Çaykara´da Yapımı tamamlanan Yeni Okul Eğitime hazır
Çaykara´da PTT tarafından yaptırılan PTT İmam Hatip Ortaokulunun yapımı tamamlandı.
Tarih: 15.2.2020 00:02:20

Çaykara İlçesinde PTT tarafından yaptırılan PTT İmam Hatip Ortaokulunun yapımı tamamlandı. Bina ile ilgili Donanım malzemelerinin yerleştirilmesinin ardından 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının başı itibarı ile bina öğrencilerin hizmetine sunulacak. 

BAKAN SOYLU´NUN KATKILARI İLE YAPILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun katkıları ile PTT´nin Sponsorluğunda yaptırılan PTT İmam Hatip Ortaokulu Modern tasarımı ve mükemmel altyapısı ile öğrencilerimize hizmet vermeye hazırlanıyor. 24 Derslikten oluşan PTT İmam Hatip Ortaokulu 600 Öğrenci kapasitesi ile öğrencilere hizmet verecek./resimler/2020-2/15/0016368410077.jpgİKİ OKUL BİR ARADA

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Öğrencilere hizmet vermeye başlayacak olan PTT İmam Hatip Ortaokulu İki Okulu bünyesinde barındıracak. Çaykara Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinin Ortaokul Kısmı ile Zeki Bilge Ortaokulu yeni öğretim yılında bu binaya taşınacak.

Aynı bina içerisinde iki müdürlük bulunacak ve bu iki okulumuzda öğrenim gören öğrenciler aynı binada öğrenimlerine devam edecekler./resimler/2020-2/15/0008439650929.jpg200 KİŞİLİK KONFERANS SALONU

Binada son derece Modern bir şekilde hazırlanmış 200 kişilik Konferans ve Tiyatro Salonu yer alıyor. Mükemmel bir şekilde hazırlanmış sahnesi ve iç dekorasyonu ile Konferans salonu adeta göz kamaştırıyor. 

LABORARUVAR

Son sistem Teknolojiye uygun bir şekilde hazırlanan Laboratuvar Öğrencilerin her türlü deney ve incelemeleri için uygun bir şekilde hazırlanmış. 

MÜZİK SINIFI

Ses yalıtım sistemine uygun bir şekilde hazırlanmış, akustik duvarlar ile çevrilmiş olan Müzik Sınıfı öğrencilerimizin müzik alanındaki yeteneklerini ortaya koymalarını bekliyor./resimler/2020-2/15/0009002463588.jpgENGELLİ ASANSÖRLERİ VE LAVABOLARI

Engelli Öğrenciler ve vatandaşlar için özel olarak hazırlanmış olan engelli asansörleri ve lavaboları öğrencilerimize hizmet vermeye hazırlanıyor. Ayrıca 4 katlı olan yeni binada öğrencilerimize hizmet sunmak üzere normal asansör de bulunuyor. 

MESCİT VE ABDESTHANELER

Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı hazırlanmış olan mescitler ve abdesthaneler mükemmel donanımları ile göz kamaştırıyor. 

AÇIK SPOR ALANLARI

Okul bahçesinde oluşturulan açık spor alanları öğrencilerin her türlü sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecek bir şekilde hazırlanıyor./resimler/2020-2/15/0009164182651.jpgKAMELYALAR 

Okul bahçesinin değişik bölümlerine yerleştirilen kamelyalar öğrencilerin dinlenmeleri için modern bir şekilde hazırlanmış. 

İDARE ODALARI 

Her iki okul Müdürlüğü için hazırlanan İdare odaları Modern tasarımları ile ve yerleştirilecek olan donanım malzemeleri ile öğrencilerimize ve velilerimize hizmet sunmaya hazırlanıyor./resimler/2020-2/15/0009396214490.jpgREHBERLİK SERVİSİ ODALARI

Öğrencilerimizi her alanda hem bir üst öğrenime hem de sosyal hayata hazırlayacak olan Rehberlik Odaları mükemmel bir şekilde hazırlanmış durumda. 

KÜTÜPHANE

150 metrekarelik bir alanda oluşturulan ve Öğrencilerin hem kitap okuyacakları hem ders konularına çalışacakları hem de araştırma yapacakları çağdaş kütüphane okulumuzda öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş durumda. 

YEMEKHANE VE KANTİN

Aynı anda 150 Öğrencinin yemek yiyebileceği için modern bir ortamda hazırlanan yemekhane ve günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapıldı. 

KAMERA VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Öğrencilerimizin okulda güven içerisinde Eğitimlerini sürdürebilmeleri amacı ile okulun her bölümüne yerleştirilen Kamera ve Güvenlik Sistemleri ile okul sürekli olarak kontrol altında bulundurulacak ve öğrencilerin güvenli bir ortamda eğitim görmeleri sağlanacak./resimler/2020-2/15/0009581683501.jpgÖĞRETMEN ODASI

Öğretmenlerin dinlenmeleri ve derse hazır girmelerini sağlamak amacı ile hazırlanan 60 Öğretmenlik Öğretmen Odası Modern Donanım Malzemesi ile yapıldı. 

ÇAYKARA ŞİMDİ EYLÜL 2020´Yİ BEKLİYOR

Yapımı tamamlanan PTT İmam Hatip Ortaokulunun 2020 Yılı Eylül ayında açılışı gerçekleştirilecek ve Yeni Eğitim Öğretim yılında Çaykara insanımıza hizmet vermeye başlayacak.

/resimler/2020-2/15/0010169808845.jpg 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzaktan Eğitim" Konulu Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzaktan Eğitim 23 Mart Pazartesi Başlıyor
Uzaktan Eğitim 23 Mart Pazartesi Başlıyor
Koronavirüs nedeniyle okullar iki hafta tatil edildi. Okullar bir hafta tatil edilirken ikinci hafta ise 23 Mart Pazartesi Gününden itibaran ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine online olarak uzaktan eğitim verilecek.
Uzaktan Eğitim İle İlgili Süreç Hafta İçi Simülasyonlarla Anlatılacak
Uzaktan Eğitim İle İlgili Süreç Hafta İçi Simülasyonlarla Anlatılacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Sosyal Paylaşım sitesinde yaptığı açıklama ile Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA´nın kullanımını örnek videolarla gerçekleştirilecek olan Uzaktan Eğitim ile ilgili olarak bir açıklama yaptı
Çaykara´da İstiklal Marşı Okuma Yarışması
Çaykara´da İstiklal Marşı Okuma Yarışması
İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçe genelinde İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi.
Çaykara´daki Okullar Çevreye Sahip Çıkıyor!
Çaykara´daki Okullar Çevreye Sahip Çıkıyor!
Çaykara´da eğitim veren okullar tarafından hazırlanan ‘Bu Çevre emanettir sana, Temiz Bırak Yarınlara´ adlı projenin tanıtımı yapıldı.
Çaykara TÜGVA´dan Öğrencilere ‘Başarının Sırrı´ Semineri
Çaykara TÜGVA´dan Öğrencilere ‘Başarının Sırrı´ Semineri
Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı Çaykara İlçe Temsilciliği olarak Çaykara İlçesinde Lise Öğrencilerine yönelik “Başarının Sırrı” konulu Kişisel Gelişim Semineri düzenlendi.
Çaykara´da Kadınlara Yönelik ‘DİJİTAL BEN´ Projesi Anlatıldı
Çaykara´da Kadınlara Yönelik ‘DİJİTAL BEN´ Projesi Anlatıldı
Kısa İsmi KEİADER olan Trabzon Kadın Eğitimi ve İstihdamı Artırma Derneği tarafından Çaykara İlçesinde kadınlara yönelik “Dijital Ben” Semineri verildi.
Siyer Şampiyonları Ödüllerini aldı
Siyer Şampiyonları Ödüllerini aldı
Anadolu Gençlik Derneği tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi yarışmasında Trabzon Şampiyonları ve Çaykara İlçesinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar.
Üniversite Öğrencilerinden Minik Evler Çalışması
Üniversite Öğrencilerinden Minik Evler Çalışması
Trabzon Üniversitesi Öğrencileri Ders Dışı çalışmalar kapsamında çevreye ve hayvanlara Destek Projesi düzenledi.
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Semineri
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Semineri
İlçemizde liselerimizin son sınıflarında okuyan ve 2020 Yılında Üniversite Sınavına girecek olan 12. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Farkındalık ve Motivasyon Semineri gerçekleştirildi
Emine Büşra Uğur Trabzon Üçüncüsü
Emine Büşra Uğur Trabzon Üçüncüsü
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlimizde Bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen “Genç Muhafızlar Güzel Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında İlçemiz Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi 8-C Sınıfı Öğrencilerinden Emine Büşra Uğur Trabzon İl Üçüncüsü olmayı başardı.
Anadolu Lisesinden Kur´an-ı Kerim Yarışması
Anadolu Lisesinden Kur´an-ı Kerim Yarışması
Çaykara Anadolu Lisesi Öğrencileri arasında Kur´an-Kerim´i güzel okuma yarışması düzenlendi.
Minik Yüreklerden Karadeniz´den Akdeniz´e Sevgi Köprüsü
Minik Yüreklerden Karadeniz´den Akdeniz´e Sevgi Köprüsü
Taşkıran İlkokulu Anasınıfı ile Antalya Tekeli İlkokulu Ana Sınıfı öğrencileri arasından kurulan Gönül Köprüsü Minik yüreklerin neleri başarabildiklerini bir kere daha gözler önüne serdi.
Çaykara İmam Hatip´ten TÜBİTAK Ödülüne
Çaykara İmam Hatip´ten TÜBİTAK Ödülüne
Hemşerimiz Doc.Dr. Yaşar Salihpaşaoğlu 30 Aralık 2019 Tarihinde Ankara´da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirilen Ödül Töreni ile MANSİYON Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ın elinden aldı.
Karaçam´da Minik Karıncalardan Muhteşem Kermes
Karaçam´da Minik Karıncalardan Muhteşem Kermes
12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Etkinlikleri kapsamında Karaçam İlkokulu Ana Sınıfı Öğrencileri,Öğretmen ve Velileri tarafından “Kermes Etkinliği gerçekleştirildi.
Taşkıran´da Yerli Malı Coşkusu
Taşkıran´da Yerli Malı Coşkusu
Ülkemizde her sene 12-18 Aralık Tarihleri arasında Kutlanan “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” İlçemiz Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile kutlanıyor.
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Devam Ediyor
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Devam Ediyor
Eğitim Öğretim ve Akademik başarı anlamında Trabzon İlimizde zirvede yer alan Çaykara İlçesinde Üniversite Sınavı hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor.
Çaykara´da Hafta İçi Eğitim Hafta Sonu Spor ve Sosyal Etkinlik
Çaykara´da Hafta İçi Eğitim Hafta Sonu Spor ve Sosyal Etkinlik
Akademik Başarı anlamında Trabzon İlimizde senelerdir zirvede yer alan Çaykara İlçemiz Sosyal ve Kültürel aktiviteleri ile de Işık Saçmaya devam ediyor.
Karaçam´da Bir Haftada 4 Farklı Etkinlik
Karaçam´da Bir Haftada 4 Farklı Etkinlik
İlçemiz Karaçam İlkokulumuzda 2-6 Aralık tarihleri arasında 4 ayrı etkinlik gerçekleştirilerek hem öğrencilerimizin Sosyal Aktivitelere katılımları sağlandı hem de Farkındalık oluşturularak öğrencilerimizin duyarlı birer vatandaş olarak yetiştirilmesi için öğrencilere Fırsat Eğitimi imkanı verildi.
Çaykara´ya İki Beyaz Bayrak Bir Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya İki Beyaz Bayrak Bir Beslenme Dostu Okul Ödülü
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında İmzalanan Protokol gereği Okullarımızda uygulanmakta olan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Çaykara İlçesinde İki Okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanırken bir okulumuz da “Beslenme Dostu Okul” ödülü almaya hak kazandı.
Zeki Bilge Kuşlara Sahip Çıkıyor
Zeki Bilge Kuşlara Sahip Çıkıyor
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Kuşların Barınmasını sağlamak amacı ile Öğretmen ve Öğrenciler tarafından Kuş Yuvası hazırlama Etkinliği gerçekleştirildi.
Zeki Bilge İlkokulundan Etkinlik ve Altyapı Yağmuru
Zeki Bilge İlkokulundan Etkinlik ve Altyapı Yağmuru
İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlik ve Organizasyonları hız kesmeden devam ediyor.
Çaykara´da Eğitime Devam
Çaykara´da Eğitime Devam
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Ara Tatilinin tamamlanması ile birlikte Çaykara İlçemizde Eğitim Öğretim çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Coşkusu
Çaykara´da Öğretmenler Günü Coşkusu
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykara´da Öğretmenler Seminerde Buluştu
Çaykara´da Öğretmenler Seminerde Buluştu
Çaykara İlçesinde Görev yapan Öğretmenler Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen Seminer Çalışmasında bir araya geldiler.
Kur´an Kursları Ve İmam Hatip Trabzon Gezisinde
Kur´an Kursları Ve İmam Hatip Trabzon Gezisinde
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Ara Tatil Dönemi devam ederken Çaykara İlçemizde ise Ara Tatil Dönemindeki Etkinlik Yağmuru hız kesmeden devam ediyor.
Öğretmenler Günü Masa Tenisi Şampiyonları Belli Oldu
Öğretmenler Günü Masa Tenisi Şampiyonları Belli Oldu
24 Kasım öğretmenler Günü İle ilgili düzenlenen Masa Tenisi turnuvasında Şampiyon olan öğretmenler belli oldu
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi