Çaykara´da Karne Heyecanı
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Okullarımızda Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle Tamamlandı
Tarih: 19.1.2018 14:56:54/ 6282okunma / 0yorum

Tüm Yurdumuzda olduğu gibi Çaykara İlçemizde de 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 19 Ocak 2018 Cuma Günü sona erdi.

Okullarımızda gerçekleştirilen çeşitli törenlerin ardından İlçemizde Eğitim Öğretim gören Öğrencilerimiz ve de öğretmenlerimiz için  2 hafta sürecek olan Karne Tatili başlamış oldu./resimler/2018-1/19/1626123703291.jpg2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında ikinci yarıyıl 5 Şubat 2018 Pazartesi sabahı çalacak olan ders zili ile başlayacak ve de yaklaşık 4.5 ay sürecek.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINDAN ÖZEL KARNE HEDİYELERİ

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ile Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından İlçemizde Eğitim Öğretim gören tüm İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine özel karne hediyeleri dağıtıldı./resimler/2018-1/19/1724189865231.jpgÖğrencilerimizin Karne heyecanını paylaşan ve de okullarımızda öğrencilerimize karne dağıtan Kaymakam Ayrancı ve Belediye Başkanı Tok 19 Ocak tarihinin tamamını öğrencilerimize ayırarak Örnek bir Yönetici Davranışı daha göstermiş oldular.

KAYMAKAM AYRANCI ZEKİ BİLGE TAŞKIRAN VE UZUNGÖL´DE

Çaykara Kaymakamımız Sayın İhsan Ayrancı Karne Gününe oldukça erken başladı.Sabahın erken saatlerinde Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumlarına giden Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Burada Fatma Bilge Anaokulu,Zeki Bilge İlkokulu ve Zeki Bilge Ortaokulunda öğrencilerimiz ile karne heyecanını paylaştı./resimler/2018-1/19/1626523391624.jpgİlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Çelik de ziyaretleri esnasında Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı ile birlikte Öğrencilerimizin bu tatlı heyecanlarını paylaştılar.

Zeki Bilge Eğitim Kurumlarında öğrenciler ile bolca sohbet eden Kaymakam İhsan Ayrancı daha sonra ise öğrencilere Karne,ödül ve de hediyelerini dağıtarak çocuklarımızın bu mutluluklarına ortak oldu.

TAŞKIRAN BÜYÜLEDİ

Daha sonra Taşkıran Eğitim Kurumlarına geçen Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı ve Protokol Ekibi Taşkıran Eğitim Kurumlarında da Öğrencilerimize hem Karne ve hediyelerini hem de ödüllerini dağıtarak öğrencilerimizin mutluluklarını paylaşmış oldular./resimler/2018-1/19/1627366204942.jpgVelilerin karne törenine büyük bir ilgi gösterdiği Taşkıran Eğitim Kurumlarında Öğrencilerin Kaymakam Ayrancı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çamurali´ye yoğun ilgileri gözlerden kaçmadı.

Taşkıran Eğitim Kurumlarımızda Karne Etkinlikleri Çerçevesinde Gerçekleştirilen Etkinlikler:

1-Of Rehberlik Ve araştırma Merkezi(Of RAM) Müdürü tarafından Velilere Yönelik olarak Evin Okula yakınlığı Ve Değişen Anne Baba Rolleri Semineri verilmişti.Seminere katılan velilerin Katılım Belgeleri Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Tarafından Takdim Edildi.

2-Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasına Taşkıran Eğitim Kurumlarından  katılan Öğrencilerin ödülleri Kaymakam Ayrancı tarafından verildi.

3- Siyer-i Nebi  Yarışmasına Taşkıran Eğitim Kurumlarından  katılan Öğrencilerin ödülleri Kaymakam Ayrancı tarafından verildi.

SON ZİYARET UZUNGÖL

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali ve  Protokol Üyeleri son olarak ise Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek Karne Dağıtım Törenine katıldılar.

Uzungöl Eğitim Kurumlarındaki Karne törenine Uzungöl MUHTARI Mustafa TAHAN da katıldı.

Öğrenci ve velilerin yoğun bir ilgi gösterdikleri Uzungöl´deki Karne Töreninde Kaymakam İhsan Ayrancı öğrenciler ile hem bolca sohbet etti hem de tatil ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

BAŞKAN TOK ÇPL,İMAM HATİP,KARAÇAM VE KÖKNAR´DA

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok da Karne Günü güne çok erken saatlerde başladı.Beraberinde İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Erdoğan Karakaş ile birlikte İlk olarak Çaykara Anadolu Lisesi ve Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesine giden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu okullarımızda öğrencilerimizin Karne heyecanlarını paylaştı./resimler/2018-1/19/1628149799484.jpgÖğrencilere karne,ödül ve de hediyelerini, veren Belediye Başkanı Hanefi Tok öğrencilerimiz ile sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

İKİNCİ  DURAK İMAM HATİP

Daha sonra Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesine geçen Çaykara  Belediye Başkanı Hanefi Tok okulda öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı./resimler/2018-1/19/1628542300440.jpgOkulda öğrenciler ile bolca sohbet eden Başkan Tok Karne,ödül ve hediyelerin dağıtım törenlerine de ortak oldu.

KÖKNAR´DA HAMSİ GÜNÜ

Köknar Ortaokulunda Karne Dağıtımı törenine katılan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu okulumuzda Okul Müdürü Taner Bayır tarafından Öğrenciler için hazırlanan hamsi ızgara etkinliğine katıldı ve de öğrencilerimiz ile birlikte hamsinin tadına bakmış oldu./resimler/2018-1/19/1631303865790.jpgKARAÇAM´DA KALABALIK TÖREN

Velilerin çok yoğun bir ilgi gösterdikleri Karaçam Ortaokulunda gerçekleştirilen Karne Dağıtımı törenine katılan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu okulumuzda da hem karne ve ödüllerini dağıttı hem de öğrencilerimiz ile bolca sohbet etme imkanını yakalamış oldu./resimler/2018-1/19/1630140114404.jpg

 

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Karne Heyecanı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
Taşkıran Bilim Fuarı Büyüledi
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Halk Eğitim Sergisi Göz Kamaştırdı
Çaykara Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği Çaykara Halk Eğitim Merkezi Binasında gerçekleştirilen tören ile Çaykara Halkımızın beğenisine sunulmaya başlandı.
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran´dan Proje Yağmuru
Taşkıran Eğitim Kurumları Hazırladığı 12 Proje İle 13-14 Mayıs´ta Yapılacak Olan Bilim Fuarına Hazırlanıyor
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi