Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Çaykara İlçemizde de Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda Eğitim Öğretim Faaliyetlerini sürdürebilme anlamında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor
Tarih: 2.10.2019 15:44:09

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´nin Önderliğinde okullarımızın tamamının önlerine Trafik Uyarı levhaları yerleştirildi.

200 ÖĞRENCİ KATILDI

Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmında gerçekleştirilen “Güvenli Okul Güvenli Trafik” Eğitim ve Bilinçlendirme çalışmasına Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Çaykara Cumhuriyet Savcısı Kasım Baran Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdoğan Karakaş ve İrfan Topal ile öğretmenler ve 200 civarında öğrenci katıldı. 

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Tören esnasında Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem öğrenciler ile sohbet ederek hem Trafik konusunda öğrencilerin dikkatlerini Trafik konusuna çekmeyi sağladı hem de Trafikte uyulması gereken kuralları uygulamalı olarak öğrencilere gösterdi./resimler/2019-10/3/1001477056884.jpgHEP BİRLİKTE KARŞIYA

Kaymakam Salih Çiğdem ve Protokol Üyelerinin Refakatinde 200 Öğrenci Trafik Işıklarından ve Yaya Yolundan güvenli bir şekilde karşıya geçerek Trafik Eğitimlerini tamamlamış oldular.

KAYMAKAM ÇİĞDEM´DEN SÜRÜCÜLER İLE SOHBET

“Güvenli Okul Güvenli Trafik” Eğitimi kapsamında Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından sürücülere yönelik Trafik Eğitim çalışması da gerçekleştirildi.

Araç Sürücüleri ile sohbet eden Kaymakam Çiğdem Araç Sürücülerinden Trafik Kurallarına itina ile dikkat edilmesini, Okul Önlerinden geçerken çok daha dikkatli davranılması gerektiği ayrıca sürücülerin Empati yapmak sureti ile kendilerini yayaların yerine koyarak araçlarını kullanmaları gerektiğini sürücülere anımsattı. 

ÖĞRENCİLERE KARNE,SÜRÜCÜLERE BROŞÜR

Uygulama Esnasında Çaykara İlçe Jandarma Bölge Trafik Ekipleri tarafından araç sürücülerine “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”  el kitabı dağıtılırken Araç İçerisinde bulunan Çocuklara ise “Sürücü Seyahat Karnesi” Dağıtıldı v e Araçta bulunan Şoföre Yaya olarak Not vermeleri istendi. Ayrıca Yine İlçe Jandarma Trafik Ekipleri tarafından Yayalara  “Yaya Geçitleri Can Güvenliğiniz İçindir” İsimli Broşürler dağıtıldı./resimler/2019-10/3/1002131901157.jpgİMAM HATİP LİSESİ ÖNÜ KAMERA SİSTEMİ

Öğrencilerimizin okullarımıza ulaşabilmeleri anlamında en tehlikeli yerlerden bir tanesi Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı. Öğrencilerimiz okuldan çıktıkları anda direk trafik ile karşı karşıya kalıyorlar. İmam Hatip Lisesinin ön tarafında Trafik Işıkları bulunuyor. Ancak öğrencilerimizin karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçebilmelerini sağlayabilmek amacı ile Trafik ışıklarının yanı sıra bir de Kamera Sistemi yerleştirildi.

KIRMIZI IŞIKTA GEÇEN SÜRÜCÜYE CEZA

Yerleştirilen Kamera Sistemi ile Kırmızı Işıkta geçen sürücüler tespit edilecek ve bu sürücülere kesinlikle gerekli cezai işlemler uygulanacak.

HER GÜN 2000 ÖĞRENCİ GEÇİYOR

Haberimizde Sözü edilen Trafik Işıklarının bulunduğu bölgeden her gün yaklaşık olarak 2000 Öğrencimiz karşıdan karşıya geçerek ya okuldan eve ya da evden okula ulaşmaya çalışıyor. Hurmalık Mahallesi ve TOKİ Evleri Çaykara İlçemizde Yerleşimin en yoğun olduğu bölge konumunda. Ayrıca Öğrenci Yurtlarımız da Hurmalık Mahallemizde. Bu itibarla her sabah yüzlerce öğrencimiz ev ya da yurtlarından çıkarak Çaykara İlçemizdeki okullarına ulaşırken İmam Hatip Lisesinin önündeki kırmızı ışıkları kullanıyor. Öğrencilerimiz aynı Işıkları Öğleyin bir kere daha akşam okul çıkışı üçüncü defa kullanıyor. Ayrıca Yurtlarda kalan öğrencilerimiz aynı ışıkları akşamları da kullanmak durumunda kalıyor. Tüm Bunlar hesaba katıldığında her gün 2000´den daha fazla öğrencinin İmam Hatip Lisemizin önündeki Kırmızı Işıkları kullandıklarını görüyoruz.

KAYMAKAM ÇİĞDEM-ŞİMDİ ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK DAHA GÜVENDE

Çaykara İlçemizde Öğrencilerimizin daha rahat ve huzurlu bir ortamda Eğitim Öğretim faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için Çaykara Kaymakamlığı olarak her zaman Öğrencilerimizin hizmetinde olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem  Çaykara İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ile Koordinasyon halinde İlçemizdeki okullarımızın tamamının önlerine gerekli Trafik Uyarı levhalarını yerleştirdiklerini  ve öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda Eğitim Öğretim görebilmeleri için her türlü önlemi aldıklarını sözlerine ekledi. Kaymakam Çiğdem Çaykara İlçemizde Trafik Açısından  en tehlikeli yerlerden bir tanesinin Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin ön kısmı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hanefi Tok Öğrencilerimizin okulun kapısından çıkar çıkmaz direkt Trafik ile iç içe kaldığını bunun için Trabzon Kara Yolları Bölge Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü ile gerekli, girişimleri gerçekleştirerek bu okulumuzu daha güvenli bir hale getirdiklerini sözlerine ekledi. Bu okulumuzun ön kısmında ve çevresinde bulunan Trafik İşaretlerini ve uyarı sistemlerini tamamen yenilediklerini ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem  gerçekleştirdikleri bu çalışma için her türlü desteklerini esirgemeyen Trabzon Karayolları 10.Bölge Müdürü Sayın Selahattin,Bayramçavuş´a ve Trabzon Trafik Şube müdürlüğümüze Çaykara Halkı adına teşekkür etti. Sürücülere de seslenen Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem  Sürücülerimizin özellikle Okul Önlerinde çok daha dikkatli davranmaları gerektiğini özellikle de en riskli yerlerden bir tanesi olan İmam Hatip Lisesinin önünde bulunan Trafik işaret ve levhalarımızın sürücülerimiz tarafından mutlaka dikkate alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber: Hilmi Kanık

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Öğrenciler Güven İçinde
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da TEFBİS Semineri
Çaykara´da TEFBİS Semineri
Çaykara İlçemizde bulunan Okul ve Kurumlarımızın Yöneticilerine yönelik TEFBİS Eğitim Semineri gerçekleştirildi.
Çaykara´dan Sosyal Etkinlik Yağmuru
Çaykara´dan Sosyal Etkinlik Yağmuru
Eğitim Öğretim Alanında Trabzon İlimizde Zirvede yer alan Çaykara İlçesi Sosyal,Kültürel ve Sportif Etkinlikler anlamında da birbirinden güzel etkinliklerin altına imza atıyor.
Çaykara ve Eğitim
Çaykara ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara ve Eğitim İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da İlköğretim Haftası Coşkusu
Çaykara´da İlköğretim Haftası Coşkusu
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Trabzon İlimizde Eğitimde Zirvede yer alan Çaykara İlçesinde de hem Eğitim Öğretim hem de Sosyal etkinlikler büyük bir hız ile başladı.
En Büyük Öğretmen Anne Babadır
En Büyük Öğretmen Anne Babadır
Öğretmen Hilmi Kanık´ın En Büyük Öğretmen Anne Babadır İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Araklı ilçesi Yılmaz Çebi İlk ve Ortaokulu´nda 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışına katıldı.
Üniversite Sınavında Çaykara Fırtınası
Üniversite Sınavında Çaykara Fırtınası
2019 Yılı Üni,versite Sınav Sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından Çaykara İlçemizden Üniversitelere yerleşen Öğürencilerimiz de belli oldu.
Çaykara İmam Hatip´te Kuşaklar Buluşuyor
Çaykara İmam Hatip´te Kuşaklar Buluşuyor
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Kurban Bayramında Çaykara´da bir araya geliyor
Çaykara´da 5 Yıl Önce Onayı Alınan Yüksekokul Neden Açılmıyor!
Çaykara´da 5 Yıl Önce Onayı Alınan Yüksekokul Neden Açılmıyor!
Çaykara´da Yüksekokul İstiyoruz Platformu Başkanı Mehmet Seyit Türker, 5 yıl önce onayı alınmış bir okulu niçin açamıyoruz? Diye sordu.
Çaykara´da Tercih Danışmanlığı Hizmeti
Çaykara´da Tercih Danışmanlığı Hizmeti
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Lise ve Üniversiteye Yerleşecek Öğrenciler İçin Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tercih Komisyonu Oluşturuldu.
Çaykara´dan Üniversite Yolculuğu
Çaykara´dan Üniversite Yolculuğu
Çaykara Halk Eğitim Merkezi tarafından 2019 Üniversite Sınavları için açılan Üniversiteye Hazırlık Kursu başarı ile tamamlandı.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi ve Çaykara İlçemizde Yaklaşık 2500 Öğrenci Yaz tatiline Ayrıldı
Çaykara´da Yaylada Karne Heyecanı
Çaykara´da Yaylada Karne Heyecanı
Çaykara Karaçam, Köknar ilk ve ortaokul öğrencileri karnelerini yaylada düzenlenen etkinlikte aldılar.
Çaykara´da Minik Kalplerden Kocaman Bir Gösteri
Çaykara´da Minik Kalplerden Kocaman Bir Gösteri
Çaykara Merkez Fatma Bilge Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan Yıl Sonu Gösterisi 13 Haziran 2019 Perşembe Günü Çaykara Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.
Geleceğin Mucitleri
Geleceğin Mucitleri
Dernekpazarı Atatürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Fuarı çalışmalarını okul bahçesinde sergiledi.
Siyer-i Nebi Ödülleri Sahiplerini Buldu
Siyer-i Nebi Ödülleri Sahiplerini Buldu
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) tarafından her sene Geleneksel olarak düzenlenen ve Öğrencilerimizin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet(SAV)´i ve Peygamberimizin Düşünce Ufkunu kavramaları amaçlanan Siyer-i Nebi Ortaokullar Kitap Okuma Yarışmasında Trabzon İli Ödülleri 28 Mayıs 2019 Salı Günü Dağıtıldı.
Uzungöl´de Bin Öğrenci İftar Yemeğinde Buluşarak Rekor kırdı
Uzungöl´de Bin Öğrenci İftar Yemeğinde Buluşarak Rekor kırdı
Çaykara eğitim gören bin öğrenci Uzungöl´e taşınarak iftar yemeğinde buluşturma rekoru kırıldı
Cevdet Sunay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Sigarasız Hayat Etkinliği
Cevdet Sunay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Sigarasız Hayat Etkinliği
Ataköy Cevdet Sunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Sigaranın zararlarını konu alan Sigarasız Hayat Etkinliği gerçekleştirildi.
İlk İftar Öğrencilerle
İlk İftar Öğrencilerle
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve İLçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Ataköy MTAL Öğrencileri ile RAmazan Ayının İlk İftarını Birlikte Açtılar
Ataköy Bilim Fuarı Nefes Kesti
Ataköy Bilim Fuarı Nefes Kesti
Ataköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 Tübitak Bilim Fuarı gerçekleştirilen muhteşem bir açılış töreni ile kapılarını vatandaşlarımıza açtı
Köknar´da Bilim Fuarı Göz Kamaştırdı
Köknar´da Bilim Fuarı Göz Kamaştırdı
TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Köknar Ortaokulu 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışı 3 Mayıs 2019 Cuma Günü Köknar Ortaokulumuzda gerçekleştirildi.
Taşkıran Bilim Fuarı Nefes Kesti
Taşkıran Bilim Fuarı Nefes Kesti
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
İmam Hatip´ten Göz Kamaştıran Bilim Fuarı
İmam Hatip´ten Göz Kamaştıran Bilim Fuarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarının Açılış Töreni Okulumuzun Z Kütüphane Salonunda gerçekleştirildi.
Çaykara´lı Müdürün Okulu Yılın Lisesi Seçildi
Çaykara´lı Müdürün Okulu Yılın Lisesi Seçildi
Çaykara´lı Öğretmenimiz Hilmi Mutlu´nun Okul Müdürlüğünü yaptığı Trabzon Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Yılın Lisesi Seçildi.
Okuyorum Oynuyorum Projesi Göz Kamaştırıyor
Okuyorum Oynuyorum Projesi Göz Kamaştırıyor
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen “Okuyorum Oynuyorum Projesi 2019 Yılı etkinlikleri 12 Nisan 2019 Tarihinde Uzungöl Şehit Mehmet Aygün Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen etkinlikler ile tamamlandı
Çaykara Yazarla Buluştu
Çaykara Yazarla Buluştu
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından Geleneksel Olarak düzenlenen “Okuyorum Oynuyorum” Projesi ile ilgili Etkinlikler tüm hızı ile devam ederken Proje kapsamında Çaykara Zeki Bilge İlkokulumuzda Öğrencilerimiz Yazar İle buluşturuldular.
Fatma Bilge´den Sıfır Atık Etkinliği
Fatma Bilge´den Sıfır Atık Etkinliği
İlçemiz Fatma Bilge Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından insanlarımızın geri dönüşüm konusunda dikkatlerini çekmek üzere “Sıfır Atık Organizasyonu” gerçekleştirildi
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi