Çaykara´da Teknoloji Seferberliği Prıojesi
Türk Telekom Çaykara´lı Kadınlar ile buluştu.Türk Telekom tarafından Ülkemizin her köşesinde Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen Teknolojide farkındalık oluşturmanın hedeflendiği etkinlik Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Tarih: 26.6.2018 13:12:03/ 3997okunma / 0yorum

ÇAYKARA´DA TEKNOLOJİ SEFERBERLİĞİ PROJESİ

Türk Telekom Çaykara´lı Kadınlar ile buluştu.Türk Telekom tarafından Ülkemizin her köşesinde Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında gerçekleştirilen  Teknolojide farkındalık oluşturmanın hedeflendiği etkinlik Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.

Çaykara Kaymakamı Sayın İhsan Ayrancı´nın Organizasyonu ile gerçekleştirilen Proje Çalışmasında Türk Telekom Firmasına ait Tır Kamyonu 26 Haziran 2018 Tarihinde Çaykara İlçemize geldi.

/resimler/2018-6/26/1316281093706.jpg

Türk Telekom Tarafından “Senin Zamanın” Sloganı ile hayata geçirdiği Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında Çaykara İlçemizdeki kadınlara yönelik İnternet Eğitimi çalışması gerçekleştirildi.

Eğitimlerde Çaykara´lı Kadınlarımız Güvenli İnternet,Sosyal Medya ve E Devlet Hizmetleri gibi konularda bilgi sahibi oldular.

KAYMAKAM AYRANCI KATILDI

Çaykara´lı Kadınlarımızın yoğun ilgi ile katıldıkları Seminer Organizasyonunda Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı da Organizasyona katılarak hem Kursa katılan Bayanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür etti hem de Teknoloji kullanımı ile ilgili, tavsiyelerini ilketti.

Törende bir konuşma yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun Türk Telekom olarak Misyonları doğrultusunda Ülkemizdeki Dijital Okur Yazarlığı artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

/resimler/2018-6/26/1317042813154.jpg

Türk Telekom olarak Hazırladıkları “Senin Zamanın” Adlı Proje ile Toplumsal Kalkınmaya Destek vermek olduğunu ifade eden Müdür Yardımcısı Hakan Dursun  bu proje ile kadınlarımızın Teknolojinin ve de internetin sunduğu imkanlardan daha fazla faydalanmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Türk Telekomun Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında kadınları İnternet konusunda bilgi,lkendirmek amacı ile Erzincan´da yola çıkan ve de binlerce kilometre kat ettikten sonra Şirin İlçemiz Çaykara´ya ulaşan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı Çaykara İlçemizde Kadınlarımıza İnternet konusunda Eğitim Çalışması gerçekleştirdi.

/resimler/2018-6/26/1317467032790.jpg

40 Kişilik Sınıf Haline getirilmiş olan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırında Türk Telekom Akademi Eğitmenleri tarafından verilen eğitimler kapsamında kadınlar güvenli internet,E Devlet ve İnternetten alışveriş  gibi çeşitli konularda Sosyal Medya Ortamını denetleme imkanına sahip oldular.

KAYMAKAM AYRANCI-İNTERNETİ BİLİNÇLİ KULLANMAK ÇOK ÖNEMLİ

Teknolojinin İnsanlarımızın günlük yaşamlarının artık bir parçası haline geldiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Teknolojinin faydalı yönlerinin yanı sıra zararlı yönlerinin de bulunduğunu önemli olanın ise Teknolojinin faydalı yönlerini kullanarak insanın kendisini yenilemesi ve geliştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

/resimler/2018-6/26/1318113595785.jpg

Çaykara Kaymakamlığı olarak Türk Telekom ile birlikte gerçekleştirdikleri Ortak Organizasyon kapsamında Türk Telekom Tırını Çaykara İlçemize getirerek Çaykara´lı Kadınlarımızın bu imkandan faydalanmasını sağladıklarını anımsatan Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı Projenin çok faydalı geçtiğini ve de Çaykara´lı Kadınlarımızın Organizasyona göstermiş oldukları yoğun ilginin kendilerini fazlası ile mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

PROGRAMDAN SONRA SERTİFİKA TÖRENİ

Türk Telekom Tır Kamyonunda bulunan 40 Kişilik Eğitim Sınıfında gerçekleştirilen Eğitim Organizasyonunun ardından Eğitimini başarı ile tamamlayan Çaykara´lı Kadınlarımıza Başarı Belgeleri ve de Sertifikaları  Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı tarafından takdim edildi.

DURSUN-DİJİTAL OKUR YAZARLIĞI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Telekom Müdür Yardımcısı Hakan Dursun Türkiye´de 2 Dönemde toplam 10 000 kişiye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.Müdür Dursun Şöyle konuştu;

Okuma Yazma gibi Teknolojiye de Hakim olmamız gereken bir çağ yaşıyoruz.Türkiye´nin dört bir yanındaki binlerce kadını Teknoloji ile güçlendirmek,onların hayatını her alanda kolaylaştırıp sosyalleşmelerini sağlamak amacı ile teknoloji seferberliği başlatıyoruz.Misyonumuz doğrultusunda Ülkemizdeki Dijital okuryazarlığı artırmayı hedefliyoruz.

Amacımız Projemiz ile Toplumsal kalkınmaya Türk Telekom olarak Destek verip kadınların teknoloji ve internetin sunduğu imkanlardan  daha fazla faydalanmasını sağlamaktır.Bu sayede hem kadınlarımızın hem de toplumumuzun refah seviyesini yükselterek onların ekonomiye ve de İş gücüne daha fazla daha fazla katılmalarına katkıda bulunmayı arzu ediyoruz.Eğitimlere her yaştan kadının katılımını bekliyoruz.

HEDEF 2 SENEDE 10 000 KİŞİYE ULAŞMAK

“Senin Zamanın” Sloganı ile Yola çıkan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırı Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında Anadolu´nun dört bir köşesini karış karış dolaşıyor.Türk Telekom´un 2017 Yılında başlattığı Teknoloji Seferberliği Projesinin ilk etabında 38 İlde 5000 kişiye ulaşıldı.Projenin İkinci etabı kapsamında 24 İlde 34 farklı noktada Kadınların İnternet Okur Yazarlığının artırılşması hedeflenirken 2 senede ulaşılan kişi sayısının 10 000 olması hedefleniyor.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzungöl´den Bursa´ya Gönül Köprüsü
Uzungöl´den Bursa´ya Gönül Köprüsü
Uzungöl´ün en sevilen İsimlerinden Turizmci Erdoğan(Dursun) Manap´ın Dünyalar güzeli Kızı Özlem ile Bursa´dan Yakup Ergün Uzungöl´de gerçekleştirdikleri Kına ve Düğün Törenleri ile evliliğe bir adım daha yaklaştılar
Uzungöl´e Türkmen Damat
Uzungöl´e Türkmen Damat
Uzungöl´ün en sevilen ve de saygı duyulan isimlerinden Ahmet Minaz´ın Torunu yine Uzungöl´ün çok sevilen İş adamlarından Mustafa Sevim Minaz´ın Dünyalar Güzeli Kızları Uzungöl´ün Sevilen İş Adamların dan Murat ve Ahmet Akyüz´ün Torunları Esra Minaz ile Kerkük Bölgesi Türkmenlerinden Metin Mohammet Uzungöl Sezgin Otel´de gerçekleştirilen dillere destan Muhteşem bir düğün töreni ile bir ömür boyu mutluluğa EVET dediler.
Glazomat´ın Yol Sorunu Çözüldü
Glazomat´ın Yol Sorunu Çözüldü
Karadeniz Turizminin En Önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Glazomat Yolu Genişletme ve Tasfiye Çalışmaları Tamamlandı
Zeno Spor İçin Basın Açıklaması
Zeno Spor İçin Basın Açıklaması
Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini anma futbol Turnuvasında Çeyrek Final Heyecanı devam ederken organizasyon komitesinden Zeno Spor Futbol Takımının İtirazına İlişkin bir Basın açıklaması geldi.
Aranan Gazeteci Abdülkadir Nişancı Bulundu
Aranan Gazeteci Abdülkadir Nişancı Bulundu
10 Mayıs 2019 tarihinde Derebaşı Virajlarında kaybolan AA Bayburt Muhabiri Abdülkadir Nişancı kaybolduktan 14 Gün sonra Derebaşı HES Barajının alt kısmında bulundu
Recep Bayraktar Vefat Etti
Recep Bayraktar Vefat Etti
Çaykara Ulucamı Mahallesinden, Recep Bayraktar vefat etti.
Çaykara´yı Şoka Sokan Ölüm
Çaykara´yı Şoka Sokan Ölüm
İlçemiz Çambaşı Muhtarı Nihat Kaplan Geçirmiş OLduğu Ani Kalp Krizi sonrasında Hakkın Rahmetine Kavuştu
Tarihin Süzgeçinden Uzungöl 2
Tarihin Süzgeçinden Uzungöl 2
Uzungöl ile ilgili Nostaljik Resim Yolculuğumuz devam ediyor
Sultanmurat Şehitleri Anıldı
Sultanmurat Şehitleri Anıldı
Her Sene 23 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Sultanmurat Şehitleri Anma Programı 23 Haziran 2018 Cumartesi Günü Sultanmurat Yaylasında gerçekleştirildi.
Çaykara Seçimini Yaptı
Çaykara Seçimini Yaptı
24 Haziran Pazar Günü Tüm Ülkemizde olduğu gibi Çaykara İlçemizde de Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 22. Dönem Milletvekilliği Seçimi gerçekleştirildi.
Eğridere Ve Zeno Spor Çeyrek Finalde
Eğridere Ve Zeno Spor Çeyrek Finalde
Çaykara Kaymakamlık Kupası Futbol Turnuvası bütün heyecanı ile devam ediyor.Dün akşam oynanan Dördüncü Hafta Müsabakalarının ardından Mavi Grupta Eğridere Spor,Kırmızı Grupta ise Zeno Sğor Çeyrek Final Biletini almayı başaran takımlar oldular.
Kadın Deri Ceket
Kadın Deri Ceket
Kaliteli ve doğru seçilmiş deri ceketler, bayanların gece veya gündüz kombinlerini kusursuz tamamlayan dış giyim ürünleridir.
Özel Yurtlar
Özel Yurtlar
Özel yurt seçenekleri İstanbul´da bir hayli fazla.
Mama Sandalyeleri
Mama Sandalyeleri
Anne babalar için özellikle hareketli bebeklere yemek yedirmek her zaman ciddi bir sorun olduğu için mama sandalyesi kullanmak kimi zaman hayati bir önem taşıyabilmektedir.
Kamera Sistemleri
Kamera Sistemleri
Hırsızlık olaylarını azaltmada kamera sistemleri önemli bir rol oynar.
Güvenilir Alışveriş Siteleri
Güvenilir Alışveriş Siteleri
İnternet alışverişinin yaygın bir hale gelmesi ile birlikte güvenilir alışveriş siteleri daha önemli bir hale gelir.
İzmit´te Sakine Anne Ağlattı
İzmit´te Sakine Anne Ağlattı
İzmit´te Merhum Hacı Muhammet Eroğlu´nun Eşi Sakine Eroğlu Hakkın Rahmetine Kavuştu
Branda Baskı
Branda Baskı
Vinil malzemesi üzerine yapılan dijital uygulama branda baskı adını alır. Dış alanlarda kaliteli reklam oluşturmak için tercih edilir.
En Ucuz Telefon
En Ucuz Telefon
Piyasaya sunulan telefon modellerinde özellikle en ucuz telefon seçeneğini ulaşmak istediğiniz durumlarda sistem üzerinden yapacağınız işlemler ile daha fazla modele karşılaştırma imkanı elde edebilirsiniz.
Kot Etek Modelleri
Kot Etek Modelleri
Kadınlar kot etek modellerisayesinde, etek tutkularını spor alanına da taşıma olanağını elde eder.
Bayan Mont
Bayan Mont
Farklı modellerdeki bayan mont sayesinde şıklığı elden bırakmadan soğuk havalar karşısında etkili bir koruma sağlayabilirsiniz.
67 Yaşında Gönüllü Askere Gitmek İstiyor
67 Yaşında Gönüllü Askere Gitmek İstiyor
Emekli Öğretmen Vahap Özen 67 Yaşında Gönüllü Askere Gitmek İçin Çaykara Kaymakamlığına Dilekçe Verdi.
Alan Tarama Cihazında Olması Gereken Özellikleri Biliyor Musunuz?
Alan Tarama Cihazında Olması Gereken Özellikleri Biliyor Musunuz?
Define gömülerini, yer altındaki tünel girişlerini bulabilen, değerli madenleri türüne göre tespit edebilen ve toprak yapısını analiz edebilen alan tarama cihazları, hobi amaçlı ya da profesyonel amaçlı işlerde kullanılabiliyor.
Kol Saati Modelleri
Kol Saati Modelleri
Dünyanın en kaliteli ve en ünlü markaları kol saati modelleri Konyalı Saat güvencesi ile alıcılarını karşılıyor.
Fırsat
Fırsat
En uygun fiyat seçenekleri üzerinden alışveriş yapmak isteyenler siteler sayesinde fırsat ürünlerini kolayca yakalayabilirler.
Bebek Mama
Bebek Mama
Bebek mama çeşitleri sitemizde her zaman sizler için en uygun fiyata satılmaktadır.
Kaliteli ve Sıra Dışı Bayan T-Shirt Modelleri
Kaliteli ve Sıra Dışı Bayan T-Shirt Modelleri
Bayan tişört modellerinde farklılık ve kalite mi arıyorsunuz?
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi