Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 18.7.2018 14:15:29/ 1844okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA GENÇ ÇİFTÇİ HİBE PROJESİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından  İlçemizdeki  7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Hükümet Konağı önünde Büyükbaş Hayvanlar Genç Çiftçilere teslim edilerek hayvanların dağıtım işlemi tamamlandı.

/resimler/2018-7/18/1423447547644.jpg

Genç Çiftçilerimizin bu heyecanlı anlarında Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve Çaykara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan da Dağıtım Törenine katılarak Genç Çiftçilerimizin mutluluklarına ortak olmuş oldular.

Kontrol ve muayeneleri Veteriner Hekim Berkay GENÇSOY, tarafından yapılan hayvanların, Dağıtımını bizzat İlçe Müdürü Ersin Yavuz BİRKAN Genç Çiftçi Proje birimi personelleri Melek GÜR ve Merve AYÇİÇEK tarafından gerçekleştirilmiştir.

HAYVANLAR ERZURUM´DAN GELİYOR

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine devam edilmektedir. Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu proje dâhilinde şartları uygun olan 7 üreticiye 35 adet sığır dağıtımı gerçekleştirdi.

/resimler/2018-7/18/1425016299191.jpg

YÖREYE UYGUN MONDOFON MELEZİ

 2018 yılında Çaykara İlçesine toplamda 210 000 TL hibe desteği verilmiştir. Yöreye uygun Mondofon melezi ırklardan olan hayvanlar üreticilerin elindeki mevcut büyükbaş sürülerinin ıslahına katkı sağlayacaktır.

HER ÇİFTÇİYE DEVLET TARAFINDAN 30 000 TL TUTARINDA DESTEK

Genç Çiftçi Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçemizde her Aileye 5 Adet Büyükbaş Hayvan olmak üzere toplam 7 aileye 35 Adet Büyükbaş Hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Devlet Tarafından Her Üreticiye Toplamda 30 000 TL tutarında Hibe Desteği sağlanmış oldu.Tamamı Devlet tarafından sağlanan Hibe Desteği kapsamında Genç Üretişcilerden hiçbir şekilde hiçbir ücret talep edilmeyecek.

DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN AİLELER

1-Ahmet Hamdi Balçık

2-Züleyha Turgut

3-Orhan Kemal Aydın

4-Reyhan Gençcan

5-Ali Ardıç

6-Zeynep Gündoğdu

7-Furkan Kamaoğlu

HAYVANLAR 3 SENE SATILAMIYOR

Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Genç Üreticilere Dağıtılan 35 Adet Büyükbaş Hayvanların 3 sene boyunca satımı gerçekleşmeyecek.Ancak Hayvanların rahatsızlanması durumunda İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçmek sureti ile yerine yenisini koymak şartı ile bu hayvanlar kesilebilecek.

HAYVANLARIN AŞILARI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN  YAPILDI

Genç Üreticilere Dağıtımı gerçekleştirilen 35 adet hayvanın aşı işlemleri Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Uzman Personeli tarafından gerçekleştirildi.

/resimler/2018-7/18/1426204894401.jpg

Veteriner Hekim Berkay Gençsoy tarafından Tüm Hayvanların kontrolleri,aşı ve muayene işlemleri tamamlanarak 35 adet Hayvan Genç Çiftçilerimize teslim edildi.

MÜDÜR BİRKAN-DEVLETİMİZ HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDA

Ülkemizde Hayvancılığın geliştirilmesi için Devletimizin vatandaşlarımıza sunmuş olduğu çeşitli projeler yardımı ile Ülkemizde Hayvancılığın yaygınlaştırılmaya çalışıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan bu konuda vatandaşlarımızın da projelere çok büyük bir ilgi gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi kapsamında daha önce de Çaykara İlçemizde çeşitli Hibe ve Destek Projelerinin gerçekleştirildiğini ifade eden İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan Devletimizin her zaman Üreticimizin yanında olduğunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirilecek olan yeni projeler ile Ülkemizde Hayvancılığın yeniden canlanacağını sözlerine ekledi.

 HAYVANLAR İTHAL DEĞİL

İlçe Müdürlüğü yetkilileri dağıtımı yapılan düvelerin yurt dışından ithal edilmediğini ve Doğu Anadolu Bölgemizin değişik İllerinden tedarik edilmiş sağlıklı ve verim potansiyelleri yüksek hayvanlar olduğunu dile getirmişlerdir.

/resimler/2018-7/18/1427320677170.jpg

HEDEF BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tüketicilerin ucuz et ihtiyacının karşılanması noktasında gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen, uzun vadede Ülkemiz Büyükbaş hayvan varlığını yeterli seviyeye çıkartılması gerekmektedir. Büyükbaş hayvancılık İlçemiz ve tabi ki yöre için folklorik yapının ve kültürün üstüne çıkıp sektörel olarak karlı bir meslek kolu haline dönmelidir.

Ayrıca Hayvancılıkla uğraşan kesimin sosyal yapısının değişmesinin gerekli olduğunu ifade ettiler.

GENÇ ÇİFTÇİLER ÇOK MUTLU

Genç çiftçiler projenin hayata geçmesinden çok memnun olduklarını ve hayvansal üretimlerine büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Genç Çifçi Hibe Projesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl´de Ayhan Güler´ine Kavuştu
Uzungöl´de Ayhan Güler´ine Kavuştu
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Ayhan İnan ile İlçemiz Demirkapı Mahallesinden Dünyalar Güzeli Kızımız Güler Yüce Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Dillere Destan bir düğün töreni ile bir ömür boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Trafik kazasında Çaykaralı Aileden 6 Kişi Yaralandı
Trafik kazasında Çaykaralı Aileden 6 Kişi Yaralandı
Rize´nin Çamlıhemşin ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Çaykara Çambaşı mahallesinden 6 kişi yaralandı.
Turkcell´dan Trabzon´a Yatırım Hamlesi
Turkcell´dan Trabzon´a Yatırım Hamlesi
Turkcell´den Trabzon´a 3 yılda 50 milyon TL´lik altyapı yatırımı
Köpeğe Çarpmamak İçin Kaza Yaptı!
Köpeğe Çarpmamak İçin Kaza Yaptı!
Çaykara Ulucami Mahallesinden, Hasan Cevahir İstanbul´da aracıyla seyrederken Köpeğe çarpmamak için kaza yaptı.
İzmir´den Uzungöl´e Gelin Geldi
İzmir´den Uzungöl´e Gelin Geldi
Uzungöl´ün önemli Turizm İşletme Sahiplerinden Yaren Otel Sahibi Ahmet Akyüz´ün Yakışıklı Oğlu Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Levent Akyüz ,İzmir´den Fatma Gökmen ile hayatını birleştirdi.
Forodigo Hayatımızı Değiştirdi!
Forodigo Hayatımızı Değiştirdi!
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan ve yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Giyim Kültürünü yaşatmaya çalışan Forodigo Kursumuzun insanlarımızın üzerinde bırakmış olduğu etkiden söz etmeye çalışacağız Sizlere
50 Yıl Sonra Buluştular!
50 Yıl Sonra Buluştular!
Trabzon Erkek öğretmen Okulu 50.Yıl mezuniyet buluşması Trabzon ve Çaykara Sultanmurat Yaylasında gerçekleştirildi.
İŞKUR Okullar için Temizlik Elemanı Alıyor!
İŞKUR Okullar için Temizlik Elemanı Alıyor!
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılacak.
Uzungöl´de Mesut ve Özlem´den Sezon Finali
Uzungöl´de Mesut ve Özlem´den Sezon Finali
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mesut Kul ile Araklı İlçemizden Dünyalar Güzeli Kızımız Özlem Kıroğlu Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Dillere Destan bir düğün töreni ile bir ömür boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Selcan ve Hakan Yusuf´un En Mutlu Günleri
Selcan ve Hakan Yusuf´un En Mutlu Günleri
Çaykara Kabataş Mahallesinden Bursa´da ikamet eden Hakan Yusuf Gazioğlu ile Selcan Yılmaz dünya evine girdi.
Diller Destan Düğünle Evlendiler!
Diller Destan Düğünle Evlendiler!
Çaykaralı sevilen simalardan işadamı Ferhat Yıldız´ın avukat oğlu Serhat Yıldız ile Gıda Yüksek Mühendisi Esra Doğangün görkemli bir düğün töreni ile dünya evine girdiler.
Umut Ayşe´sine Kavuştu
Umut Ayşe´sine Kavuştu
Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Umut Kayaoğlu Samsun 19 Mayıs İlçesinden Ayşe Holep ile hayatını birleştirdi.
Cengiz İle Merve´nin En Mesut Akşamı
Cengiz İle Merve´nin En Mesut Akşamı
Uzungöl´ün Genç Turizm Çalışanlarından Cengiz Asan ile Bayburt´tan Merve Akyıldız Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
"Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın" Uyarısı!
"Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın" Uyarısı!
​İçişleri Bakanlığı, sonbaharın gelmesiyle dönüşe geçilen yayla evlerinde, teröristler için yaşam imkânı tanıyacak malzemeler bırakılmaması uyarısı yaptı.
Kız Yurdu Toplantısı Yapıldı
Kız Yurdu Toplantısı Yapıldı
Deva Vakfı Öğrenci Yurdundan Çaykara Belediyesine Devredilen Çaykara Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu Planlama ve Bilgilendirme Toplantısı Kız Öğrenci Yurdu Binasında gerçekleştirildi.
Zeynep İle Selim´den Ömürlük İmza
Zeynep İle Selim´den Ömürlük İmza
Uzungöl Merkez Büyükköy Mahallesinden ve Uzungöl´ün En Sevilen Esnaflarından Hilmi Dilek´in yakışıklı Oğlu Selim ile Konya´dan Zeynep Taşkapu Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen Muhteşem Bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe EVET Dediler.
Sare Kocaeli´ne Gelin Gidiyor!
Sare Kocaeli´ne Gelin Gidiyor!
Sare Demirci ile Aykut Çalpan´ın Kına Merasimi 30 Ağustos 2018 Perşembe Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirildi.
Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Bir İmza da Uzungöl´de İstiyoruz
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Bir İmza Da Uzungöl´de İstiyoruz" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Yavuz Selimliler Maçka´da Buluştu
Yavuz Selimliler Maçka´da Buluştu
Yıllar önce Erzurum Yavuz Selim İlköğretim okulundan mezun olan öğretmenlerin bayram buluşması Trabzon Maçka ilçesinde gerçekleştirildi.
 Yayla Festivalleri  "Çöp Festivali" oldu!
Yayla Festivalleri "Çöp Festivali" oldu!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “YAYLA FESTİVALLERİ ÇÖP FESTİVALİ OLDU” adlı makalesini okuyucularımızla paylaşıyoruz
Şahadetlerinin 100.Yılında Sultanmurat Şehitleri Paneli
Şahadetlerinin 100.Yılında Sultanmurat Şehitleri Paneli
Sultanmurat Şehitleri şehadetlerinin 100. Yılında ‘Vatana Adanmış Hayatlar´ adlı panel 19 Ağustos Pazar günü yapılıyor.
Kayıp Saniye İkinci Dağ Taş aranıyor!
Kayıp Saniye İkinci Dağ Taş aranıyor!
Çaykara Hanırmak Yaylasında kaybolan Saniye İkinci hâlâ bulunamadı.
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
16 °C
Cuma
17 °C
Cumartesi
19 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi