İlginizi Çekebilir  • Pazartesi 0 ° / 0 ° Yok
  • Salı 0 ° / 0 ° Yok
  • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok

Çaykara Tur Bayramdan Sonra Tam Kapasite İle Geri Dönüyor

Çaykara Tur Bayramdan Sonra Normal Servislerine geri dönüyor.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs(Covit19) Salgını  sebebi ile yaklaşık olarak 2 aydır sınırlı sayıda servis ile Çaykara ve Dernekpazarı insanına hizmet veren Çaykara Tur Ramazan Bayramından sonra sokağa çıkma yasağının sona ermesi ile birlikte 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibarı ile yeniden normal servislere başlıyor.

Her sabah 06.45’te Uzungöl’den Trabzon’a doğru başlayacak olan seferler yaz mevsimi boyunca gün içinde devam ederek her akşam saat 21.00’a kadar devam edecek.

Yine her sabah 06.30’da Trabzon’dan Uzungöl’e doğru başlayacak olan seferler de akşam saat 19.30’a kadar devam edecek yaz sezonu boyunca.

Yaklaşık 60 senedir Çaykara insanının canını ve malını emanet ettiği köydeki yaşlı teyzenin şoföre evladım uşağum ünüversitede okuyor ona biraz yoğurt göndereceğim yazıhaneye bırak o ordan alır

Ya da bir başka Yaşlı Teyzenin…

Evladım Üniversitede okuyan kızımın harçlığı bitmiş.Ona biraz para göndereceğim deyip parayı şoföre verdiği

Ve de tam 60 senedir bir tane dahi emanetin kaybolmadığı otobüs şoförlerinin vatandaşların emanetlerine gözleri gibi baktıkları Çaykara Tur aynı zamanda bölgemizin en büyük hizmet sektörlerinden bir tanesi.

Corona Virüs salgın sürecinde yaklaşık 2 aydan fazla bir süredir adeta bomboş gidip geliyor Trabzon Uzungöl yolunda Çaykara Tur.Bırakın para kazanmayı arabanın yakıt parasını dahi çıkaramıyor servis şoförleri.

Ama yine de servislerini bir gün dahi aksatmadan özveri ile insanlarımıza hizmet taşıyor Çaykara Tur.

Çaykara Tur’da her gün yaşanan onlarca hikayeden sadece bir tanesinden söz etmek isteriz sizlere.

Tarih 17 Mayıs 2020.Yolculardan Cafer Can’ın o anlamlı mesajı:

GÜZEL İNSAN AZİZ KIZILTAY

Beni tanıyanlar bu toplumda emekçi, helalden kazanmak isteyen rızkını kefili Allah olduĝuna inanan kişilerin olduĝunu hep söylemişimdir.

Dün Çaykara Turla yapmış olduĝum yolculuk da tekrar buna şahit oldum.

Şoförümüz Aziz Bey tek yolcusu benim ile randevu saatinde Er-rızku a'l-Allah diyerek Çömlekçiden hareket etti, bir de yoldan yolcu aldı.Of'tan binen yolcunun da navlonunu almadı. Gayet sakin rızkına razı, Rabbine tevekkül ile Çaykara vardık.

Ben bu güzel insana ve Çaykara Tura yaptıĝı hizmetler için teşekkürü bir borç biliyorum.

BAŞKAN GARGAR-29 SERVİSİMİZ İLE ÇAYKARA’NIN HİZMETİNDEYİZ

Çaykara Tur Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Gargar Bayramdan sonra yoğunlaşacak olan servisler ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu

Çaykara Tur olarak Corona Virüs salgını esnasında yaklaşık 70 gündür çok çetin bir dönem yaşadıklarını hem Corona Virüs hastalığının bulaşma tehlikesi hem de yolcu azlığı sebebi ile çoğu zaman araçlarına koyacakları yakıt parasını dahi çok zor çıkardıklarını ifade eden Başkan Seyfettin Gargar bütün arkadaşlarının büyük bir özveri ile çalışarak bu çetin dönemi atlatmayı başardıklarını sözlerine ekledi.

Ramazan Bayramı ve Sokağa Çıkma yasağının sona ermesinin ardından 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibarı ile tam kapasite ile Çaykara insanımıza hizmet vermeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Seyfettin Gargar Çaykara Tur olarak 60 senedir olduğu gibi bundan sonra da insanlarımızı güven içinde taşımaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.