İlginizi ÇekebilirAnahtar Kelimeler: Çaykara' Kaymakam Aracında Bulundu
  • Pazar 11 ° / 8 ° Bulutlu
  • Pazartesi 11 ° / 9 ° Fırtına
  • Salı 11 ° / 9 ° Bulutlu

Çaykara'lı Kaymakam Aracında Ölü Bulundu

Aydın Kuyucak Kaymakamı Çaykara’lı Yılmaz KurtAydın Didim’de aracının içinde ölü bulundu.

İlçemiz Taşkıran Mahallesinden Aydın!ın Kuyucak ilçesinde 17 Eylül 2018 tarihinden bu yana Kaymakamlık görevini yürüten  Yılmaz Kurt'tan haber alamayan yakınları polise ihbarda bulundu. Aydın Emniyetinin harekete geçtiği öğrenilirken, Kaymakam Kurt'un cep telefonu sinyalinden yerini bulan ekipler olay bölgesinde yaptığı araştırmada Kaymakamın cansız bedeni ile karşılaştı. Akşam saatlerinde kendisine ait 61 FL 525 özel aracıyla Didim'e gittiği öğrenildi. Yılmaz Kurt, 19:00 sıralarında koruması ve şoförüne "Hakkınızı helal edin "şeklinde mesaj attığı öğrenildi. Ateşli silah yaralanması sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Kaymakam Kurt'un ölümü ile ilgili soruşturma başlatılırken, olay yeri inceleme ekipleri de bölgede çalışma başlattı. Çaykara Taşkıran Mahallesinden Hakkı Kurt’un oğlu olan Kaymakam Yılmaz Kurt 46 yaşında evli ve üç çocuk babasıydı.

Kaymakam Kurt'un cenazesi, Çaykara'ya getirilerek 03.04.2021 Cumartesi (bugün) saat 17:00'da Taşkıran Mahallesindeki aile kabristanlığına defnedilecektir.

Kaymakam Kurt’un vefat haberinin öğrenilmesinin ardından Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok Kaymakam Kurt’un ailesini ziyaret etmek üzere Taşkıran Mahallesine çıktı.Ancak vaktin çok geç olması ve baba Hakkı Kurt’un rahatsız olması sebebi ile ziyaret sabaha bırakıldı

YILMAZ KURT KİMDİR?

1976 yılında Çaykara ilçesi Taşkıran Mahallesinde doğdu. 2001 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Bu dönemde; Tokat/Almus, Niksar ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de bir yıl yabancı dil eğitimi aldı.

2005 tarihinde Ordu/Çatalpınar kaymakamı olarak atanan Kurt, müteakiben Erzincan/Kemaliye, Rize/Hemşin Kaymakamlığı, Hakkari Vali Yardımcılığı, Erzurum/Tortum Kaymakamlığı, Artvin Vali Yardımcılığı, Giresun/Eynesil Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2018 yılında Aydın/Kuyucak Kaymakamlığına atanmış olup, 17 Eylül 2018 tarihinde göreve başlamıştır.