Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 29.11.2018 11:06:58/ 2491okunma / 0yorum

Örnek Devlet Yöneticisi Çaykara İlçemizin yetiştirdiği en önemli Bürokratlarımızdan Çaykara´lı Hemşerimiz Van Valisi Murat Zorluoğlu´nun  Ak Parti´den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması hem Trabzon İlimizde hem de Çaykara İlçemizde büyük bir sevinç ile karşılandı.

Çaykara İlçesi Trabzon İlimizde Eğitime en fazla önem veren İlçelerimizden bir tanesi Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Çaykara İlçemizden yetişip geçmişte ve günümüzde çok önemli mevkilere sahip olan Çaykara´lı Yöneticilerimiz oldukça fazla./resimler/2018-11/29/1111421515867.jpgNeden mi?Çünkü okumak zorunda Çaykara insanı.Okumaktan başka hiçbir alternatifi yok.Çaykara´nın Çayı yok.Çaykara´nın fındığı yok.Yetiştirdiği mısırı,fasulyesi,patatesi ise ancak kendisine yetecek kadardır.

Başka da hiçbir geçim kaynağı yoktur Çaykara İnsanının.Bu yüzden de okumak zorundadır Çaykara insanı.

Hayatı başarı ve Örnek Devlet Adamlığı özellikleri ile dopdolu olan Vali Murat Zorluoğlu da Çaykara İlçemizin Devlet Kademelerindeki en kıymetli yöneticilerimizden bir tanesi.

/resimler/2018-11/29/1112100578900.jpgGörev yaptığı her Devlet Kademesinde hem Örnek Devlet Adamlığı hem de insanlara olan mükemmel yaklaşımı ile her zaman farklı ve özel bir Devlet Adamı olmayı başardı Valimiz Sevgili Murat Zorluoğlu…

Çok Fazla uzağa gitmeye gerek yok.Sayın Valimizin Görev yaptığı son iki yere bakmamız yeterli.Elazığ ve Van…İki İlimizde de Valilik yaptı Sayın Zorluoğlu.

Şimdi gelin bu iki Şehrimize hep birlikte kulak verelim.

KİMİ SEVDİYSEK GİTTİ

Van İlimizde yayın yapan Şehri Van Gazetesi öyle yazıyor Çaykara´lı Valimiz için:

Kimi Sevdiysek Gitti”

Sadece 1.5 sene görev yaptı Van İlimizde Hemşerimiz.Ama Adamlığı ile Örnek Yöneticiliği ile Mükemmel Devlet Adamlığı Farkı ile Van İlimizin dağına taşına Örnek Bir Devlet Adamı olarak İsmini altın harfler ile yazdırmayı başarmış Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu…/resimler/2018-11/29/1112362923226.jpgDüşünün bir kere…Bir Vali, bir Şehirde sadece 1.5 sene görev yapıyor.Ve de o Şehirde oluşan genel kanı şu.

“Biz Sayın Zorluoğlu´nun Van İlimizden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olmasını Bekliyorduk”

Bir Vali Bir Şehir ile bu kadar mı bütünleşebilir?

O İYİ İNSANLAR O GÜZEL ATLARA BİNİP GİTTİLER

Van Basını Valimizi anlatıyor.Şİmdi gelin biraz da Van Basınımızın Sesine kulak verelim.

Van´a 2017 Yılı Haziran Ayındaki Kararname ile atanan Vali Murat Zorluoğlu önceki gün yaşanan Flaş bir gelişme ile Ankara´ya Davet edildi.Bir buçuk yılda hem Van Valiliği hem de Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevlerini  yürüten Zorluoğlu Van´dan Aday olacağı ile ilgili beklentiler sürerken kendi memleketinden Aday gösterildi.

Elazığ Valisi iken Van´a gelen ve çok kısa sürede Van Halkının gönlünde taht kuran Vali Zorluoğlu,kentin uzun yıllar konuştuğu çok  önemli sorunlarına çözümler üretip Büyük Projelerin de Mimarlığını üstlendi./resimler/2018-11/29/1113166233246.jpgHalkın İçinde olmayı seven,kentte gitmedik İlçe bırakmayan Vali Zorluoğlu çalışmaları ile kısa sürede Ankara´nın da dikkatini çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da Van Ziyaretlerinde kendilerinden övgü ile bahsettiği Zorluoğlu  bir gün içerisinde Ankara´ya davet edilip ertesi, gün Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile gündeme geldi.

Zorluoğlu´nun Adaylığı Ak Partinin dünkü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Vali Zorluoğlu´nun Adaylığı Trabzon İlinde sevinç ile karşılanırken Van İlimizde ise büyük bir üzüntü ile karşılandı.Van İlimizdeki değişik İnternet Platformlarından Vali Zorluoğlu´na Destek Mesajları yağıyor.

2015-2017  Elazığ Valiliği

2017-2018 Van Valiliği

2013-2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili 
2012-2013 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı 
2008–2012 Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı 
2003- 2008 Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü 
1999–2003 Bingöl/Genç Kaymakamı 
1997–1999 Mersin/ Gülnar Kaymakamı 
1994–1997 Trabzon Kaymakam Adayı

ELAZIĞ ZORLUOĞLU´NUN ARDINDAN GÖZ YAŞI DÖKTÜ

Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu 2015 Yılından 2017 Yılına Kadar Elazığ İlimizde Görev yaptılar.Şimdi de Elazığ İlimize kulak verelim biraz

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu´nun Van´a atanmasının ardından, vatandaşlar sosyal medyadan üzüntülerini dile getirirken, şehit babası makamında veda ziyaretinde bulundu. AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ TSO Başkanı İdris Alan´da çalışmalarından dolayı Vali Zorluoğu´na teşekkür etti.

Valililer Kararnamesi ile Elazığ´dan Van´a atanan Vali Murat Zorluoğlu´nun, kentte kendini sevdirmesi nedeniyle, vatandaşlar sosyal medyadan üzüntülerini paylaştı. Vatandaşlar paylaşımlarında Vali Zorluoğlu´na"Vali baba gitme, emekli ol gel Elaziz´e yerleş, O değilde Vanlı vatandaşlarımız ne şanslı ya, şeker gibi bir vali gitti illerine, Gakgo gidin mi, Gakko, Gardaş oldu, Orcikler olana kadar kalsaydın bari,Elazığ ve Vanlıları kıskanıyorum, keşke Sivas´a vali olsaydınız, hizmetlerinizde hemşehrilerimiz de faydalansaydı" gibi çok sayıda mesaj gelmesi dikkat çekti.

Milletvekili Serdar; Samimiyeti ile toplumun övgüsüne mazhar olmuştur"

Elazığ´da 16 Şubat 2015 tarihinde göreve başlayan Vali Murat Zorluoğlu´nun Van Valiliği görevine atandığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, "Hakk´a hizmet halka hizmet düsturuyla vazifesini ifa eden valimiz adaletli, hoşgörülü, tarafsız yönetimiyle ve göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Elazığ´ın ve Elazığlıların gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. İlimizin ekonomik, sosyal ve kültürel yatırım ve hizmetlerinin arttırılması için mesai mefhumu gözetmeksizin çaba sarf etmiş, Elazığ´ın gelişmesi için azami gayret göstererek devletin vatandaşla kucaklaşmasını sağlamıştır" dedi.

Vali Murat Zorluoğlu´nun samimiyeti ve mütevaziliğiyle de toplumun her kesiminin övgüsüne mazhar olduğunu kaydeden Serdar, yeni görevinde başarılar dileyerek Elazığ halkı adına şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Başkan Yanılmaz;"Hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum"

Elazığ Valimiz Murat Zorluoğlu´un 2,5 yıllık yapmış olduğu görev sonucunda tayinin Van´a çıktığını hatırlatan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise,""Valimize, bu süre zarfında ilimizde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Elazığ adına güzel bir 2,5 geçirdiğimize inanıyorum. Aynı başarılı hizmetlerini Van ilimizde de gerçekleştirecektir. Şimdiden Van´a da hayırlı uğurlu olsun. Elazığ´ımıza yeni vali olarak atanan Çetin Oktay Kaldırım´a da yeni görevinde başarılar diliyorum"diye konuştu.

Elazığ TSO Başkanı Alan;"Tüm gönüllerde taht kurmuştur"

Vali Zorluoğlu´nun tayinin çıkması üzerine Elazığ adına büyük üzüntü duyduğunu belirten TSO Başkanı İdris Alan,"Elazığ Valimiz Murat Zorluoğlu ilimizde görev yaptığı 2,5 yıllık hizmet dönemi içerisinde toplumun tüm kesimleriyle kaynaşmış ve halktan biri olarak tüm gönüllerde taht kurmuştur. Mahalle muhtarlarından, köy korucularına, şehit ailelerinden yetim çocuklara, iş dünyasından çiftçilere, öğrencilerden tüm kamu çalışanlarına kadar toplumun hemen tüm kesimleriyle yakın iletişim ve gönül birliği kurmuştur. Valimiz, Elazığ´ın her sorunu ile dertlenen gecesini gündüzüne katarak çalışan mesai kavramı bilmeden hizmet eden örnek bir yönetici olarak dikkat çekmiştir. İlimizin son yıllarda görmeye alışık olmadığı bir yöneticilik yapmıştır"şeklinde düşüncelerini aktardı.

Şehit babasından, valiye veda ziyareti

15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbeciler tarafından bombalanan Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı´nda şehit düşen Polis memuru Eyüp Oğuz´un babası Tevfik Oğuz´da Vali Zorluoğlu´na veda ziyaretinde bulundu.

Vali Zorluoğlu´nun yaptığı çalışmalara değinen Şehit babası Oğuz, onun insani değerleri, dostluğu, hayırseverliği ve devlet adamlığıyla, Elazığ´a çok olumlu izler ve güzel anılar bıraktığını söyledi.

Elazığ´ın her zaman gönlünde ayrı bir yeri olacağını belirten Vali Murat Zorluoğlu ise, çalıştıkları süre boyunca toplumun her kesiminden büyük destekler gördüğünü aktardı.

Kalplerinde çok sayıda dostluğu da birlikte götürdüğünü dile getiren Vali Zorluoğlu, şehit ailelerinin yerinin kendisinde her zaman farklı olacağını kaydetti.

MURAT ZORLUOĞLU KİMDİR? 

1971 yılında Ankara/Haymana´da doğdu. İlkokulu memleketi olan Trabzon- Çaykara-Kumlu Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde, yükseköğrenimini ise 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Mülki idare amirliği mesleğine 1994 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığına müteakip 1997–1999 yıllarında Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 yıllarında Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 yıllarında ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ve Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu görevlerinin yanı sıra, 2005-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye Heyetinin Milli Sekreteri ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesinde (CDLR) Türkiye adına üye olarak görev yaptı. 15.09.2012 tarihli ve 28412 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına, Nisan 2013 tarihinden itibaren de bu Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı Vekilliğine atandı. Mart 2015- Temmuz 2017 yılları arasında Elazığ Valiliği görevi yaptı. Bakanlar Kurulunun 13 Haziran 2017 tarihli ve 10458 sayılı Kararı ile Van Valiliği görevine atanmış olup, halen bu görevi yürütmektedir. 2004–2005 yıllarında Nottingham Üniversitesinde (İngiltere) Kamu Yönetimi Bölümü alanında yüksek lisans yaptı ve bu kapsamda Avrupa Birliği Karar Mekanizmalarına Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Etkisi konulu tezi ile Avrupa Birliği bölgesel politikaları ve yapısal fonlarını özel olarak inceledi. 2011 yılına yayınlanan Local Authorities in Turkey (Türkiye´de Mahalli İdareler) adlı kitabı ve Yeni Yerel Yönetimler Mevzuatı ve Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı adlı makalesi bulunan Murat ZORLUOĞLU, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir..

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara ADAM Yetişir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Yıldırım, Köknar Kâğıt Fabrikasını Ziyaret Etti
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çaykaralı hemşerilerimizin sahibi olduğu ülkemizin en büyük Köknar Kâğıt Karton Sanayi Fabrikasını ziyaret etti.
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman Mühendisleri Odasından Meslektaşlarına Destek Toplantısı
Orman mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şubesi, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olacak oda üyesi meslektaşları onuruna yemek düzenledi.
EBS Uzungöl´de Buluştu
EBS Uzungöl´de Buluştu
Kısa Adı EBS olan Eğitimciler Birliği Sendikası Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Çalıştayı Karadeniz Turizminin göz bebeği Uzungöl´de gerçekleştirildi.
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
Kayaoğlu Şekersu Muhtar Adayı
.Çaykara İlçemizin İlçe Merkezine en uzak olan Mahallelerinden Şekersu Mahallesinde İsmail(Nuri) Kayaoğlu Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
Nihat Fındıkoğlu Muhtarlığa Tekrar Adayım!
İstanbul Gazıosmanpaşa-Fevzi Çakmak Mahallesinde Muhtar olan Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu yeniden aday olduğunu açıkladı.
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bölgemizin Gururu Oldu
Türkiye´de kendi alanında 10 hastaneden biri olarak Çaykara´nın bir mahallesinde hizmet veren “Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi” yaptığı çalışmalarla bölgemizin gururu oldu.
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
Eski 3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk beraat etti
15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul´daki ana davasından dosyası ayrılan tutuksuz sanığı olan dönemin 3. Kolordu Komutanı hemşehrimiz Erdal Öztürk, üzerine atılı suçları işlemediği gerekçesiyle beraat etti
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar
Çaykaralı Prof.Dr. Vehbi Yavuz´un kaleme aldığı “Devlet Yönetimindeki Bariz Yanlışlar” adlı makaleyi paylaşıyoruz.
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Fatih İle Sümeyye İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Abdullah Danış´ın Polis Memuru olan Oğlu Fatih ile Uzungöl Esnaflarından Dursun Genel´in Üniversite Mezunu Dünyalar güzeli kızları Sümeyye Uzungöl´de gerçekleştirilen dillere destan bir tören ile nişanlandılar
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Prof. Dr. İrfan Yazıcıoğlu Dekanlığa Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Prof.Dr. İrfan Yazıcıoğlu Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına atandı.
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´de Mehmet Keleş Muhtar Adayı
Uzungöl´ün Genç İş Adamlarından Mehmet Keleş Sosyal paylaşım sitesinde gerçekleştirdiği bir açıklama ile Uzungöl Muhtarlığı için Aday olduğunu açıkladı.
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman Muhtar Adaylığını Açıkladı
Cemal Ağırman, yaptığı basın açıklamasında Çaykara-Taşkıran Mahallesi´nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Bilecik Valisi Hemşehrimiz Bilal Şentürk, Görevine Başladı.
Cumhurbaşkanı kararnamesiyle 26 Aralıkta Bilecik Valiliğine atanan Çaykaralı Bilal Şentürk göreve başladı.
Övünmek Hakkımız..
Övünmek Hakkımız..
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ÖVÜNMEK HAKKIMIZ " adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Ne Çok Şeyi Öğretti Geçen Yıllar.!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı “NE ÇOK ŞEYİ ÖĞRETTİ GEÇEN YILLAR” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
2018 Ve Uzungöl
2018 Ve Uzungöl
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Kaleme Aldığı 2018 ve Uzungöl Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Uzungöl´de Teleferik Başlıyor
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden bir tanesi olan Uzungöl Teleferiğe kavuşuyor.Senelerdir Uzungöl Sevdalılarının büyük bir özlem ile bekledikleri Teleferik Projesi artık gerçeğe dönüşüyor.
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın "Basınımız Sera Gölü´nü Keşfetti" İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Nurhayat Arhavi´ye Sesleniyor
Bölgemizin Yetiştirdiği en önemli değerlerden ve de Bilim İnsanlarımızdan Nurhayat Zaim bu günlerde farklı bir heyecan ve koşuşturmanın içinde.
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
Uzungöl´de Dursun Karaca Muhtar Adayı
1972 Yılında Uzungöl´de Dünyaya gelen Dursun Karaca 2001 Yılından bu yana önce Uzungöl Belediyesinde daha sonra ise Çaykara Belediyesinde Teknik Personel olarak görev yapıyor.
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Bu Şehre Yaşamaya Geldim
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" BU ŞEHRE YAŞAMAYA GELDİM "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Zorluoğlu Uğurlu Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" ZORLUOĞLU UĞURLU GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Kendi Gelmeden Rüzgarı Geldi
Taka Gazetesi Genel Müdürü ve Gazetemizin yazarlarından Çaykaralı hemşehrimiz Zihni Ağırman´ın kaleme aldığı" KENDİ GELMEDEN RÜZGÂRI GELDİ "adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Asırlık Yaşayan Efsane öğretmene Büyük Vefa Örneği
Çaykaralı Asırlık Çınar Ahmet Nurettin Gürsoy Öğretmene Büyük Vefa Örneği
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Selam Olsun Siirt´in Güzel İnsanına!
Eğitimci Araştımacı-Yazar Mehmet Mutluoğlu´nun bir gezinin ardından kaleme aldığı “SELAM OLSUN SİİRT´İN GÜZEL İNSANLARINA” başlıklı yazısını okurlarımızla paylaşıyoruz.
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
RE/MAX Meydan Trabzon´da Açıldı
Türk gayrimenkul sektöründe önemli bir yer teşkil eden RE/MAX Meydan Gayrimenkul Danışmanlık Ofisi Trabzon´da açıldı. Ekip arasında Uzungöl Turizmini yaşatma derneği Başkanı, Turizmci Mustafa Akyüz´de bulunuyor.
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Prof. Dr. Öksüz,Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Çaykaralı hemşehrimiz Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Türk Tarih Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi