İlginizi ÇekebilirHasan Tahsin ÇELEBİ
26.05.2020 15:09:49
Bir konuda dünyada bir kişi başarı göstermişse; Çaykaralı niye başarmasın.Azmin ve kendine güvenin önünde hiçbir engel duramaz.

  • Pazartesi 37 ° / 20 ° Güneşli
  • Salı 38 ° / 22 ° Güneşli
  • Çarşamba 38 ° / 24 ° Güneşli

Çaykaralı mühendisin başarıları devam ediyor!

Çaykara’lı Yüksek Mühendis Ahmet Yesevi Türker başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor..

Çaykaralı yapay zekâ uzmanı Yüksek Mühendis Ahmet Yesevi Türker başarılı çalışmalarına devam ediyor. Bir süre önce ekibi ile birlikte yerli solunum cihazı yazılımını gerçekleştiren Türker, Türkiye'nin milli gururu Akıncı Taarruz İnsansız Hava Aracı'nı üreten görev ekibine katılarak Sinyal işleme ve Makine öğrenmesi takım lideri oldu..

Çaykara Soğanlı Mahallesinden Öğretmen Hikmet Türker’in torunu, Asam kurucu üyesi Mehmet Seyyit Türker’in oğlu Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Ahmet Yesevi Türker milli yerli solunum cihazının üretilmesinde görev yaptı. Yazılım ve yapay zekâ uzmanı olan Ahmet Yesevi Türker TÜBİTAK ödüllü EGC cihazı tasarımcısı olarak tarihe geçmeyi başardı.

Çaykaralı Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Ahmet Yesevi Türker Çaykara İlçesinin gururu olmaya devam ediyor. Ahmet Yesevi Türker Okul ve fakülte birinciliğinden sonra Yüksek lisansını da 4.00 tamamladı, Sonrası Baykarda Selçuk Bayraktarın yanında, ekibinde yazılım ve yapay zekacı olarak yer aldı.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi