İlginizi Çekebilir



  • Perşembe 37 ° / 23 ° Güneşli
  • Cuma 39 ° / 21 ° Güneşli
  • Cumartesi 40 ° / 22 ° Güneşli

Derebaşı Şehitlerini Anma Turnuvasında Grup Maçları Sona Erdi

Çaykara Kaymakamlığı Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Grup Maçları Sona Erdi

DEREBAŞI ŞEHİTLERİNİ ANMA TURNUVASINDA GRUP MAÇLARI SONA ERDİ

Çaykara Kaymakamlığı Tarafından düzenlenen ve Organizasyonu Çaykara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Çaykara Kaymakamlık Kupası Derebaşı Şehitlerini Anma Futbol Turnuvasında Grup Maçları dün akşam oynanan üç karşılaşma ile tamamlandı.

8 Grupta 27 Takımın katılımı ile gerçekleştirilen Turnuvada Gruplarında ilk iki sırada yer alan 16 Takım Kaymakamlık Kupasında Son 16 Eleme Grubuna yükselmeyi hak etti.

TURNUVANIN İSMİ DEĞİŞTİ

Çaykara Kaymakamımız Sayın Salih Çiğdem´in Organizatörlüklerinde Turnuvanın Organizasyonunu gerçekleştiren Çaykara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü  tarafından dün Tüm Ülkemizin alkışlaması gereken Örnek bir karar çıktı.

10 Mayıs 2019 Cuma Günü Derebaşı Virajlarında kaybolan Gazeteci Abdülkadir  Nişancı yı  Arama Kurtarma çalışmalarını gerçekleştirirken dere sularına kapılarak Şehit olan Jandarma Astsubay Mustafa Gidergelmez ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Eyüp Kapaklıkaya´nın anısına Turnuvanın ismi ?ÇAYKARA KAYMAKAMLIK KUPASI DEREBAŞI ŞEHİTLERİNİ ANMA FUTBOL TURNUVASI? olarak değiştirildi.

KURA ÇEKİMİ BU GÜN

Son 16 Turu Kura çekimi 19 Mayıs 2019 Pazar Günü(Bu gün) saat 13.00´de Çaykara Kaymakamlığıo Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek

Çaykara Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Yusuf Kurt´un yönetiminde gerçekleştirilecek olan Kura Çekimine son 16´ya kalmayı başaran 16 kulübümüzün temsilcileri katılacak

Bilgisayar Ortamında gerçekleştirilecek olan Kura çekiminde Gruplarını Lider olarak tamamlayan Takımlara 2´şer Puan,Grup ikincilerine ise 1´er puan verilecek.Bu uygulama ile Grup Birincilerinin eşleşmemeleri sağlanmış olacak.Bu Şekilde Grup Birincileri diğer Grupların ikincileri ile eşleşmiş olacaklar.

D GRUBUNUN KRALI ZENO SPOR

D Grubunda Gruptan daha önce çıkmayı garantileyen Zeno Spor ile Çambaşı Spor dün akşam Grup Birinciliği için sahaya çıktılar.

Karşılaşmada baştan sona rakibinden üstün bir oyun ortaya koyan Zeno Spor Futbol Takımı karşılaşmadan 6-1 gibi farklı bir skor ile galip gelerek D Grubunu Lider tamamlamayı başardı./resimler/2019-5/19/0927040963696.jpgTurnuvanın Güçlü ve İddialı Ekiplerinden Zeno Spor D Grubundan Lider Çıkmayı Başardı

Grupta 1 puanı bulunan Çambaşı Spor ise Grubun diğer ekibi Şahinkaya Spor ile aynı puana sahip.İki ekip arasında oynanan karşılaşma 0-0 berabere sona ermişti.

Ancak Karşılaşmanın ardından kullanılan penaltı atışlarında rakibine 4-2 üstünlük sağlamayı başaran Çambaşı Spor Rakibine ikili averajda üstünlük sağlayarak son 16 biletini cebine koymayı başardı./resimler/2019-5/19/0930054092203.jpg  

BİRİNCİ TAKIM

 

İKİNCİ TAKIM

MAÇ TARİHİ

MAÇ SAATİ

ZENO SPOR

1

ÇAMBAŞI SPOR

18.05.2019

22.00

ŞAHİNKAYA SPOR

BAY

 

 

 

 

 

 

D GRUBU PUAN DURUMU

S.N

TAKIM

OM

G

B

M

AG

YG

PUAN

1

ZENO SPOR

2

2

-

-

11

3

6

2

ÇAMBAŞI SPOR

2

1

-

1

1

6

1

3

ŞAHİNKAYA SPOR

2

-

1

1

2

5

1

 E GRUBUNUN LİDERİ KARAÇAM SPOR

E Grubunda dün akşam ilk olarak Karaçam Spor ile Jandarma Spor Takımlarının karşı karşıya gelmesi gerekiyordu.

Ancak hem Jandarma Spor´un Grupta İddiasının kalmamış olması hem de sadece 1 gün önce Derebaşı Virajlarında yaşadığımız ve iki askerimizin ŞEHİT Olmasına sebep olan kaza sebebi ile Jandarma Spor Futbol Takımımız karşılaşmaya çıkmadı./resimler/2019-5/19/0931172687387.jpgTurnuvamızın En Özel,En Güzel Takımlarından Jandarma Spor

Bu durumda kazansa bile Grupta hiçbir iddiası olmayan Jandarma Spor Turnuva kuralları gereği bu karşılaşmada 3-0 hükmen yenik sayıldı.

Burada bir yanlış anlamayı düzeltelim.Dün akşamki karşılaşmaya Jandarma Gücü çıkmış olsa ve maçı kazansa dahi E Grubunda durum değişmeyecekti.

Karaçam Spor Yine Grup Lideri olarak,Haros Spor ise yine Grup İkincisi olarak son 16 Yükselme Grubuna kalacaktı./resimler/2019-5/19/0932306126433.jpgKaraçam Spor Başarı Çizgisini Geçen Sene Kaldığı Yerden Devam ettiriyor

Bu maçın ardından Karaçam Spor Grupta oynadığı 3 maçı da kazanarak ve Grup Lideri olarak son 16 biletini cebine koymayı başardı

HAROS OGENEM SPOR NEFES KESTİ

E Grubunun en çetin maçında Ogenem Spor ile Haros Spor karşı karşıya geldiler.

İki 3 Puanlı ve kazanan ekibin son 16 biletini cebine koyacağı maç adeta nefes kesti./resimler/2019-5/19/0934268473006.jpgTurnuvanın Renkli Takımlarından Ogenem Spor Tüm Çaykara Halkından Kocaman Bir alkışı Hak Etti

Karşılaşmanın ilk yarısında 1 gol bulan Haros Spor 1 gol de ikinci yarıda buldu.Ve bu zevkli ve çekişmeli karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı./resimler/2019-5/19/0935598630423.jpgKupanın Güçlü Ekiplerinden Haros Spor 2019 Yılında da Gruplardan Çıkmayı Başardı

Bu sonucun ardından Grupta 6 Puana yükselen Haros Spor Karaçam Spor´un ardından Grup ikincisi olarak Çeyrek Final biletini cebine koymayı başardı.

TEŞEKKÜRLER OGENEM SPOR

Ogenem Spor?Kaymakamlık Kupasına Karaçam Mahallemizden katılan 3 takımdan bir tanesi.

Azimleri,mücadeleleri ve centilmenlikleri ile turnuvaya farklı bir renk ve güzellik kattı Ogene´nin Uşakları?

Bizler Çaykara Halkı olarak onları Tribünden izlerken büyük bir keyif alarak izledik.

Teşekkürler Çocuklar?Turnuvaya kattığınız renk ve güzellik için.

ÜÇÜNCÜ  HAFTA

BİRİNCİ TAKIM

 

İKİNCİ TAKIM

MAÇ TARİHİ

MAÇ SAATİ

KARAÇAM SPOR

3

0

JANDARMA GÜCÜ

18.05.2019

23.00

OGENEM SPOR

0

2

HAROS SPOR

18.05.2019

24.00

E  GRUBUNDA PUAN DURUMU

S.N

TAKIM

OM

G

B

M

AG

YG

PUAN

1

KARAÇAM SPOR

3

3

-

-

10

1

9

2

HAROS SPOR

3

2

-

1

6

5

6

3

OGENEM SPOR

3

1

-

2

3

4

3

4

JANDARMA GÜCÜ

3

-

-

3

1

10

0

İŞTE SON 16 TAKIM

Bu sonuçların ardından 8 Gruptan son 16´ya yükselmeyi başaran Takımlar da belli oldu.İşte o 16 Takım ve Gruplardaki dereceleri

A GRUBU

1.TAŞLIGEDİK SPOR

2.RAŞİ SPOR

B GRUBU

1.UZUNGÖL SPOR

2.ZEKİ BİLGE SPOR

C GRUBU

1.ASES 1845

2.TAŞKIRAN SPOR

D GRUBU

1.ZENO SPOR

2.ÇAMBAŞI SPOR

E GRUBU

1.KARAÇAM SPOR

2.HAROS SPOR

F GRUBU

1.ESKİ GENÇLİK SPOR

2.ALİSİNOS SPOR

G GRUBU

1.YEŞİLALAN MİLLİ GENÇLİK SPOR

2.ÇAM OTEL SPOR

H GRUBU

1.EĞRİDERE SPOR

2.KUŞMER SPOR

Haber: Hilmi Kanık