İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Çaykara' Balkonlarda Nisan Coşkusu
  • Pazartesi 0 ° / 0 ° Yok
  • Salı 0 ° / 0 ° Yok
  • Çarşamba 0 ° / 0 ° Yok

Çaykara'da Balkonlarda 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100.Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Çaykara’da Balkonlardan 23 Nisan Coşkusunu paylaşma etkinliği gerçekleştirildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100.Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Çaykara’da Balkonlardan 23 Nisan Coşkusunu paylaşma etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Çaykara İlçesinde başta Afet Evler Semti olmak üzere ilçenin her tarafı bayraklar ve balonlar ile süslendi.

Başta Çaykara zeki Bilge Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Sakı olmak üzere olmak üzere ilçe merkezinde bulunan birçok öğretmen her evi tek tek dolaşarak hem evlere bayrak ve balon dağıttı hem de bayraklarını asamayan vatandaşların bayraklarını balkonlarına astı.

23 Nisan sabahı Çaykara İlçesi tabiri caiz ise bir gelin gibi süslendi.

Saatler 15.00’ı gösterdiğinde ise Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, İlçe Emniyet Amiri Yunus Emre Nergiz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Uğur Şen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali Afetevler Mahallesine giderek çocukların 23 Nisan heyecanlarını paylaştılar..

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende bir konuşma yapan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Ülkemizin ve tüm insanlığın başında olan Korona virüs Salgınından dolayı bu sene çocuklarımız ile iç içe bulunamadıklarını en kısa zamanda öğrencilerimiz ile yeniden kucaklaşacaklarını sözlerine ekledi.

Programda bir konuşma yapan Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem ise geçmiş senelerde çocuklarımız ile kucaklaşarak tatlı heyecanlarını paylaştıklarını bu sene Virüs Salgını sebebi ile çocuklarımızın sağlığı için aralarına küçük de olsa bir mesafe koyduklarını ancak önümüzdeki senelerde yeniden bir araya geleceklerini sözlerine ekledi.

Programın son bölümünde ise hoparlörden çalına çocuk şarkıları eşliğinde çocuklar balkonlardan protokolü balon ve bayrakları ile  selamlarken protokol üyeleri ise öğrencilere el sallayarak tören yerinden ayrıldılar

Programda Uzungöl’ün genç turizmcilerinden Tahir Kul ise havadan çekim ile gerçekleştirdiği drone çekimleri ile programa ayrı bir güzellik kattı.