Çaykara´da Peygamberimiz ve Aile Konferansı
Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Çaykara İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamb erimiz ve Aile”Temalı Konferans çalışması gerçekleştirildi.
Tarih: 12.11.2019 16:54:16

ÇAYKARA´DA PEYGAMBERİMİZ VE AİLE KONFERANSI

Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Çaykara İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamb erimiz ve Aile”Temalı Konferans çalışması gerçekleştirildi.

Çaykara Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ortak olarak düzenlenen Konferans 12 Kasım 2019 Salı Günü Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

/resimler/2019-11/12/1659351259657.jpg

Konferansa Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM,İstanbul Sultanahmet Emekli İmam Hatiplerinden Emrullah HACIMÜFTÜOĞLU,Trabzon Müftüsü Osman AYDIN,Dernekpazarı Müftüsü  Mülayim BAYINDIR,Çaykara Müftüsü Abdurrahman KOÇ  Çaykara İlçemizde görev yapan Din Görevlileri ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı

/resimler/2019-11/12/1701074386411.jpg

KUR´AN-I KERİM TİLAVETİ

Çaykara Merkez Camii Müezzini Ahmet İNCE tarafından okunan Kur´an-ı Kerim Tilaveti büyük bir dikkat ile dinlendi   

/resimler/2019-11/12/1702066418915.jpg

SİNEVİZYON GÖSTERİSİ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Hz Peygamber ve Aile isimli Sinevizyon Gösterisi büyük bir ilgi ile izlendi.

AÇILIŞ KONUŞMASI MÜFTÜ KOÇ´TAN

Programın Açılış Konuşması Çaykara Müftüsü Abdurrahman KOÇ tarafından yapıldı.

Peygamberimiz Hz Muhammed(SAV)´in sadece örnek bir insan olmadığını aynı zamanda Örnek bir Aile Reisi olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Müftüsü Abdurrahman KOÇ onun bu örnek yaşam ahlakının tüm İslam ve insanlık alemi tarafıundan örnek alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2019-11/12/1703165638990.jpg

KAYMAKAM ÇİĞDEM-PEYGAMBERİMİZİN ÖRNEK AİLE YAŞAMI HEPİMİZE ÖRNEK OLMALIDIR

Peygamberimizin Örnek bir insan olarak yaşamını tamamladığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM İyi bir Ailenin temel yapı taşının Anne ve Baba olduğunu ve de Peygamberimizin Örnek bir Aile Lideri olarak her alanda olduğu gibi insanlık alemline ve İslam alemine örnek olduğunu sözlerine ekledi.

/resimler/2019-11/12/1704289859163.jpg

Çaykara İlçemizin geçmişten günümüze kadar bir İlim İrfan yuvası olduğunu ifade eden Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM İlçemizde manevi değerlerin çok fazla önemsendiğini bu anlamda Peygamber Efendimizin yaşam tarzının Çaykara İlçemizde çok daha kolay anlaşılabileceğini sözlerine ekledi.

İL MÜFTÜSÜ AYDIN-HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Aslen Çaykara´lı olduğunu ve de Çaykara İnsanı ile bir arada bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Trabzon Müftüsü Osman AYDIN Peygamber Efendimizin Örnek ahlakını yaşamak ve yaşatmak maksadı ile bu güzel salonda bir arada bulunduklarını anımsattı

/resimler/2019-11/12/1706014235962.jpg

Başta İlçe Müftümüz Sayın Abdurrahman KOÇ olmak üzere bu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren bu güzel insanları bir araya toplayan herkese teşekkür eden İl Müftüsü Osman AYDIN toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Kendilerinin bu güzel toplantıya Peygamber Efendimizin Örnek Ahlak yapısını anlatmak üzere davet edildiklerini anımsatan Trabzon Müftüsü Osman AYDIN ancak Ülkemizin yetiştirmiş olduğu çok önemli İlim Adamlarımızdan Emrullah Hatipoğlu Hocamızın aramızda bulunduklarını bu yüzden bu güzel konuşmayı Kıymetli Hocamızdan talep ettiklerini sözlerine ekledi.

HATİPOĞLU-PEYGAMBERİMİZİN ÖRNEK AİLE YAPISINI HAYATIMIZDA UYGULAMALIYIZ

Çaykara İlçemizin geçmişten günümüze bir İlim ve İrfan yuvası olduğunu ve Çaykara İlçemizden çok sayıda İlim Alimininin yetişerek İslam Alemine hizmet yaptığını ifade ederek konuşmasına başlayan İstanbul Sultanahmet Emekli İmam Hatiplerinden Emrullah HATİPOĞLU Bir İlim adamı olarak bu güzel İlçenin yüreği güzel insanları ile bir arada bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Peygamber Efendimizin Örnek bir insan olarak Dünyaya geldiklerini ifade eden İlim Adamı HATİPOĞLU Peygamber Efendimizin aynı zamanda Örnek bir aile babası ve mükemmel bir eş olarak İnsanlık alemine örnek olmayı başardığını sözlerine ekledi.

/resimler/2019-11/12/1707344550237.jpg

Aile Kavramının Kadın ve Erkekten meydana geldiğini anımsatan HATİPOĞLU evlilikte her iki tarafa da düşen sorumlulukların bulunduğunu ve de eşlerden bir tanesinin bu sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda evlilik hayatında telafisi imkansız sorunların yaşanabileceğini sözlerine ekledi.

İslam Dininin Temel unsurlarından bir tanesinin Evlilik Kavramı olduğunu ve de kimin kiminle evlenebileceğinin çok açık bir şekilde belirlenmiş olduğunu ifade eden İlim Adamı HATİPOĞLU bu kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen ve de İslamiyetin yaşam şekli haline geldiği evliliklerde hiçbir sorunun yaşanmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi

Mevlanın aile kavramını kurma ve de yaşatma görevini insana verdiğini ifade eden İlim adamı Emrullah HATİPOĞLU ailede babanın çok büyük rolünün bulunduğunu İslam dininin  temel direğininin namaz olduğunu ve de babanın namaz konusunda hem eşine hem de çocuklarına örnek olması gerektiğini anımsattı

Aile kavramının oluşturulması konusunda hem erkeğin hem de kadının görev ve sorumluluklarının bulunduğunu ifade eden HATİPOĞLU ne yazık ki erkekler olarak çoğu defa bu sorumluluklarımızı yerine getirmekten kaçındığımızı aile reisi olarak rızkımızın peşinde olduğumuz mazeretinin arkasına sığındığımızı oysa Rızkın Allah tarafından verildiğini sözlerine ekledi.

Çocuk Eğitiminde en büyük etkenin anne baba olduğunu ve de çocuğumuzun her şeyin ilkini anne babadan öğrendiğini ifade eden HATİPOĞLU en büyük öğretmenin anne baba olduğunu çocuklarımızın her şeyin doğru ve yanlışını anne babadan öğrendiklerini bu yüzden de anne ve babalarımızın çocuklarımızı İslami Kurallar çerçevesinde yetiştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Avrupa´ya olan özentinin ne yazık ki Aile Eğitimini yok ettiğini ifade eden HATİPOĞLU Çocuklarımızın Avrupa´ya özenti yolunda aile eğitiminden uzaklaştıklarını moda ve teknoloji sayesinde Avrupa´nın esiri olduklarını bu durumun aile eğitimini bitirme noktasına geldiğini anımsattı

Gençlerimizin Avrupa ve Batı´yı taklit etmesinin doğal bir sonucu olarak  Evliliklerde boşanma oranlarının ne yazık ki Yüzde 50´lere ulaştığını anımsatan HATİPOĞLU oysa İslami Kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen evliliklerde bu oranın nerede ise sıfır olduğunu sözlerine ekledi.

HEDİYE TAKDİMLERİ

Programın son Bölümünde Trabzon Müftüsü Osman AYDIN tarafından İlim Adamı Emrullah HATİPOĞLU´na Plaket Takdmi gerçekleştirildi.

/resimler/2019-11/12/1718534563657.jpg

İl Müftüsü Osman AYDIN tarafından Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM´e Plaket Tkdimi gerçekleştirildi.

/resimler/2019-11/12/1720242846674.jpg

BAŞARI BELGELERİ TAKDİMİ 

Çaykara İlçesinde Görev Yapıp 2019 Yılında Emekli olan Din Görevlilerine BAŞARI Belgelerinin Takdimi Gerçekleştirildi.

2019 Yılında Emekli Olan Din Görevlileri:

Muzaffer ÇELİK

Hasan UYSAL

Ahmet ŞAHİN

Mustafa AKTÜRK

Cemal KURT´a Hediyeleri

/resimler/2019-11/12/1721550660850.jpg

Çaykara Kaymakamı Salih ÇİĞDEM,İlim Adamı Emrullah HATİPOĞLU Trabzon Müftüsü Osman AYDIN,Çaykara Müftüsü Abdurrahman KOÇ,ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Gönan Tarafından takdim edildi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Peygamberimiz Aile Konferansı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Müftü KOÇ Çaykara´ya Veda Etti
Müftü KOÇ Çaykara´ya Veda Etti
Çaykara Müftüsü olarak görev yaparken Tayininin çıkması sebebi ile Kırklareli İli Babaeski İlçe Müftülüğüne atanan Müftü Abdurrahman Koç Çaykara İlçesine veda etti.
Öğretmen Bir Toplumun Kaderini Nasıl Değiştirir
Öğretmen Bir Toplumun Kaderini Nasıl Değiştirir
Öğretmen Hilmi KANIK´ın “Öğretmen Toplumun Kaderini Nasıl Değiştirir?” İsimli yazısını sizlerle paylaşıyoruz.
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Çaykara´da Kutlandı
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Çaykara´da Kutlandı
10 Aralık İnsan Hakları Günü İlçemizde bulunan Tüm Okullarımızda kutlandı ve Okullarımızda İnsan Hakları ile ilgili Çeşitli Etkinlik ve Organizasyonlar gerçekleştirildi.
Çaykara Müftüsü Babaeski Müftülüğüne Atandı
Çaykara Müftüsü Babaeski Müftülüğüne Atandı
İki yıl önce Çaykara İlçe Müftülüğüne atanan müftü Abdurrahman Koç Babaeski İlçe Müftülüğüne atandı.
Uzungöl Keleş Otel´de Muhteşem Bir Yılbaşı Gecesi
Uzungöl Keleş Otel´de Muhteşem Bir Yılbaşı Gecesi
Uzungöl Keleş Otel 31 Aralık Salı Gecesi gerçekleştireceği muhteşem bir organizasyon ile Misafirleri ile birlikte 2020 Yılını karşılamaya hazırlanıyor.
TÜGVA Ve Eğitim Camiasından KOBANO Hoca´ya Ziyaret
TÜGVA Ve Eğitim Camiasından KOBANO Hoca´ya Ziyaret
Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı Çaykara İlçe Başkanı Berat TOSUN ve Öğrencilerden oluşan bir ekip Çaykara İlçemizin önemli İlim Deryalarından olan ve Kobano Hoca olarak bilinen Akdoğan Mahallesinden Emekli İmam Hatip Mustafa AKIN´ı Akdoğan Mahallesindeki evinde ziyaret ederek sohbet ettiler.
Bir Mesaj Bir Mahalleyi Yok Olmaktan Kurtardı
Bir Mesaj Bir Mahalleyi Yok Olmaktan Kurtardı
Öğretmen Hilmi KANIK ın Bir Mesaj Bir Mahalleyi Yok Olmaktan Kurtardı İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Türklerin ve Dünyanın Tarihi Yeniden Yazılacak
Türklerin ve Dünyanın Tarihi Yeniden Yazılacak
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “TÜRKLERİN VE DÜNYANIN TARİHİ YENİDEN YAZILACAK” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Uzungöl´de Mehmet Gülcan´ına Kavuştu
Uzungöl´de Mehmet Gülcan´ına Kavuştu
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Mustafa AYGÜN´ün Oğlu Mehmet ile Gülcan ÇAKIR 22 Kasım 2019 Cuma Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de düzenlenen muhteşem bir Düğün Töreni ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.
Çaykara Şehidini Unutmayacak
Çaykara Şehidini Unutmayacak
15 Ağustos 2015 Tarihinde Şemdinli´de Terör Örgütlerinin Hain Saldırısı ile Şehit olan Özel Harekat Başkomiseri Şehit Ahmet Çamur Soğanlı Mahallesinde bulunan mezarı başında anıldı.
Karaçam´da Muhteşem Bir Düğün
Karaçam´da Muhteşem Bir Düğün
Karaçam Mahallesinde Muhteşem bir Düğün…Karaçam Mahallesinin sevilen isimlerinden Selami Kaçan ile Nilüfer Sargın Karaçam´da gerçekleştirilen muhteşem bir düğün Töreni ile birbirlerine bir ömür boyu EVET dediler.
Çaykara´da Hutbe Okuma Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara´da Hutbe Okuma Şampiyonları Belli Oldu
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri arasında düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler belli oldu.
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Zeki Bilge´den Mevlid-i Nebi Programı
Peygamberimiz Hz. Muhammed(SAV)´in Dünyaya Teşriflerinin Yıl Dönümü Dolayısı ile kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı ile Çaykara Merkez Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi Programı düzenlendi.
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
Taşkıran´a İstanbul´lu Gelin
İlçemiz Taşkıran Mahallesinden Yücel Altınışık ile İstanbul´dan Özge Bozdemir 1 Kasım 2019 Cumartesi Akşamı Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan muhteşem bir Düğün Töreni ile hayatlarını birleştirdiler.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyetimizin İlan edilişinin 96.Yıl Dönümü olan 29 Ekim cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde düzenlenen çeşitli törenler ile kutlandı.
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
Çaykara´ya 2 adet Mezbaha İhaleye Çıkıyor
DOKAP mali destekli Çaykara merkez ve Sultanmurat yaylasında olmak üzere 2 adet Mezbaha yapımı için ihale yapılacak.
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi ?
Emekli öğretmen Mehmet Şahin´in kaleme aldığı ‘Yıkım mı, Gönül belediyeciliği mi?´ adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Adam Gibi Adam Olmak
Adam Gibi Adam Olmak
Çaykaralı hemşehrimiz araştırmacı-yazar İbrahim Tuncer´in kaleme aldığı “ADAM GİBİ ADAM OLMAK” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Uzungöl´ü Anlamak
Uzungöl´ü Anlamak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ü Anlamak İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Derneğinden Uzungöl´e Destek
Çaykara Dernekpazarı Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon Derneği tarafından Uzungöl´de gerçekleştirilmesi Planlanan Yıkım Çalışması ile ilgili olarak Uzungöl Halkına Destek olmak amacı ile bir basın açıklaması yayınlandı.
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Halkı Tek Yürek
Uzungöl Tek Yürek…İmar Planı olmayan Uzungöl´de İmara aykırı oldukları gerekçesi ile Yıkım Kararı verilen ve İnşaat Sahiplerine Yıkım İşlemleri için Tebligat gönderilen Uzungöl´de Tüm Uzungöl Halkı Haklı davasında tek yürek olarak bir araya geldi.
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin´den Derdiniz Nedir?
Hanefi Şahin Hocamız yazdığı güzel şiiri ile Yıkım Çalışmasının yanlışlığını ifade etti ve yetkililerin bu konudaki kararlarını yeniden gözden geçirmelerini talep etti.
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
Gurbet´ten Uzungöl´e Dev Destek
1965 Yılında Şirin Beldemiz Uzungöl´den Van Özalp Dönerdere Köyümüze İskan olarak giden Hemşerilerimiz Uzungöl´deki kardeşlerine yönelik bu yıkım çalışmasına büyük tepki gösteriyor.
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
Uzungöl Derneklerinden Uzungöl´e Tam Destek
İstanbul ve Bursa´da Faaliyetlerini sürdüren Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Dernekleri Uzungöl´de gerçekleştirilmeye çalışılan Yıkım Çalışmaları ile ilgili çeşitli Mesajlar yayınlayarak Uzungöl Halkının yanında olduklarını ifade ettiler
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Yolunda Kaza: 5 yaralı
Çaykara-Of Karayolu Dernekpazarı çıkışında meydana gelen kazada 5 Kişi yaralandı.
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Uzungöl´ü Cezalandırmak
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzungöl´ü Cezalandırmak" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Uzungöl´ün Kapılarını Dünyaya Açan Adam isimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi