Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.
Tarih: 29.10.2018 14:14:27/ 1662okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA CUMHURİYET COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.

İLK TÖREN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE

Cumhuriyet Bayramı İle ilgili ilk Tören 28 Ekim Pazar Günü Çaykara Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi.

Çelenk Sunma Törenine Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ile Çaykara İlçemizde Görev Yapan Daire Amirleri katıldılar.

Çelenk Sunma Töreninde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Adına Çelenklerin Atatürk Büstüne sunulmasının ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,Silah Arkadaşları ve Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.İstiklal Marşı Okundu.

RESMİ TÖREN İLÇE STADYUMUNDA

Cumhuriyetimizin İlanının 75. Yıl Dönümü ve Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirildi.

/resimler/2018-10/29/1424322256545.jpg

Çaykara Anadolu Lisesi tarafından Hazırlanıp sunulan Bayram Etkinliklerine Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Emniyet Amiri Göktay Öksüz,Çaykara İlçe Jandarma Bölük Komutanı Hikmet Aybars Hayta,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahalle Muhtarı Abdullah Kulaç,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,MHP Çaykara İlçe Başkanı Savaş Öksüz,Saadet Partisi Çaykara İlçe Başkanı Mehmet Nuri Kadıoğlu,Daire Amirleri,Öğretmen ve öğrenciler ile kalabalık bir veli, topluluğu katıldı.

Törende Öğrencilerimi,zin Cumhuriyet Coşkusu gözlerinden okunurken öğrencilerimizin giydikleri renkli ve özel kıyafetler ve ellerindeki bayraklar ortaya farklı ve renkli görüntülerin çıkmasına sebep oldu.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-CUMHURİYET ORTAK ESERİMİZ

Bundan 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından ´´Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir´´ düsturu ile kurulan Cumhuriyetimiz; azmin, kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur.

/resimler/2018-10/29/1426015695939.jpg


Cumhuriyet her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği çok büyük bir zaferdir. Bu nedenle yüce Türk milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki elbirliği ile çalışacaktır.


Bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece kendi vatandaşlarını değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyada ki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş topluluklarında umut kaynağı olmuştur.

/resimler/2018-10/29/1427215072398.jpg


Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak hepimizin müşterek vazifesidir. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetö/Pdy tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, Cumhuriyet ve demokrasinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.


 Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 HATİCE ŞAHİN´DEN CUMHURİYET ŞİİRİ

Çaykara Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencilerinden Hatice Şahin tarafından okunan “Cumhuriyet” Şiiri öğrencilerden ve davetlilerden büyük alkış aldı.

/resimler/2018-10/29/1429154137118.jpg

MUHAMMET EREN ULU—CUMHURİYET KURULDU

Çaykara Anadolu Lisesi 12. Sınıf Öğrencilerinden Muhammet Eren Ulu tarafından okunan “Cumhuriyet Kuruldu” Şiiri öğrencilerden ve davetlilerden büyük alkış aldı.

RÜMEYSA ŞEKER-29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Çaykara Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencilerinden Rümeysa Şeker  tarafından okunan “Cumhuriyet Bayramı” Şiiri öğrencilerden ve davetlilerden büyük alkış aldı.

KIZ VE ERKEK FOLKLOR EKİBİPLERİNDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Çaykara Halk Eğitim Merkezi Kız ve Erkek Folklor Ekipleri hazırladıkları birbirinden güzel Folklor oyunları ile İlçe Törenlerinde sahne aldılar.

/resimler/2018-10/29/1431047889230.jpg

Öğrencilerin oynadıkları birbirinden güzel oyunlar davetlilerden büyük alkış alırken Öğrencilerin sahne performansları da Profesyonel Folklor ekiplerini aratmadı.

KOMPOZİSYON ÖDÜLLERİ KAYMAKAM ÇİĞDEM´DEN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile İlçemizde bulunan Liseler arasında düzewnlenen Kompozisyon Yarışmasında Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından Takdim edildi.

/resimler/2018-10/29/1432201015815.jpg

Kompozisyon Yarışması Birincisi:Çaykara ŞLehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Merve Cuman

Kompozisyon Yarışması İkincisi:Çaykara Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Gizem Yavuz,

Kompozisyon Yarışması Üçüncüsü:Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Tuğbanur Eroğlu

CUMHURİYET KOŞUSU ÖDÜLLERİ BAŞKAN TOK´TAN

Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile İlçemizde bulunan Liseler arasında düzenlenen Cumhuriyet Koşusu Yarışmasında Dereceye giren öğrencilere ödülleri Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından takdim edildi.

/resimler/2018-10/29/1433400548637.jpg

Cumhuriyet Koşusu Koşu  Yarışması Birincisi:Çaykara Anadolu  Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Bahadır Demircioğlu

Cumhuriyet Koşusu Koşu  Yarışması İkincisi:Çaykara Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Kaan Yasir Değirmenci

Cumhuriyet Koşusu Koşu  Yarışması Üçüncüsü :Çaykara Şehit Ahmet Çamur  Anadolu İmam Hatip Lisesi  Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Hüseyin Taşkın

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Cumhuriyet Coşkusu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşen Ayar ve Öğrencileri Tarafından Hazırlanan Müzikal Gösteri Herkesi Kendilerine Hayran Bıraktı
Çaykara Atamızı Andı
Çaykara Atamızı Andı
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışlarının 80. Yıl Dönümünde Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile anıldı.
Tırın Altında Can Verdiler
Tırın Altında Can Verdiler
Çaykara´lı Anne ve Oğlu Ankara´da Geçirdikleri Trafik Kazasında Tır Kamyonunun Altında Kalarak Feci Bir Şekilde Can Verdiler
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran Eğitim Kurumlarından Çiğ Köfte Etkinliği gerçekleştirildi.Geçtiğimiz senelerde de gerçekleştirilen ve artık geleneksel bir hale gelen Çiğ Köfte Etkinliği 29 Ekim 2018 Pazartesi Günü Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildi.
İyi Bayramlar Çaykara
İyi Bayramlar Çaykara
Çaykara Kaymakamı Salih,Çiğdem,Belediye Başkanı Hanefi Tok ve İlçemizde bulunan Siyasi Parti Temsilcileri birer Mesaj Yayınlayarak Halkımızın Cumhuriyet Bayramlarını Kutladılar
Geçmişten Günümüze Uzungöl! (VİDEO)
Geçmişten Günümüze Uzungöl! (VİDEO)
Lise öğrenimini Çaykara´da tamamlayan, Avrasya üniversitesi Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans öğrencisi Muhammed Muhsin Aksoy, Uzungöl´ün geçmişten günümüze yaşadığı sorunları görsel olarak anlattı.
Çaykara´da Trafik Kazası: 4 Yaralı
Çaykara´da Trafik Kazası: 4 Yaralı
Çaykara-Yeşilalan Mahallesi Yolunda Meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
Muhtarlar Gününde Ziyaretçi Yağmuru
19 Ekim Muhtarlar Günü Sebebi İle Çaykara Muhtarlar Derneği Ziyaretçi akınına Uğradı
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
Çaykara´da Muhtarlar Günü Kutlandı!
2015 Yılından bu yana her sene 19 Ekim Tarihinde Kutlanmakta olan Muhtarlar Günü Dolayısı ile Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçemizde Bulunan Siyasi Parti Temsilcileri birer mesaj yayınlayarak Muhtarlarımızın bu anlamlı Günlerini Kutladılar.
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
Çaykara Adliyesi´nde Yeni Tayinler
2018 Yılı Hakimler ve Savcılar Atama Kararnamesi ile Çaykara İlçemize Yeni Atanan Hakim ve Savcılarımız belli oldu.
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
Eşyalar Saniye İkinci´nin mi?
31 Temmuz 2018 Tarihinde İlçemiz Hanırmak Yaylasında Kaybolan Saniye İkinci İle İlgili Arama Kurtarma Çalışmaları devam ederken Eğrisu Yaylasında bulunan Hırka ve Mısır Torbasının Saniye İkinci´ye Ait olup olmadığı Araştırılıyor.
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Esnaf Kefalette Yeni Başkan Dündar
Geçtiğimiz Hafta geçirmiş olduğu Ani bir Kalp Krizi sonucunda Çaykara İlçemizi Gözyaşlarına boğarak Aramızdan Ayrılan Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Sevinç´in yerine başkanlığa Mehmet Savaş Dündar seçildi.
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Çaykara´ya, Hep Birlikte Hizmet Etmeye Çalışacağız!
Üç gün önce Çaykara´da yeni görevine başlayan Kaymakam Salih Çiğdem, “ Ülkemizin her yerinde yaşayan tüm Çaykaralı hemşerilerimizle birlik olup, bu güzel ilçeye hep birlikte hizmet etmeye çalışacağız,” dedi.
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Kurum Amirleri İle Buluştu
8 Ekim 2018 Pazartesi Günü Çaykara İlçemizde Göreve Başlayan Kaymakamımız Salih Çiğdem 9 Ekim 2018 Salı Günü İlçemizde Bulunan Kurum Amirleri ile Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.
Çaykara Yeni Kaymakamına Kavuştu!
Çaykara Yeni Kaymakamına Kavuştu!
2018 Yılı İçişleri Bakanlığı Atama Kararnamesi ile Çaykara Kaymakamlığı Görevine Atanan Kaymakamı Salih Çiğdem yeni görevine başladı.
Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları Başladı
Ülkemiz ve Karadeniz Turizminin en önemli Merkezi Uzungöl´de Alt Yapı Çalışmaları başladı.Senelerdir Uzungöl´ün en önemli sorunlarından bir tanesi olan Altyapı çalışmalarında nihayet sona gelindi ve Alt Yapı Çalışmaları için İş Makineleri çalışmaya başladılar.
Yaylalarda Sonbahar Güzelliği Büyülüyor!
Yaylalarda Sonbahar Güzelliği Büyülüyor!
Çaykara yaylaları, sonbahar ile birlikte açan ´Vargit´ olarak adlandırılan çiçeklerle rengârenk oldu.
Saniye İkinci, 59 gündür bulunamadı!
Saniye İkinci, 59 gündür bulunamadı!
Çaykara Hanırmak Yaylasında 59 gün önce kaybolan Saniye İkinci tüm aramalara rağmen hala bulunamadı.
Çaykara Yolunda Beton Mikseri Devrildi!
Çaykara Yolunda Beton Mikseri Devrildi!
Çaykara´da kontrolden çıkan beton Mikseri devrildi.
Vadi Çaykara Projesi İhale Ediliyor!
Vadi Çaykara Projesi İhale Ediliyor!
Çaykara Belediyesi tarafından İlçemiz Işıklı Mahallesi Derelik Mevkii´nde yapılması amaçlanan Vadi Çaykara Rekreasyon alanı projesi ihaleye çıkıyor.
27 Yaşında Hayatını Kaybetti
27 Yaşında Hayatını Kaybetti
Çaykara Karaçam Mahallesinden 27 yaşındaki Barış Sıvaz yaylada, kaza sonucu kendini vurarak hayatını kaybetti.
Kaymakam Ayrancı´ya Hüzünlü Veda!
Kaymakam Ayrancı´ya Hüzünlü Veda!
Çaykara Kaymakamlığı görevinden, Erzincan Vali Yardımcılığı´na atanan İhsan Ayrancı, “sonu meçhul bir yolculuğa çıkan bir seyyah gibi, tedirgin adımlarla girdiğim bu şehrin sokaklarından, arkamda unutulmaz hatıralar, mutlu anlar bırakarak, ben ve ailem için sonu meçhul yeni bir yolculuğa çıkmak üzere ayrılıyorum,” dedi.
Uzay ve Savunma Sanayisi için Önemli Buluş
Uzay ve Savunma Sanayisi için Önemli Buluş
Çaykaralı başarılı işadamı Dr. Erdal Osmançelebioğlu yaptığı bilimsel çalışması ile uluslararası alanda dikkatleri üzerine çekiyor.
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 14 Yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 14 Yaralı
Çaykaraı-Of Karayolu´nda meydana gelen trafik kazasında 1 ağır 14 kişi yaralandı.
Elektrik Bağlamak için Çıktığı Direkte can verdi!
Elektrik Bağlamak için Çıktığı Direkte can verdi!
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde, 52 yaşındaki emekli İmam hatip Aydın Murutoğlu elektrik kablosunu bağlamak için çıktığı elektrik direğinde akıma kapılarak hayatını kaybetti.
Yaylada Yangın! Ahşap Ev Kül Oldu
Yaylada Yangın! Ahşap Ev Kül Oldu
Çaykara Evoşka Yaylası´nda çıkan yangında yeni yapılan ahşap bir ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Şekersu Deresine 4 Bin Alabalık Bırakıldı
Şekersu Deresine 4 Bin Alabalık Bırakıldı
Şekersu Deresine 4 Bin Hakiki Alabalık Yavrusu Bırakıldı.31 Ağustos 2018 Cuma Günü Trabzon Orman ve Su İşleri Teknik Personeli ile Birlikte Şekersu Yaylasında bulunan çeşitli derelere 4000 adet Hakiki Alabalık yavrusu bırakıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
9 °C
Perşembe
10 °C
Cuma
10 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi