Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 18.7.2018 14:15:29/ 2003okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA GENÇ ÇİFTÇİ HİBE PROJESİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından  İlçemizdeki  7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Hükümet Konağı önünde Büyükbaş Hayvanlar Genç Çiftçilere teslim edilerek hayvanların dağıtım işlemi tamamlandı.

/resimler/2018-7/18/1423447547644.jpg

Genç Çiftçilerimizin bu heyecanlı anlarında Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve Çaykara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan da Dağıtım Törenine katılarak Genç Çiftçilerimizin mutluluklarına ortak olmuş oldular.

Kontrol ve muayeneleri Veteriner Hekim Berkay GENÇSOY, tarafından yapılan hayvanların, Dağıtımını bizzat İlçe Müdürü Ersin Yavuz BİRKAN Genç Çiftçi Proje birimi personelleri Melek GÜR ve Merve AYÇİÇEK tarafından gerçekleştirilmiştir.

HAYVANLAR ERZURUM´DAN GELİYOR

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine devam edilmektedir. Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu proje dâhilinde şartları uygun olan 7 üreticiye 35 adet sığır dağıtımı gerçekleştirdi.

/resimler/2018-7/18/1425016299191.jpg

YÖREYE UYGUN MONDOFON MELEZİ

 2018 yılında Çaykara İlçesine toplamda 210 000 TL hibe desteği verilmiştir. Yöreye uygun Mondofon melezi ırklardan olan hayvanlar üreticilerin elindeki mevcut büyükbaş sürülerinin ıslahına katkı sağlayacaktır.

HER ÇİFTÇİYE DEVLET TARAFINDAN 30 000 TL TUTARINDA DESTEK

Genç Çiftçi Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçemizde her Aileye 5 Adet Büyükbaş Hayvan olmak üzere toplam 7 aileye 35 Adet Büyükbaş Hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Devlet Tarafından Her Üreticiye Toplamda 30 000 TL tutarında Hibe Desteği sağlanmış oldu.Tamamı Devlet tarafından sağlanan Hibe Desteği kapsamında Genç Üretişcilerden hiçbir şekilde hiçbir ücret talep edilmeyecek.

DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN AİLELER

1-Ahmet Hamdi Balçık

2-Züleyha Turgut

3-Orhan Kemal Aydın

4-Reyhan Gençcan

5-Ali Ardıç

6-Zeynep Gündoğdu

7-Furkan Kamaoğlu

HAYVANLAR 3 SENE SATILAMIYOR

Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Genç Üreticilere Dağıtılan 35 Adet Büyükbaş Hayvanların 3 sene boyunca satımı gerçekleşmeyecek.Ancak Hayvanların rahatsızlanması durumunda İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçmek sureti ile yerine yenisini koymak şartı ile bu hayvanlar kesilebilecek.

HAYVANLARIN AŞILARI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN  YAPILDI

Genç Üreticilere Dağıtımı gerçekleştirilen 35 adet hayvanın aşı işlemleri Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Uzman Personeli tarafından gerçekleştirildi.

/resimler/2018-7/18/1426204894401.jpg

Veteriner Hekim Berkay Gençsoy tarafından Tüm Hayvanların kontrolleri,aşı ve muayene işlemleri tamamlanarak 35 adet Hayvan Genç Çiftçilerimize teslim edildi.

MÜDÜR BİRKAN-DEVLETİMİZ HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDA

Ülkemizde Hayvancılığın geliştirilmesi için Devletimizin vatandaşlarımıza sunmuş olduğu çeşitli projeler yardımı ile Ülkemizde Hayvancılığın yaygınlaştırılmaya çalışıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan bu konuda vatandaşlarımızın da projelere çok büyük bir ilgi gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi kapsamında daha önce de Çaykara İlçemizde çeşitli Hibe ve Destek Projelerinin gerçekleştirildiğini ifade eden İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan Devletimizin her zaman Üreticimizin yanında olduğunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirilecek olan yeni projeler ile Ülkemizde Hayvancılığın yeniden canlanacağını sözlerine ekledi.

 HAYVANLAR İTHAL DEĞİL

İlçe Müdürlüğü yetkilileri dağıtımı yapılan düvelerin yurt dışından ithal edilmediğini ve Doğu Anadolu Bölgemizin değişik İllerinden tedarik edilmiş sağlıklı ve verim potansiyelleri yüksek hayvanlar olduğunu dile getirmişlerdir.

/resimler/2018-7/18/1427320677170.jpg

HEDEF BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tüketicilerin ucuz et ihtiyacının karşılanması noktasında gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen, uzun vadede Ülkemiz Büyükbaş hayvan varlığını yeterli seviyeye çıkartılması gerekmektedir. Büyükbaş hayvancılık İlçemiz ve tabi ki yöre için folklorik yapının ve kültürün üstüne çıkıp sektörel olarak karlı bir meslek kolu haline dönmelidir.

Ayrıca Hayvancılıkla uğraşan kesimin sosyal yapısının değişmesinin gerekli olduğunu ifade ettiler.

GENÇ ÇİFTÇİLER ÇOK MUTLU

Genç çiftçiler projenin hayata geçmesinden çok memnun olduklarını ve hayvansal üretimlerine büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Genç Çifçi Hibe Projesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi