Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.
Tarih: 2.7.2018 13:14:29/ 3197okunma / 1yorum

Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.

Ancak  bir çoğumuz çoğu zaman şundan hep şikayetçi oluruz.Kamu Kurumlarında işlerimizin uzadığından ya da Kamu Kurumlarında çalışan memurlarımızın işlerimizi ağır bir şekilde yürüttüğünden çoğu kez şikayetçi oluruz nedense./resimler/2018-7/2/1318549297365.jpgBu konudaki olumsuz davranışlar ile çoğu kez televizyon ekranlarında ya da gazete sutunlarında çokça karşılaşırız da olumlu ve de güzel haberler ile nedense çok fazla karşılaşamayız.

Yılmaz Rasim Limandal…Çaykara Tapu Müdürümüz.Öncelikle şunu ifade etmek isteriz Müdürümüz için.Beyefendi,eğitimi,kültürü ve insanlara olan saygısı ile  Çaykara İlçemizde her ortamda çok büyük bir saygı gören İnsan olarak tanınıyor Çaykara İlçemizde Müdürümüz Sayın Yılmaz Rasim Limandal.

Çaykara´lı değil Müdür Bey.Ancak işini o kadar çok seviyor ve yaptığı işe o kadar çok değer veriyor ki çoğu zaman gece yarılarına kadar kurumda tek başına çalışıyor ve de insanlarımızın evraklarını yetiştirmeye çalışıyor./resimler/2018-7/2/1319571329264.jpgPeki şimdi okuyucularımız merak ediyorlar.Neden bize bu gün Tapu Müdürünü anlatma gereği duydun.Anlatayım Efendim.

BİMER´i hepimiz duymuşuzdur.BİMER Başbakanlık tarafından Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki düzen ve işleyişin vatandaşlar tarafından takip edildiği bir sistem olarak özetlenebilir.

Ancak BİMER´e genel olarak hep olumsuz değerlendirme ve yorumlar yapıldığı için insanlar genelde BİMER´i  şikayet edilen Kurum olarak algılamışlar.

Oysa BİMER´de güzel şeyler de oluyor.İşte İlçe Tapu Müdürümüz Yılmaz Rasim Limandal´ı bunun için paylaşmak istedim sizlerle.

Müdürümüz Yılmaz Rasim Limandal ile ilgili olarak İki Güzel paylaşımı gururla sizlerle paylaşmak istedik bu günkü haberimizde.

İşte BİMER´de yayınlanan  ilk paylaşım

Ankara Etimesgut´ta İkamet eden Hüseyin İzgi Kardeşimiz yaşadığı örnek davranışı BİMER´de paylaşmış.Gelin bundan sonraki bölümü Sevgili Hüseyin İzgi´den dinleyelim.

BİR AKŞAMDA İŞLEM TAMAM

Sayın Yetkili…Bizler Kamuda İşimizi yaparken olumsuz konuları sıkça eleştirerek dile getiririz.Ama olumlu konuları nedense görmezden geliriz.

Şu anda müracaat yaparken de teşekkür başlığı altında bir bölümün olmadığını ama şikayet bölümünün olduğunu üzüntü ile öğrendim.Oysa 40 senesini Kamuda geçirmiş biri olarak çok iyi biliyorum ki millet olarak kuru bir teşekkür karşısında bile gözleri dolan insanlarız.Bu noktadan hareket ile bu yazıyı yazma gereğini hissettim.

Halen Yurt dışında çalışan ve Türkiye´de yatırım kararı alan İş arkadaşım Sayın Abdullah Yüce ile birlikte Trabzon İli Çaykara İlçesi Demirkapı Nahiyesi Sinanlı Mevkiinde Turizm belgeli Butik Otel inşaatımız için TKDK Kurumuna kredi müracaatında bulunduk.

Abdullah Yüce Bey Müracaatımızı yaptıktan sonra çalıştığı ülke olan Almanya´ya dönmüştür.Ancak çok kısa bir süre sonra müracaat evrakları arasında bulunan Tapu kaydındaki bilgi eksikliği nedeniyle tekrar Türkiye´ye çağrılmıştır.

Almanya´daki İş Yerinin sık izin talebi ve Türk olmasından kaynaklı olumsuz bir yaklaşım sergilenerek adeta işimizi, sabote etmek ve Ülkemizde yatırım yapma konusunda  olumsuz yaklaşımları ile karşılaştık.

İş Ortağım Uzun mücadelesinden sonra 24 Nisan 2018 tarihinde 3 günlük izin alarak Türkiye´mize gelerek Tapu evraklarını çıkartmak için Trabzon Çaykara Tapu Müdürlüğüne Müracaatta bulunduk.Durumumuzu izah ettik ve de süremizin çok sınırlı olduğunu beyan ettik.

Çaykara Tapu Müdürü Sayın Yılmaz Rasim Limandal Beyefendi normal prosedürü işletmek zorunda olduklarını ifade ederek ,diğer vatandaşlarımıza haksızlık yapmadan işimizi hızlandırmak zorunda olduklarını ifade etti.

İtiraf etmek gerekirse işlerimizin yetişmeyeceği kanaatindeydik ve moralimiz bozuldu.Tapu mevzuatına göre sisteme yazdırdığımız telefon numarasına müracaatımızdan 1 gün sonra 26 Nisan 2018 tarihinde işlemlerimizin sonuçlanmak üzere olduğunu,ve Çaykara Tapu Müdürlüğüne çağrıldığımız mesajını alınca Ülkemizin ve Kamu Personelinin çalışma is Disiplini ilke gurur duyduk.

Süratle Tapu Müdürlüğüne intikal ederek Müracaat evraklarımızın onaylanmış cevabını Tapu Müdürümüz Sayın Yılmaz Rasim Limandal´dan teslim aldık.Müracaatımızın kısa bir sürede tamamlanması ve sınırlı izin nedeni ile hiç tanımadığı bir vatandaşın işi için Tapu Müdürümüzün gece mesaiden sonra çalışmak zorunda kaldığını öğrenince açıkçası çok ama çok duygulandık.Türk olmakla gurur duyduk.

Kendisine duygularımızı ifade edip de teşekkür ettiğimizde ,oldukça tevazu sahibi bir amir olarak ortada bir özveri ve başarı varsa tüm personelin huzurlu ve gönüllü çalışması sayesinde olduğunu ve de teşekkürün kendisine değil tüm personele ait olduğunu duyunca itiraf etmeliyiz ki gözlerimiz doldu,göğsümüz kabardı.

Ülkemizin geldiği nokta işte budur.Bu durum yöneticilerimizin çabası ve yönetim anlayışının en ucra yerlerimizde bile aynı ciddiyet ile uygulanması ile alakalıdır.Bu seviyeye gelmemizde katkı sağlayan başta Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve Bakanlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum.Allah Razı olsun.

Bize bu sevinci ve gururu yaşatan Çaykara Tapu Müdürü Yılmaz Rasim Limandal´ın şahsında Tüm Çaykara Tapu Personeline huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum.,

Böyle Kamu Personelimizin sayesinde inanıyorum ki  güzel Ülkemiz çok daha huzurlu günlere ulaşacaktır.

BU satırların yazarı olarak şunu da belirtmek zorundayım.Bek Ak Parti Üyesi değilim ve bir Siyasi Parti Üyesi de değilim.Bu konudaki duygularımız partiler üsdtü ama partilerin de Ülkemize neler kattığı nile alakalıdır.

Bu yazıyı yazmak vicdani bir sorumluluktur.Asla başka bir amacımız yoktur.Ve de bu sözler benim İş Ortağım Sayın Abdullah Yüce´nin Ortak duygularıdır.Saygılarımızı sunuyoruz.Arz Ederiz.                                                                                                                              18 Haziran 2018                                                                                                                   Hüseyin İzgi

ÖRNEK DAVRANIŞ 2

Tapu Müdürümüz Yılmaz Rasim Limandal ile ilgilki yine BİMER´de yayınlanan bir başka Örnek Yazıyı paylaşalım sizlerle.

Bursa´da ikamet eden Behzat Çevik´e kulak verelim şimdi de

Trabzon İli Çaykara İlçesi Ataköy Mahallesinde 185 Ada 71 parsel sayılı taşınmaz ile ilgili intikal ve satış işlemleri konusunda 24.04.2018 tarihinden itibaren Çaykara Tapu Müdürlüğü nezdindeki işlemlerde taraf vekili olarak hazır bulundum.

İşlemlerin Safahatından itibaren Dairede bulunduğum sırada gerek benim ve gerekse başkaişlemler için müracaat edenlere karşı,hem işlem hızı hem de vatandaşa ilgi bakımından Tapu Müdürü Yılmaz Rasim Limandal tarafından ortaya konan performansın benim gibi herkesi mutlu ettiğini gördüm.Bu memnuniyetimi makamınız ile de paylaşmak istedim.

TEŞEKKKÜRLER MÜDÜRÜM

Ne diyelim.Hepimiz Devlet Memuruyuz.Ve de Hepimizin görevi vatandaşa en mükemmel bir şekilde yardımcı olmak.

Bu anlamda Topluma Model olması ve de çok güzel bir örnek teşkil etmesi anlamında Çaykara Tapu Müdürümüz Sevgili Yılmaz Rasim Limandal´ı Tüm Çaykara Halkı adına bir kere daha tebrik etmeyi bir görev kabul ediyoruz.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Alkış Alan Davranış
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALİ KEMAL AYDIN
11.7.2018 01:44:13
Sevgili Arkadaşlar öncelikle Doğruları +Doğrulukları takdir etmek edebilmek ayrıcalıktır erdemliliktir. Aynı şekilde yanlışlara yanlışlıklara yapıcı eleştiri yapabilmek + önerilerde bulunabilmek EKSTRA bir davranış yaklaşım özelliği güzelliği olduğu düşüncesindeyim. Bu ifadem TİCARET + SİYASET + GENEL yaşam dâhilinde geçerli olması gerektiği ifade edebilirim. SİZ varsanız BİZ varız. SELAMLAR – SEVGİLER…..
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
Çaykaralı Hulusi Şahin Batman Valisi oldu
Çaykaralı Hulusi Şahin Batman Valisi oldu
Valiler kararnamesiyle İstabul Esenler Kaymakamlığı görevini sürdüren Çaykaralı hemşehrimiz Hulusi Şahin Batman Valisi oldu.
39 İlin Valisi Değişti
39 İlin Valisi Değişti
Yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Trabzon Valisi Yücel Yavuz ile birlikte 21 ilin valileri Mülkiye Başmüfettişi olarak merkeze alındı.
Yaylalar Beyaza Büründü!
Yaylalar Beyaza Büründü!
Çaykara´nın yüksek kesimleri ve yaylaları yılın ilk karıyla beyaza büründü.
Abdurrahman Şahin Kilis Müftülüğüne atandı
Abdurrahman Şahin Kilis Müftülüğüne atandı
Yaklaşık 5 yıldan beri Sakarya Hendek ilçesinde müftülük görevinde bulunan Çaykaralı hemşerimiz Abdurrahman Şahin Kilis Müftülüğüne atandı.
Sokak Hayvanları
Sokak Hayvanları
Gazetemiz Yayın Kurulu Üyesi ve Yazarı Mustafa Mutlu Sokak Hayvanlarını Korumak İçin Yazdı
Uzungöl´de Ayhan Güler´ine Kavuştu
Uzungöl´de Ayhan Güler´ine Kavuştu
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Ayhan İnan ile İlçemiz Demirkapı Mahallesinden Dünyalar Güzeli Kızımız Güler Yüce Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Dillere Destan bir düğün töreni ile bir ömür boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Trafik kazasında Çaykaralı Aileden 6 Kişi Yaralandı
Trafik kazasında Çaykaralı Aileden 6 Kişi Yaralandı
Rize´nin Çamlıhemşin ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Çaykara Çambaşı mahallesinden 6 kişi yaralandı.
Turkcell´dan Trabzon´a Yatırım Hamlesi
Turkcell´dan Trabzon´a Yatırım Hamlesi
Turkcell´den Trabzon´a 3 yılda 50 milyon TL´lik altyapı yatırımı
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
13 °C
Perşembe
10 °C
Cuma
9 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi