Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 12.2.2019 16:52:07/ 961okunma / 0yorum

TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç  tarafından Organize edilen Panel yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi./resimler/2019-2/12/1657417608284.jpgİLK ZİYARET KAYMAKAM ÇİĞDEM´E

Panel kapsamında Çaykara İlçesine gelen AKSA Dağıtım Bölge Müdürü Osman Aydın ve TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcü Beraberlerinde Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç ile birlikte Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem´e nezaket ve Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundular.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un da katıldığı ziyaret esnasında Çaykara İlçesinin Genel Elektrik sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarete Çaykara İlçemizin Elektrik sorunlarının çözümü konusunda ortak bir çalışma programı gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı

PANEL´E YOĞUN KATILIM

Çaykara İlçesi Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli Çaykara Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi./resimler/2019-2/12/1658286359151.jpgToplantıya Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon AKSA Dağıtım Bölge Müdürü Osman Aydın,TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcü,Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Selami Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Beşikdüzü Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Sarıçam,Çaykara AKSA Bakım Müdürü Tolga Yanık,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çaykara İlçemizde görev yapan Muhtarlar katıldılar

ÇAYKARA´NIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Panelde ilk olarak Çaykara İlçemizin Elektrik Sorunları masaya yatırıldı.Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahalle Muhtarı Abdullah Kulaç Muhtarlar adına söz alarak İlçemizin elektrik sorunları hakkında genel bilgi verdi./resimler/2019-2/12/1659123703829.jpgBaşkan Abdullah Kulaç tarafından dile getirilen sorunlardan bazıları şunlar:

1-Çaykara İlçemizde Elektrik Dağıtımı ve hizmeti anlamında Yatırım Bekleyen Mahallelerimiz ne yazık ki bu yatırımları alamadılar.

2-Çaykara İlçemizin kırkın üzerinde Yaylası bulunuyor.Yaylalarımızın Trafo Binalarının ödeneklerini vatandaşlardan temin etmenin hiçbir imkanı yok.Bu durumda Muhtarlar kendi çabaları ile bu Trafo ödeneklerini karşılama yoluna gidiyorlar.Bu soruna kalıcı bir çözümün bulunması gerekiyor.

3-Çaykara İlçemizin Elektrik Hizmeti bakımından en önemli eksiği ise Eleman Eksiği…Arızalarda İlçemizde yeteri kadar eleman olmadığı için vatandaşlarımızın sorunları ne yazık ki çözülemiyor.

MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTI

Toplantıda daha sonra her Mahalle Muhtarı sıora ile söz alarak kendi mahallelerindeki Elektrik Sorunları hakkında bilgi verdiler.

MARAŞLIOĞLU-ARIZA EKİBİ 4 AY BOYUNCA YAYLALARDA

Elektrik Arıza Ekibinin Yaz sezonu boyunca yaylalarda olduğunu ve bu ekibi yayladan indirmenin mümkün olmadığını ifade eden İlçemiz Şahinkaya Mahallesi Muhtarı Refik Maraşlıoğlu özellikle Yaz Mevsiminde Köylerdeki arızalar için ek ekibin mutlaka gönderilmesi gerektiğini ifade etti.

BAŞKAN TOK-KALİTELİ HİZMET İSTİYORUZ

Panelde Elektrik Kurumu ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara İnsanının hizmetin her türlüsün en kaliteli olanını  ha

Çaykara İlçemizde Hatları yenilenmeyen ve uzun seneler boyunca aynı elektrik hatları ile hizmet veren Mahallelerimizin bulunduğunu ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu hatların mevcut ihtiyaçlara cevap vermediğini bu yüzden de bu hatların yeniden yapıolması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yaylalarımızda seneler önce yapılan elektrik hatlarının günümüz şartlarına cevap vermediğini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok insanlarımızın yaşam standatlarının değiştiğini yaylalarımızda kullanılan elektrikli aletler çoğaldıkça mevcut hatların artık insanlarımızın ihtiyaçlarına cevap veremediğini sözlerine ekledi.

Çaykara Belediyesi olarak Elektrik anlamında altyapı planlamalarını yaptıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok 2020 yatırım programı ile bu sorunların büyük bir bölümünü çözüme kavuşturacaklarını sözlerine ekledi.

Çaykara İlçemizde kırka yakın yaylamızın bulunduğunu ve her yaylamızın elektrik sorununu çözüme kavuşturabilmek için planlı ve programlı bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok en kısa zamanda bu sorunları çözüme kavuşturacaklarını sözlerine ekledi.

AYDINLATMA İHBAR MOBİL UYGULAMA SİSTEMİ

Panelde TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcü tarafından  yeni uygulamaya konulan ve vatandaşlarımızın kolaylıkla başvuru yaparak elektrik direklerindeki arızayı genel merkeze ulaştırabileceği Aydınlatma İhbar Mobil Uygulama Sistemi hakkında bilgi verildi.

UYGULAMA NASIL OLACAK

Mobil Cep Telefonundan kolaylıkla İndirilebilecek bir Program Sayesinde TEDAŞ Giriş Sayfasından Arıza kaydı verilebiliyor.

Iphone ya da Android Uygulaması Cep Telefonlarına kolay bir şekilde indirilebiliyor.

IOS SÜRÜMÜ

IOS için öncelikle Appstore´den “TestFliht” uygulaması  Cep Telefonuna İndiriliyor.

Ardından:

https://testflight.apple.com/Join/xVaydYHh

İnternet sitesine girerek program yüklemeyi tamamlamak gerekiyor.

ANDROİD SÜRÜMÜ

Play Store üzerinden “Aydınlatma İhbar” olarak aranarak uygulama indirilebilir

https://play.google.com/store/apps/detai,ls?id=com.tedasapp

KAYIT OLMA VE GİRİŞ İŞLEMLERİ

Kayıt İşlemi şu şekilde gerçekleştiriliyor:

Uygulama indirildikten sonra Giriş tuşuna basılıyor

2-T.C.Kimlik Numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılıyor.

Kullanıcı Sisteme girmeden önce arıza yapan elektrik direğinin fotoğrafını çekiyor.Arıza yapan Elektrik direğinin fotoğrafı çekilirken İnternetten indirilen program sayesinde Cep Telefonu arıza yapan elektrik diğerinin bulunduğu yerin haritasını da çekiyor.

Arıza kaydı oluştururken çektiğimiz video ya da fotoğrafları da sisteme yüklüyoruz.

Verdiğimiz Arıza Kaydı Dağıtım Şirketinin sistemine düşüyor.

Dağıtım Şirketi Arızaya Araç gönderirken Cep telefonundan gönderdiğimiz sinyal arıza şirketini yönlendiriyor ve arıza ekibi hiç kimsenin yardımı olmadan ,kimseye adres sormadan kendi elleri ile koymuş gibi gelip arıza yapan elektrik direğini buluyor.

Arıza giderildikten sonra ise Arızayı bildiren Cep Telefonuna Arızanın giderilme durumu hakkında kısa mesaj ile bilgi geliyor.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret etti.Yaklaşık 1 ay önce Trabzon Valiliği Görevine Atanan Valimiz İsmail Ustaoğlu İlçeler bazında ilk ziyaretlerini Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerimize gerçekleştirdiler.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi