Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 18.7.2018 14:15:29/ 1715okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA GENÇ ÇİFTÇİ HİBE PROJESİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından  İlçemizdeki  7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Hükümet Konağı önünde Büyükbaş Hayvanlar Genç Çiftçilere teslim edilerek hayvanların dağıtım işlemi tamamlandı.

/resimler/2018-7/18/1423447547644.jpg

Genç Çiftçilerimizin bu heyecanlı anlarında Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve Çaykara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan da Dağıtım Törenine katılarak Genç Çiftçilerimizin mutluluklarına ortak olmuş oldular.

Kontrol ve muayeneleri Veteriner Hekim Berkay GENÇSOY, tarafından yapılan hayvanların, Dağıtımını bizzat İlçe Müdürü Ersin Yavuz BİRKAN Genç Çiftçi Proje birimi personelleri Melek GÜR ve Merve AYÇİÇEK tarafından gerçekleştirilmiştir.

HAYVANLAR ERZURUM´DAN GELİYOR

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine devam edilmektedir. Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu proje dâhilinde şartları uygun olan 7 üreticiye 35 adet sığır dağıtımı gerçekleştirdi.

/resimler/2018-7/18/1425016299191.jpg

YÖREYE UYGUN MONDOFON MELEZİ

 2018 yılında Çaykara İlçesine toplamda 210 000 TL hibe desteği verilmiştir. Yöreye uygun Mondofon melezi ırklardan olan hayvanlar üreticilerin elindeki mevcut büyükbaş sürülerinin ıslahına katkı sağlayacaktır.

HER ÇİFTÇİYE DEVLET TARAFINDAN 30 000 TL TUTARINDA DESTEK

Genç Çiftçi Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçemizde her Aileye 5 Adet Büyükbaş Hayvan olmak üzere toplam 7 aileye 35 Adet Büyükbaş Hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Devlet Tarafından Her Üreticiye Toplamda 30 000 TL tutarında Hibe Desteği sağlanmış oldu.Tamamı Devlet tarafından sağlanan Hibe Desteği kapsamında Genç Üretişcilerden hiçbir şekilde hiçbir ücret talep edilmeyecek.

DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN AİLELER

1-Ahmet Hamdi Balçık

2-Züleyha Turgut

3-Orhan Kemal Aydın

4-Reyhan Gençcan

5-Ali Ardıç

6-Zeynep Gündoğdu

7-Furkan Kamaoğlu

HAYVANLAR 3 SENE SATILAMIYOR

Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Genç Üreticilere Dağıtılan 35 Adet Büyükbaş Hayvanların 3 sene boyunca satımı gerçekleşmeyecek.Ancak Hayvanların rahatsızlanması durumunda İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçmek sureti ile yerine yenisini koymak şartı ile bu hayvanlar kesilebilecek.

HAYVANLARIN AŞILARI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN  YAPILDI

Genç Üreticilere Dağıtımı gerçekleştirilen 35 adet hayvanın aşı işlemleri Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Uzman Personeli tarafından gerçekleştirildi.

/resimler/2018-7/18/1426204894401.jpg

Veteriner Hekim Berkay Gençsoy tarafından Tüm Hayvanların kontrolleri,aşı ve muayene işlemleri tamamlanarak 35 adet Hayvan Genç Çiftçilerimize teslim edildi.

MÜDÜR BİRKAN-DEVLETİMİZ HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDA

Ülkemizde Hayvancılığın geliştirilmesi için Devletimizin vatandaşlarımıza sunmuş olduğu çeşitli projeler yardımı ile Ülkemizde Hayvancılığın yaygınlaştırılmaya çalışıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan bu konuda vatandaşlarımızın da projelere çok büyük bir ilgi gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi kapsamında daha önce de Çaykara İlçemizde çeşitli Hibe ve Destek Projelerinin gerçekleştirildiğini ifade eden İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan Devletimizin her zaman Üreticimizin yanında olduğunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirilecek olan yeni projeler ile Ülkemizde Hayvancılığın yeniden canlanacağını sözlerine ekledi.

 HAYVANLAR İTHAL DEĞİL

İlçe Müdürlüğü yetkilileri dağıtımı yapılan düvelerin yurt dışından ithal edilmediğini ve Doğu Anadolu Bölgemizin değişik İllerinden tedarik edilmiş sağlıklı ve verim potansiyelleri yüksek hayvanlar olduğunu dile getirmişlerdir.

/resimler/2018-7/18/1427320677170.jpg

HEDEF BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tüketicilerin ucuz et ihtiyacının karşılanması noktasında gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen, uzun vadede Ülkemiz Büyükbaş hayvan varlığını yeterli seviyeye çıkartılması gerekmektedir. Büyükbaş hayvancılık İlçemiz ve tabi ki yöre için folklorik yapının ve kültürün üstüne çıkıp sektörel olarak karlı bir meslek kolu haline dönmelidir.

Ayrıca Hayvancılıkla uğraşan kesimin sosyal yapısının değişmesinin gerekli olduğunu ifade ettiler.

GENÇ ÇİFTÇİLER ÇOK MUTLU

Genç çiftçiler projenin hayata geçmesinden çok memnun olduklarını ve hayvansal üretimlerine büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Genç Çifçi Hibe Projesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye İle Zafer´den Mutluluk Türküsü
Sümeyye ile Zafer´den Mutluluk Türküsü.Uzungöl´ün Genç Turizm İşletmecilerinden Zafer Danış ile Ana Sınıfı Öğretmeni Sümeyye Erdoğan Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir Düğün Töreni ile Bir Ömür Boyu Birlikteliğe “EVET” dediler.
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
Saniye İkinci Bulunana Kadar Aranacak
3 Gün Önce İlçemiz Hanırmak Yaylasında kaybolan 73 yaşındaki Saniye İkinci İçin Arama Kurtarma Çalışmalarına bu gün de devam edildi.
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Geçmiş Olsun Kemal Çuman
Çaykara ve Trabzon Basın Dünyamızın önemli isimlerinden Kemal Çuman´ın Kızı Hülya Çuman Cicerali geçirdiği ani ani bir Rahatsızlık sonucu hastaneye kaldırıldı.
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
İbrahim Tuncer Kızını Evlendiriyor!
Çaykara Taşören Mahallesinden, Trabzon Yazarlar Derneği İstanbul Şube Başkanı yazar İbrahim Tuncer´in kızı Rumeysa Tuncer, Ali Torun ile dünya evine giriyor.
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Forodigo Uzungöl´de Yaşayacak
Yaklaşık 4 senedir Çaykara İlçemizde Yürütülmekte Olan Çaykara´da Forodigo´nun Doğuşu Projesi Kapsamında Uzungöl´de Forodigo Kursu Stantının Açılış Töreni Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Ortaokulu Bahçesinde gerçekleştirilen Tören ile açıldı.
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Geçmiş Olsun Ali Kemal Sevinç
Çaykara İlçemizin Sosyal ve Kültürel Alanlardaki en önemli ve de Sosyal İnsanlarından Ali Kemal Sevinç Geçirdiği Rahatsızlık sonucu Hastaneye kaldırıldı.
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
Kübra ile Emrullah Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Kübra Sevinç ile Emrullah Şahin Dünya evine giriyor.
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Esra İle Şeref´in Mutluluk Destanı
Uzungöl´ün Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan mahşeri bir düğün ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl Üzerinde Karalama Senaryoları" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
Dünyanın En Tehlikeli Virajlarında Doğa Yürüyüşü
22 Temmuz 2018 Pazar Günü Dünyanın En Tehlikeli Virajları olarak kabul edilen Derebaşı Virajlarında Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştiriliyor.
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Şeref İle Esra´nın Mutluluk Yolculuğu
Uzungöl´ün En Sevilen Genç Esnaflarından Şeref Önal ile Esra Keleş 22 Temmuz 2018 Pazar Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilecek olan Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET Diyecekler.
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Uzungöl ve Ülke Turizmi
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl Ve Ülke Turizmi İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
ÇAYKARA´da Milli Birlik ve Kardeşlik Günü Etkinlikleri
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Çaykara´da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Teşekkür Mesajı
Teşekkür Mesajı
Bir süre önce vefat eden Çaykara´nın eski esnaflarından Hacı Mehmet Şahin ailesinin yayınladığı teşekkür mesajı aşağıdadır.
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Kırıkhan´dan Ata Toprağına Selam Olsun
Hemşerilerimizin yaşadığı Hatay Kırıkhan 408 evler mahallesi muhtarı konuştu,” Çaykaralılar bizleri unutmasın. 2´nci Çaykara´dan onlara selam ve sevgilerimizi iletiyoruz,” dedi.
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Güle güle ´KOCA ÇINAR´
Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın Kaleme Aldığı" GÜLE GÜLE KOCA ÇINAR" adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Demirkapı Bayburt Yolu Tamamlanıyor
Çaykara İlçemize en uzak Mahalle olan Demirkapı Mahallesi ile Bayburt arasındaki yolda iyileştirme,genişletme,betonlama ve asfaltlama çalışmaları büyük bir hız ile devam ediyor.
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Kocaman Tavukçuluk Uzungöl´ün Hizmetinde
Senelerdir Uzungöl´de Turizm İşi ile uğraşan Asım Kocaman Şekersu Yaylasında Tavuk Üretim Çiftliği açarak Uzungöl Turizmine farklı bir yüz kazandırmayı başardı.
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane´deki Kaza Çayıroba´yı Yaktı
Gümüşhane İlimizde meydana gelen Feci Trafik Kazasının acısı İlçemiz Çayıroba Mahallesine düştü.Çayıroba Mahallesinin Genç Damatlarından Samet Çimen Gümüşhane´de meydana gelen Feci Trafik kazasında hayatını kaybetti.
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Duygular, Vicdanlar, Ruhlar Tükendi!
Çaykaralı hemşerimiz Zeynep Yıldırım´ın kaleme aldığı “DUYGULAR, VİCDANLAR, RUHLAR TÜKENDİ” adlı şiiri sizlerle paylaşıyoruz..
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Çaykara´da Alkış Alan Davranış
Devlet Memurları Topluma Hizmet etmek için vardır.Hangi Kamu Kurum ya da Kuruluşuna gidersek gidelim o Kurumda çalışan Devlet Memurları tabi ki işlerimizi hızlandırmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışırlar.
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürleri Uzungöl´de Buluştu
Öğretmenevi Müdürlerinden Karadeniz Turizminin Merkezi Uzungöl´e ziyaret.Trabzon İlimizde Hizmet İçi Eğitim Çalışmalarına devam eden 81 İlimizin İl Öğretmenevi Müdürleri ve Şube Müdürleri 26 Haziran 2018 Salı Günü Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´ü ziyaret ettiler.
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
Hilal ve Ali Turan Dünya Evine Giriyor
İlçemiz Yeşilalan Mahallesinden Ali Turan Ocak ile Hilal Yıldırım Dünya evine giriyor.
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Sinop´tan Ataköy´e Gelin Geldi
Ataköy Mahallemizden Barış Aydın ile Aslen Sinop´lu olan ve de İstanbul´da ikamet eden Gamze Zaim Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe EVET dediler.
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Bir Tarafta Çiçek,Bir Tarafta Kar
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bir Tarafta Kar Bir Tarafta Çiçek İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Filaklılar Buluşması Göz Kamaştırdı
Uzungöl Filak Mahallesi Halkı tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen Filak Mahallesi Halkı buluşması bu sene de renkli görüntüler ve de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Uzungöl Bayramlaştı
Uzungöl Bayramlaştı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Ramazan Bayramının ilk gününden itibaren muhteşem bir yoğunluk yaşanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
22 °C
Çarşamba
21 °C
Perşembe
22 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi