CHP Çaykara´da Hasan Düzgün Dedi
CHP´nin Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün Oldu
Tarih: 18.1.2019 09:50:23/ 1468okunma / 0yorum

31 Mart 2018 Pazar Günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için heyecan devam ederken Çaykara Belediye Başkanlığı için CHP´nin Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün olarak açıklandı.

CHP Genel Merkezi tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen açıklama ile CHP´nin Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün oldu. Ak Parti´den Mevcut Belediye Başkanı Hanefi Tok´un Yeniden Aday Gösterilmesinin ardından İkinci Belediye Başkan Adayı CHP´den Hasan Düzgün oldu./resimler/2019-1/18/1035176814169.jpgAraştırmacı Yazar,İş Adamı ve Sosyal Yönü çok kuvvetli bir insan olarak tanınan Hasan Düzgün´ün Uzungöl  ile ilgili yayınlanmış 2 tane kitabı bulunuyor.Ayrıca 1965 Yılında Çaykara İlçemizden  Van Özalp Dönerdere ve Emek Köylerine gerçekleştirilen Göç Kavramını anlatan “Bir Göçün Hikayesi” isimli kitabı bulunuyor.

1994´TE İNEGÖL BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYDI

CHP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün daha önce 1994 Yılında Bursa İli İnegöl İlçesi Belediye Başkan Adayı olmuştu.

DÜZGÜN-ÇAYKARA´YA HİZMET BİZİM İÇİN SEVDADIR

Senelerdir Toplumun çeşitli kesimlerinde ve Sivil Toplum Kuruluşlarında üstlendiği çeşitli görevler ile Topluma ve Halkımıza Hizmet vermeye çalıştığını ifade ederek konuşmasına başlayan CHP Çaykara Belediye Başkan  Adayı Hasan Düzgün şimdi ise Siyasi anlamda Çaykara İlçemize Hizmet verme sevdası ile yola koyulduklarını sözlerine ekledi.

Toplumumuzun sosyal yapısını ve sorunlarını çok iyi bildiklerini ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün hem İstanbul´da ,Hem Van´da hem de Çaykara İlçemizde Toplumumuzun her kesimi ile birlikte olduklarını ve toplumumuzun tüm sorunlarına hakim olduklarını ifade etti.

Sosyal yönü çok kuvvetli bir insan olarak uzun seneler çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında değişik görevler üstlenerek Topluma Hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün şimdi, ise Gönül verdikleri,sevdalı oldukları Çaykara İlçemize hizmet verme sevdası ile yola çıkacaklarını ifade etti.

Çaykara İlçemizi Mahalle Mahalle ve karış karış dolaşacaklarını ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün Hizmet sevdasını insanlarımız ile paylaşacaklarını ve bu konuda insanlarımızdan Destek Talebinde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

PROJELERDEN BAZILARI

Çaykara İlçemiz ile ilgili Projelerinin hazır olduğunu ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün bu projelerin bir bölümünü ise şu şekilde açıkladı:

1-UZUNGÖL DAVOS PROJESİ

Turizm Anlamında Uzungöl´ü Dünyanın Davos´u yapma sevdası ile yola çıkacaklarını ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün hazırlayacakları çeşitli proje ve gerçekleştirecekleri yatırımlar ile Uzungöl´ün Turizm alanında Dünyanın Davos´u olması yolunda emin adımlar ile işleyeceklerini ifade etti.

2-DEREBAŞI VİRAJLARININ ULUSLAR ARASI TURİZME KAZANDIRILMASI

Bölgemizin en önemli Turizm Alternatiflerinden bir tanesinin de Derebaşı virajları olduğunu bu virajların Tarihi geçmişinin yanı sıra fiziki anlamda da Turizme çok önemli katkılarının olacağını ifade eden Başkan Belediye Adayı Hasan Düzgün Derebaşı Virajlarının da Bölge Turizmine kazandırılması için gerekli altyapı çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

UZUNGÖL´DE VİRAJLARIN VİYADÜK İLE KALDIRILMASI

Uzungöl Yolunda Virajlar bölümünün hem yaz mevsiminde trafik yoğunluğu açısından hem de kış mevsiminde buzlanma ve ulaşıma engel olması bakımından çok önemli bir engel olduğunu ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün gerçekleştirecekleri bir proje çalışması ile Uzungöl Virajlarını bir Viyadük ile aşacaklarını ve bu şekilde bu bölgede yaşanan sorunu ortadan kaldıracaklarını sözlerine ekledi.

VİRAJLARDAKİ ALT YOLLARIN OTOPARK OLARAK KULLANILMASI

Virajlar Bölgesine Viyadük  Projesinin gerçekleştirilmesinin ardından  boşalacak olan Virajlar Bölgesinin Otopark olarak kullanılacağını ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün bu şekilde Uzungöl´ün en önemli sorunlarından bir tanesi olan Trafik sorununu çözüme kavuşturacaklarını ifade etti.

SULTANMURAT UZUNGÖL DEREBAŞI FESTİVALİ

Bölgemizin en önemli Turizm Merkezleri olan Sultanmurat ,Uzungöl ve Derebaşı Virajları ile ilgili Ortak bir Turizm Planı gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün bu üç Turizm Merkezi için  hazırlayacakları Ortak bir Festivali kalıcı bir hale getireceklerini ve bu şekilde Bölgemizin Turizm Kalitesini yükselteceklerini ifade etti.

UZUNGÖL´E RAYLI SİSTEM

Uzungöl´ün Yoğun Trafik Sorununa çözüm bulabilmek amacı ile Raylı Sistem Uygulamasını devreye sokacaklarını ifade eden Başkan Adayı Hasan Düzgün İnceli Yol ayrımından Barajlar Bölgesine kadar olan Bölgede Raylı Sistem uygulamasını gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

İŞTE PROJELER

ÇAYKARA

1-Tünel Çıkışı Çaykara´nın İçine yol planlanması

2-Çaykara´ya Pazar Yerinin Tanzimi

3-Çaykara Girişinin İslahı

4-Eğitim Kurumlarının Uyumu

5-Üniversitenin Faal hale getirilmesi

6-Binaların Islahı,dış cephelerinin onarımı

7-Kentsel Dönüşüm ve Planlaması

8-Belediye Binası

9-Yaşlılar Evi

10-Kreş ve Anaokulu

UZUNGÖL

1-Goşon Deresinin Islahı

2-Afet Alanlarının Revizesi ve Islahı Projesi

3-Otopark Sorunlarının Çözülmesi

4-Virajların Islahı Projesi

5-Alternatif Trafik Yolunun Açılması

6-Uzungöl Girişi İnformation Yapılması

7-Turizm Merkez Ofisinin Kurulması

8-Kadın Sığınma Evi

9-Yaşlılar Bakım Evi

10-Düğün Salonu(Projeli)

11-3000 Kişilik Cami(Projeli)

12-Raylı Sistem

13-Doğalgaz

SULTANMURAT

1-İmar Planı

2-Otopark

3-Pazar Yeri

4-Peysaj

HASAN DÜZGÜN´Ü TANIYALIM

Araştırmacı Yazar,Turizmci ve İş adamı Hasan Düzgün Uzungöl´de doğdu.Gurbet kavramını en iyi bilen insanlardan bir tanesi olan Hasan Düzgün 1965 Yılında Ailesi ile birlikte Van Özalp Dönerdere Köyüne İskan olarak gitti.

Karadeniz Kültürünü Doğu Anadolu Bölgesinde yaşatmak için arkadaşlarına Liderlik yapan onlar ile birlikte mücadele eden Hasan Düzgün ilk gençlik yıllarının ardından İstanbul´a taşındı.

İstanbul´da kendi işini kuran Hasan Düzgün aynı zamanda Siyasi Partilerin çeşitli kademelerinde ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında çok uzun seneler aktif olarak görev yaptı.

Uzun seneler Uzungöl ve Bölgemizin Sosyal ve Kültürel yapısını yakından inceleyen Araştırmacı Yazar Hasan Düzgün´ün Uzungöl ile ilgili yayınlanmış olan iki tane kitabı bulunuyor.

Düzgün ayrıca Van ilimize göç eden Hemşerilerimizin göç öyküleri ve Bölgede yaşadıkları ile Gurbetin insanın yüreğinde bıraktığı izleri anlatan “Bir Göçün Hikayesi” adlı kitabı bulunuyor.

www.caykaragundem.com

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çaykara Hasan Düzgün Dedi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da İYİ Partinin Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci
Çaykara´da İYİ Partinin Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İYİ Parti Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanife Birinci olarak açıklandı.
Düzgün´den Basın Açıklaması
Düzgün´den Basın Açıklaması
CHP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hasan Düzgün Hem Adaylığı hem de Adaylık süreci ile ilgili bir Basın Açıklaması gerçekleştirdi.
Dernekpazarı Saadet Partisi Adayı Abidin Pergel
Dernekpazarı Saadet Partisi Adayı Abidin Pergel
Saadet Partisi Dernekpazarı Belediye Başkan adayı Abidin Pergel olarak açıklandı.
Zorluoğlu:Trabzon´da Belediyecilik işini en iyi biz biliriz
Zorluoğlu:Trabzon´da Belediyecilik işini en iyi biz biliriz
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Zorluoğlu, Of ilçesine giderek seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyarette bulundu.
Zorluoğlu: “İlçelerimizde Büyükşehir imzası daha Fazla Görülecek”
Zorluoğlu: “İlçelerimizde Büyükşehir imzası daha Fazla Görülecek”
AK Parti Büyükşehir Belediyesi başkan adayı hemşehrimiz Murat Zorluoğlu, eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte Sürmene ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.
Osman Topaloğlu, 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı
Osman Topaloğlu, 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı
Samsun 19 Mayıs Belediye Başkan adayı Çaykaralı Hemşehrimiz Osman Topaloğlu oldu.
Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Adayı
Erdoğan Tok, İlkadım Belediye Başkan Adayı
Samsun İlkadım Belediye Başkan Adayı Çaykaralı hemşehrimiz Erdoğan Tok gösterildi.
AK Parti Başkan Adayı Zorluoğlu Dernekpazarı´nda
AK Parti Başkan Adayı Zorluoğlu Dernekpazarı´nda
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, Dernekpazarı ilçesini ziyaret etti.
Çevik´ten Çaykara´ya Teşekkür
Çevik´ten Çaykara´ya Teşekkür
31 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Ak Parti´den Çaykara Belediye Başkan Adayı olan Eğitimci ve İş Adamı Mehmet Çevik Sosyal Paylaşım hesabından bir mesaj yayınlayarak desteklerinden dolayı Çaykara Halkımıza Teşekkür etti.
AKP Dernekpazarı Adayı Dr.Mehmet Aşık
AKP Dernekpazarı Adayı Dr.Mehmet Aşık
AKP Dernekpazarı Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Aşık AK Parti Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık´ı yeniden aday gösterdi.
AKP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi Tok
AKP Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi Tok
AK Parti Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok´u yeniden aday gösterdi.
Zorluoğlu Baba Ocağında
Zorluoğlu Baba Ocağında
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu Çaykara İlçemizde çeşitli Ziyaretlerde bulundu.
Avcılar Belediye Başkanı adayı İbrahim Ulusoy oldu
Avcılar Belediye Başkanı adayı İbrahim Ulusoy oldu
AK Parti Avcılar Belediye başkan adayı Çaykaralı hemşehrimiz Dr.İbrahim Ulusoy oldu.
Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan oldu
Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan oldu
İstanbul Fatih Belediye Başkan adayı Çaykaralı hemşehrimiz Ergün Turan oldu.
Haşim Baltacı Tekrar Arnavutköy Belediye Başkan Adayı
Haşim Baltacı Tekrar Arnavutköy Belediye Başkan Adayı
AK Parti´nin Arnavutköy Belediye Başkan adayı tekrar Çaykaralı hemşehrimiz Ahmet Haşim Baltacı oldu.
Çaykaralı Av.Neşe Fazlıoğlu Mert Gaziosmanpaşa için yola çıktı
Çaykaralı Av.Neşe Fazlıoğlu Mert Gaziosmanpaşa için yola çıktı
İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi için Belediye Başkan aday adaylığı için müracaat eden Çaykaralı Belediye Başkan aday adayı Av. Neşe Fazlıoğlu Mert, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Nurhayat Zaim Arhavi´de Başkan Adayı
Nurhayat Zaim Arhavi´de Başkan Adayı
Bölgemizin Eğitim alanında yetiştirdiği en önemli değerlerden İnşaat Yüksek Mühendisi Nurhayat Zaim Artvin İli Arhavi Belediye Başkanlığı için AK PARTİ´den Aday Adaylığı Başvurusu gerçekleştirdi
Refik Korkmaz Çaykara MHP Belediye Başkan Adayı
Refik Korkmaz Çaykara MHP Belediye Başkan Adayı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Çaykara MHP Belediye Başkan adayı Refik Korkmaz oldu.
Doğduğum Topraklara Hizmete Geldim
Doğduğum Topraklara Hizmete Geldim
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı hemşehrimiz Murat Zorluoğlu Trabzon´a geldi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Vali Murat Zorluoğlu Oldu!
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Vali Murat Zorluoğlu Oldu!
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Çaykaralı hemşehrimiz Van Valisi Murat Zorluoğlu oldu.
İYİ Parti´nin Trabzon Büyükşehir adayı Atakan Aksoy oldu!
İYİ Parti´nin Trabzon Büyükşehir adayı Atakan Aksoy oldu!
İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Prof. Dr. Atakan Aksoy´u açıkladı.
Vali Zorluoğlu Trabzon Büyükşehir Adayı mi?
Vali Zorluoğlu Trabzon Büyükşehir Adayı mi?
31 Mart 2019´da gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Trabzon Büyükşehir adayı Çaykaralı hemşehrimiz Van Valisi Murat Zorluoğlu gösterileceği iddia edildi.
İbrahim Ethem Aslanoğlu, Aday Adaylığını Açıkladı
İbrahim Ethem Aslanoğlu, Aday Adaylığını Açıkladı
İbrahim Ethem Aslanoğlu Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlerde Çaykara Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu.
Köseoğlu "Ben de Varım" Dedi
Köseoğlu "Ben de Varım" Dedi
AK Parti Trabzon eski milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
İbrahim Çelebi Çaykara İçin Bende Varım Dedi
İbrahim Çelebi Çaykara İçin Bende Varım Dedi
Trabzon Belediyesi İcra Takip Şube müdürü İbrahim Çelebi, AK Parti Çaykara Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Çaykara Belediye Başkanlığına Kadın Aday Adayı
Çaykara Belediye Başkanlığına Kadın Aday Adayı
31 Mart 2019´da yapılacak olan Yerel Seçimleri öncesinde Çaykara Belediye Başkanlığı için ilk kadın aday adayı Betül Çakır oldu.
Eski Belediye Başkanı Gedikoğlu, Aday Adayı Oldu
Eski Belediye Başkanı Gedikoğlu, Aday Adayı Oldu
TİSKİ Yönetim Kurulu üyesi, eski Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu AK Partiden aday adayı oldu.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi