Demirkapı Mahallesinin Çehresi Değişecek
Çaykara Demirkapı Mahallesi Muhtar Adayı Kadir Turan, “İlçemizin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan mahallemizin daha çok hizmet alması için gecemi gündüzüme katmaya hazırım" dedi.
Tarih: 17.12.2018 11:44:13/ 2705okunma / 0yorum

31 Mart 2019´da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Çaykara Demirkapı Mahallesi´nden turizm işletmecisi Kadir Turan muhtarlığa aday olduğunu belirterek,” bölgemizde Uzungöl´den sonra en önemli turizm merkezi haline gelen Mahallemizin birçok sorununu çözmek için aday oluyorum,” dedi./resimler/2018-12/17/1151159840024.jpgTURİZM MERKEZİ DEMİRKAPI HİZMETLERİN EN İYİSİNE LAYİKTIR

Birbirinden güzel çiçekleri, havası, suyu muhteşem tabiatı, adeta yeryüzündeki cenneti andıran ve yemyeşil doğası ile Çaykara İlçemizin en güzel Mahallelerinden bir tanesi olan Demirkapı, hem kendi doğal güzelliği hem de çevresinde bulunan doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından büyük bir ilgi görüyor. Bu kadar yoğun ilgi gören doğa harikası bir mahallenin beraberinde birçok sorunu ortaya çıkmıştır. Yıllardır bu bölgede yaşayan ve turizm işletmecisi olarak mahallemizin tüm sorunlarını yakından biliyorum. Halkımızın bu görevi bana layık görürse, mahallemize en iyi şekilde hizmet edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Demirkapı mahallesinin çehresini değiştireceğime inanıyorum. Onun için bu göreve talibim, desteğinizi bekliyorum./resimler/2018-12/17/1151530934423.jpgNİÇİN MUHTAR ADAYI OLDUM?                             

Demirkapı mahallemizde son yıllarda gelişen Arap turizmi dolayısıyla Uzungöl´den sonra en çok tercih edilen bir yeri oldu. Bir turizmci olarak katkı vermem gerektiğini düşündüm. Mahallemdeki kanaat önderi olarak bilinen büyüklerim, bazı komşularımın arkadaşlarımın önerisi, teklifi ile aday olmaya ikna edildim. Ayrıca yıllardır var olduğu gerçek olan aşağı mahalle ve yukarı mahalle ayrışımına son vermek için aile olarak konumuz gereği aday olmamın faydalı olacağı kanaati ile aday olmaya karar verdim.        

/resimler/2018-12/17/1152327341433.jpgMUHTAR ADAYI OLARAK VAATLERİNİZ NELERDİR?     

1-Emekli olmam ve Demirkapı da otelimizin olması dolayısıyla kış döneminde birkaç ay hariç gece-gündüz mahallemde olacağım. 

2-Demirkapı Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ile işbirliği içinde çalışacağım. Derneğin faaliyetlerine katkı sağlayacağım 

3-Seçildikten sonra mahallemin tecrübeli ve yaşlılarından oluşan İSTİŞARE HEYETİ oluşturacağım. Önemli kararları onların onayından sonra uygulayacağım. 

4-Çaykara Kaymakamlığı, Çaykara Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesinin mahallelere yaptığı hizmetlerden yararlanmak için ihtiyar heyeti üyelerimizle birebir takip ederek yararlanmaya çalışacağım. Yukarı mahalle camii-Abdurahmanlar Mahallesi arası. Turanlar ve Alkan aileler arasındaki yolun betonlanması yaptırılacak Ayrıca Aşağı mahallede yapılmamış beton yollar ile Köprü- Hasangiller arası. Eski okulumuz olduğu mahalle yolu ile Yeni açılan Keleşler mahalle yolu beton veya asfalt kaplaması yaptırılacak. Ödeneği bu yıla devreden Silanlo ile Mal köprüsü arasında yarım kalan taş kaplama işinin tamamlanması için gerekli çalışmalar yapılacak

/resimler/2018-12/17/1155102813344.jpg5-Eski Okul binası derneğimiz ve mahalle sakinlerinin ortak kararı ile aktif hale getirilecek. 

6-Balikgölü ve Aygır gölünün yanı sıra Karagöl ve Sarıçiçek gölünün turizme daha aktif katkı yapması için Özel Çevre Koruma Genel Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesine projeler sunulacak. 

7- Çığ gelen bazı yerlerin Orman Genel Müdürlüğünce ıslah edilmesi için var olan projelerin uygulamaya geçmesi sağlanacak. 

8-Mahallemizin var olan imar planında revizyona ihtiyaç olduğu için Özel Çevre ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi nezdinde gerekli girişimler yapılacak. 

9-Turizm yanı sıra hayvancılık için uygun olan mahallemizde HAYVANCILIĞIN gelişmesi için çalışma yapılacak 

10-Öncelikke aşağı Mahalle´nin KANALİZASYON sorununu çözmek için çalışma yapılacak. Daha sonra Yukarı mahalle, Hasangiller ve Silanlo mahallerinin kanalizasyon projeleri takip edilecek. 

11-Yukarı mahalle Kur´ an kursu faaliyete geçirilecek aşağı mahalle cami lojmanı iyileştirilecek. 

12-Gençler için spor sahası ve çocuklar için çocuk oyun bahçesi yaptırılacak. 

13-Mahallemiz de uygun yerlerde Ağaçlandırma çalışması yapılacak. 

14-Küçük yayla ve Büyük yayla yolları iyileştirilerek ve yapılaşma ile ilgili sorunlar da mahalle halkımıza eşit ve adaletli davranılacak. 

15-Türktelekom (Avea) telefonları için verici ve yansıtıcı kurulması için Telekom Başmüdürlüğünden takip işlemleri yapılacak. 

16-Doğu Karadeniz´de yapılmakta olan YEŞİL YOL güzergâhından yararlanılması ve Demirkapı -Bayburt bağlantı yolunun iyileştirilmesi için çalışma yapılacak. 

17-Uzungöl-Demirkapı mahallesinden Aygır gölüne giden yol güzergâhı üzerinde yöresel ürünlerin satıldığı ahşap büfe ve satış yerleri ve WC´ler yaptırtılacak. 

18-Mahallemizin SU güzergâhındaki eksik olan işleri ıslah ettirilecek. 

19- Özellikle bölgemizin en önemli sorunu olan çevre kirliliği ve çöp konusunda ciddi çalışmalar yapılarak turizm bölgesine yakışır temiz bir mahalle ortaya çıkaracağız. 

20-Hasangilller ve Alağı mahalle arasındaki tali yol ulaşıma açılacak. 

21-Üniversiteyi kazanan yetim ve öksüz öğrencilere burs temin edilecek. 

22-Acil durumlarda Helikopterin inebileceği HELİKOPTER PİSTİ yaptırılacak. 

23-Camilerin Çevre düzenlemesi ve oturak ve birçok eksikleri tamamlanacak./resimler/2018-12/17/1156302189907.jpg24-Yaz döneminde mahalle halkının yoğun olduğu haftalarda Cuma ve Cumartesi günü akşamları Uzungöl-den Demirkapı mahallesine gidip Pazartesi sabah erken dönecek şekilde servis hizmeti verilmesi için Çaykara tur ve Büyükşehir Belediye nezdinde girişimlerde bulunulacak. 

25-Bazı yerlerde eksik olan6 YANGIN VANALARI yaptırılacak. 

26-Mahallemizin komşusu olan ANZER yaylasında üretilen balın emsali bedelle üretilmesi için çalışma yapılacak. BAL üreticisi sayısının artması için yardımcı olunacak. Kovan sayısı artırılacak. 

27-Hayvan Ağılları yapılması için çalışma yapılacak. 

28- 7 /24 Mahalle sakinlerinin talepleri ile yakından ilgilenilecek. Mesai günü ve Cumartesi -Pazar her saat vatandaş oteldeki işyerimde beni bulabilecek. 

29- Önceliğimiz Mahallemizde Turizmin geliştirilmesi ve her kesimin turizmden eşit şekilde yararlanması için çalışmalar yapılacak. 

30- Yolların tamamı beton veya asfalt yaptırılacaktır. 

31-Bürokraside etkin olan bürokratlarımızın konumlarından mahalle halkımız lehine olabilecek yardımlardan yararlanmak için azami hassasiyet ve gayret gösterilecek. 

Halka hizmet Hakka hizmet anlayışı ile Demirkapı mahallemize hizmet için adayım. Beni bu iş için teşvik eden mahalle halkına teşekkür ediyorum. Allah ´ın izniyle çittiğim bu yolda vatandaşlarımızı mahcup etmeyeceğime inanıyorum.

NİYETİ İYİ OLANIN AKIBETİ´DE İYİ OLUR.

Haber: Çaykara Gündem Gazetesi
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
Çaykara´da Tüketici Hakem Kurulu Takdir Belgelerini Aldı
1995 Yılından bu yana yürürlükte olan Tüketici Bilgi Sistemi ile Yetki Alanlarının yeniden belirlenmesi sebebi ile İlçemizde Görev Yapan en son üyeler olan “Tüketici Hakem Kurulu” Üyelerine Takdir Belgeleri Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem tarafından takdim edildi.
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara Kendi Fidanlarını Dikti
Çaykara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Organize edilen Proje kapsamında Çaykara hükümet Konağı Peysaj çalışması gerçekleştirildi.
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara´da Kullanılmayan Boş Ev Yandı
Çaykara Eğridere Mahallesinde Kullanılmayan boş ev tamamen yandı.
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
Çaykara Belediye Başkanlığı için Hangi Adaya Oy vereceksiniz?
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Çaykara´da Belediye Başkan adayı olan siyası parti ve Bağımsız aday için sitemiz anket düzenledi.
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Manavoğlu Uzungöl´de Muhtar Adayı
Karadeniz Turizminin en önemli Merkezlerinden Uzungöl´de Uzungöl´ün Genç Turizmcilerinden Hayri Manavoğlu da Muhtar Adaylığını açıkladı.
Sorularla Uzungöl
Sorularla Uzungöl
Uzungöl´ün Tarihsel Geçmişi İle İlgili Hazırladığımız Sorularla Uzungöl Yazımızın Birinci Bölümü İle Karşınızdayız.
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Çaykara ve Bizim Kurtuluş Bayramlarımız!
Hemşehrimiz, Eczacı Necdet Durgun ´un kaleminden “BİZİM KURTULUŞ BAYRAMLARIMIZ” adlı makaleyi yayınlıyoruz.
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Çaykara´da Doğa Katliamları ve Duyarsızlık!
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Kemal Çuman´ın kaleme aldığı "ÇAYKARA´DA DOĞA KATLİAMLARI VE DUYARSIZLIK"adlı makalesini siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Taşkıran Barış Manço´yu Andı
Bundan 20 sene önce 1 Şubat 1999 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi sonrasında Tüm Ülkemizi göz yaşlarına boğarak aramızdan ayrılan Devlet Sanatçısı Barış Manço Taşkıran Eğitim Kurumlarında gerçekleştirilen bir Tören ile anıldı
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odasında Sami Turgut Dedi
Çaykara Ziraat Odası Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirildi.Seçime tek Aday olarak katılan Sami Turgut yeniden Başkanlığa seçildi.
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarihte Uzungöl Muhtarları
Tarih Boyunca Uzungöl Muhtarlarını Çaykara Gündem Okuyucuları İçin Hazırladık
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara´da Muhtarlar isyan etti!
Çaykara Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı için 32 mahalle muhtarı yaptıkları açıklamada, ‘Turizm yolu üzerinde taş ocağı istemiyoruz´ diyerek seslerini duyurmaya çalıştı.
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
Çaykara´da Muhtarlara Aydınlatma ve Uygulama Paneli
TEDAŞ Tarafından Uygulamaya konulan Aydınlatma ve Uygulama Yönetim Paneli 12 Şubat 2018 Salı Günü Çaykara İlçemizde gerçekleştirildi.
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara´da Taş Ocağına Büyük isyan
Çaykara Ataköy, Çamlıbel ve Çambaşı mahallesinin alt kesiminde Uzungöl yolu üzerinde faaliyet gösteren taş ocağı bölgede yaşayan vatandaşları canından bezdirdi.
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
Kaymakam Çiğdem Yaya Güvenliği Uygulamasında
İçişleri Bakanlığı tarafından Trafikte Yaya Güvenliğinin oluşması sebebi ile gerçekleştirilen kampanya çerçevesinde Çaykara İlçemizde Trafikte Yaya Güvenliği etkinliği gerçekleştirildi.
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Çaykara ve Dernekpazarı´nın Yeni Nüfusu Ne Oldu?
Türkiye nüfusu 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla açıklandı. Yeni sayıma göre, Çaykara ve Dernekpazarı ilçelerinde kaç kişi yaşıyor?
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Baba Oğul´dan Çaykara Tur´a Veda
Uzun senelerdir Çaykara Tur Otobüsleri ile Çaykara İnsanına hizmet veren Uzungöl´lü Şöför Yaşar İnci ve Oğlu Gürkan İnci Çaykara Tur´a veda etti.
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Uzungöl Teleferik yapım sözleşmesi imzalandı
Çaykara ilçesi sınırları içinde bulunan ülkemizin ve Doğu Karadeniz Bölgesi´nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için teleferik projesinde hayaller artık gerçek oluyor.
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
M.Savaş Dündar: “Hizmet İçin Yeniden Adayım”
Çaykara Işıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Savaş Dündar yeniden aday olduğunu açıkladı.
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
Çaykara´da 24 derslikli okul için protokol imzalandı
PTT Genel Müdürlüğü tarafından Çaykara´da yaptırılacak olan 24 derslikli okul protokolü imzalandı.
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykara´da Son Yılların En Büyük Rüzgar Afeti
Çaykarada dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkin devam eden rüzgâr birçok çatının uçmasına neden oldu.
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara´da Tehlikeli Yangın
Çaykara Işıklı mahallesinde akşam saatlerinde ormanlık alanda çıkan yangın korkulu anlar yaşattı.
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
Çaykara´da Bilim Fuarı Rüzgarı
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Etkinlikleri kapsamında 6 Okulumuzun hazırlamış olduğu Proje Bilim Fuarı Organizasyon Komitesi tarafından kabul edildi.
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Kaymakam Çiğdem, Hastaneyi Ziyaret Etti
Çaykara Kaymakamı Salih Çiğdem, Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesini ziyaret etti.
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Uzungöl´de Kar Kalınlığı 50 Santimetreyi Buldu (VİDEO)
Çaykara´da etkili olan kar yağışı nedeniyle mahalleler beyaza büründü. Uzungöl´de Kar kalınlığı 50 santimetreyi buldu.
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine Atandı
Çaykaralı hemşehrimiz Bilal Şentürk Bilecik Valiliğine atandı.
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformundan Vali Ustaoğlu´na Ziyaret
Uzungöl Platformu Üyeleri tarafından ilimizde kısa bir süre önce göreve başlayan Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu´na Hayırlı Olsun Ziyareti gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

Trabzon için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:51 07:37 12:34 14:54 17:13 18:46
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar

 

/resimler/2015-5/15/1603147087579.jpg
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi