Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 12.2.2019 16:52:07/ 1318okunma / 0yorum

TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç  tarafından Organize edilen Panel yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi./resimler/2019-2/12/1657417608284.jpgİLK ZİYARET KAYMAKAM ÇİĞDEM´E

Panel kapsamında Çaykara İlçesine gelen AKSA Dağıtım Bölge Müdürü Osman Aydın ve TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcü Beraberlerinde Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç ile birlikte Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem´e nezaket ve Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundular.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´un da katıldığı ziyaret esnasında Çaykara İlçesinin Genel Elektrik sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarete Çaykara İlçemizin Elektrik sorunlarının çözümü konusunda ortak bir çalışma programı gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı

PANEL´E YOĞUN KATILIM

Çaykara İlçesi Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli Çaykara Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi./resimler/2019-2/12/1658286359151.jpgToplantıya Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Trabzon AKSA Dağıtım Bölge Müdürü Osman Aydın,TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcü,Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Selami Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Beşikdüzü Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Sarıçam,Çaykara AKSA Bakım Müdürü Tolga Yanık,Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çaykara İlçemizde görev yapan Muhtarlar katıldılar

ÇAYKARA´NIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Panelde ilk olarak Çaykara İlçemizin Elektrik Sorunları masaya yatırıldı.Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahalle Muhtarı Abdullah Kulaç Muhtarlar adına söz alarak İlçemizin elektrik sorunları hakkında genel bilgi verdi./resimler/2019-2/12/1659123703829.jpgBaşkan Abdullah Kulaç tarafından dile getirilen sorunlardan bazıları şunlar:

1-Çaykara İlçemizde Elektrik Dağıtımı ve hizmeti anlamında Yatırım Bekleyen Mahallelerimiz ne yazık ki bu yatırımları alamadılar.

2-Çaykara İlçemizin kırkın üzerinde Yaylası bulunuyor.Yaylalarımızın Trafo Binalarının ödeneklerini vatandaşlardan temin etmenin hiçbir imkanı yok.Bu durumda Muhtarlar kendi çabaları ile bu Trafo ödeneklerini karşılama yoluna gidiyorlar.Bu soruna kalıcı bir çözümün bulunması gerekiyor.

3-Çaykara İlçemizin Elektrik Hizmeti bakımından en önemli eksiği ise Eleman Eksiği…Arızalarda İlçemizde yeteri kadar eleman olmadığı için vatandaşlarımızın sorunları ne yazık ki çözülemiyor.

MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTI

Toplantıda daha sonra her Mahalle Muhtarı sıora ile söz alarak kendi mahallelerindeki Elektrik Sorunları hakkında bilgi verdiler.

MARAŞLIOĞLU-ARIZA EKİBİ 4 AY BOYUNCA YAYLALARDA

Elektrik Arıza Ekibinin Yaz sezonu boyunca yaylalarda olduğunu ve bu ekibi yayladan indirmenin mümkün olmadığını ifade eden İlçemiz Şahinkaya Mahallesi Muhtarı Refik Maraşlıoğlu özellikle Yaz Mevsiminde Köylerdeki arızalar için ek ekibin mutlaka gönderilmesi gerektiğini ifade etti.

BAŞKAN TOK-KALİTELİ HİZMET İSTİYORUZ

Panelde Elektrik Kurumu ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu ve uyum içerisinde çalıştıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara İnsanının hizmetin her türlüsün en kaliteli olanını  ha

Çaykara İlçemizde Hatları yenilenmeyen ve uzun seneler boyunca aynı elektrik hatları ile hizmet veren Mahallelerimizin bulunduğunu ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok bu hatların mevcut ihtiyaçlara cevap vermediğini bu yüzden de bu hatların yeniden yapıolması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yaylalarımızda seneler önce yapılan elektrik hatlarının günümüz şartlarına cevap vermediğini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok insanlarımızın yaşam standatlarının değiştiğini yaylalarımızda kullanılan elektrikli aletler çoğaldıkça mevcut hatların artık insanlarımızın ihtiyaçlarına cevap veremediğini sözlerine ekledi.

Çaykara Belediyesi olarak Elektrik anlamında altyapı planlamalarını yaptıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok 2020 yatırım programı ile bu sorunların büyük bir bölümünü çözüme kavuşturacaklarını sözlerine ekledi.

Çaykara İlçemizde kırka yakın yaylamızın bulunduğunu ve her yaylamızın elektrik sorununu çözüme kavuşturabilmek için planlı ve programlı bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok en kısa zamanda bu sorunları çözüme kavuşturacaklarını sözlerine ekledi.

AYDINLATMA İHBAR MOBİL UYGULAMA SİSTEMİ

Panelde TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcü tarafından  yeni uygulamaya konulan ve vatandaşlarımızın kolaylıkla başvuru yaparak elektrik direklerindeki arızayı genel merkeze ulaştırabileceği Aydınlatma İhbar Mobil Uygulama Sistemi hakkında bilgi verildi.

UYGULAMA NASIL OLACAK

Mobil Cep Telefonundan kolaylıkla İndirilebilecek bir Program Sayesinde TEDAŞ Giriş Sayfasından Arıza kaydı verilebiliyor.

Iphone ya da Android Uygulaması Cep Telefonlarına kolay bir şekilde indirilebiliyor.

IOS SÜRÜMÜ

IOS için öncelikle Appstore´den “TestFliht” uygulaması  Cep Telefonuna İndiriliyor.

Ardından:

https://testflight.apple.com/Join/xVaydYHh

İnternet sitesine girerek program yüklemeyi tamamlamak gerekiyor.

ANDROİD SÜRÜMÜ

Play Store üzerinden “Aydınlatma İhbar” olarak aranarak uygulama indirilebilir

https://play.google.com/store/apps/detai,ls?id=com.tedasapp

KAYIT OLMA VE GİRİŞ İŞLEMLERİ

Kayıt İşlemi şu şekilde gerçekleştiriliyor:

Uygulama indirildikten sonra Giriş tuşuna basılıyor

2-T.C.Kimlik Numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılıyor.

Kullanıcı Sisteme girmeden önce arıza yapan elektrik direğinin fotoğrafını çekiyor.Arıza yapan Elektrik direğinin fotoğrafı çekilirken İnternetten indirilen program sayesinde Cep Telefonu arıza yapan elektrik diğerinin bulunduğu yerin haritasını da çekiyor.

Arıza kaydı oluştururken çektiğimiz video ya da fotoğrafları da sisteme yüklüyoruz.

Verdiğimiz Arıza Kaydı Dağıtım Şirketinin sistemine düşüyor.

Dağıtım Şirketi Arızaya Araç gönderirken Cep telefonundan gönderdiğimiz sinyal arıza şirketini yönlendiriyor ve arıza ekibi hiç kimsenin yardımı olmadan ,kimseye adres sormadan kendi elleri ile koymuş gibi gelip arıza yapan elektrik direğini buluyor.

Arıza giderildikten sonra ise Arızayı bildiren Cep Telefonuna Arızanın giderilme durumu hakkında kısa mesaj ile bilgi geliyor.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
TBMM´nin Açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile kutlandı.
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
İlçemiz Uzuntarla Mahallesinde meydana gelen kazada Sürücü İbrahim Hacıosmanoğlu(60) ağır yaralandı.
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından organize edilen esnafın sorunlarının görüşüldüğü toplantı Uzungöl´de yapıldı.
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Süleyman Kalyoncuoğlu Ankara Çankaya ilçesi Yukarı Bahçelievler Mahallesinden 4´ncü kez muhtarlığa seçildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtar adaylarının 2´ncisini yayınlıyoruz.
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Belediyesi tarafından hazırlanan Proje kapsamında gerçekleştirilen Çaykara İlçe Stadyumu Yenileme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Osman Şentürk, Çaykara Yukarı Kumlu Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için heyecan devam ederken Çaykara İlçemizde Muhtar Adayları artık şekillenmeye başladı.
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde Çaykara İlçemizde görev yapan 32 Mahalle Muhtarı bir araya gelerek hem Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdiler hem de Seçimlerde tekrar Aday Olmayacak olan Muhtarlarımıza teşekkür ettiler.
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara Merkez Hurmalık Mevkii´nde 4500 metre inşaat alanı üzerinde inşa edilen 3 yıldızlı, 130 yatak kapasiteli otel inşaatı tamamlandı.
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
1995 Yılından bu yana yürürlükte olan Tüketici Bilgi Sistemi ile Yetki Alanlarının yeniden belirlenmesi sebebi ile İlçemizde Görev Yapan en son üyeler olan “Tüketici Hakem Kurulu” Üyelerine Takdir Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Organize edilen Proje kapsamında Çaykara hükümet Konağı Peysaj çalışması gerçekleştirildi.
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara Eğridere Mahallesinde Kullanılmayan boş ev tamamen yandı.
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çaykara´da Belediye Başkan adayı olan siyası parti ve Bağımsız aday için sitemiz anket düzenledi.
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Hayri Manavoğlu da Muhtar Adaylığını açıkladı.
Sorularla Uzungöl
Sorularla Uzungöl
Uzungöl´ün Tarihsel Geçmişi İle İlgili Hazırladığımız Sorularla Uzungöl Yazımızın Birinci Bölümü İle Karşınızdayız.
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Hemşehrimiz, Eczacı Necdet Durgun ´un kaleminden “BİZİM KURTULUŞ BAYRAMLARIMIZ” adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi