Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı.Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.
Tarih: 3.10.2018 09:51:42/ 3048okunma / 0yorum

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Çaykara İlçemizde de Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda Eğitim Öğretim Faaliyetlerini sürdürebilme anlamında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

GÜVENLİ OKUL PROJESİ

Öğrencilerimizin okullarına güvenli, bir ortamda ulaşabilmelerini sağlayabilmek amacı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´nin Önderliğinde Okullarımızın tamamının önlerine Trafik Uyarı levhaları yerleştirildi.

/resimler/2018-10/3/0954582136803.jpg

İMAM HATİP LİSESİ ÖNÜ KAMERA SİSTEMİ

Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı. Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar.

İmam Hatip Lisesinin ön tarafında Trafik Işıkları bulunuyor. Ancak  öğrencilerimizin karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçebilmelerini sağlayabilmek amacı ile Trafik ışıklarının yanı sıra bir de Kamera Sistemi yerleştirildi.

KIRMIZI IŞIKTA GEÇEN SÜRÜCÜYE CEZA

Yerleştirilen Kamera Sistemi ile Kırmızı Işıkta geçen sürücüler tespit edilecek ve bu sürücülere kesinlikle gerekli cezai işlemler uygulanacak.

HER GÜN 2000 ÖĞRENCİ GEÇİYOR

Haberimizde Sözü edilen Trafik Işıklarının bulunduğu bölgeden her gün yaklaşık olarak 2000 Öğrencimiz karşıdan karşıya geçerek ya okuldan eve ya da evden okula ulaşmaya çalışıyor.

Hurmalık Mahallesi ve TOKİ Evleri Çaykara İlçemizde Yerleşimin en yoğun olduğu bölge konumunda.Ayrıca  Öğrenci Yurtlarımız da Hurmalık Mahallemizde.

Bu itibarla her sabah yüzlerce öğrencimiz ev ya da yurtlarından çıkarak Çaykara İlçemizdeki okullarına ulaşırken İmam Hatip Lisesinin önündeki kırmızı ışıkları kullanıyor.

Öğrencilerimiz aynı Işıkları Öğleyin bir kere daha akşam okul çıkışı üçüncü defa kullanıyor. Ayrıca Yurtlarda kalan öğrencilerimiz aynı ışıkları akşamları da kullanmak durumunda kalıyor.

Tüm Bunlar hesaba katıldığında her gün 2000´den daha fazla öğrencinin İmam Hatip Lisemizin önündeki Kırmızı Işıkları kullandıklarını görüyoruz.

BAŞKAN TOK-ŞİMDİ ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK DAHA GÜVENDE

Çaykara İlçemizde Öğrencilerimizin daha rahat ve huzurlu bir ortamda Eğitim Öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için Çaykara Belediyesi olarak her zaman Öğrencilerimizin hizmetinde olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Çaykara İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Koordinasyon halinde İlçemizdeki okullarımızın tamamının önlerine gerekli Trafik Uyarı levhalarını yerleştirdiklerini  ve öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda Eğitim Öğretim görebilmeleri için her türlü önlemi aldıklarını sözlerine ekledi./resimler/2018-10/3/0955186824647.jpgÇaykara İlçemizde Trafik Açısından  en tehlikeli yerlerden bir tanesinin Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrencilerimizin okulun kapısından çıkar çıkmaz direkt Trafik ile iç içe kaldığını bunun için Trabzon Kara Yolları Bölge Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü ile gerekli, girişimleri gerçekleştirerek bu okulumuzu daha güvenli bir hale getirdiklerini sözlerine ekledi./resimler/2018-10/3/0955413543994.jpgBu okulumuzun ön kısmında ve çevresinde bulunan Trafik İşaretlerini ve uyarı sistemlerini tamamen yenilediklerini ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok  gerçekleştirdikleri bu çalışma için her türlü desteklerini esirgemeyen Trabzon Karayolları 10.Bölge Müdürü Sayın Selahattin Bayramçavuş´a ve Trabzon Trafik Şube Müdürlüğümüze Çaykara Halkı adına teşekkür etti.

Sürücülere de seslenen Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Sürücülerimizin özellikle Okul Önlerinde çok daha dikkatli davranmaları gerektiğini özellikle de en riskli yerlerden bir tanesi olan İmam Hatip Lisesinin önünde bulunan Trafik işaret ve levhalarımızın sürücülerimiz tarafından mutlaka dikkate alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber:Hilmi Kanık/Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Öğrenciler Güven İçinde
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Okuyorum Oynuyorum Projesi Göz Kamaştırıyor
Okuyorum Oynuyorum Projesi Göz Kamaştırıyor
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen “Okuyorum Oynuyorum Projesi 2019 Yılı etkinlikleri 12 Nisan 2019 Tarihinde Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen etkinlikler ile tamamlandı
Çaykara Yazarla Buluştu
Çaykara Yazarla Buluştu
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından Geleneksel Olarak düzenlenen “Okuyorum Oynuyorum” Projesi ile ilgili Etkinlikler tüm hızı ile devam ederken Proje kapsamında Çaykara Zeki Bilge İlkokulumuzda Öğrencilerimiz Yazar İle buluşturuldular.
Fatma Bilge´den Sıfır Atık Etkinliği
Fatma Bilge´den Sıfır Atık Etkinliği
İlçemiz Fatma Bilge Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından insanlarımızın geri dönüşüm konusunda dikkatlerini çekmek üzere “Sıfır Atık Organizasyonu” gerçekleştirildi
Yazar Melih Tuğtay, Öğrencilerle Buluştu
Yazar Melih Tuğtay, Öğrencilerle Buluştu
Çaykara Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla ilçeye gelen yazar Melih Tuğtay öğrencilerle buluştu.
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çanakkale Şiiri Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Çanakkale Şiiri Şampiyonları belli oldu.
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Çaykara Müdürlerini Uğurladı
Uzun seneler Çaykara İlçesine hem öğretmen olarak hem de yönetici olarak çok faydalı hizmetler verdikten sonra Çaykara İlçemizden ayrılan Öğretmenler Ali Leblebici.Şükrü Kara ve Ebubekir Çelik için Uzungöl İnan Kardeşler Restaurant´ta Uğurlama töreni gerçekleştirildi.
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
Zeki Bilge Ortaokul Müdürü İlçemize Veda Etti
İlçemiz Zeki Bilge Ortaokulu Müdürü Şükrü Kara 2019 Yılı Özür Grubu Eş Durumu atamaları sebebi ile tayininin Gümüşhane´ye çıkması sebebi ile Çaykara İlçesinden ayrılarak Gümüşhane İline gitti.
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da Eğitimde Dur Durak Yok!
Çaykara´da okullarda karne tatili olmasına rağmen 12 sınıflar için üniversiteye hazırlanan öğrenciler için hazırlık kursları devam ediyor.
Çaykara Karnesini Aldı
Çaykara Karnesini Aldı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemi Sona Ermesi Dolayısı İle Okullarımızda Karne Törenleri Gerçekleştirildi.
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara´da Bayanlar Üretiyor!
Çaykara Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ‘Feretiko´ tezgâhlarında çalışan bayanlar çevre dostu ‘bez´ torba ürettiler.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Atandı
Çaykara ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atanan İrfan Topal, görevine başladı.
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya 6 Beyaz Bayrak 1 Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara İlçesine 6 Beyaz Bayrak…1 Okulumuza ise “Beslenme Dostu Okul” Ödülü verildi
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Siyer Şampiyonları Belli Oldu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi Yarışmasında Çaykara İlçemizde ve Trabzon İlimizde dereceye giren öğrenciler belli oldu.
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı´nda Kariyer Günleri
Dernekpazarı Milli eğitim müdürlüğü öğrencilere yönelik Avukatlık mesleğini tanıtıcı kariyer günleri düzenledi.
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Çaykara İmam Hatip´ten Büyük Başarı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yarışmada Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında Gülname Küçük Trabzon Şampiyonu olurken Genç Seda Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında ise Emine Büşra Uğur Trabzon Şampiyonu olmayı başardılar.
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Efsane Öğretmen Unutulmadı!
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon şube başkanlığı tarafından hazırlanan, efsane öğretmen Çaykaralı hemşerimiz Ahmet Nurettin Gürsoy hocamızın onuruna 28.1.2018 tarihinde program düzenledi.
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Çaykara Eğitimi Onlara Çok Şey Borçlu
Bu Yazımızda Çaykara İlçemizde Eğitimin Temel Yapı Taşları Deva Kız Öğrenci Yurdu ve Yerekaban Erkek Öğrenci Yurdumuzu Sizlere Tanıtmaya Çalışacağız.
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan Kopamadı
Bozoğlu Çaykara´dan ayrılamadı.2017 Yılı İl İçi Atamaları Sonucunda Akçaabat İmam Hatip Lisesine Öğretmen olarak atanan,1 sene daha Çaykara İlçemizde geçici görev ile çalıştıktan sonra 2018 Yılı Eylül Ayı itibarı ile Çaykara İlçemize veda ederek Akçaabat İlçemizde göreve başlayan Yönetici Arkadaşımız Zihni Boz yeniden Çaykara İlçemize geri döndü.
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Kaymakam Salih Çiğdem Öğrenciler İle Buluştu
Çaykara Kaymakamı Salih çiğdem Ataköy MTAL(Meleki ve Teknik Anadolu lisesi) Öğrencileri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin sorunlarını dinledi.
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Zeki Bilge Bilim ve Teknoloji Şenliğinde
Trabzon Arge binasında 9-11 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen ilk ayağı 9 Ekim 2018 Salı Günü gerçekleşen Tübitak 4007 "Trabzon Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında, Trabzon´un Teknofest´i olarak adlandırılan Bilim ve Teknoloji Şenliğine Zeki Bilge Orta okulu olarak 30 öğrenci ile katılım gerçekleştirdi
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Zeki Bilge Okul İstiyor!
Çaykara Muhtarı Mehmet Savaş Dündar ve Okul Aile Birliği Çaykara Zeki Bilge Eğitim Kurumları Fiziki İmkan Yetersizliği Sebebi İle Yeni Okul Binası Yapımı İçin Çalışmalara Başladı
Uzungöl ve Eğitim
Uzungöl ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl ve Eğitim" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da “Eğitime Destek Derneği” Kuruldu
Çaykara´da eğitim başarılarının daha ileriye taşınması için ,“ İlkokul, Ortaokul ve İmam-Hatip okulu Yapma Yaşatma, Koruma ve Güzelleştirme ” adı ile yeni bir dernek kuruldu.
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı!
Çaykara ve Dernekpazari Eğitim Vakfı 2018-2019 Öğretim yılı burs başvuruları başladı
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Anadolu Lisesinden Yeni Bir Destan Daha
Akademik anlamda elde ettikleri başarı ve Ülkemizdeki çeşitli Üniversitelerin en önemli Bölümlerine Yerleştirmiş olduğu öğrenciler ile Eğitim Alanında Çaykara İlçemizin Gurur Kaynağı olan Çaykara Anadolu Lisesi 2018 Yılı LYS Sonuçlarında bir kere daha farkını ortaya koydu.
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Bozoğlu Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz tayininin çıkması sebebi ile Çaykara İlçemize veda etti.
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
İmam Hatip Lisesinden Tarihi Başarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinden Üniversiteye Yerleşen Öğrenciler Belli Oldu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi