Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.
Tarih: 2.7.2018 13:14:29/ 2829okunma / 1yorum

Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.

Ancak  bir çoğumuz çoğu zaman şundan hep şikayetçi oluruz.Kamu Kurumlarında işlerimizin uzadığından ya da Kamu Kurumlarında çalışan memurlarımızın işlerimizi ağır bir şekilde yürüttüğünden çoğu kez şikayetçi oluruz nedense./resimler/2018-7/2/1318549297365.jpgBu konudaki olumsuz davranışlar ile çoğu kez televizyon ekranlarında ya da gazete sutunlarında çokça karşılaşırız da olumlu ve de güzel haberler ile nedense çok fazla karşılaşamayız.

Yılmaz Rasim Limandal…Çaykara Tapu Müdürümüz.Öncelikle şunu ifade etmek isteriz Müdürümüz için.Beyefendi,eğitimi,kültürü ve insanlara olan saygısı ile  Çaykara İlçemizde her ortamda çok büyük bir saygı gören İnsan olarak tanınıyor Çaykara İlçemizde Müdürümüz Sayın Yılmaz Rasim Limandal.

Çaykara´lı değil Müdür Bey.Ancak işini o kadar çok seviyor ve yaptığı işe o kadar çok değer veriyor ki çoğu zaman gece yarılarına kadar kurumda tek başına çalışıyor ve de insanlarımızın evraklarını yetiştirmeye çalışıyor./resimler/2018-7/2/1319571329264.jpgPeki şimdi okuyucularımız merak ediyorlar.Neden bize bu gün Tapu Müdürünü anlatma gereği duydun.Anlatayım Efendim.

BİMER´i hepimiz duymuşuzdur.BİMER Başbakanlık tarafından Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki düzen ve işleyişin vatandaşlar tarafından takip edildiği bir sistem olarak özetlenebilir.

Ancak BİMER´e genel olarak hep olumsuz değerlendirme ve yorumlar yapıldığı için insanlar genelde BİMER´i  şikayet edilen Kurum olarak algılamışlar.

Oysa BİMER´de güzel şeyler de oluyor.İşte İlçe Tapu Müdürümüz Yılmaz Rasim Limandal´ı bunun için paylaşmak istedim sizlerle.

Müdürümüz Yılmaz Rasim Limandal ile ilgili olarak İki Güzel paylaşımı gururla sizlerle paylaşmak istedik bu günkü haberimizde.

İşte BİMER´de yayınlanan  ilk paylaşım

Ankara Etimesgut´ta İkamet eden Hüseyin İzgi Kardeşimiz yaşadığı örnek davranışı BİMER´de paylaşmış.Gelin bundan sonraki bölümü Sevgili Hüseyin İzgi´den dinleyelim.

BİR AKŞAMDA İŞLEM TAMAM

Sayın Yetkili…Bizler Kamuda İşimizi yaparken olumsuz konuları sıkça eleştirerek dile getiririz.Ama olumlu konuları nedense görmezden geliriz.

Şu anda müracaat yaparken de teşekkür başlığı altında bir bölümün olmadığını ama şikayet bölümünün olduğunu üzüntü ile öğrendim.Oysa 40 senesini Kamuda geçirmiş biri olarak çok iyi biliyorum ki millet olarak kuru bir teşekkür karşısında bile gözleri dolan insanlarız.Bu noktadan hareket ile bu yazıyı yazma gereğini hissettim.

Halen Yurt dışında çalışan ve Türkiye´de yatırım kararı alan İş arkadaşım Sayın Abdullah Yüce ile birlikte Trabzon İli Çaykara İlçesi Demirkapı Nahiyesi Sinanlı Mevkiinde Turizm belgeli Butik Otel inşaatımız için TKDK Kurumuna kredi müracaatında bulunduk.

Abdullah Yüce Bey Müracaatımızı yaptıktan sonra çalıştığı ülke olan Almanya´ya dönmüştür.Ancak çok kısa bir süre sonra müracaat evrakları arasında bulunan Tapu kaydındaki bilgi eksikliği nedeniyle tekrar Türkiye´ye çağrılmıştır.

Almanya´daki İş Yerinin sık izin talebi ve Türk olmasından kaynaklı olumsuz bir yaklaşım sergilenerek adeta işimizi, sabote etmek ve Ülkemizde yatırım yapma konusunda  olumsuz yaklaşımları ile karşılaştık.

İş Ortağım Uzun mücadelesinden sonra 24 Nisan 2018 tarihinde 3 günlük izin alarak Türkiye´mize gelerek Tapu evraklarını çıkartmak için Trabzon Çaykara Tapu Müdürlüğüne Müracaatta bulunduk.Durumumuzu izah ettik ve de süremizin çok sınırlı olduğunu beyan ettik.

Çaykara Tapu Müdürü Sayın Yılmaz Rasim Limandal Beyefendi normal prosedürü işletmek zorunda olduklarını ifade ederek ,diğer vatandaşlarımıza haksızlık yapmadan işimizi hızlandırmak zorunda olduklarını ifade etti.

İtiraf etmek gerekirse işlerimizin yetişmeyeceği kanaatindeydik ve moralimiz bozuldu.Tapu mevzuatına göre sisteme yazdırdığımız telefon numarasına müracaatımızdan 1 gün sonra 26 Nisan 2018 tarihinde işlemlerimizin sonuçlanmak üzere olduğunu,ve Çaykara Tapu Müdürlüğüne çağrıldığımız mesajını alınca Ülkemizin ve Kamu Personelinin çalışma is Disiplini ilke gurur duyduk.

Süratle Tapu Müdürlüğüne intikal ederek Müracaat evraklarımızın onaylanmış cevabını Tapu Müdürümüz Sayın Yılmaz Rasim Limandal´dan teslim aldık.Müracaatımızın kısa bir sürede tamamlanması ve sınırlı izin nedeni ile hiç tanımadığı bir vatandaşın işi için Tapu Müdürümüzün gece mesaiden sonra çalışmak zorunda kaldığını öğrenince açıkçası çok ama çok duygulandık.Türk olmakla gurur duyduk.

Kendisine duygularımızı ifade edip de teşekkür ettiğimizde ,oldukça tevazu sahibi bir amir olarak ortada bir özveri ve başarı varsa tüm personelin huzurlu ve gönüllü çalışması sayesinde olduğunu ve de teşekkürün kendisine değil tüm personele ait olduğunu duyunca itiraf etmeliyiz ki gözlerimiz doldu,göğsümüz kabardı.

Ülkemizin geldiği nokta işte budur.Bu durum yöneticilerimizin çabası ve yönetim anlayışının en ucra yerlerimizde bile aynı ciddiyet ile uygulanması ile alakalıdır.Bu seviyeye gelmemizde katkı sağlayan başta Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve Bakanlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum.Allah Razı olsun.

Bize bu sevinci ve gururu yaşatan Çaykara Tapu Müdürü Yılmaz Rasim Limandal´ın şahsında Tüm Çaykara Tapu Personeline huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum.,

Böyle Kamu Personelimizin sayesinde inanıyorum ki  güzel Ülkemiz çok daha huzurlu günlere ulaşacaktır.

BU satırların yazarı olarak şunu da belirtmek zorundayım.Bek Ak Parti Üyesi değilim ve bir Siyasi Parti Üyesi de değilim.Bu konudaki duygularımız partiler üsdtü ama partilerin de Ülkemize neler kattığı nile alakalıdır.

Bu yazıyı yazmak vicdani bir sorumluluktur.Asla başka bir amacımız yoktur.Ve de bu sözler benim İş Ortağım Sayın Abdullah Yüce´nin Ortak duygularıdır.Saygılarımızı sunuyoruz.Arz Ederiz.                                                                                                                              18 Haziran 2018                                                                                                                   Hüseyin İzgi

ÖRNEK DAVRANIŞ 2

Tapu Müdürümüz Yılmaz Rasim Limandal ile ilgilki yine BİMER´de yayınlanan bir başka Örnek Yazıyı paylaşalım sizlerle.

Bursa´da ikamet eden Behzat Çevik´e kulak verelim şimdi de

Trabzon İli Çaykara İlçesi Ataköy Mahallesinde 185 Ada 71 parsel sayılı taşınmaz ile ilgili intikal ve satış işlemleri konusunda 24.04.2018 tarihinden itibaren Çaykara Tapu Müdürlüğü nezdindeki işlemlerde taraf vekili olarak hazır bulundum.

İşlemlerin Safahatından itibaren Dairede bulunduğum sırada gerek benim ve gerekse başkaişlemler için müracaat edenlere karşı,hem işlem hızı hem de vatandaşa ilgi bakımından Tapu Müdürü Yılmaz Rasim Limandal tarafından ortaya konan performansın benim gibi herkesi mutlu ettiğini gördüm.Bu memnuniyetimi makamınız ile de paylaşmak istedim.

TEŞEKKKÜRLER MÜDÜRÜM

Ne diyelim.Hepimiz Devlet Memuruyuz.Ve de Hepimizin görevi vatandaşa en mükemmel bir şekilde yardımcı olmak.

Bu anlamda Topluma Model olması ve de çok güzel bir örnek teşkil etmesi anlamında Çaykara Tapu Müdürümüz Sevgili Yılmaz Rasim Limandal´ı Tüm Çaykara Halkı adına bir kere daha tebrik etmeyi bir görev kabul ediyoruz.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Alkış Alan Davranış
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ALİ KEMAL AYDIN
11.7.2018 01:44:13
Sevgili Arkadaşlar öncelikle Doğruları +Doğrulukları takdir etmek edebilmek ayrıcalıktır erdemliliktir. Aynı şekilde yanlışlara yanlışlıklara yapıcı eleştiri yapabilmek + önerilerde bulunabilmek EKSTRA bir davranış yaklaşım özelliği güzelliği olduğu düşüncesindeyim. Bu ifadem TİCARET + SİYASET + GENEL yaşam dâhilinde geçerli olması gerektiği ifade edebilirim. SİZ varsanız BİZ varız. SELAMLAR – SEVGİLER…..
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çaykara´da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Teşekkür Mesajı
Teşekkür Mesajı
Bir süre önce vefat eden Çaykara´nın eski esnaflarından Hacı Mehmet Şahin ailesinin yayınladığı teşekkür mesajı aşağıdadır.
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Hemşerilerimizin yaşadığı Hatay Kırıkhan 408 evler mahallesi muhtarı konuştu,” Çaykaralılar bizleri unutmasın. 2´nci Çaykara´dan onlara selam ve sevgilerimizi iletiyoruz,” dedi.
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın Kaleme Aldığı" GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Çaykara İlçemize en uzak Mahalle olan Demirkapı Mahallesi ile Bayburt arasındaki yolda iyileştirme,genişletme,betonlama ve asfaltlama çalışmaları büyük bir hız ile devam ediyor.
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Senelerdir Uzungöl´de Turizm İşi ile uğraşan Asım Kocaman Şekersu Yaylasında Tavuk Üretim Çiftliği açarak Uzungöl Turizmine farklı bir yüz kazandırmayı başardı.
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane İlimizde meydana gelen Feci Trafik Kazasının acısı İlçemiz Çayıroba Mahallesine düştü.Çayıroba Mahallesinin Genç Damatlarından Samet Çimen Gümüşhane´de meydana gelen Feci Trafik kazasında hayatını kaybetti.
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “DUYGULAR, VİCDANLAR, RUHLAR TÜKENDİ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürlerinden Karadeniz Turizminin Merkezi Uzungöl´e ziyaret.Trabzon İlimizde Hizmet İçi Eğitim Çalışmalarına devam eden 81 İlimizin İl Öğretmenevi Müdürleri ve Şube Müdürleri 26 Haziran 2018 Salı Günü Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´ü ziyaret ettiler.
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Ali Turan Ocak ile Hilal Yıldırım Dünya evine giriyor.
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Ataköy Mahallemizden Barış Aydın ile Aslen Sinop´lu olan ve de İstanbul´da ikamet eden Gamze Zaim Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bir Tarafta Kar Bir Tarafta Çiçek İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Uzungöl Filak Mahallesi Halkı tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen Filak Mahallesi Halkı buluşması bu sene de renkli görüntüler ve de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Uzungöl Bayramlaştı
Uzungöl Bayramlaştı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.
Çaykara İftarda Buluştu
Çaykara İftarda Buluştu
Her sene Ramazan Ayında Trabzon Büyükşehir Belediyesi İle Çaykara Belediyesi tarafından Ortak olarak gerçekleştirilen Geleneksel Çaykara Kucaklaşıyor İftar Buluşması 12 Haziran 2018 Salı Günü gerçekleştirildi.
Kamuya Mektup!
Kamuya Mektup!
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof.Dr.Necati Ağıralioğlu´nun kaleme aldığı " KAMUYA MEKTUP” adlı yazıyı sizlerle paylaşıyoruz.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Açılıyor
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Açılıyor
Geçmişten Günümüze kadar gelen Tarihi ve Kültürel Değerlerimizin sergilendiği Ahşap Yakma ve Dağlama sergisi 12 Haziran 2018 Salı Günü Çaykara Halk Eğitim Merkezi Önünde açılıyor.
Çaykara Gönül Sofrasında Buluşuyor
Çaykara Gönül Sofrasında Buluşuyor
Artık Çaykara İlçemizde Geleneksel Hale gelen ve de Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Çaykara Belediyesi tarafından ortak olarak Organize edilen Gönül Sofrası İftar Organizasyonu 12 Haziran 2018 Salı Akşamı Çaykara İlçemizde gerçekleştiriliyor.
İnsanlık Öldü!
İnsanlık Öldü!
Çaykara İlçemizin Çok Yönlü İnsanlarından Uzungöl´lü Genç Turizmci,Fotoğraf Sanatçısı ve de aynı zamanda Şair Mehmet İnan yine çok güzel bir şiiri ile karşımızda.
Keleş Otel´den Büyüleyen İftar Organizasyonu
Keleş Otel´den Büyüleyen İftar Organizasyonu
Uzungöl Keleş Home Otel tarafından 9 Haziran 2018 Cumartesi Akşamı Muhteşem bir İftar Organizasyonu gerçekleştirildi.
Uzungöl İstanbul´da İftarda Buluştu
Uzungöl İstanbul´da İftarda Buluştu
İstanbul Mecidiyeköy´de faaliyet gösteren Uzungöl ve Çevre Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Uzungöl´lü hemşehrilerimizi ve Uzungöl sevdalılarını iftar yemeğinde buluşturdu.
Çaykara Seçime Hazır
Çaykara Seçime Hazır
24 Haziran 2018 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlık çalışmaları devam ederken Çaykara İlçemizde de Seçim Organizasyon Toplantısı gerçekleştirildi.
İsmail Şatıroğlu TDF BaşkanlığIına Seçildi
İsmail Şatıroğlu TDF BaşkanlığIına Seçildi
Trabzon Dernekleri Federasyonu 5´inci olağan kongresi yapıldı. Başkanlığa Çaykaralı hemşehrimiz İsmail Şatıroğlu seçildi.
Sevgi Eli İftarda Uzungöl İle Buluştu
Sevgi Eli İftarda Uzungöl İle Buluştu
Sevgi Eli İftarda Uzungöl İle buluştu.Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği tarafından gerçekleştirilen Organizasyon ile Sevgi Eli Ekibi Uzungöl Gençleri ile bir araya geldiler.
İl Müftüsü Osman Aydın Göreve Başladı
İl Müftüsü Osman Aydın Göreve Başladı
İl Müftüleri kararnamesi ile Trabzon İl Müftülüğüne atanan Aslen Çaykaralı Osman Aydın görevine başladı.
Uzungöl Sizi Bekliyor
Uzungöl Sizi Bekliyor
TAKA Gazetesi Genel Müdürü hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı "UZUNGÖL SİZİ BEKLİYOR" adlı yazısını sizlerle paylaşıyoruz
Afrin Kahramanlarımız Döndü
Afrin Kahramanlarımız Döndü
TSK Tarafından Sınır Ötesinde gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu Kapsamında Afrin´de bulunan Rize Özel Harekat Dairesine Bağlı 25 Polisimiz görevlerini başarı ile tamamlayarak yeniden aramıza döndüler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi