Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Tarih: 6.12.2018 15:30:54/ 4283okunma / 2yorum

Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar. 

Basın açıklamasında, Uzungöl Mahalle Muhtarlığı Mustafa Tahan, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz, Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk, Uzungöl Birlik Aş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz ve turizmci Murat Akyüz´ün beraber düzenledikleri basın toplantısında," Çaykara´da seçilecek olan Belediye Başkanında liderlik vasıflarının yanında, Karar alma sürecinde adil, kararlı, etkili, vizyon sahibi, azimli, başarılı ve bilgili olmalıdır, "denildi. 

Basın Açıklamasının tamamı aşağıdadır

Uzungöl Mahalle Muhtarlığı, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği, Uzungöl Turizmciler derneği, Uzungöl Turizm Esnaf Derneği ve Uzungöl Birlik A.Ş,  olarak Uzungöl halkını temsilen buradayız. 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimleri için şimdiye kadar Çaykara Belediye Başkanlığı için farklı partilerden birçok aday adayı müracaatlarını yapmıştır.Hepsinin ortak gayesi Çaykaranın Uzungölü ve mahalleriyle birlikte gelişmişliğine katkı sağlamk içindir.Tüm siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyoruz. 

Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden Uzungöl´ün ve dolayısıyla Çaykara´nın birçok sorunu bulunmaktadır. 

Özellikle son yıllarda ilçelerin gelişmişlik durumları mukayese edildiğinde ilçemiz turizm bölgesi olmasına rağmen diğer ilçelerden çok geride kalmıştır.

Mart 2019 seçimleri yeni  fırsattır. Sorunların çözümü noktasında seçilecek olan ilçe Belediye Başkanının Çaykara ve Uzungölün gelişmişliği ile ilgili çok büyük rolü bulunmaktadır.

Açıklamalarımız turizm bölgesi olan ilçemizi ileriye nasıl taşıyabilirizi hedeflemektedir. Kesinlikle ne siyası, nede kişilere karşı bir art niyet taşımamaktadır. 

Özellikle ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olan ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Uzungöl´ün yıllardır çözülemeyen sorunları bulunmaktadır. 

Mesela ;

Uzungöl´ün en önemli sorunu imar sorunudur.

Uzungöl´ün Otopark sorunu vardır.

Uzungöl´ün Trafık sorunu vardır.

Uzungöl´ün yol sorunu vardır.

Uzungöl´ün elektrik ve telekomünikasyon alt yapı sorunları vardır.

Uzungöl´ün peyzaj sorunu vardır. 

Bu sorunların yanında Uzungöl ‘deki turizmi 12 aya yaymak için farklı alternatif çözümlerin üretilmesi kaçınılmazdır. (Yıllarca çözülemeyen Teleferik, kış ve su sporları gibi)Ülkemiz ve bölgemizin turizm lokomotifi olan Uzungölün turizm potansiyelini ilçemizin geneline yaygınlaştırılması için gerekli çalışmalar yapılması gerekmektedir. 

Bunları söylerken hükümetimizin ve Sn. İçişleri Bakanımız  Süleyman SOYLU´nun katkıları ile bazı yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Ama asıl olan Uzungöl´ün geleceğini kurtaracak birçok sorunun hala çözülememesi hem yöre halkını hem de Uzungöl´ü ziyaret eden milyonlarca turisti hayal kırıklığına uğratmaktadır.1962 yılında belediye olan Uzungölün 2019´a girerken hala mevcut imar planının  olmaması yöre halkının suçu değildir. 

Kısaca Uzungölün çarpık yapılaşma sorunu halktan değil, yasal boşluklardan ve yöneticilerin kararlı tutum gösterememesinden  kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle ilçemizde Belediye başkanlığı görevini yürütecek kişinin pek çok özelliklere sahip olması gerekmektedir. Seçilecek olan yönetimin ivedilikle belirlenen sorunları çözmek için çaba sarf etmelidir. 

İlçemizde seçilecek olan Belediye Başkanında; liderlik vasıflarına haiz, karar alma sürecinde adil, kararlı, etkili, vizyon sahibi, azimli, başarılı ve donanımlı olmalıdır. 

Sadece kendini seçenleri değil bütün toplumu temsil ettiğinin bilincine vararak ona göre de hizmetleri yürütmelidir. 

Asıl amaçları ; Topluma hizmet etmek ve bu hizmeti etkin verimli ve kaliteli olarak sunmak olmalıdır. Sorunların üstüne cesaretle gitmelidir. 

Halkı sevmeli ve şefkatle yaklaşmalı, gönüllere dokunmalı... 

Belediye Başkanı İnsanlarla kavgalı değil, sorunları ortaya koyan bütünleştirenbirlikte yönetmeyi kendine ilke edinen  Muhtarlarla, STK temsilcileri ile ve düşünürlerin fikirlerini dikkate alarak ortak çare ve çözümler bulmalı... 

Ben yaptım oldu bittiyle değil de ortak akla önem vermeli, tarafsız ve  yansız  Çaykara ve Uzungöl´e yeni plan, proje ve programlarla yenilikler katmalıdır… 

Sonuç olarak ;

Biz Uzungöl Muhtarlığı ve STK´lar olarak az olsun bizim olsun mantığıyla değil, çok olsun tüm Çaykaranın olsun mantığı ile hareket edilmelidir. 

Haber kaynağı: Çaykara Gündem Gazetesi 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
emrah turan
7.12.2018 15:45:41
uzungolun bu saydıgınız sorunları var evet ancak asıl sorun zaten bu ınsanlar yanı forograftakıler.ifadelere bakarmısınız beledıye baskanı halkı sevmelı gonullere dokunmalıymıs.beledıye gorevını yapmalı benı sevmesın baskan.uzungole yapılması gereken konular bu ınsanlarla cozulemez zaten bunlar gorevlerınde mahir olabılselerdi uzunhavuza donmezdı uzungol.demekki sorun bunlarda.dunyada bu kadar kotu yonetılen bır doga guzellıgı yok.ınsan bıraz utanır ya baskan halkı kucaklıcakmıs.baskanlar kucaklıyor evet ama baska sekılde kucaklıyor.bu işlere dırayetlı yonetıcı gereklı.onun bununn tanıdıgı.cevreyle alakası olmayan adamlarla bu iş olmaz.burası milli park ilan edılmelı giriş ucretli olmalı.50 ye yakın madde var ancak zamanında yazdık cızdık sozumuzu dınletemedık.bu bı kafa meselesi.surmenede adam ısvecten gelen plaka celıgı cnc makınada kesıp basına bı plastık sap takıp 10 lıraya bıcak satıyor..mesele o bıcak ustasını yasatmak.gelen turıst ıste bole kalıtelı hale getırılır.uzungole dukkanlara uıgruyosun hersey çin malı,siz boylemı turızm yapıyosunuz?
Bir iyi niyetli Çaykaralı.
7.12.2018 18:00:22
Biz Hanefi Tok Başkandan çok çok memnunuz.Bütün Çaykaralılar da aynı diyor başka yollar kalakuleler istemiyoruz.Bu böyle biline.Hanefi Beye selam ak ve aydınlık yoluna devam diyoruz.
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
Çaykara´da 99. Yıl Coşkusu
TBMM´nin Açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli törenler ile kutlandı.
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
Uzuntarla´da Korkutan Kaza
İlçemiz Uzuntarla Mahallesinde meydana gelen kazada Sürücü İbrahim Hacıosmanoğlu(60) ağır yaralandı.
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Esnaf Sorunları Masaya Yatırıldı
Çaykara Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından organize edilen esnafın sorunlarının görüşüldüğü toplantı Uzungöl´de yapıldı.
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatı 174 Yaşında
Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıl Dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Kalyoncuoğlu, Çankaya´da Yeniden Muhtar Oldu
Çaykaralı Süleyman Kalyoncuoğlu Ankara Çankaya ilçesi Yukarı Bahçelievler Mahallesinden 4´ncü kez muhtarlığa seçildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız-2
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtar adaylarının 2´ncisini yayınlıyoruz.
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde Kaza
Çaykara Şahinkaya Mahallesinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Stadyumu Işık Saçıyor
Çaykara Belediyesi tarafından hazırlanan Proje kapsamında gerçekleştirilen Çaykara İlçe Stadyumu Yenileme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
Çözülemeyen Sorunları Çözmek için Muhtar Adayıyım
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Osman Şentürk, Çaykara Yukarı Kumlu Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
Çaykara Muhtar Adayları Seçime Hazır
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için heyecan devam ederken Çaykara İlçemizde Muhtar Adayları artık şekillenmeye başladı.
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
Muhtarlardan Muhteşem Birliktelik
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde Çaykara İlçemizde görev yapan 32 Mahalle Muhtarı bir araya gelerek hem Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdiler hem de Seçimlerde tekrar Aday Olmayacak olan Muhtarlarımıza teşekkür ettiler.
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara´da Tamamlanan Otel Hizmete Hazır!
Çaykara Merkez Hurmalık Mevkii´nde 4500 metre inşaat alanı üzerinde inşa edilen 3 yıldızlı, 130 yatak kapasiteli otel inşaatı tamamlandı.
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
1995 Yılından bu yana yürürlükte olan Tüketici Bilgi Sistemi ile Yetki Alanlarının yeniden belirlenmesi sebebi ile İlçemizde Görev Yapan en son üyeler olan “Tüketici Hakem Kurulu” Üyelerine Takdir Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Organize edilen Proje kapsamında Çaykara hükümet Konağı Peysaj çalışması gerçekleştirildi.
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara Eğridere Mahallesinde Kullanılmayan boş ev tamamen yandı.
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çaykara´da Belediye Başkan adayı olan siyası parti ve Bağımsız aday için sitemiz anket düzenledi.
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Hayri Manavoğlu da Muhtar Adaylığını açıkladı.
Sorularla Uzungöl
Sorularla Uzungöl
Uzungöl´ün Tarihsel Geçmişi İle İlgili Hazırladığımız Sorularla Uzungöl Yazımızın Birinci Bölümü İle Karşınızdayız.
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Hemşehrimiz, Eczacı Necdet Durgun ´un kaleminden “BİZİM KURTULUŞ BAYRAMLARIMIZ” adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi