Çaykara´da Her Alanda Eğitim
Akademik,Sosyal ve Kültürel Etkinlikler ile Trabzon İlimizde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde hafta içi olduğu gibi hafta sonu da etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor.
Tarih: 4.11.2019 09:39:09

ÇAYKARA´DA HER ALANDA EĞİTİM

Akademik,Sosyal ve Kültürel Etkinlikler ile Trabzon İlimizde zirvede yer alan Çaykara İlçemizde hafta içi olduğu gibi hafta sonu da etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor.

BİR TARAFTA DENEME SINAVI BİR TARAFTA SPOR

Trabzon İlimizde hem Akademik Başarı Anlamında hem Kültürel,Sosyal ve Sportif aktiviteler anlamında zirvede yer almayı başaran Çaykara İlçesinde etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor.

Hafta içi ve Hafta sonu Çaykara İlçemizde bulunan tüm okullarımızın ışıkları gecenin ilerleyen saatlerine kadar yanıyor.

/resimler/2019-11/4/0942259783515.jpg

Kimi okullarımız saat 19.00´a kadar,kimi okullarımız saat 20.00´ye kadar ışıklarını yakmaya devam ederken bazı okullarımızda bu yoğun tempo saat 22.00´ye kadar devam ediyor.

Okullarımızda eli öpülesi fedakar öğretmenlerimiz ve Yönetici arkadaşlarımız öğrencilerimizi geleceğe taşımaya çalışıyor onların iyi bir altyapı ve donanım ile bir üst öğrenim kurumuna gitmeleri sağlanmaya çalışılıyor.

Pazar Günleri Çaykara Merkez´de bulunan lise son sınıf öğrencilerimiz için Deneme Sınavı günü…

Öğrencilerimiz hafta boyunca öğrendikleri ve özümsedikleri ders konularını Pazar Günleri Deneme Sınavı ile pekiştirerekMerkezi Sistem sınavlarına hazır hale gelmeye çalışıyorlar.

/resimler/2019-11/4/0942586815541.jpg

PAZAR GÜNÜ SPOR ZAMANI

Çaykara İlçemizde Her Pazar Günü Öğrencilerimiz için Spor zamanı…Her Hafta Pazar Günü  Öğrencilerimiz çeşitli alanlarda Spor Yaparak hem dinlenme hem de yeteneklerini geliştirme imkanına sahip oldular.

Okullarımızda Öğretmen arkadaşlarımızın gerçekleştirmiş oldukları Yetenek Tarama Testleri sonucunda öğrencilerimiz çeşitli alanlara yönlendirildiler.

YÜZME HAVUZU ÇAYKARA´YI BEKLİYOR

Öğrencilerimizin bir bölümü Of Kapalı Spor Salonu Yüzme Havuzunun yolunu tutuyor Pazar Günleri.Profesyonel Yüzme Hocalarımızın Rehberliğinde hem yüzmeyi öğrendiler hem de muhteşem bir Pazar Günü geçiriyorlar

 FUTBOL VE ATLETİZM ÇAYKARA İLÇE STADYUMUNDA

Öğretmen Arkadaşlarımız tarafından Futbol ve Atletizm alanlarına yönlendirilen öğrencilerimiz hafta içi gerçekleştirmiş oldukları çalışmalara hafta sonu da devam ediyorlar.

/resimler/2019-11/4/0943253690928.jpg

Yüzlerce Öğrencimiz Profesyonel Öğretmenler tarafından eğitilerek hem yeteneklerini geliştirmeleri sağlandı hem de gönüllerince muhteşem bir Pazar günü geçirmeleri sağlanmış oluyorlar

TEŞEKKÜRLER DERNEKPAZARI GENÇLİK MERKEZİ

Voleybol,Basketbol,Masa Tenisi,Hentbol gibi alanlara yönlendirilen öğrencilerimiz ise her Pazar Günü Dernekpazarı Gençlik Merkezinin yolunu tutuyorlar…

Hafta içi de bir çok etkinlikte öğrencilerimizin hizmetine sunulan Dernekpazarı Gençlik Merkezi muhteşem altyapısı ile adeta göz kamaştırıyor.

/resimler/2019-11/4/0943538847725.jpg

Öğrencilerimiz Profesyonel Öğretmenlerin Rehberliğinde Muhteşem bir Pazar günü daha yaşamış olmanın mutluluğu ilke dönüyorlar evlerine…

ÇAYKARA BUNUN İÇİN ZİRVEDE

Her zaman söyleriz…Eğitimde elde edilen hiçbir  başarı tesadüf değildir.Elde edilen her başarının arkasında mutlaka büyük bir emek,özveri ve fedakarlık yer almaktadır.

Dışarıdan bakıldığı zaman sanki şöyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Çaykara İlçesi Öğrencilere sürekli Kurs verilen bir İlçe…

Çaykara İlçesi Öğrencilerin sürekli ders çalıştırıldığı başka hiçbir aktivitenin yapılmadığı bir İlçe…

Oysa gerçekler çok farklı…

Kurs Akademik başarının sadece küçük bir parçası Çaykara İlçemizde

Çaykara İlçesinde Esas başarılan şey ise Çocuğumuzun Dünyasını paylaşmak…

Başta Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çğidem,Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok,İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çamurali,Okul Yöneticileri ve Öğretmenlerimiz Çocuklarımızın Dünyasında AKTİF olarak yer alabilmek için yoğun bir çalışmanın içerisinde yer alıyorlar Çaykara İlçemizde

Yeri Geliyor Kitap Fuarı ile buluşuyor Öğrencilerimiz…

Yeri geliyor Çanakkale´nin yolunu tutarak Tarihimizde Muhteşem bir yolculuğa çıkıyorlar…

Ve Tabi ki Trabzon Sporumuz…Takımımızın Akyazı´da Şenol Güneş Spor Kompleksinde oynadığı bir çok iç saha karşılaşmalarına yüzlerce öğrenci ile katılım sağlıyor Çaykara´lı öğrencilerimiz…Hem Dinleniyorlar hem de takımımıza muhteşem bir destek sağlıyorlar.

An Geliyor Sinemanın yolunu tutuyor öğrencilerimiz…

An geliyor Muhteşem bir Tiyatroya tanıklık ediyorlar…

Ve de değişik Spor alanlarında Sporun her dalına yönlendiriliyor öğrencilerimiz tabi ki yetenekleri doğrultusunda.

Tabi ki doğa da unutulmuyor Çaykara İlçemizde…Değişik Dönemlerde gerçekleştirilen değişik Organizasyonlar ile Çaykara İlçemizin Doğal Güzellikleri ile buluşmaları sağlanıyor Çaykara İlçemizde.

İşte bunun için eğitimde lider ilçe Çaykara

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Alanda Eğitim
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğretmenler Günü Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Öğretmenler Günü Satranç Şampiyonları Belli Oldu
Satranç Federasyonu tarafından İlçemizdeki İlkokullar arasında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü Satranç Yarışmaları Çaykara İlçemizde adeta nefesleri kesti.
Yusuf Başoğlu´nun Baba acısı
Yusuf Başoğlu´nun Baba acısı
Yaklaşık 40 senedir Çaykara İlçesinin Fotoğraf Yükünü omuzlarında taşıyan Stüdyon Arkadaş Fotoğraf Stüdyosu Sahibi Yusuf Başoğlu´nun Baba acısı.
Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Çaykara İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamb erimiz ve Aile”Temalı Konferans çalışması gerçekleştirildi.
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)´in Dünyaya Teşriflerinin Yıl Dönümü Dolayısı ile kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı ile Çaykara Merkez Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi Programı düzenlendi.
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
İlk Fidan Kaymakam Çiğdem ve Başkan Tok´tan
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.Proje Kapsamında Çaykara İlçemizin Ayışığı Yaylasında 1111 Fidan Dikimi gerçekleştirildi.
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Sevgi Eli Projesi Doğu ve Güneydoğu Yollarında
Uzungöl Milli Birlik ve Kardeşlik Derneği Tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Okullara çeşitli yardımlar gönderildi.
Çaykara Ata´mızı andı
Çaykara Ata´mızı andı
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışlarının 81. Yıl Dönümünde Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile anıldı.
Kaymakam Çiğdem´den Öğrencilere Hediye
Kaymakam Çiğdem´den Öğrencilere Hediye
Uzungöl Tarihi Çınarına ağlıyor…Uzungöl´ün Yaşayan Çınarlarından Hacı Aziz Aygün(Teyyar) Uzungöl Çamlık Mahallesinde Hakkın Rahmetine kavuştu.
Taşkıran´dan Mevlid-i Nebi Programı
Taşkıran´dan Mevlid-i Nebi Programı
Mevlid-i Nebi Haftası Münasebeti ile Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından “ONUN AİLESİ SEVGİ DOLUYDU.YA SENİN” İsimli Mevlid-i Nebi Anma Programı gerekleştirildi.
Mevlid-i Nebi Haftanız Kutlu Olsun
Mevlid-i Nebi Haftanız Kutlu Olsun
Peygamber Efendimiz Hz Muhammet(SAV)´in Dünyaya Geliş tarihleri olan Mevlid-i Nebi Dolayısı ile Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanımız Sayın Hanefi Tok ve İlçe Müftümüz Sayın Abdurrahman Koç birer mesaj yayınlayarak hem Çaykara´lı Hemşerilerimizin hem de İslam Aleminin Kandillerini tebrik ettiler
Uzungöl´de 17 Bina Traşlanacak,6 Bina İmara Uygun
Uzungöl´de 17 Bina Traşlanacak,6 Bina İmara Uygun
Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Kabul Edilen Yeni İmar Planına Göre 17 Bina Kısmi olarak Traşlanacak 6 Binada ise Yıkım Gerçekleşmeyecek
Uzungöl İmar Planı Askıya Çıkıyor
Uzungöl İmar Planı Askıya Çıkıyor
Karadeniz ve Ülke Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl ile ilgili İmar Planı Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkarılıyor.
Uzungöl´den Bursa´ya Gönül Köprüsü
Uzungöl´den Bursa´ya Gönül Köprüsü
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Turizmci Erdoğan(Dursun) Manap´ın Dünyalar güzeli Kızı Özlem ile Bursa´dan Yakup Ergün Uzungöl´de gerçekleştirdikleri Kına ve Düğün Törenleri ile evliliğe bir adım daha yaklaştılar
Uzungöl´e Türkmen Damat
Uzungöl´e Türkmen Damat
Uzungöl´ün en sevilen ve de saygı duyulan isimlerinden Ahmet Minaz´ın Torunu yine Uzungöl´ün çok sevilen İş adamlarından Mustafa Sevim Minaz´ın Dünyalar Güzeli Kızları Uzungöl´ün Sevilen İş Adamların dan Murat ve Ahmet Akyüz´ün Torunları Esra Minaz ile Kerkük Bölgesi Türkmenlerinden Metin Mohammet Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu mutluluğa EVET dediler.
Glazomat´ın Yol Sorunu Çözüldü
Glazomat´ın Yol Sorunu Çözüldü
Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Glazomat Yolu Genişletme ve Tasfiye Çalışmaları Tamamlandı
Zeno Spor İçin Basın Açıklaması
Zeno Spor İçin Basın Açıklaması
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini anma futbol Turnuvasında Çeyrek Final Heyecanı devam ederken organizasyon komitesinden Zeno Spor Futbol Takımının İtirazına İlişkin bir Basın açıklaması geldi.
Aranan Gazeteci Abdülkadir Nişancı Bulundu
Aranan Gazeteci Abdülkadir Nişancı Bulundu
10 Mayıs 2019 tarihinde Derebaşı Virajlarında kaybolan AA Bayburt Muhabiri Abdülkadir Nişancı kaybolduktan 14 Gün sonra Derebaşı HES Barajının alt kısmında bulundu
Recep Bayraktar Vefat Etti
Recep Bayraktar Vefat Etti
Çaykara Ulucamı Mahallesinden, Recep Bayraktar vefat etti.
Çaykara´yı Şoka Sokan Ölüm
Çaykara´yı Şoka Sokan Ölüm
İlçemiz Çambaşı Muhtarı Nihat Kaplan Geçirmiş OLduğu Ani Kalp Krizi sonrasında Hakkın Rahmetine Kavuştu
Tarihin Süzgeçinden Uzungöl 2
Tarihin Süzgeçinden Uzungöl 2
Uzungöl ile ilgili Nostaljik Resim Yolculuğumuz devam ediyor
Çaykara´da Teknoloji Seferberliği Prıojesi
Çaykara´da Teknoloji Seferberliği Prıojesi
Türk Telekom Çaykara´lı Kadınlar ile buluştu.Türk Telekom tarafından Ülkemizin her köşesinde Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen Teknolojide farkındalık oluşturmanın hedeflendiği etkinlik Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Sultanmurat Şehitleri Anıldı
Sultanmurat Şehitleri Anıldı
Her Sene 23 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Sultanmurat Şehitleri Anma Programı 23 Haziran 2018 Cumartesi Günü Sultanmurat Yaylasında gerçekleştirildi.
Çaykara Seçimini Yaptı
Çaykara Seçimini Yaptı
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 22. Dönem Milletvekilliği Seçimi gerçekleştirildi.
Eğridere Ve Zeno Spor Çeyrek Finalde
Eğridere Ve Zeno Spor Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası bütün heyecanı ile devam ediyor.Dün akşam oynanan Dördüncü Hafta Müsabakalarının ardından Mavi Grupta Eğridere Spor,Kırmızı Grupta ise Zeno Sğor Çeyrek Final Biletini almayı başaran takımlar oldular.
Kadın Deri Ceket
Kadın Deri Ceket
Kaliteli ve doğru seçilmiş deri ceketler, bayanların gece veya gündüz kombinlerini kusursuz tamamlayan dış giyim ürünleridir.
Özel Yurtlar
Özel Yurtlar
Özel yurt seçenekleri İstanbul´da bir hayli fazla.
Mama Sandalyeleri
Mama Sandalyeleri
Anne babalar için özellikle hareketli bebeklere yemek yedirmek her zaman ciddi bir sorun olduğu için mama sandalyesi kullanmak kimi zaman hayati bir önem taşıyabilmektedir.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi