Çaykara´da Kurtuluş Coşkusu
Şirin İlçemiz Çaykara´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Tarih: 27.2.2019 15:35:51/ 1184okunma / 0yorum

Şirin İlçemiz Çaykara´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.

İLK TÖREN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE

Çaykara İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü ile ilgili ilk Tören Hükümet Konağı önünde gerçekleştirildi./resimler/2019-2/27/1541317622245.jpgÇelenk Sunma Töreninde Çaykara Kaymakamlığı adına Kaymakam Salih Çiğdem,Çaykara Belediyesi adına ise Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından Atatürk Büstüne Çelenk sunuldu ve Selamlama gerçekleştirdiler.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile Çelenk Sunma Töreni sona erdi.

RESMİ TÖREN ÇARŞI İÇİNDE

Şirin İlçemiz Çaykara´nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü ile ilgili Resmi Tören Çarşı içinde Cami Önünde gerçekleştirildi./resimler/2019-2/27/1544408094736.jpgResmi, Anma Törenine Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,İlçe Emniyet Amiri Göktay Öksüz,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Muhammet Selçuk,MHP Çaykara İlçe Başkanı Savaş Öksüz,CHP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Şube Müdürleri Erdoğan Karakaş ve İrfan Topal ile Öğretmenler,öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

RESMİ TÖREN ZEKİ BİLGE´NİN

Resmi Tören Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından gerçekleştirildi.Zengin etkinlik ve organizasyonlar ile hazırlanan Resmi Tören tabiri caiz ise adeta göz kamaştırdı.

KAYMAKAM ÇİĞDEM VE BAŞKAN TOK´TAN KURTULUŞ KUTLAMASI

Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ve Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Kurtuluş Programına katılan Halkımızın ve Öğretmen ile Öğrencilerimizin Kurtuluş Günlerini kutladılar.

AÇILIŞ KONUŞMASI BAŞKAN TOK´TAN

Açılış Konuşması Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından gerçekleştirildi.

 Millet olarak tarihimizin çok büyük zaferler ile dolu olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Orta Asya´dan Anadolu´ya kadar bir çok başarı ve de zafer öykülerini tarihin altın yapraklarına yazarak Anadolu topraklarına yerleştirildiğimizi ifade etti. Trabzon İlimizin Ülkemizin en önemli yerleşim birimlerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Başkan Tok   Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han´ın 1453 yılında İstanbul´u fethettiğini, bundan 8 sene sonra ise 1461 yılında Trabzon´u fethederek İstanbul´un fethini taçlandırdığını sözlerine ekledi.

/resimler/2019-2/27/1546053408891.jpgTarihin her döneminde Çaykara halkımızın gösterilen tüm kahramanlık destanlarının en ön saflarında yer aldığını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Kurtuluş Savaşımızda da yine Çaykara Halkımızın Sayısız Kahramanlık Destanı yazdığın ı ifade etti. Gösterilen Kahramanlık Destanlarının en önemlilerinden birinin İlçemiz Sultanmurat Yaylasında yaşandığını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Sultanmurat Yaylamızdaki Şehitlikte bir çok kahramanın yattığını ve de bu gün bizlerin onların kahramanlıkları sayesinde bu cennet vatanda huzur ve güven içerisinde yaşadığımızı sözlerine ekledi.

 Tarihin her döneminde olduğu gibi günümüzde de iç ve dış düşmanların ülkemizi güçsüz düşürmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Ancak bizlerin Millet olarak birlik ve beraberlik halinde hareket ederek tüm planları ve oynanmaya çalışılan oyunları şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yok edeceğimizi sözlerine ekledi. 

ASLI DEMİRHAN´DAN KAZANILDI ÇAYKARAM ŞİİRİ

Çaykara´lı Şairimiz Mehmet Kabaoğlu tarafından kaleme alınan Kazanıldı Çaykaram adlı şiir Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu Öğrencisi Aslı Demirhan tarafından okundu.

OKUL KOROSU BÜYÜLEDİ

Zeki Bilge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Fatih Günay tarafından hazırlanan Okul Korosu birbirinden  güzel Karadeniz Türküsünü mükemmel bir şekilde seslendirdi.

Müzik Öğretmeni Fatih Günay´ın Gitarı ile eşlik ettiği,Türkçe Öğretmeni Ahmet Karaca´nın Kemençesi ile Ortak olduğu koro etkinliğinde öğrencilerimiz Cengiz Selimoğlu´nun güzel türküsü Çaykara ile Karadeniz Türkülerini büyük bir başarı ile seslendirdiler.

SATRANÇ ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Çaykara Belediyesi tarafından 27 Şubat Çaykara nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu ile ilgili gerçekleştirilen Satranç Turnuvasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül ve Madalyaları Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından verildi./resimler/2019-2/27/1547259505946.jpgOrtaokullar Arasında gerçekleştirilen Satranç Turnuvasında:

Birinci Olan:Zeki Bilge Ortaokulundan Doğukan Doğukan Dağhan´a

İkinci Olan Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Ortaokulundan Berat Nuri Ulusoy´a

Üçüncü Olan Köknar Ortaokulu Öğrencisi Gökdeniz Şimşek´e

Dördüncü olan Taşkıran Mustafra Özer Ortaokulu Öğrencilerinden Akın Barut´a

Beşinci Olan:Karaçam Ortaokulu Öğrencilerinden Mehmet Zeki Kabaoğlu´na

Ödül ve Madalyaları Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

İLKOKULLARIN ÖDÜLLERİ

İlkokullar  Arasında gerçekleştirilen Satranç Turnuvasında:

Birinci Olan:Zeki Bilge İlkokulundan Ahmet Mutlu´ya

İkinci Olan Zeki Bilge İlkokulundan Adem Tuğra Baltürk´e

Üçüncü Olan Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulundan Melike Nur Mutlu´ya

Dördüncü olan Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulundan Efehan Alamanoğlu´na

Beşinci Olan:Taşkıran Hüseyin Vehbi Fettahoğlu İlkokulundan Ege Mutlu´ya

Ödül ve Madalyaları Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.

BÜYÜKLERİN ÖDÜLLERİ BAŞKAN TOK´TAN

Çaykara Belediyesi tarafından 27Şubat Çaykara nın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü ile ilgili gerçekleştirilen Satranç Turnuvasında  Büyükler Kategorisinde Dereceye Giren Sporculara  Ödül ve Madalyaları Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  tarafından verildi.

Birinci Olan:Erol Malkoç´a

İkinci Olan Hızır Ayan´a

Üçüncü Olan Cemil Sarı´ya

Dördüncü olan Muharrem Uzun´a

Ödül ve Madalyaları Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  tarafından takdim edildi.

MEHTERAN TAKIMI GÖSTERİSİ

Çaykara İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından sunulunan muhteşem bir gösteri ile son buldu.

Çaldıkları ve okudukları birbirinden güzel marşlar ile Kurtuluş törenine muhteşem bir güzellik katan Mehteran Takımı aynı zaman okudukları birbirinden güzel marşlar ile de Kurtuluş etkinliklerine katılan yüzlerce vatandaşa muhteşem bir tarihi yolculuk da yaşatmış oldular.

Haber: Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Kurtuluş Coşkusu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Siyer Heyecanı Başlıyor
Siyer Heyecanı Başlıyor
nadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her sene Geleneksel olarak Ülke Genelinde gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması için heyecan başladı.
Çaykara´da Tiyatro Coşkusu
Çaykara´da Tiyatro Coşkusu
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sanat Tiyatrosu tarafından hazırlanan “”Sağlıklı Birey,Sağlıklı Toplum” Konulu Tiyatro oyunu Çaykara Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda sahneye konuldu.
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı
Bursa´da Uzungöl Rüzgarı
Uzungöl Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından Organize edilen “Seyir Gecesi” Organizasyonu 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Hilal Düğün Salonunda Mahşeri bir kalabalığın katılımı ile gerçekleşti.,
Offroadçılar Tarihe Yolculuk Yaptı
Offroadçılar Tarihe Yolculuk Yaptı
Uzungöl Offroad Kamp ve Karavan Derneği (UZOFF) üyesi doğaseverler, Uzungölde Kamplı,Karlı Yolda Safari Etkinliği Yaptı.
ÇAY-DER ´den Trabzon´da Dayanışma Gecesi
ÇAY-DER ´den Trabzon´da Dayanışma Gecesi
Trabzon´da bulunan Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği hemşerilerine yönelik eğlenceli dayanışma gecesi düzenliyor.
‘Atatürk´ü Doğru Anlamak´ Okuyucuyla Buluştu
‘Atatürk´ü Doğru Anlamak´ Okuyucuyla Buluştu
Çaykara Yeşilalan Mahallesinden emekli Müftü Ahmet Okutan´ın yazdığı, “ATATÜRK´Ü DOĞRU ANLAMAK“ isimli kitap okuyucuyla buluştu.
Geçmişten Günümüze İz bırakan H.Enver Turan
Geçmişten Günümüze İz bırakan H.Enver Turan
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İZ BIRAKAN H.ENVER TURAN” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
Seyir Gecesinde Buluşalım
Seyir Gecesinde Buluşalım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Seyir Gecesinde Buluşalım" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Erken Ocaklı´ya Vefa
Erken Ocaklı´ya Vefa
Karadeniz müziğinin “Türkü Babası”nın Yaşam Öyküsü Kitaplaşıyor
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara Kültürü Kitabı Çıktı
Çaykara´nın geçmişten günümüze yaşamı konu alan “ÇAYKARA KÜLTÜRÜ” adlı kitap okuyucusuyla buluştu.
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı Sanatçı Gökhan Tabanoğlu İlk Klibini Çekti..
Çaykaralı genç sanatçı Gökhan Tabanoğlu ilk klibi olan “Bekarların Duası” ile müzikseverlerin karşısına çıktı..
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykara´da Dua ve Beddualar!
Çaykaralı araştırmacı-Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı ”Çaykara´da Dua ve Beddualar” isimli makalesini yayınlıyoruz.
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde Buluşuyor
Uzungöl Seyir Gecesinde buluşuyor.Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da Seyir Gecesi Düzenleniyor.
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli´nde Trabzon Rüzgarı Esti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Trabzonlular Derneği´nin ortaklaşa düzenledikleri 2´nci Trabzon Tanıtım Günleri başladı.
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Trabzon UNESCO´da Temsil Ediliyor
Yaşayan İnsan Hazinelerimiz UNESCO´nun Birer Temsilcisi
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Dertlere Derman, Sıhhiyeci Hüseyin Amca!
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “DERTLERE DERMEN SIHHIYECI HÜSEYİN AMCA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Bursa Derneğinden Seyir Gecesi
Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi tarafından 23 Şubat 2019 Cumartesi Akşamı Bursa´da “Seyir Gecesi” düzenleniyor.
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve "Yaşar AGA"
Hemşehrimiz Trabzon Büyükşehir Belediyesi İç denetçisi Osman Abanoz´un kaleme aldığı ve hüzün veren bir yaşam öyküsü olan, “Bir Devrin Yaşanmışlıkları ve Yaşar AGA” adlı makalesini sizlerle paylaşıyoruz.
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
İstanbul´da Dernekpazarı Rüzgârı!
Akköse ve Ulucami Mahalleleri İstanbul´da Zenolular Derneği kurdu.
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Çaykara´da Ölçülü ve Uyaklı Deyişler
Hemşerimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA ÖLÇÜLÜ VE UYAKLI DEYİŞLER ” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Mustafa Arslan´ın Yaptığı Resimler Hayran Bıraktı
Çaykaralı Ressam Mustafa Arslan´ın ´Fırçamın Ucundan Doğa Hikâyeleri´ konulu resim sergisi Trabzon´da törenle açıldı.
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara´da Galandar Geleneği
Çaykara İlçemizde Galandar Geleneği işle İlgili Güzel Bir Yazımızı Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Tarihin Süzgecinden Uzungöl 1
Bu gün fotoğraflar eşliğinde Uzungöl´de sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarmak istedik.Uzungöl´ün unutulmuş değerlerini sizlere anımsatmak istedik
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Mustafa Arslan´ın Resim Sergisi
Trabzon´da serbest meslek sahibi, inşaat sektörü çalışanı Çaykaralı Mustafa Arslan´ın sanat tutkusu resme dönüştü. Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri salonunda ilk kişisel sergisi sanat severlerle buluşuyor.
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Paçan Camiinde Mushaflar Niçin Toplatılmıştı
Hemşehrimiz, Eğitimci-Araştırmacı-Yazar Ahmet Mutluoğlu´nun kaleme aldığı “PAÇAN CAMİİNDE MUSHAFLAR NİÇİN TOPLATILMIŞTI” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü
Trabzon Büyükşehir Belediyesi iç denetçisi hemşehrimiz Osman Abanoz´un kaleme aldığı “ Demirkapı Mahallesindeki Mezarlığın Hüzünlü öyküsü” adlı makalesini paylaşıyoruz
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Çaykara´da Karamanoğlu Türklerinden Kalıt Kalanlar
Hemşehrimiz Eğitimci-Araştırmacı Yazar Yılmaz Keskin´in kaleme aldığı “ÇAYKARA´DA KARAMANOĞLU TÜRKLERİNDEN KALIT KALANLAR” adlı araştırma yazısını paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi