öğrenciler de 26 Haziran 2021 Cumartesi Günü TYT(Temel Yeterlilik Testi) sınavına girdiler.27 Haziran 2021 Pazar Günü ise AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavına girecekler.

2020 Yılı Üniversite Sınavlarının tamamlanmasının hemen ertesi günü 2021 Yılı Üniversite Sınavına hazırlanmaya başlayan ve bir senedir yoğun bir çalışma temposu ile hem DYK(Destekleme Yetiştirme Kursları) hem de ETÜT ve Kurs çalışmaları ile Üniversite sınavlarını yoğun bir tempo içerisinde hazırlanan Çaykara İlçesinde şimdi ise hasat zamanı,emeklerinin karşılığını görme zamanı.

Senelerdir Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali’nin organizasyonunda kenetlenen Çaykara Eğitim Camiası Kaymakam Osman Çelikkol ve Belediye Başkanı Hanefi Tok’un katkıları öğrenci velilerinin katılımı,öğretmenlerin fedakar çalışmaları ve öğrencilerin de zincirin halkasına eklenmesi ile kocaman bir ekip olmayı başardılar.

Bir senedir sabahın saat beşinde başlayan yoğun ders çalışma temposu önce okul okuldan sonra DYK Kursları hemen ardından ise gece ETÜT’leri ile haftanın yedi günü ve tam bir sene boyunca devam etti.Dur durak bilmeyen öğrenciler bir sene boyunca bu yoğun çalışma temposu ile Üniversite sınavlarına hazırlandı.

Ve Takvimler 25 Haziran 2021 Cuma akşamını gösterdiğinde Çaykara İlçesinde artık son sözler söylendi.Öğretmenler,yöneticiler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali öğrencilere sınav ile ilgili son tavsiyelerinde bulundular.Sınav esnasında neleri yapmaları gerektiğinde bir defa daha anımsattılar.

Sonrasında Öğrenciler güzel bir gece uykusu çektiler.26 Haziran Cumartesi sabahı Sabahın erken saatlerinde öğrenciler öğretmenleri ile birlikte en heyecanlı güne uyandılar.Önce birlikte güzel bir kahvaltı.Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Şube Müdürü Numan Tuncer ,yönetici ve Öğretmenleri ile birlikte mükemmel bir aile ortamında  neşe içinde güle oynaya yola koyuldu Çaykara’lı öğrenciler.Mutluluk içinde sınava girecekleri okullarının yolunu tuttular.

Sınav sonrasında yine Çaykara’ya döndü öğretmen ve Öğrenciler.Büyk bir heyecan ile 27 Haziran  Pazar Gününü beklemeye başladılar.

Geçen senelerde abilerinin,ablalarının Çaykara İlçesine yaşatmış olduğu başarı ve tatlı heyecanı bu defa kendileri yaşatmak için yeniden kenetlendiler.

KAYMAKAM ÇİĞDEM’DEN TATLI BİR SÜRPRİZ

2017-2019 yılları arasında Çaykara Kaymakamı olarak görev yapan Iğdır Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem Çaykara İlçesini ve Çaykara İlçesindeki Öğrencilerini unutmadı.Kaymakam Çelikkol sınava girecek öğrencilere başarı dilerken öğrencilere göndermiş olduğu çeşi+tli hediyeler ile öğrencilerin sınav motivasyonlarını üst seviyeye çıkardı.

ÇAMURALİ-EMEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali yorucu ve emek dolu yılın ardından öğrencilerin Üniversite serüveni ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haziran 2020'den Haziran 2021'e gelen zorlu maraton bugün TYT ile başladı.. Gençler siz üzerinize düşeni yaptınız. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve değerli hayırseverlerimiz sizlerde üzerınıze düşen sorumluluğu ve zorunluluğu yerine getirdınız. Allah' a şükürler olsun bu zorlu süreci kazasız belasız tamamladık.
Emek veren herkese şükranlarımızı sunarız.