İlginizi ÇekebilirÇaykara´da Teknoloji Seferberliği Prıojesi

Türk Telekom Çaykara´lı Kadınlar ile buluştu.Türk Telekom tarafından Ülkemizin her köşesinde Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen Teknolojide farkındalık oluşturmanın hedeflendiği etkinlik Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

ÇAYKARA´DA TEKNOLOJİ SEFERBERLİĞİ PROJESİ

Türk Telekom Çaykara´lı Kadınlar ile buluştu.Türk Telekom tarafından Ülkemizin her köşesinde Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen  Teknolojide farkındalık oluşturmanın hedeflendiği etkinlik Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı´nın Organizasyonu ile gerçekleştirilen Proje Çalışmasında Türk Telekom Firmasına ait Tır Kamyonu 26 Haziran 2018 Tarihinde Çaykara İlçemize geldi.

/resimler/2018-6/26/1316281093706.jpg

Türk Telekom Tarafından ?Senin Zamanın? Sloganı ile hayata geçirdiği Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında Çaykara İlçemizdeki kadınlara yönelik İnternet Eğitimi çalışması gerçekleştirildi.

Eğitimlerde Çaykara´lı Kadınlarımız Güvenli İnternet,Sosyal Medya ve E Devlet Hizmetleri gibi konularda bilgi sahibi oldular.

KAYMAKAM AYRANCI KATILDI

Çaykara´lı Kadınlarımızın yoğun ilgi ile katıldıkları Seminer Organizasyonunda Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı da Organizasyona katılarak hem Kursa katılan Bayanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür etti hem de Teknoloji kullanımı ile ilgili, tavsiyelerini ilketti.

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun Türk Telekom olarak Misyonları doğrultusunda Ülkemizdeki Dijital Okur Yazarlığı artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

/resimler/2018-6/26/1317042813154.jpg

Türk Telekom olarak Hazırladıkları ?Senin Zamanın? Adlı Proje ile Toplumsal Kalkınmaya Destek vermek olduğunu ifade eden Müdür Yardımcısı Hakan Dursun  bu proje ile kadınlarımızın Teknolojinin ve de internetin sunduğu imkanlardan daha fazla faydalanmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Türk Telekomun Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında kadınları İnternet konusunda bilgi,lkendirmek amacı ile Erzincan´da yola çıkan ve de binlerce kilometre kat ettikten sonra Şirin İlçemiz Çaykara´ya ulaşan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı Çaykara İlçemizde Kadınlarımıza İnternet konusunda Eğitim Çalışması gerçekleştirdi.

/resimler/2018-6/26/1317467032790.jpg

40 Kişilik Sınıf Haline getirilmiş olan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırında Türk Telekom Akademi Eğitmenleri tarafından verilen eğitimler kapsamında kadınlar güvenli internet,E Devlet ve İnternetten alışveriş  gibi çeşitli konularda Sosyal Medya Ortamını denetleme imkanına sahip oldular.

KAYMAKAM AYRANCI-İNTERNETİ BİLİNÇLİ KULLANMAK ÇOK ÖNEMLİ

Teknolojinin İnsanlarımızın günlük yaşamlarının artık bir parçası haline geldiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Teknolojinin faydalı yönlerinin yanı sıra zararlı yönlerinin de bulunduğunu önemli olanın ise Teknolojinin faydalı yönlerini kullanarak insanın kendisini yenilemesi ve geliştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-6/26/1318113595785.jpg

Çaykara Kaymakamlığı olarak Türk Telekom ile birlikte gerçekleştirdikleri Ortak Organizasyon kapsamında Türk Telekom Tırını Çaykara İlçemize getirerek Çaykara´lı Kadınlarımızın bu imkandan faydalanmasını sağladıklarını anımsatan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Projenin çok faydalı geçtiğini ve de Çaykara´lı Kadınlarımızın Organizasyona göstermiş oldukları yoğun ilginin kendilerini fazlası ile mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

PROGRAMDAN SONRA SERTİFİKA TÖRENİ

Türk Telekom Tır Kamyonunda bulunan 40 Kişilik Eğitim Sınıfında gerçekleştirilen Eğitim Organizasyonunun ardından Eğitimini başarı ile tamamlayan Çaykara´lı Kadınlarımıza Başarı Belgeleri ve de Sertifikaları  Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı tarafından takdim edildi.

DURSUN-DİJİTAL OKUR YAZARLIĞI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Telekom Müdür Yardımcısı Hakan Dursun Türkiye´de 2 Dönemde toplam 10 000 kişiye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.Müdür Dursun Şöyle konuştu;

Okuma Yazma gibi Teknolojiye de Hakim olmamız gereken bir çağ yaşıyoruz.Türkiye´nin dört bir yanındaki binlerce kadını Teknoloji ile güçlendirmek,onların hayatını her alanda kolaylaştırıp sosyalleşmelerini sağlamak amacı ile teknoloji seferberliği başlatıyoruz.Misyonumuz doğrultusunda Ülkemizdeki Dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz.

Amacımız Projemiz ile Toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak Destek verip kadınların teknoloji ve internetin sunduğu imkanlardan  daha fazla faydalanmasını sağlamaktır.Bu sayede hem kadınlarımızın hem de toplumumuzun refah seviyesini yükselterek onların ekonomiye ve de İş gücüne daha fazla daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz.Eğitimlere her yaştan kadının katılımını bekliyoruz.

HEDEF 2 SENEDE 10 000 KİŞİYE ULAŞMAK

?Senin Zamanın? Sloganı ile Yola çıkan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında Anadolu´nun dört bir köşesini karış karış dolaşıyor.Türk Telekom´un 2017 Yılında başlattığı Teknoloji Seferberliği Projesinin ilk etabında 38 İlde 5000 kişiye ulaşıldı.Projenin İkinci etabı kapsamında 24 İlde 34 farklı noktada Kadınların İnternet Okur Yazarlığının artırılşması hedeflenirken 2 senede ulaşılan kişi sayısının 10 000 olması hedefleniyor.