Çaykara´da Genç Çifçi Hibe Projesi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından İlçemizdeki 7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 18.7.2018 14:15:29/ 1926okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA GENÇ ÇİFTÇİ HİBE PROJESİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarafından gerçekleştirilen Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından  İlçemizdeki  7 Çiftçiye 35 adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Hükümet Konağı önünde Büyükbaş Hayvanlar Genç Çiftçilere teslim edilerek hayvanların dağıtım işlemi tamamlandı.

/resimler/2018-7/18/1423447547644.jpg

Genç Çiftçilerimizin bu heyecanlı anlarında Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve Çaykara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan da Dağıtım Törenine katılarak Genç Çiftçilerimizin mutluluklarına ortak olmuş oldular.

Kontrol ve muayeneleri Veteriner Hekim Berkay GENÇSOY, tarafından yapılan hayvanların, Dağıtımını bizzat İlçe Müdürü Ersin Yavuz BİRKAN Genç Çiftçi Proje birimi personelleri Melek GÜR ve Merve AYÇİÇEK tarafından gerçekleştirilmiştir.

HAYVANLAR ERZURUM´DAN GELİYOR

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesine devam edilmektedir. Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu proje dâhilinde şartları uygun olan 7 üreticiye 35 adet sığır dağıtımı gerçekleştirdi.

/resimler/2018-7/18/1425016299191.jpg

YÖREYE UYGUN MONDOFON MELEZİ

 2018 yılında Çaykara İlçesine toplamda 210 000 TL hibe desteği verilmiştir. Yöreye uygun Mondofon melezi ırklardan olan hayvanlar üreticilerin elindeki mevcut büyükbaş sürülerinin ıslahına katkı sağlayacaktır.

HER ÇİFTÇİYE DEVLET TARAFINDAN 30 000 TL TUTARINDA DESTEK

Genç Çiftçi Destek Projesi kapsamında Çaykara İlçemizde her Aileye 5 Adet Büyükbaş Hayvan olmak üzere toplam 7 aileye 35 Adet Büyükbaş Hayvan dağıtımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Devlet Tarafından Her Üreticiye Toplamda 30 000 TL tutarında Hibe Desteği sağlanmış oldu.Tamamı Devlet tarafından sağlanan Hibe Desteği kapsamında Genç Üretişcilerden hiçbir şekilde hiçbir ücret talep edilmeyecek.

DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN AİLELER

1-Ahmet Hamdi Balçık

2-Züleyha Turgut

3-Orhan Kemal Aydın

4-Reyhan Gençcan

5-Ali Ardıç

6-Zeynep Gündoğdu

7-Furkan Kamaoğlu

HAYVANLAR 3 SENE SATILAMIYOR

Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Genç Üreticilere Dağıtılan 35 Adet Büyükbaş Hayvanların 3 sene boyunca satımı gerçekleşmeyecek.Ancak Hayvanların rahatsızlanması durumunda İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile irtibata geçmek sureti ile yerine yenisini koymak şartı ile bu hayvanlar kesilebilecek.

HAYVANLARIN AŞILARI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN  YAPILDI

Genç Üreticilere Dağıtımı gerçekleştirilen 35 adet hayvanın aşı işlemleri Çaykara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Uzman Personeli tarafından gerçekleştirildi.

/resimler/2018-7/18/1426204894401.jpg

Veteriner Hekim Berkay Gençsoy tarafından Tüm Hayvanların kontrolleri,aşı ve muayene işlemleri tamamlanarak 35 adet Hayvan Genç Çiftçilerimize teslim edildi.

MÜDÜR BİRKAN-DEVLETİMİZ HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDA

Ülkemizde Hayvancılığın geliştirilmesi için Devletimizin vatandaşlarımıza sunmuş olduğu çeşitli projeler yardımı ile Ülkemizde Hayvancılığın yaygınlaştırılmaya çalışıldığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan bu konuda vatandaşlarımızın da projelere çok büyük bir ilgi gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi kapsamında daha önce de Çaykara İlçemizde çeşitli Hibe ve Destek Projelerinin gerçekleştirildiğini ifade eden İlçe Müdürü Ersin Yavuz Birkan Devletimizin her zaman Üreticimizin yanında olduğunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gerçekleştirilecek olan yeni projeler ile Ülkemizde Hayvancılığın yeniden canlanacağını sözlerine ekledi.

 HAYVANLAR İTHAL DEĞİL

İlçe Müdürlüğü yetkilileri dağıtımı yapılan düvelerin yurt dışından ithal edilmediğini ve Doğu Anadolu Bölgemizin değişik İllerinden tedarik edilmiş sağlıklı ve verim potansiyelleri yüksek hayvanlar olduğunu dile getirmişlerdir.

/resimler/2018-7/18/1427320677170.jpg

HEDEF BÜYÜKBAŞ HAYVANCILIĞI GELİŞTİRMEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tüketicilerin ucuz et ihtiyacının karşılanması noktasında gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen, uzun vadede Ülkemiz Büyükbaş hayvan varlığını yeterli seviyeye çıkartılması gerekmektedir. Büyükbaş hayvancılık İlçemiz ve tabi ki yöre için folklorik yapının ve kültürün üstüne çıkıp sektörel olarak karlı bir meslek kolu haline dönmelidir.

Ayrıca Hayvancılıkla uğraşan kesimin sosyal yapısının değişmesinin gerekli olduğunu ifade ettiler.

GENÇ ÇİFTÇİLER ÇOK MUTLU

Genç çiftçiler projenin hayata geçmesinden çok memnun olduklarını ve hayvansal üretimlerine büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Genç Çifçi Hibe Projesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kimi Sevdiysek Gitti
Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
Ravza´yı Anlamak
Ravza´yı Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Ravza´yı Anlamak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Muhteşem Nikâh töreni
Muhteşem Nikâh töreni
Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç Denetçisi Osman Abanoz´un kızı Hümeyra Abanoz ile Doktor Enver Turan Zorlu Grand otel de düzenlenen dillere destan nikâh töreni ile mutluluğa yelken açtılar.
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
İbrahim Tuncer´den CHP´li Aygün´e Tepki
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün´ün Trabzon şehrini hedef alan açıklamalarına Araştırmacı-Yazar İbrahim Tuncer tepki gösterdi.
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Genç Çiftçi Hibe Projesi Meyvelerini Veriyor
Çaykara İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2016 Yılında Çaykara İlçemizde ilk dağıtımı gerçekleştirilen Hereford ve Aggus Irkı Büyükbaş Hayvanlar Yöremize tamamen uyum sağladı.
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Osman Abanoz Kızını Evlendiriyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kamu iç Denetçisi Osman Abanoz´un Mimar kızı Hümeyra Abanoz, hayatını Dr.Enver Turan ile birleştiriyor.
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Karaçam ve Uzungöl Karlandı
Çaykara İlçemizde Yüksek yerlerdeki bazı Mahallelerimizde sezonun ilk karı bu sabah saatlerinden itibaren yağmaya başlarken İlçe Merkezinde ise yağmur devam ediyor.
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Bir Sonbahar Rüzgarı Eser Durur Başımda
Gazetemiz Köşe Yazarlarından Zeynep Yildirim´ın yazdığı"BİR SONBAHAR RÜZGÂRI ESER DURUR BAŞIMDA"adlı şiirini değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Sorunları Masaya Yatırıldı
Trabzon Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´de Ertuğrul Mine´sine Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen Turizmcilerinden Mustafa Karagöz´ün Oğlu Ertuğrul ile Yine Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Yusuf Uçan´ın Dünyalar Güzeli kızları Mine Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´e Ağıt
Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk´ün için Şair M.Nihat Malkoç´un yazdığı “MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK´E AĞIT” şiirini Şehit edilişinin 2. sene-i devriyesinde paylaşıyoruz
AVM´de Yangın Paniği!
AVM´de Yangın Paniği!
Çaykaralı işadamlarının sahibi olduğu Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde bulunan Bercadia AVM´de yangın çıktı.
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Mine ve Ertuğrul Evleniyor
Uzungöl Filak Mahallesinden Mine Uçan ile Uzungöl Hocalı Mahallesinden Ertuğrul Karagöz 10 Kasım 2018 Cumartesi Akşamı Uzungöl´de gerçekleştirilecek olan düğün töreni, ile dünya evine giriyorlar.
Uzungöl mü Şerah mı_
Uzungöl mü Şerah mı_
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl mü Şerah mı?" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
Organ Bağışı Haftasında Bağış Çağrısı!
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Ataköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Çaykara Dr. M. İlhan Durgun İlçe Hastanesi personelleri tarafından Uzungöl ve Çaykara Merkez´de stant kurarak farkındalık oluşturmaya çalıştılar.
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
6 Kasım Ve Çetin Bir Yazı
Öğretmen Hilmi Kanık´ın 6 Kasım ve Çetin Bir Yazı İsimli Yaszısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl´de Fatih Hacer´ine Kavuştu
Uzungöl Elmalı Mahallesinden Fatih Mutlu ile Köseli, Mahallesinden Hacer Yazıcı 4 Kasım 2018 Pazar Günü Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Mahşeri kalabalığın katılımı ile gerçekleştirilen düğün töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Kültürümüzü Yaşatıyorlar!
Trabzon Çaykara- Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Prof. Dr. Orhan Durgun öncülüğünde kültür faaliyetlerine devam ediyor.
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Cumhuriyetle Yaşıt Emekli Öğretmene Başkan Genç´ten Anlamlı Ziyaret
Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Cumhuriyetle yaşıt, Çaykaralı hemşerimiz eğitim duayeni Ahmet Nurettin Gürsoy Hoca´yı ziyaret etti.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu Erken Başladı
Cumhuriyetimizin İlan Edilişinin 95. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
3 °C
Cuma
7 °C
Cumartesi
7 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi