Çaykara´daki Okullar Çevreye Sahip Çıkıyor!
Çaykara´da eğitim veren okullar tarafından hazırlanan ‘Bu Çevre emanettir sana, Temiz Bırak Yarınlara´ adlı projenin tanıtımı yapıldı.
Tarih: 5.3.2020 20:08:23

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “BU ÇEVRE EMANETTİR SANA, TEMİZ BIRAK YARINLARA” projesi tanıtım toplantısı 4 Mart 2020 Çarşamba günü Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. /resimler/2020-3/5/2015313087942.jpgProje Tanıtım Toplantısına,  Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Çaykara Mal Müdürü Ekrem Günaydın, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ersin Yavuz Birkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdoğan Karakaş ve Numan Tuncer, Çaykara Ziraat Bankası Müdürü Lokman Kızılhan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. /resimler/2020-3/5/2015476838221.jpgPROJEMİZİ TANIYALIM

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Zihni Boz´un Koordinatörlüğünde yürütülen “Bu Çevre Emanettir Sana, Temiz Bırak Yarınlara” Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde hazırlandı. Türkiye Genelinde 25. 735 Proje içerisinde 1001 Proje Destek Programı kapsamında Projeye dâhil edildi. Okulumuzun hazırlamış olduğu bu proje başarılı bulunarak Destek Programı almaya hak kazandı./resimler/2020-3/5/2016230276501.jpgKÜLTÜRÜMÜZ İLE DOĞAL GÜZELLİĞİMİZİ BULUŞTURACAĞIZ

Çaykara İlçesinin hem Doğal güzellik bakımından hem de Tarihi doku bakımından çok farklı ve özel bir İlçe olduğunu ifade ederek Konuşmasına başlayan Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Zihni Boz Proje ile hem öğrencilerimizde hem de halkımız arasında farkındalık oluşturmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi. 

Hazırlamış oldukları “Bu Çevre Emanettir Sana Miras Bırak Yarınlara” Projesini Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırladıklarını ifade  Boz, Projenin Çaykara İlçemizin tarihi ve Kültürel dokusu ile bire bir örtüştüğünü bu proje ile Öğrencilerimizde ve halkımızda bir yandan Çevre Bilinci oluşturma ve doğaya sahip çıkma, diğer yandan ise tarihi ve kültürel değerlerini tanıma ve bu değerlere sahip çıkma bilinci oluşturmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi./resimler/2020-3/5/2017161058653.jpgREHBER ÖĞRETMEN ÇAKMAK´TAN “ÇEVRE BİLİNCİ” KONUSUNDA SUNUM

Programda Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Çiğdem Çakmak tarafından “Çevre Bilinci” konusunda Slayt Gösterisi ve Sunum gerçekleştirildi. 

PROJENİN AMACI

Hazırlanan Projenin Amaçları Şunlar:

-Gençlerin çevre ile ilişkilerinin geliştirilmesi

-Gençlerin Çevre sorunlarına karşı bilinçlenme çabalarına katkı sağlaması ve bu alandaki gönüllü faaliyetlerinin desteklenmesi

-Gençlere doğa sevgisinin kazandırılması ve çevreyi temiz tutma alışkanlığının geliştirilmesi

-Gençlere Vatan ve Bayrak Sevgisi kazandırılması, Şehitliğin önemini kavratabilme ve ülkeye aidiyet duygusunun geliştirilmesi./resimler/2020-3/5/2017459340546.jpgŞEHİTLERİMİZ ANILACAK

Proje Kapsamında İlçemiz Ataköy Mahallesinde bulunan Şehit Jandarma Er Yıldıray Birlik ve Çambaşı Mahallesinde bulunan Şehit Jandarma Komando Asteğmen Orhan Sancar´ın kabirleri ziyaret edilecek. 

Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencilerinden seçilecek olan 50´şer kişilik öğrenci grupları ile birlikte gerçekleştirilecek olan ziyaretler 16-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

UZUNGÖL VE DURSUN ALİ İNAN MÜZESİ ZİYARETİ

Proje Kapsamında 13-17 Nisan tarihleri arasında Uzungöl Dursun Ali İnan Müze Ziyareti gerçekleştirilecek bu ziyaret esnasında Müzeyi hayata geçiren Uzungöl Turizminin Baş Mimarı Dursun Ali İnan ile öğrencilerin sohbet etmeleri ve müze hakkında bilgi edinmeleri, sağlanacak

Ayrıca Uzungöl´de tüm öğrencilere proje kapsamında yemek ikramı gerçekleştirilecek. 

PROJE KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK DİĞER ETKİNLER:

Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler şu şekilde;

20 ADET ATIK KUTU

1-10 Nisan Tarihleri arasında 20 adet Atık Kutusu temin edilerek Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesinde okulun belirli bölümlerine yerleştirilecek./resimler/2020-3/5/2018054965921.jpgTEMİZ SINIF YARIŞMASI

Okulumuzun Coğrafya Öğretmeni Hilal Atalay yönetiminde 23 Mart-3 Nisan tarihleri arasında “En Temiz Sınıf”  yarışması düzenlenecektir.

“Yarının Temizi bu günden belli olur” Sloganı ile gerçekleştirilecek yarışmada 20 öğrenciye Proje kapsamında çeşitli ödüller verilecektir. 

BAKAN DEĞİL GÖREN GÖZ OL

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Merve Yağız yönetiminde 30 Mart-13 Nisan tarihleri arasında “Bakan değil, gören göz ol” Sloganı ile Çevre Kirliliği konulu bir fotoğraf yarışması gerçekleştirilecektir. Yarışmaya katılan tüm eserler sergilenecek ayrıca ilk 3 sırayı alan Eserler Proje kapsamında ödüllendirilecek. 

İLÇEDE TEMSİLİ ÇÖP TOPLAMA KAMPANYASI

23-27 Mart tarihleri arasında Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesinden seçilen 50 öğrenci öğretmenleri rehberliğinde İlçe Merkezinde Temsili Çöp Toplama kampanyası gerçekleştireceklerdir. 

Faaliyet esnasında vatandaşlarda Çevre Bilinci oluşturmak maksadı ile el broşürleri dağıtılacak ayrıca faaliyete katılan öğrencilere faaliyet sonunda çeşitli ikramlarda bulunulacaktır. 

FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ

23-27 Mart tarihleri arasında Okulumuz Kimya Öğretmeni Yavuz Beydili ve İngilizce Öğretmeni Köksal Aksoy öncülüğünde Cevdet Sunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçe alanında Fidan Dikme organizasyonu gerçekleştirilecektir. Faaliyete katılan öğrencilere faaliyet sonunda Proje kapsamında çeşitli ikramlarda bulunulacaktır./resimler/2020-3/5/2018309185174.jpg 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Uzaktan Eğitim" Konulu Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzaktan Eğitim 23 Mart Pazartesi Başlıyor
Uzaktan Eğitim 23 Mart Pazartesi Başlıyor
Koronavirüs nedeniyle okullar iki hafta tatil edildi. Okullar bir hafta tatil edilirken ikinci hafta ise 23 Mart Pazartesi Gününden itibaran ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine online olarak uzaktan eğitim verilecek.
Uzaktan Eğitim İle İlgili Süreç Hafta İçi Simülasyonlarla Anlatılacak
Uzaktan Eğitim İle İlgili Süreç Hafta İçi Simülasyonlarla Anlatılacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Sosyal Paylaşım sitesinde yaptığı açıklama ile Derslerin nasıl izleyeceğini, hangi kanallardan yayın alabileceğinizi, EBA´nın kullanımını örnek videolarla gerçekleştirilecek olan Uzaktan Eğitim ile ilgili olarak bir açıklama yaptı
Çaykara´da İstiklal Marşı Okuma Yarışması
Çaykara´da İstiklal Marşı Okuma Yarışması
İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yıl Dönümü sebebi ile Çaykara İlçe genelinde İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi.
Çaykara TÜGVA´dan Öğrencilere ‘Başarının Sırrı´ Semineri
Çaykara TÜGVA´dan Öğrencilere ‘Başarının Sırrı´ Semineri
Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı Çaykara İlçe Temsilciliği olarak Çaykara İlçesinde Lise Öğrencilerine yönelik “Başarının Sırrı” konulu Kişisel Gelişim Semineri düzenlendi.
Çaykara´da Kadınlara Yönelik ‘DİJİTAL BEN´ Projesi Anlatıldı
Çaykara´da Kadınlara Yönelik ‘DİJİTAL BEN´ Projesi Anlatıldı
Kısa İsmi KEİADER olan Trabzon Kadın Eğitimi ve İstihdamı Artırma Derneği tarafından Çaykara İlçesinde kadınlara yönelik “Dijital Ben” Semineri verildi.
Çaykara´da Yapımı tamamlanan Yeni Okul Eğitime hazır
Çaykara´da Yapımı tamamlanan Yeni Okul Eğitime hazır
Çaykara´da PTT tarafından yaptırılan PTT İmam Hatip Ortaokulunun yapımı tamamlandı.
Siyer Şampiyonları Ödüllerini aldı
Siyer Şampiyonları Ödüllerini aldı
Anadolu Gençlik Derneği tarafından gerçekleştirilen Siyer-i Nebi yarışmasında Trabzon Şampiyonları ve Çaykara İlçesinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldılar.
Üniversite Öğrencilerinden Minik Evler Çalışması
Üniversite Öğrencilerinden Minik Evler Çalışması
Trabzon Üniversitesi Öğrencileri Ders Dışı çalışmalar kapsamında çevreye ve hayvanlara Destek Projesi düzenledi.
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Semineri
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Semineri
İlçemizde liselerimizin son sınıflarında okuyan ve 2020 Yılında Üniversite Sınavına girecek olan 12. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Farkındalık ve Motivasyon Semineri gerçekleştirildi
Emine Büşra Uğur Trabzon Üçüncüsü
Emine Büşra Uğur Trabzon Üçüncüsü
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlimizde Bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen “Genç Muhafızlar Güzel Kur´an-ı Kerim Okuma Yarışmasında İlçemiz Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesi 8-C Sınıfı Öğrencilerinden Emine Büşra Uğur Trabzon İl Üçüncüsü olmayı başardı.
Anadolu Lisesinden Kur´an-ı Kerim Yarışması
Anadolu Lisesinden Kur´an-ı Kerim Yarışması
Çaykara Anadolu Lisesi Öğrencileri arasında Kur´an-Kerim´i güzel okuma yarışması düzenlendi.
Minik Yüreklerden Karadeniz´den Akdeniz´e Sevgi Köprüsü
Minik Yüreklerden Karadeniz´den Akdeniz´e Sevgi Köprüsü
Taşkıran İlkokulu Anasınıfı ile Antalya Tekeli İlkokulu Ana Sınıfı öğrencileri arasından kurulan Gönül Köprüsü Minik yüreklerin neleri başarabildiklerini bir kere daha gözler önüne serdi.
Çaykara İmam Hatip´ten TÜBİTAK Ödülüne
Çaykara İmam Hatip´ten TÜBİTAK Ödülüne
Hemşerimiz Doc.Dr. Yaşar Salihpaşaoğlu 30 Aralık 2019 Tarihinde Ankara´da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Gerçekleştirilen Ödül Töreni ile MANSİYON Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ın elinden aldı.
Karaçam´da Minik Karıncalardan Muhteşem Kermes
Karaçam´da Minik Karıncalardan Muhteşem Kermes
12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Etkinlikleri kapsamında Karaçam İlkokulu Ana Sınıfı Öğrencileri,Öğretmen ve Velileri tarafından “Kermes Etkinliği gerçekleştirildi.
Taşkıran´da Yerli Malı Coşkusu
Taşkıran´da Yerli Malı Coşkusu
Ülkemizde her sene 12-18 Aralık Tarihleri arasında Kutlanan “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” İlçemiz Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile kutlanıyor.
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Devam Ediyor
Çaykara´da Üniversite Yolculuğu Devam Ediyor
Eğitim Öğretim ve Akademik başarı anlamında Trabzon İlimizde zirvede yer alan Çaykara İlçesinde Üniversite Sınavı hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor.
Çaykara´da Hafta İçi Eğitim Hafta Sonu Spor ve Sosyal Etkinlik
Çaykara´da Hafta İçi Eğitim Hafta Sonu Spor ve Sosyal Etkinlik
Akademik Başarı anlamında Trabzon İlimizde senelerdir zirvede yer alan Çaykara İlçemiz Sosyal ve Kültürel aktiviteleri ile de Işık Saçmaya devam ediyor.
Karaçam´da Bir Haftada 4 Farklı Etkinlik
Karaçam´da Bir Haftada 4 Farklı Etkinlik
İlçemiz Karaçam İlkokulumuzda 2-6 Aralık tarihleri arasında 4 ayrı etkinlik gerçekleştirilerek hem öğrencilerimizin Sosyal Aktivitelere katılımları sağlandı hem de Farkındalık oluşturularak öğrencilerimizin duyarlı birer vatandaş olarak yetiştirilmesi için öğrencilere Fırsat Eğitimi imkanı verildi.
Çaykara´ya İki Beyaz Bayrak Bir Beslenme Dostu Okul Ödülü
Çaykara´ya İki Beyaz Bayrak Bir Beslenme Dostu Okul Ödülü
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında İmzalanan Protokol gereği Okullarımızda uygulanmakta olan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Çaykara İlçesinde İki Okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanırken bir okulumuz da “Beslenme Dostu Okul” ödülü almaya hak kazandı.
Zeki Bilge Kuşlara Sahip Çıkıyor
Zeki Bilge Kuşlara Sahip Çıkıyor
Çaykara Zeki Bilge Ortaokulu tarafından Kuşların Barınmasını sağlamak amacı ile Öğretmen ve Öğrenciler tarafından Kuş Yuvası hazırlama Etkinliği gerçekleştirildi.
Zeki Bilge İlkokulundan Etkinlik ve Altyapı Yağmuru
Zeki Bilge İlkokulundan Etkinlik ve Altyapı Yağmuru
İlçemiz Zeki Bilge İlkokulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlik ve Organizasyonları hız kesmeden devam ediyor.
Çaykara´da Eğitime Devam
Çaykara´da Eğitime Devam
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Ara Tatilinin tamamlanması ile birlikte Çaykara İlçemizde Eğitim Öğretim çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.
Çaykara´da Öğretmenler Günü Coşkusu
Çaykara´da Öğretmenler Günü Coşkusu
24 Kasım Öğretmenler Günü Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen çeşitli Törenler ile kutlandı.
Çaykara´da Öğretmenler Seminerde Buluştu
Çaykara´da Öğretmenler Seminerde Buluştu
Çaykara İlçesinde Görev yapan Öğretmenler Şehit Ahmet Çamur Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen Seminer Çalışmasında bir araya geldiler.
Kur´an Kursları Ve İmam Hatip Trabzon Gezisinde
Kur´an Kursları Ve İmam Hatip Trabzon Gezisinde
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Ara Tatil Dönemi devam ederken Çaykara İlçemizde ise Ara Tatil Dönemindeki Etkinlik Yağmuru hız kesmeden devam ediyor.
Öğretmenler Günü Masa Tenisi Şampiyonları Belli Oldu
Öğretmenler Günü Masa Tenisi Şampiyonları Belli Oldu
24 Kasım öğretmenler Günü İle ilgili düzenlenen Masa Tenisi turnuvasında Şampiyon olan öğretmenler belli oldu
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi