İlginizi Çekebilir  • Pazartesi 37 ° / 20 ° Güneşli
  • Salı 38 ° / 22 ° Güneşli
  • Çarşamba 38 ° / 24 ° Güneşli

Çaykaralı Cihat Koç Harran Kaymakamlığına atandı.

Kahraman Maraş Nurhak ilçesi Kaymakamı Çaykaralı Cihat Koç, Şanlıurfa Harran ilçesi kaymakamlığına atandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, ‘Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar’ başlığı ile yer alan kararnameye göre; İçişleri Bakanlığı bünyesindeki 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Atama kararıyla 200’den fazla ilçenin kaymakamı değişti. Ayrıca 83 kaymakam ise çeşitli illere vali yardımcısı olarak atandı. 44 ilin vali yardımcısı da başka şehirlere yine vali yardımcısı olarak atandı. 35 vali yardımcısı ise kaymakamlık görevine getirildi.

2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kahramanmaraş Nurhak Kaymakamlığı’na atanan Çaykaralı hemşehrimiz Cihat Koç’un yeni görev yeri ise, Şanlıurfa’nın Harran ilçesi oldu.

Kaymakam Cihat Koç Kimdir?

Çaykara Derindere mahallesinden olan KaymakamCihat Koç İstanbul Fatih doğumludur. 2010 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden  mezun olan Kaymakamımız 2012-2014 yıllarında Gelir İdaresi  Başkanlığında Gelir Uzmanı olarak çalışmıştır. Akabinde 103. Dönem Mülki İdare amiri olarak Çanakkale’ de görevine başladı. Sırasıyla Kayseri-Bünyan ve Tokat-Artova ilçelerinde vekaleten, Sakarya Taraklı ilçesinde Asaleten Kaymakamlık yaptı. Yurtdışı eğitimini İngiltere Liverpool Üniversitesinde tamamlayan Kaymakamımız evli ve bir çocuk babasıdır.