Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Tarih: 6.12.2018 15:30:54/ 3949okunma / 2yorum

Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar. 

Basın açıklamasında, Uzungöl Mahalle Muhtarlığı Mustafa Tahan, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz, Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk, Uzungöl Birlik Aş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz ve turizmci Murat Akyüz´ün beraber düzenledikleri basın toplantısında," Çaykara´da seçilecek olan Belediye Başkanında liderlik vasıflarının yanında, Karar alma sürecinde adil, kararlı, etkili, vizyon sahibi, azimli, başarılı ve bilgili olmalıdır, "denildi. 

Basın Açıklamasının tamamı aşağıdadır

Uzungöl Mahalle Muhtarlığı, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği, Uzungöl Turizmciler derneği, Uzungöl Turizm Esnaf Derneği ve Uzungöl Birlik A.Ş,  olarak Uzungöl halkını temsilen buradayız. 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimleri için şimdiye kadar Çaykara Belediye Başkanlığı için farklı partilerden birçok aday adayı müracaatlarını yapmıştır.Hepsinin ortak gayesi Çaykaranın Uzungölü ve mahalleriyle birlikte gelişmişliğine katkı sağlamk içindir.Tüm siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyoruz. 

Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden Uzungöl´ün ve dolayısıyla Çaykara´nın birçok sorunu bulunmaktadır. 

Özellikle son yıllarda ilçelerin gelişmişlik durumları mukayese edildiğinde ilçemiz turizm bölgesi olmasına rağmen diğer ilçelerden çok geride kalmıştır.

Mart 2019 seçimleri yeni  fırsattır. Sorunların çözümü noktasında seçilecek olan ilçe Belediye Başkanının Çaykara ve Uzungölün gelişmişliği ile ilgili çok büyük rolü bulunmaktadır.

Açıklamalarımız turizm bölgesi olan ilçemizi ileriye nasıl taşıyabilirizi hedeflemektedir. Kesinlikle ne siyası, nede kişilere karşı bir art niyet taşımamaktadır. 

Özellikle ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olan ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Uzungöl´ün yıllardır çözülemeyen sorunları bulunmaktadır. 

Mesela ;

Uzungöl´ün en önemli sorunu imar sorunudur.

Uzungöl´ün Otopark sorunu vardır.

Uzungöl´ün Trafık sorunu vardır.

Uzungöl´ün yol sorunu vardır.

Uzungöl´ün elektrik ve telekomünikasyon alt yapı sorunları vardır.

Uzungöl´ün peyzaj sorunu vardır. 

Bu sorunların yanında Uzungöl ‘deki turizmi 12 aya yaymak için farklı alternatif çözümlerin üretilmesi kaçınılmazdır. (Yıllarca çözülemeyen Teleferik, kış ve su sporları gibi)Ülkemiz ve bölgemizin turizm lokomotifi olan Uzungölün turizm potansiyelini ilçemizin geneline yaygınlaştırılması için gerekli çalışmalar yapılması gerekmektedir. 

Bunları söylerken hükümetimizin ve Sn. İçişleri Bakanımız  Süleyman SOYLU´nun katkıları ile bazı yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Ama asıl olan Uzungöl´ün geleceğini kurtaracak birçok sorunun hala çözülememesi hem yöre halkını hem de Uzungöl´ü ziyaret eden milyonlarca turisti hayal kırıklığına uğratmaktadır.1962 yılında belediye olan Uzungölün 2019´a girerken hala mevcut imar planının  olmaması yöre halkının suçu değildir. 

Kısaca Uzungölün çarpık yapılaşma sorunu halktan değil, yasal boşluklardan ve yöneticilerin kararlı tutum gösterememesinden  kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle ilçemizde Belediye başkanlığı görevini yürütecek kişinin pek çok özelliklere sahip olması gerekmektedir. Seçilecek olan yönetimin ivedilikle belirlenen sorunları çözmek için çaba sarf etmelidir. 

İlçemizde seçilecek olan Belediye Başkanında; liderlik vasıflarına haiz, karar alma sürecinde adil, kararlı, etkili, vizyon sahibi, azimli, başarılı ve donanımlı olmalıdır. 

Sadece kendini seçenleri değil bütün toplumu temsil ettiğinin bilincine vararak ona göre de hizmetleri yürütmelidir. 

Asıl amaçları ; Topluma hizmet etmek ve bu hizmeti etkin verimli ve kaliteli olarak sunmak olmalıdır. Sorunların üstüne cesaretle gitmelidir. 

Halkı sevmeli ve şefkatle yaklaşmalı, gönüllere dokunmalı... 

Belediye Başkanı İnsanlarla kavgalı değil, sorunları ortaya koyan bütünleştirenbirlikte yönetmeyi kendine ilke edinen  Muhtarlarla, STK temsilcileri ile ve düşünürlerin fikirlerini dikkate alarak ortak çare ve çözümler bulmalı... 

Ben yaptım oldu bittiyle değil de ortak akla önem vermeli, tarafsız ve  yansız  Çaykara ve Uzungöl´e yeni plan, proje ve programlarla yenilikler katmalıdır… 

Sonuç olarak ;

Biz Uzungöl Muhtarlığı ve STK´lar olarak az olsun bizim olsun mantığıyla değil, çok olsun tüm Çaykaranın olsun mantığı ile hareket edilmelidir. 

Haber kaynağı: Çaykara Gündem Gazetesi 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
emrah turan
7.12.2018 15:45:41
uzungolun bu saydıgınız sorunları var evet ancak asıl sorun zaten bu ınsanlar yanı forograftakıler.ifadelere bakarmısınız beledıye baskanı halkı sevmelı gonullere dokunmalıymıs.beledıye gorevını yapmalı benı sevmesın baskan.uzungole yapılması gereken konular bu ınsanlarla cozulemez zaten bunlar gorevlerınde mahir olabılselerdi uzunhavuza donmezdı uzungol.demekki sorun bunlarda.dunyada bu kadar kotu yonetılen bır doga guzellıgı yok.ınsan bıraz utanır ya baskan halkı kucaklıcakmıs.baskanlar kucaklıyor evet ama baska sekılde kucaklıyor.bu işlere dırayetlı yonetıcı gereklı.onun bununn tanıdıgı.cevreyle alakası olmayan adamlarla bu iş olmaz.burası milli park ilan edılmelı giriş ucretli olmalı.50 ye yakın madde var ancak zamanında yazdık cızdık sozumuzu dınletemedık.bu bı kafa meselesi.surmenede adam ısvecten gelen plaka celıgı cnc makınada kesıp basına bı plastık sap takıp 10 lıraya bıcak satıyor..mesele o bıcak ustasını yasatmak.gelen turıst ıste bole kalıtelı hale getırılır.uzungole dukkanlara uıgruyosun hersey çin malı,siz boylemı turızm yapıyosunuz?
Bir iyi niyetli Çaykaralı.
7.12.2018 18:00:22
Biz Hanefi Tok Başkandan çok çok memnunuz.Bütün Çaykaralılar da aynı diyor başka yollar kalakuleler istemiyoruz.Bu böyle biline.Hanefi Beye selam ak ve aydınlık yoluna devam diyoruz.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Vali Ustaoğlu Çaykara´da
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret etti.Yaklaşık 1 ay önce Trabzon Valiliği Görevine Atanan Valimiz İsmail Ustaoğlu İlçeler bazında ilk ziyaretlerini Dernekpazarı ve Çaykara İlçelerimize gerçekleştirdiler.
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Vali İsmail Ustaoğlu, Çaykara´da Bir Dizi Ziyaretler Gerçekleştirdi
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Çaykara ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Çaykaralı Gönül Ağırman Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti
Trabzon´da Meydana gelen kazada Çaykara Taşkıran mahallesinden Gönül Ağırman hayatını kaybetti. Kardeşi ağır yaralandı.
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Uzungöl Teleferik İhaleye Çıkacak
Çaykara ilçesinde her yıl binlerce yerli-yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl´de teleferik projesi ihaleye çıkıyor.
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Uzungöl Gençlik Platformundan Örnek Organizasyon
Karadeniz Turizminin göz bebeği ve en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl Gençleri Tarafından oluşturulan “Uzungöl Gençlik Platformu” tarafından Trabzon ilimizin çeşitli yerlerinden 150 Öğretmen 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile Uzungöl´de buluşturuldu.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
Çaykara´da Öğretmenler Günü Kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçemizde Gerçekleştirilen Çeşitli Törenler İle kutlandı
Bu gün 24 Kasım
Bu gün 24 Kasım
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Bu gün 24 Kasım İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Öğretmenler Gününü Kutladı
Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir mesaj yayınladı.
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Kaymakamdan Esnaf Kefalete Ziyaret
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem Çaykara Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifine İade-i Ziyarette bulundu.
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
Ahşap Yakma Ve Dağlama Sergisi Büyüledi
İlçemiz Maraşlı Mahallesi İmam Hatibi Murat Yüce tarafından açılan “Ahşap Yakma ve Dağlama Sergisi” Çaykara Halk Eğitim Merkezi önünde açıldı.
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara´da kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Çaykara Eğridere Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
Esnaf Kefaletten Örnek Davranış
Esnaf Kefaletten Örnek Davranış
Çaykara İlçemizdeki Etkinlik ve Organizasyonlardaki örnek davranışları ile bilinen Çaykara Esnaf ve Kefalet Kooperatifi 19 Kasım 2018 Pazartesi Akşamı örnek bir davranışa daha imza attı.
Bölümlü-Çaykara arasındaki İlk Tünel Hizmete Açıldı
Bölümlü-Çaykara arasındaki İlk Tünel Hizmete Açıldı
Yapımı 2014 yılından beri devam eden Bölümlü-Çaykara arasındaki yolun ilk tüneli tamamlanarak trafiğe açıldı.
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara´da En Güzel Gösteri
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ayşen Ayar ve Öğrencileri Tarafından Hazırlanan Müzikal Gösteri Herkesi Kendilerine Hayran Bıraktı
Çaykara Atamızı Andı
Çaykara Atamızı Andı
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Aramızdan Ayrılışlarının 80. Yıl Dönümünde Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile anıldı.
Tırın Altında Can Verdiler
Tırın Altında Can Verdiler
Çaykara´lı Anne ve Oğlu Ankara´da Geçirdikleri Trafik Kazasında Tır Kamyonunun Altında Kalarak Feci Bir Şekilde Can Verdiler
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran´dan Çiğ Köfte Etkinliği
Taşkıran Eğitim Kurumlarından Çiğ Köfte Etkinliği gerçekleştirildi.Geçtiğimiz senelerde de gerçekleştirilen ve artık geleneksel bir hale gelen Çiğ Köfte Etkinliği 29 Ekim 2018 Pazartesi Günü Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirildi.
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
Çaykara´da Cumhuriyet Coşkusu
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.Çaykara İlçe Stadyumunda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 95. Yıl Kutlamalarına Halkımız da yoğun ilgi gösterdi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Bugün
10 °C
Perşembe
8 °C
Cuma
8 °C
Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi