Çaykara´da servis Taşıma Toplantısı Gerçekleştirildi.
Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Servisi Planlama toplantısı 23 Ekim 2019 Çarşamba Günü Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan TOPAL Başkanlığında gerçekleştirildi.
Tarih: 23.10.2019 14:31:47

Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Servisi  Planlama toplantısı 23 Ekim 2019  Çarşamba Günü  Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan TOPAL Başkanlığında gerçekleştirildi.

 İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan TOPAL tarafından  organize edilerek  İlçe Jandarma Komutanlığı ve  İlçe Emniyet Amirliği  Eğitim görevlilerinin de katılımı eşliğinde gerçekleştirilen; Mahalle Muhtarları,  Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği  Başkanları ve  Servis Şoförlerinin katıldıkları toplantıda hem mevcut Taşıma sistemi masaya yatırıldı hem de önümüzdeki Eğitim Öğretim Yılının planlaması gerçekleştirildi./resimler/2019-10/23/1436209516361.jpgÇaykara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Topal´ın başkanlığında gerçekleştirilen Servis Taşıma Toplantısına Çaykara Tur Başkanı İbrahim ASLANOĞLU,İlçe Jandarma Bölge Trafik Ekipleri,İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile Öğrenci Taşımasında görevli Servis Şoförleri katıldılar.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan TOPAL tarafından toplantının açılış konuşması gerçekleştirildi.Çocuklarımızın eğitiminin sadece okulda değil, yaşadıkları her alanda olduğunu belirterek, taşıdığımız çocuklara kendi çocuğumuz gibi özen göstermeliyiz çünkü en değerli varlıklarımız çocuklarımızdır.”  Sözleri ile konuşmasına başlayan Şube Müdürü İrfan TOPAL  Bu nedenle servis sürücülerimizin hem davranışlarında daha dikkatli olmaları hem de trafik kurallarına  uymaları gerektiğini  belirtti.

Allah ‘a şükür şuana kadar kaza olmamıştır. İnşallah bundan sonrada olmaz Diyen Şube Müdürü İrfan TOPAL   Taşımada yol güzergahında yaşanan sıkıntılarda, kötü hava şartlarında yolların tuzlanması ve heyelan, sel vb. durumlarda  yolların açılması noktasında  Çaykara Kaymakamımız Sn. Salih ÇİĞDEM ve  Çaykara Belediye Başkanımız Sn. Hanefi TOK tarafından her türlü desteğin verildiğini ifade ettiler.

 Şube Müdürü  İrfan TOPAL ilköğretim okullarımıza , 2019-2020  Eğitim Öğretim Yılında 512 Öğrencinin 49 Araçla, ortaöğretim okullarımıza 427 öğrencimiz  33 araçla taşındığını ifade ederek Okul servis araçları ve şoförlerin uyması gereken kurallar ve mevzuat bilgileri konularında sunum gerçekleştirdi./resimler/2019-10/23/1437499517926.jpgSunumda işlenen konular:

 1-) Trafik kurallarına uyulması, hız yapılmaması ve güvenlik tedbirlerinin alınması, araç lastiklerinin, ısınma sistemlerinin iklim şartlarına uygun hale getirilmesi ve denetimlerinin taşıma merkezi okul müdürlüklerince kontrol edilmesi,

2-) Araçlarda ilkyardım çantası, zincir ve çekme halatı bulundurulması,

3-) Araçların Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine uygun hale getirilmesi,

4-) Okul servis araçlarında araç kapasitesinden fazla öğrenci taşınmaması, taşınan öğrencilere karşı davranış ve tutumların örnek oluşturacak şekilde olması, araçlarda  sigara içilmemesini, ses sistemlerinin kullanılmaması,

5-) Servis araçlarının cam ve pencerelerinin sabit olması, kapılarının şoför tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde otomatik olması ve ikaz sistemlerinin yapılması,

6-) Servis araçları belirlenen güzergahlarda taşıma işini gerçekleştirmesi ve güzergah dışına çıkılmaması,

7-) Öğrenci servislerine öğrenci dışında yolcu alınmaması konusunda gerekli bilgilendirmeler ve uyarılar yapmıştır.     

 Programda İlçe Jandarma Trafik  Komutanlığı adına bir sunum gerçekleştirildi.Programda  on numara şoför özelliklerini slayt eşliğinde sundu .Ayrıca  servis şoförlerinin yol güvenliğini almadan  öğrenci indirme bindirmesi yapmaması gerektiği mecburu durumlarda ise yol güvenliği alındıktan sonra öğrencileri indirip bindirmesi gerektiği hız yapılmaması yolda telefon ile konuşulmaması gerektiğini ve uyulması gereken kuralları ifade etti.

 İlçe Emniyet Amirliği tarafından gerçekleştirilen sunumda ise  sorumluluklarımız ve trafik kuralları konularında eğitim verildi.  Servis şoförlerinin eksik belgelerinin bulunmaması ve araçlarının muayene ve bakımlarını zamanında yapılması gerektiği öğrencilerin güvenliğinin sağlanması gerektiği bilgilerini verdi.

 Slayt eşliğinde sunumlar yapıldı. Varsa eksikliklerimiz, sorunlarımız üzerinde katılımcıların da görüşleri alınarak: Servis saatleri, servis içi düzenlemeler ,uyulacak kurallar, araçtan inme binme , güzergahlar , veli memnuniyeti, şikayetler vb konularda toplam kaliteyi yakalama adına eğitimimizin paydaşları ile değerlendirilmelerde bulunuldu.

Toplantının son bölümünde İlçe Milli Eğitim    Şube Müdürü İrfan TOPAL tüm katılımcılara teşekkür ederek servis şoförlerinin güvenle, sorumluluk bilinci ve sevgi ile  kazasız  belasız bir şekilde öğrenci taşıma hizmetlerini yerine getirmeleri temennisiyle toplantıyı sonlandırdı.

Haber: Hilmi Kanık
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İmam Hatip Şampiyonları Belli Oldu
İmam Hatip Şampiyonları Belli Oldu
Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Yarışmalarda Çaykara İlçemizi Temsil edecek olan Öğrencilerimizin seçimi gerçekleştirildi.
Zafer Özel Eğitim Okulu Uzungöl´de
Zafer Özel Eğitim Okulu Uzungöl´de
Trabzon İlinde Eğitim Öğretim veren Zafer Özel Eğitim Uygulama Okulu Öğretmen ve Öğrencileri için Müdür Yardımcısı Ali Haydaroğlu ve Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali´nin Organizasyonu ile Uzungöl Gezisi düzenlendi.
Bir Asır Önceki Batı Zihniyetinden Bir Örnek
Bir Asır Önceki Batı Zihniyetinden Bir Örnek
Antalya Bilim Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Hemşehrimiz Prof.Dr. Necati Ağıralioğlu´nun yazdığı “BİR ASIR ÖNCEKİ BATI ZİHNİYETİNDEN BİR ÖRNEK” adlı araştırma yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Çaykara´da TEFBİS Semineri
Çaykara´da TEFBİS Semineri
Çaykara İlçemizde bulunan Okul ve Kurumlarımızın Yöneticilerine yönelik TEFBİS Eğitim Semineri gerçekleştirildi.
Çaykara´dan Sosyal Etkinlik Yağmuru
Çaykara´dan Sosyal Etkinlik Yağmuru
Eğitim Öğretim Alanında Trabzon İlimizde Zirvede yer alan Çaykara İlçesi Sosyal,Kültürel ve Sportif Etkinlikler anlamında da birbirinden güzel etkinliklerin altına imza atıyor.
Çaykara ve Eğitim
Çaykara ve Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara ve Eğitim İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
Çaykara´da Öğrenciler Güven İçinde
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Çaykara İlçemizde de Hem Eğitim Öğretim alanında hem de Öğrencilerimizin daha rahat bir ortamda Eğitim Öğretim Faaliyetlerini sürdürebilme anlamında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor
Çaykara´da İlköğretim Haftası Coşkusu
Çaykara´da İlköğretim Haftası Coşkusu
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte Trabzon İlimizde Eğitimde Zirvede yer alan Çaykara İlçesinde de hem Eğitim Öğretim hem de Sosyal etkinlikler büyük bir hız ile başladı.
En Büyük Öğretmen Anne Babadır
En Büyük Öğretmen Anne Babadır
Öğretmen Hilmi Kanık´ın En Büyük Öğretmen Anne Babadır İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz.
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu
Başkan Zorluoğlu, Eğitim Camiasının ilk Ders Heyecanına Ortak oldu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Araklı ilçesi Yılmaz Çebi İlk ve Ortaokulu´nda 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışına katıldı.
Üniversite Sınavında Çaykara Fırtınası
Üniversite Sınavında Çaykara Fırtınası
2019 Yılı Üni,versite Sınav Sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından Çaykara İlçemizden Üniversitelere yerleşen Öğürencilerimiz de belli oldu.
Çaykara İmam Hatip´te Kuşaklar Buluşuyor
Çaykara İmam Hatip´te Kuşaklar Buluşuyor
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Kurban Bayramında Çaykara´da bir araya geliyor
Çaykara´da 5 Yıl Önce Onayı Alınan Yüksekokul Neden Açılmıyor!
Çaykara´da 5 Yıl Önce Onayı Alınan Yüksekokul Neden Açılmıyor!
Çaykara´da Yüksekokul İstiyoruz Platformu Başkanı Mehmet Seyit Türker, 5 yıl önce onayı alınmış bir okulu niçin açamıyoruz? Diye sordu.
Çaykara´da Tercih Danışmanlığı Hizmeti
Çaykara´da Tercih Danışmanlığı Hizmeti
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Lise ve Üniversiteye Yerleşecek Öğrenciler İçin Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tercih Komisyonu Oluşturuldu.
Çaykara´dan Üniversite Yolculuğu
Çaykara´dan Üniversite Yolculuğu
Çaykara Halk Eğitim Merkezi tarafından 2019 Üniversite Sınavları için açılan Üniversiteye Hazırlık Kursu başarı ile tamamlandı.
Çaykara´da Karne Heyecanı
Çaykara´da Karne Heyecanı
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi ve Çaykara İlçemizde Yaklaşık 2500 Öğrenci Yaz tatiline Ayrıldı
Çaykara´da Yaylada Karne Heyecanı
Çaykara´da Yaylada Karne Heyecanı
Çaykara Karaçam, Köknar ilk ve ortaokul öğrencileri karnelerini yaylada düzenlenen etkinlikte aldılar.
Çaykara´da Minik Kalplerden Kocaman Bir Gösteri
Çaykara´da Minik Kalplerden Kocaman Bir Gösteri
Çaykara Merkez Fatma Bilge Anaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan Yıl Sonu Gösterisi 13 Haziran 2019 Perşembe Günü Çaykara Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.
Geleceğin Mucitleri
Geleceğin Mucitleri
Dernekpazarı Atatürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Fuarı çalışmalarını okul bahçesinde sergiledi.
Siyer-i Nebi Ödülleri Sahiplerini Buldu
Siyer-i Nebi Ödülleri Sahiplerini Buldu
Anadolu Gençlik Derneği(AGD) tarafından her sene Geleneksel olarak düzenlenen ve Öğrencilerimizin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet(SAV)´i ve Peygamberimizin Düşünce Ufkunu kavramaları amaçlanan Siyer-i Nebi Ortaokullar Kitap Okuma Yarışmasında Trabzon İli Ödülleri 28 Mayıs 2019 Salı Günü Dağıtıldı.
Uzungöl´de Bin Öğrenci İftar Yemeğinde Buluşarak Rekor kırdı
Uzungöl´de Bin Öğrenci İftar Yemeğinde Buluşarak Rekor kırdı
Çaykara eğitim gören bin öğrenci Uzungöl´e taşınarak iftar yemeğinde buluşturma rekoru kırıldı
Cevdet Sunay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Sigarasız Hayat Etkinliği
Cevdet Sunay Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Sigarasız Hayat Etkinliği
Ataköy Cevdet Sunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Sigaranın zararlarını konu alan Sigarasız Hayat Etkinliği gerçekleştirildi.
İlk İftar Öğrencilerle
İlk İftar Öğrencilerle
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve İLçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Ataköy MTAL Öğrencileri ile RAmazan Ayının İlk İftarını Birlikte Açtılar
Ataköy Bilim Fuarı Nefes Kesti
Ataköy Bilim Fuarı Nefes Kesti
Ataköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 Tübitak Bilim Fuarı gerçekleştirilen muhteşem bir açılış töreni ile kapılarını vatandaşlarımıza açtı
Köknar´da Bilim Fuarı Göz Kamaştırdı
Köknar´da Bilim Fuarı Göz Kamaştırdı
TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Köknar Ortaokulu 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışı 3 Mayıs 2019 Cuma Günü Köknar Ortaokulumuzda gerçekleştirildi.
Taşkıran Bilim Fuarı Nefes Kesti
Taşkıran Bilim Fuarı Nefes Kesti
MEB Bilim Fuarı Destekleme Programı çerçevesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Taşkıran Eğitim Kurumları tarafından hazırlanan Bilim Fuarı açılış töreni gerçekleştirildi.
İmam Hatip´ten Göz Kamaştıran Bilim Fuarı
İmam Hatip´ten Göz Kamaştıran Bilim Fuarı
Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarının Açılış Töreni Okulumuzun Z Kütüphane Salonunda gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi