Kimi Sevdiysek Gitti
Öğretmen Hilmi Kanık´ın Çaykara´dan ADAM Yetişir İsimli Yazısını Sizlerle Paylaşıyoruz
Tarih: 29.11.2018 11:06:58/ 2641okunma / 0yorum

Örnek Devlet Yöneticisi Çaykara İlçemizin yetiştirdiği en önemli Bürokratlarımızdan Çaykara´lı Hemşerimiz Van Valisi Murat Zorluoğlu´nun  Ak Parti´den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması hem Trabzon İlimizde hem de Çaykara İlçemizde büyük bir sevinç ile karşılandı.

Çaykara İlçesi Trabzon İlimizde Eğitime en fazla önem veren İlçelerimizden bir tanesi Sevgili Çaykara Gündem Dostları…Çaykara İlçemizden yetişip geçmişte ve günümüzde çok önemli mevkilere sahip olan Çaykara´lı Yöneticilerimiz oldukça fazla./resimler/2018-11/29/1111421515867.jpgNeden mi?Çünkü okumak zorunda Çaykara insanı.Okumaktan başka hiçbir alternatifi yok.Çaykara´nın Çayı yok.Çaykara´nın fındığı yok.Yetiştirdiği mısırı,fasulyesi,patatesi ise ancak kendisine yetecek kadardır.

Başka da hiçbir geçim kaynağı yoktur Çaykara İnsanının.Bu yüzden de okumak zorundadır Çaykara insanı.

Hayatı başarı ve Örnek Devlet Adamlığı özellikleri ile dopdolu olan Vali Murat Zorluoğlu da Çaykara İlçemizin Devlet Kademelerindeki en kıymetli yöneticilerimizden bir tanesi.

/resimler/2018-11/29/1112100578900.jpgGörev yaptığı her Devlet Kademesinde hem Örnek Devlet Adamlığı hem de insanlara olan mükemmel yaklaşımı ile her zaman farklı ve özel bir Devlet Adamı olmayı başardı Valimiz Sevgili Murat Zorluoğlu…

Çok Fazla uzağa gitmeye gerek yok.Sayın Valimizin Görev yaptığı son iki yere bakmamız yeterli.Elazığ ve Van…İki İlimizde de Valilik yaptı Sayın Zorluoğlu.

Şimdi gelin bu iki Şehrimize hep birlikte kulak verelim.

KİMİ SEVDİYSEK GİTTİ

Van İlimizde yayın yapan Şehri Van Gazetesi öyle yazıyor Çaykara´lı Valimiz için:

Kimi Sevdiysek Gitti”

Sadece 1.5 sene görev yaptı Van İlimizde Hemşerimiz.Ama Adamlığı ile Örnek Yöneticiliği ile Mükemmel Devlet Adamlığı Farkı ile Van İlimizin dağına taşına Örnek Bir Devlet Adamı olarak İsmini altın harfler ile yazdırmayı başarmış Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu…/resimler/2018-11/29/1112362923226.jpgDüşünün bir kere…Bir Vali, bir Şehirde sadece 1.5 sene görev yapıyor.Ve de o Şehirde oluşan genel kanı şu.

“Biz Sayın Zorluoğlu´nun Van İlimizden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Olmasını Bekliyorduk”

Bir Vali Bir Şehir ile bu kadar mı bütünleşebilir?

O İYİ İNSANLAR O GÜZEL ATLARA BİNİP GİTTİLER

Van Basını Valimizi anlatıyor.Şİmdi gelin biraz da Van Basınımızın Sesine kulak verelim.

Van´a 2017 Yılı Haziran Ayındaki Kararname ile atanan Vali Murat Zorluoğlu önceki gün yaşanan Flaş bir gelişme ile Ankara´ya Davet edildi.Bir buçuk yılda hem Van Valiliği hem de Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevlerini  yürüten Zorluoğlu Van´dan Aday olacağı ile ilgili beklentiler sürerken kendi memleketinden Aday gösterildi.

Elazığ Valisi iken Van´a gelen ve çok kısa sürede Van Halkının gönlünde taht kuran Vali Zorluoğlu,kentin uzun yıllar konuştuğu çok  önemli sorunlarına çözümler üretip Büyük Projelerin de Mimarlığını üstlendi./resimler/2018-11/29/1113166233246.jpgHalkın İçinde olmayı seven,kentte gitmedik İlçe bırakmayan Vali Zorluoğlu çalışmaları ile kısa sürede Ankara´nın da dikkatini çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da Van Ziyaretlerinde kendilerinden övgü ile bahsettiği Zorluoğlu  bir gün içerisinde Ankara´ya davet edilip ertesi, gün Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile gündeme geldi.

Zorluoğlu´nun Adaylığı Ak Partinin dünkü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

Vali Zorluoğlu´nun Adaylığı Trabzon İlinde sevinç ile karşılanırken Van İlimizde ise büyük bir üzüntü ile karşılandı.Van İlimizdeki değişik İnternet Platformlarından Vali Zorluoğlu´na Destek Mesajları yağıyor.

2015-2017  Elazığ Valiliği

2017-2018 Van Valiliği

2013-2014 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili 
2012-2013 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı 
2008–2012 Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı 
2003- 2008 Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü 
1999–2003 Bingöl/Genç Kaymakamı 
1997–1999 Mersin/ Gülnar Kaymakamı 
1994–1997 Trabzon Kaymakam Adayı

ELAZIĞ ZORLUOĞLU´NUN ARDINDAN GÖZ YAŞI DÖKTÜ

Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu 2015 Yılından 2017 Yılına Kadar Elazığ İlimizde Görev yaptılar.Şimdi de Elazığ İlimize kulak verelim biraz

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu´nun Van´a atanmasının ardından, vatandaşlar sosyal medyadan üzüntülerini dile getirirken, şehit babası makamında veda ziyaretinde bulundu. AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ TSO Başkanı İdris Alan´da çalışmalarından dolayı Vali Zorluoğu´na teşekkür etti.

Valililer Kararnamesi ile Elazığ´dan Van´a atanan Vali Murat Zorluoğlu´nun, kentte kendini sevdirmesi nedeniyle, vatandaşlar sosyal medyadan üzüntülerini paylaştı. Vatandaşlar paylaşımlarında Vali Zorluoğlu´na"Vali baba gitme, emekli ol gel Elaziz´e yerleş, O değilde Vanlı vatandaşlarımız ne şanslı ya, şeker gibi bir vali gitti illerine, Gakgo gidin mi, Gakko, Gardaş oldu, Orcikler olana kadar kalsaydın bari,Elazığ ve Vanlıları kıskanıyorum, keşke Sivas´a vali olsaydınız, hizmetlerinizde hemşehrilerimiz de faydalansaydı" gibi çok sayıda mesaj gelmesi dikkat çekti.

Milletvekili Serdar; Samimiyeti ile toplumun övgüsüne mazhar olmuştur"

Elazığ´da 16 Şubat 2015 tarihinde göreve başlayan Vali Murat Zorluoğlu´nun Van Valiliği görevine atandığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Ömer Serdar, "Hakk´a hizmet halka hizmet düsturuyla vazifesini ifa eden valimiz adaletli, hoşgörülü, tarafsız yönetimiyle ve göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Elazığ´ın ve Elazığlıların gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. İlimizin ekonomik, sosyal ve kültürel yatırım ve hizmetlerinin arttırılması için mesai mefhumu gözetmeksizin çaba sarf etmiş, Elazığ´ın gelişmesi için azami gayret göstererek devletin vatandaşla kucaklaşmasını sağlamıştır" dedi.

Vali Murat Zorluoğlu´nun samimiyeti ve mütevaziliğiyle de toplumun her kesiminin övgüsüne mazhar olduğunu kaydeden Serdar, yeni görevinde başarılar dileyerek Elazığ halkı adına şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Başkan Yanılmaz;"Hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum"

Elazığ Valimiz Murat Zorluoğlu´un 2,5 yıllık yapmış olduğu görev sonucunda tayinin Van´a çıktığını hatırlatan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise,""Valimize, bu süre zarfında ilimizde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Elazığ adına güzel bir 2,5 geçirdiğimize inanıyorum. Aynı başarılı hizmetlerini Van ilimizde de gerçekleştirecektir. Şimdiden Van´a da hayırlı uğurlu olsun. Elazığ´ımıza yeni vali olarak atanan Çetin Oktay Kaldırım´a da yeni görevinde başarılar diliyorum"diye konuştu.

Elazığ TSO Başkanı Alan;"Tüm gönüllerde taht kurmuştur"

Vali Zorluoğlu´nun tayinin çıkması üzerine Elazığ adına büyük üzüntü duyduğunu belirten TSO Başkanı İdris Alan,"Elazığ Valimiz Murat Zorluoğlu ilimizde görev yaptığı 2,5 yıllık hizmet dönemi içerisinde toplumun tüm kesimleriyle kaynaşmış ve halktan biri olarak tüm gönüllerde taht kurmuştur. Mahalle muhtarlarından, köy korucularına, şehit ailelerinden yetim çocuklara, iş dünyasından çiftçilere, öğrencilerden tüm kamu çalışanlarına kadar toplumun hemen tüm kesimleriyle yakın iletişim ve gönül birliği kurmuştur. Valimiz, Elazığ´ın her sorunu ile dertlenen gecesini gündüzüne katarak çalışan mesai kavramı bilmeden hizmet eden örnek bir yönetici olarak dikkat çekmiştir. İlimizin son yıllarda görmeye alışık olmadığı bir yöneticilik yapmıştır"şeklinde düşüncelerini aktardı.

Şehit babasından, valiye veda ziyareti

15 Temmuz darbe girişimi gecesi darbeciler tarafından bombalanan Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı´nda şehit düşen Polis memuru Eyüp Oğuz´un babası Tevfik Oğuz´da Vali Zorluoğlu´na veda ziyaretinde bulundu.

Vali Zorluoğlu´nun yaptığı çalışmalara değinen Şehit babası Oğuz, onun insani değerleri, dostluğu, hayırseverliği ve devlet adamlığıyla, Elazığ´a çok olumlu izler ve güzel anılar bıraktığını söyledi.

Elazığ´ın her zaman gönlünde ayrı bir yeri olacağını belirten Vali Murat Zorluoğlu ise, çalıştıkları süre boyunca toplumun her kesiminden büyük destekler gördüğünü aktardı.

Kalplerinde çok sayıda dostluğu da birlikte götürdüğünü dile getiren Vali Zorluoğlu, şehit ailelerinin yerinin kendisinde her zaman farklı olacağını kaydetti.

MURAT ZORLUOĞLU KİMDİR? 

1971 yılında Ankara/Haymana´da doğdu. İlkokulu memleketi olan Trabzon- Çaykara-Kumlu Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde, yükseköğrenimini ise 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Mülki idare amirliği mesleğine 1994 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığına müteakip 1997–1999 yıllarında Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 yıllarında Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 yıllarında ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ve Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu görevlerinin yanı sıra, 2005-2012 yılları arasında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye Heyetinin Milli Sekreteri ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Demokrasi Yönlendirme Komitesinde (CDLR) Türkiye adına üye olarak görev yaptı. 15.09.2012 tarihli ve 28412 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına, Nisan 2013 tarihinden itibaren de bu Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı Vekilliğine atandı. Mart 2015- Temmuz 2017 yılları arasında Elazığ Valiliği görevi yaptı. Bakanlar Kurulunun 13 Haziran 2017 tarihli ve 10458 sayılı Kararı ile Van Valiliği görevine atanmış olup, halen bu görevi yürütmektedir. 2004–2005 yıllarında Nottingham Üniversitesinde (İngiltere) Kamu Yönetimi Bölümü alanında yüksek lisans yaptı ve bu kapsamda Avrupa Birliği Karar Mekanizmalarına Yerel ve Bölgesel Yönetimlerin Etkisi konulu tezi ile Avrupa Birliği bölgesel politikaları ve yapısal fonlarını özel olarak inceledi. 2011 yılına yayınlanan Local Authorities in Turkey (Türkiye´de Mahalli İdareler) adlı kitabı ve Yeni Yerel Yönetimler Mevzuatı ve Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı adlı makalesi bulunan Murat ZORLUOĞLU, evli ve üç çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir..

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara ADAM Yetişir
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykaralı Fındıkoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Seçildi
Çaykaralı Fındıkoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanlığına Seçildi
31 Mart 2019 yerel seçimleri Sonucu İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi muhtarlığına seçilen Çaykaralı hemşehrimiz Nihat Fındıkoğlu Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçildi.
Başkan Zorluoğlu, Minik Talha´ya 23 Nisan Jesti
Başkan Zorluoğlu, Minik Talha´ya 23 Nisan Jesti
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Talha Emir Bahadır´a devretti.
Mesut Mine´sine Kavuştu
Mesut Mine´sine Kavuştu
Mesut Öztürk ile Mine Kol Trabzon´da Gerçekleştirilen Muhteşem Bir Düğün Töreni İle Evlendiler
Başkan Zorluoğlu´nun Kandil Mesajı
Başkan Zorluoğlu´nun Kandil Mesajı
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Mübarek üç aylar içinde yer alan, Ramazan´ın müjdecisi bu anlamlı gecenin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam dünyasının beratına, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Mevlâ´dan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kandiliniz Mübarek Olsun
Kandiliniz Mübarek Olsun
´Üç aylar´ın ikincisi olan şaban ayının 15´inci gecesine denk gelen Berat Kandili Berat Kandili hem Ülkemizde hem de Tüm İslam Aleminde bu akşam İdrak edilecek.
Uzungöl´de Yeni Dönem Başladı
Uzungöl´de Yeni Dönem Başladı
Uzungöl´de yeni dönem başladı.2004 Yılından bu yana 3 Dönem üst üste Uzungöl Muhtarlığı görevini yürüten Mustafa Tahan Görevini Yeni seçilen Muhtar Mehmet Öztürk´e devretti.
Öğrenciler Tiyatro İle Buluştu!
Öğrenciler Tiyatro İle Buluştu!
Çaykara Zeki Bilge İlkokulu tarafından her sene Geleneksel olarak gerçekleştirilen “Okuyorum Oynuyorum” Projesi kapsamında İlçemizde bulunan İlkokul Öğrencilerine Yönelik Tiyatro Organizasyonu gerçekleştirildi.
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız
Gurbette Seçilen Çaykaralı Muhtarlarımız
31 Mart 2019 Pazar günü yapıla yerel seçimlerde Ülkemizin değişik yerlerinde seçilen Çaykaralı Muhtarlarımızı yayınlıyoruz.
Başkan Âşık, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Başkan Âşık, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Dernekpazarı Belediye Başkanlığına seçilen Dr.Mehmet Âşık mazbatasını alarak görevine başladı.
Başkan Zorluoğlu´na İlk Ziyaret Vali Ustaoğlu´ndan
Başkan Zorluoğlu´na İlk Ziyaret Vali Ustaoğlu´ndan
Trabzon Büyükşehir Belediyesindeki görevine başlayan başkan Murat Zorluoğlu´nun ilk ziyaretçisi, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu oldu.
Çaykara´da Muhtarlar Mazbatalarını Aldı
Çaykara´da Muhtarlar Mazbatalarını Aldı
31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından Mahalle Muhtarlıklarını kazanan 32 Muhtar Çaykara İlçesinde gerçekleştirilen Tören ile Mazbatalarına kavuştu
Başkan Zorluoğlu, Görevine Başladı
Başkan Zorluoğlu, Görevine Başladı
Trabzon Bühir Başkanlığına seçilen Murat Zorluoğlu Mazbatasını alarak görevine başladı
Ali İle Zehra İlk Adımı Attı
Ali İle Zehra İlk Adımı Attı
Uzungöl´ün en çok sevilen Genç Turizmcilerinden Ali Zeyrek İlçemiz Köknar Mahallesinden Zehra Dursun ile nişanlandı
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni başkanı Ersen Küçük oldu!
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yeni başkanı Ersen Küçük oldu!
Trabzon´da Gazeteciler cemiyeti olağan genel kurul Toplantısı yapıldı. Başkanlığa Ersen Küçük seçildi.
Aygün Her Şey Şekersu İçin
Aygün Her Şey Şekersu İçin
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Şekersu Mahallesi Muhtarlığına SEçilen Mehmet Aygün Projelerini Gazetemiz İle Paylaştı
Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Çiftçi, Yeniden Aday
Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Çiftçi, Yeniden Aday
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Bağcılar Yenigün Mahalle Muhtarı Bünyamin Çiftçi yeniden aday olduğunu açıkladı.
İstanbul´dan Çaykara´ya Gelin Geliyor!
İstanbul´dan Çaykara´ya Gelin Geliyor!
Taşören Mahallesinden Şakir Şenoğlu ile İstanbul´dan Şengül Keskin Dünya evine giriyor.
Trabzon´da 3 Mahallede Çaykaralı Muhtar Adayı
Trabzon´da 3 Mahallede Çaykaralı Muhtar Adayı
Trabzon´da, Ortahisar, Bahçecik ve Pelitli Mahallelerine Çaykaralı Muhtar adayı çıktı.
Teşekkürler Mustafa Tahan
Teşekkürler Mustafa Tahan
31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Aday Olmama kararı alan Uzungöl Yeni Mahalle Muhtarı Mustafa Tahan Çaykara İlçemizde bulunan Kamu Kurum ve Kuruluşlarını ziyaret ederek Kurumlarımızın Destek ve Katkılarından dolayı teşekkür etti
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR´dan Bilgilendirme Semineri
İŞKUR Sürmene hizmet merkezi ile Çaykara Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen SGK ile İŞKUR teşvikleriyle ilgili işverenlere yönelik bilgilendirme toplantısı Çaykara´da yapıldı.
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
Çaykara Şehitlerini Kucakladı
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü 104. Yıl Etkinlikleri Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile devam ediyor.
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Çaykara Çanakkale Şehitlerimizi Andı
Millet olarak tarihteki kahramanlık destanımızın en önemlilerinden bir tanesi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü Çaykara İlçemizde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´da Farklı Bir Mekan "Patzi Restaurant"
Çaykara´lı İş Adamı İrfan Bayraktar tarafından açılan “Patzi Restaurant” 15 Mart 2019 tarihi itibarı ile Çaykara´lı Hemşerilerimize hizmet vermeye başladı
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
Çaykara Şehitlerini Mezarları Başında Anacak
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile Çaykara İlçesinde bulunan Okullarımızda 18 Mart ile ilgili hazırlıklar devam ediyor.
Çaykara Akif´i Andı
Çaykara Akif´i Andı
İstiklal Marşımızın kabul edilişi ve İstiklal Marşı Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni Çaykara Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bir program ile anıldı.
Hayırlı Kandiller Çaykara
Hayırlı Kandiller Çaykara
Bu Akşam Tüm İslam Alemi Regaip Kandilini İdrak Etmenin Mutluluğunu Yaşıyor
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Salih Çuman, Yenişehir mahalle Muhtar Adayı
Çaykaralı hemşehrimiz Salih Çuman, Kocaeli Yenişehir mahalle Muhtar adayı oldu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi