İlginizi ÇekebilirÇaykara'lı Kaymakam Trabzon Valiliği Hukuk Müşavirliğine Atandı

Rize Ardeşen Kaymakamı Çaykara’lı Hemşerimiz Ufuk Özen Alibeyoğlu Cumhurbaşkanlığı Mülki İdari Amirleri Kararnamesi ile Trabzon Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de, 2021/412 sayılı kararın ek listesi paylaşıldı. Bu listede, mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri kapsamında kararnamede alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Mülki İdari amirleri Kararnamesi doğrultusunda Ardeşen Kaymakamı Çaykara’lı Hemşerimiz Ufuk Özen Alibeyoğlu Trabzon Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı.

ÇAYKARA’LI HEMŞERİMİZ UFUK ÖZEN ALİBEYOĞLU’NU ANIMSAYALIM

Aslen İlçemiz Uzungöl Mahallesinden olan Kaymakam Ufuk Özen alibeyoğlu,1981 yılında Bayburt'ta doğdu. İlköğrenimi Bayburt, Lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.  Evli, eşi İngilizce öğretmeni, iki çocuk babasıdır. 

2007 yılında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak 2009 yılında Gümüşhane Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Çaykara ilçesinde vekâleten, Trabzon Düzköy, Posof Kaymakamlığında asaleten görev yaptı. İçişleri Bakanlığının onayı ile Güroymak Kaymakamlığına ve Güroymak Belediye Başkanlığına Kayyum olarak Kasım 2016- Ağustos 2019 yılları arasında görev yaptı. Cumhurbaşkanlığının Atama Kararnamesi ile 30  Ağustos 2019 tarihinden itibaren Ardeşen'de görev yapıyordu.

Kaymakam Alibeyoğlu son Cumhurbaşkanlığı Mülki İdari amirleri Kararnamesi ile Trabzon Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı.