İlginizi Çekebilir

Anahtar Kelimeler: Çaykara Şehit Ahmet Çamur'

Çaykara Şehit Ahmet Çamur'u Andı

15 Ağustos 2015 tarihinde Şemdinli’de Şehit edilen Çaykara’lı Özel Harekat Baş Komiseri Ahmet Çamur ölümün 7. yıldönümünde Çaykara İlçesinde çeşitli törenler ile anıldı.

İLK TÖREN SOĞANLI MAHALLESİNDE

Şehit Ahmet Çamur ile ilgili ilk tören Soğanlı Mahallesinde bulunan kabri başında gerçekleştirildi. Buradaki törene Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Astsb. Kd.Bşçvş. Aşkın Hava, İlçe Emniyet Amiri Alparslan Albayrak,Şehit Ahmet Çamur’un kardeşleri, eşi ve çocukları ile akrabaları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, Çaykara Müftülük Personeli ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Törende Şehit Ahmet Çamur’un özgeçmişinin okunmasının ardından Çaykara Müftülüğü personeli tarafından Şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı.

KAYMAKAM GÜZEL-ŞEHİT AHMET ÇAMUR ÇAYKARA’NIN GURUR KAYNAĞIDIR

Törende bir konuşma yapan Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel, Çaykara İlçesinde görev yaptığı bir sene içerisinde Şehit Ahmet Çamur’u tanıma imkanı bulduğunu,şehidimizin çalışkanlığı, örnek bir insan oluşu ve her Çaykara insanının mayasında yer alan örnek vatan sevgisi ile örnek bir insan olduğunu Çaykara insanı olarak böylesine mükemmel ve örnek bir insanı kaybetmiş olmanın acısını yaşadıklarını ifade etti.

Çaykara İlçesinin her alanda örnek ve farklı bir ilçe olduğunu ifade eden Kaymakam Muhammet Güzel,Çaykara İlçesinin çok farklı değerlere sahip olduğunu,Şehit Ahmet Çamur’un bu değerlerden sadece bir tanesi olduğunu bu anlamda Şehidimizin nezdine tüm Şehitlerimize millet olarak minnet ve şükran borcumuzun bulunduğunu sözlerine ekledi.

ÇAYKARA MERKEZ CAMİİNDE MEVLİD’İ ŞERİF VE HATMİ ŞERİF

Başkomiser Ahmet Çamur için akşam ezanından sonra Çaykara Merkez Camiinde Mevlid-i Şerif ve Hatmi Şerif okundu ve şehitlerimiz için dua yapıldı.

Buradaki törene Çaykara Kaymakamı Muhammet Güzel, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Astsb. Kd.Bşçvş. Aşkın Hava,İlçe Emniyet Amiri Alparslan Albayrak, Şehit Ahmet Çamur’un kardeşleri, eşi ve çocukları ile akrabaları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, Çaykara Müftülük Personeli ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

ŞEHİDİMİZİ HATIRLAYALIM

İlçemiz Soğanlı Mahallesinden olan Özel Harekat Polisi Şehit Başkomiserimiz Ahmet Çamur İlkokul ve Ortaokulu  Çaykara´da okuduktan sonra Çaykara İmam Hatip Lisesinde Lise Öğrenimine başladı.

Çaykara İmam-Hatip Lisesinde okuduktan sonra Trabzon İmam-Hatip Lisesinden 1990 yılında mezun olan şehit Çamur, uzun yıllar doğu bölgesinde özel harekat polisi olarak görev yaptıktan sonra son olarak Ankara´da görevliydi. Eşi Yüksek hakim olan şehit Ahmet Çamur üç kız çocuk babasıydı. Şehit Ahmet Çamur 45 günlük bir görev için Şemdinli´ye geçici görevle gönderilmişti.

15 Ağustos 2015 tarihinde Şemdinli ilçesi girişindeki yolu ulaşıma kapatan teröristlere müdahale için olay yerine giden özel harekat ekibinde görevli komiser Ahmet Çamur´un da içinde bulunduğu güvenlik kuvvetlerine roketatarlarla saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda hemşerimiz Ahmet Çamur ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Ahmet Çamur burada hayatını kaybetti. Şehit Ahmet Çamur daha önce de iki kez girdiği çatışmada yaralanmış, emekliye sevk edilme isteğini ise olumsuz karşılamıştı.

15 Ağustos 2015 Tarihinde Şehitlik Mertebesine ulaşan Şehit Ahmet Çamur 16 Ağustos 2015 tarihinde Çaykara İlçemizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan´ın da Teşrifleri ve Mahşeri bir kalabalığın katılımı ile son yolculuğuna uğurlanmış ve İlçemiz Soğanlı Mahallesinde bulunan Kabristanda göz yaşları ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlanmıştı.