Çaykara´da Sorunları Çözen Bir Belediye Başkanı İstiyoruz
Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar.
Tarih: 6.12.2018 15:30:54/ 4184okunma / 2yorum

Ülkemizin en önemli turizm merkezi Uzungöl´de faaliyet gösteren STK başkanları bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti´nde basın açıklaması yaptılar. 

Basın açıklamasında, Uzungöl Mahalle Muhtarlığı Mustafa Tahan, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz, Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk, Uzungöl Birlik Aş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz ve turizmci Murat Akyüz´ün beraber düzenledikleri basın toplantısında," Çaykara´da seçilecek olan Belediye Başkanında liderlik vasıflarının yanında, Karar alma sürecinde adil, kararlı, etkili, vizyon sahibi, azimli, başarılı ve bilgili olmalıdır, "denildi. 

Basın Açıklamasının tamamı aşağıdadır

Uzungöl Mahalle Muhtarlığı, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği, Uzungöl Turizmciler derneği, Uzungöl Turizm Esnaf Derneği ve Uzungöl Birlik A.Ş,  olarak Uzungöl halkını temsilen buradayız. 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimleri için şimdiye kadar Çaykara Belediye Başkanlığı için farklı partilerden birçok aday adayı müracaatlarını yapmıştır.Hepsinin ortak gayesi Çaykaranın Uzungölü ve mahalleriyle birlikte gelişmişliğine katkı sağlamk içindir.Tüm siyasi partilerin adaylarına başarılar diliyoruz. 

Her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden Uzungöl´ün ve dolayısıyla Çaykara´nın birçok sorunu bulunmaktadır. 

Özellikle son yıllarda ilçelerin gelişmişlik durumları mukayese edildiğinde ilçemiz turizm bölgesi olmasına rağmen diğer ilçelerden çok geride kalmıştır.

Mart 2019 seçimleri yeni  fırsattır. Sorunların çözümü noktasında seçilecek olan ilçe Belediye Başkanının Çaykara ve Uzungölün gelişmişliği ile ilgili çok büyük rolü bulunmaktadır.

Açıklamalarımız turizm bölgesi olan ilçemizi ileriye nasıl taşıyabilirizi hedeflemektedir. Kesinlikle ne siyası, nede kişilere karşı bir art niyet taşımamaktadır. 

Özellikle ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olan ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Uzungöl´ün yıllardır çözülemeyen sorunları bulunmaktadır. 

Mesela ;

Uzungöl´ün en önemli sorunu imar sorunudur.

Uzungöl´ün Otopark sorunu vardır.

Uzungöl´ün Trafık sorunu vardır.

Uzungöl´ün yol sorunu vardır.

Uzungöl´ün elektrik ve telekomünikasyon alt yapı sorunları vardır.

Uzungöl´ün peyzaj sorunu vardır. 

Bu sorunların yanında Uzungöl ‘deki turizmi 12 aya yaymak için farklı alternatif çözümlerin üretilmesi kaçınılmazdır. (Yıllarca çözülemeyen Teleferik, kış ve su sporları gibi)Ülkemiz ve bölgemizin turizm lokomotifi olan Uzungölün turizm potansiyelini ilçemizin geneline yaygınlaştırılması için gerekli çalışmalar yapılması gerekmektedir. 

Bunları söylerken hükümetimizin ve Sn. İçişleri Bakanımız  Süleyman SOYLU´nun katkıları ile bazı yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Ama asıl olan Uzungöl´ün geleceğini kurtaracak birçok sorunun hala çözülememesi hem yöre halkını hem de Uzungöl´ü ziyaret eden milyonlarca turisti hayal kırıklığına uğratmaktadır.1962 yılında belediye olan Uzungölün 2019´a girerken hala mevcut imar planının  olmaması yöre halkının suçu değildir. 

Kısaca Uzungölün çarpık yapılaşma sorunu halktan değil, yasal boşluklardan ve yöneticilerin kararlı tutum gösterememesinden  kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle ilçemizde Belediye başkanlığı görevini yürütecek kişinin pek çok özelliklere sahip olması gerekmektedir. Seçilecek olan yönetimin ivedilikle belirlenen sorunları çözmek için çaba sarf etmelidir. 

İlçemizde seçilecek olan Belediye Başkanında; liderlik vasıflarına haiz, karar alma sürecinde adil, kararlı, etkili, vizyon sahibi, azimli, başarılı ve donanımlı olmalıdır. 

Sadece kendini seçenleri değil bütün toplumu temsil ettiğinin bilincine vararak ona göre de hizmetleri yürütmelidir. 

Asıl amaçları ; Topluma hizmet etmek ve bu hizmeti etkin verimli ve kaliteli olarak sunmak olmalıdır. Sorunların üstüne cesaretle gitmelidir. 

Halkı sevmeli ve şefkatle yaklaşmalı, gönüllere dokunmalı... 

Belediye Başkanı İnsanlarla kavgalı değil, sorunları ortaya koyan bütünleştirenbirlikte yönetmeyi kendine ilke edinen  Muhtarlarla, STK temsilcileri ile ve düşünürlerin fikirlerini dikkate alarak ortak çare ve çözümler bulmalı... 

Ben yaptım oldu bittiyle değil de ortak akla önem vermeli, tarafsız ve  yansız  Çaykara ve Uzungöl´e yeni plan, proje ve programlarla yenilikler katmalıdır… 

Sonuç olarak ;

Biz Uzungöl Muhtarlığı ve STK´lar olarak az olsun bizim olsun mantığıyla değil, çok olsun tüm Çaykaranın olsun mantığı ile hareket edilmelidir. 

Haber kaynağı: Çaykara Gündem Gazetesi 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
emrah turan
7.12.2018 15:45:41
uzungolun bu saydıgınız sorunları var evet ancak asıl sorun zaten bu ınsanlar yanı forograftakıler.ifadelere bakarmısınız beledıye baskanı halkı sevmelı gonullere dokunmalıymıs.beledıye gorevını yapmalı benı sevmesın baskan.uzungole yapılması gereken konular bu ınsanlarla cozulemez zaten bunlar gorevlerınde mahir olabılselerdi uzunhavuza donmezdı uzungol.demekki sorun bunlarda.dunyada bu kadar kotu yonetılen bır doga guzellıgı yok.ınsan bıraz utanır ya baskan halkı kucaklıcakmıs.baskanlar kucaklıyor evet ama baska sekılde kucaklıyor.bu işlere dırayetlı yonetıcı gereklı.onun bununn tanıdıgı.cevreyle alakası olmayan adamlarla bu iş olmaz.burası milli park ilan edılmelı giriş ucretli olmalı.50 ye yakın madde var ancak zamanında yazdık cızdık sozumuzu dınletemedık.bu bı kafa meselesi.surmenede adam ısvecten gelen plaka celıgı cnc makınada kesıp basına bı plastık sap takıp 10 lıraya bıcak satıyor..mesele o bıcak ustasını yasatmak.gelen turıst ıste bole kalıtelı hale getırılır.uzungole dukkanlara uıgruyosun hersey çin malı,siz boylemı turızm yapıyosunuz?
Bir iyi niyetli Çaykaralı.
7.12.2018 18:00:22
Biz Hanefi Tok Başkandan çok çok memnunuz.Bütün Çaykaralılar da aynı diyor başka yollar kalakuleler istemiyoruz.Bu böyle biline.Hanefi Beye selam ak ve aydınlık yoluna devam diyoruz.
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Abdullah Kulaç: Yeniden Adayım
Çaykara Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl´de Öztürk Muhtar Adayı
Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk Uzungöl Muhtarlığı İçin Aday Olduğunu Açıkladı
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
Cemil Erdoğan Taşkıran Mahallesi Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Taşkıran Mahallesi´nden Cemil Erdoğan muhtarlığa aday oldu.
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da Operatörün Mucize kurtuluşu (VİDEO)
Çaykara´da yıkım çalışması yapılan bina çöktü. İş makinesi operatörü mucize kurtuldu.
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
Abdurrahman Topel Muhtar Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Derindere Mahallesinden Abdurrahman Topel muhtarlık yarışında ‘bende varım´ dedi.
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Çiğdem´den Milli Eğitime Ziyaret
Kaymakam Salih Çiğdem 13 Aralık 2018 Perşembe Günü Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Aygün Şekersu Muhtar Adayı
Uzungöl´ün genç Turizmcilerinden Mehmet Aygün Şekersu Mahalle Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Uzungöl´de Örnek Bir Etkinlik
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de insanların birbirleri ile kaynaşma ve dayanışmalarını sağlamak amacı ile Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış Önderliğinde kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi