İlginizi ÇekebilirDernekpazarı Kaymakamı Adıgüzel göreve başladı

Dernekpazarı Kaymakamlığına atanan Anıl Adıgüzel görevine başladı

20 Mayıs 1990 da ilçe olup,1 Mayıs 1991 yılında teşkilatlanmaya başlayan İlçemizle yaşıt, yeni kaymakamımız Anıl Adıgüzel 29 Mayıs 1991 yılında Merzifon'da doğdu. Liseyi İstanbul/Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi'nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde okudu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Dış Ticaret Bölümü' nü tamamladı. 2013 yılı yaz döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi' nde stajını tamamladı ve özel sektörde çeşitli firmalarda çalıştı. 2016 yılında Vergi Denetim Kurulu' nda Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine başladı. 2017 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak mesleğe ilk adımını attı. Afyonkarahisar/ Sinan paşa' da vekil kaymakam olarak görev yaptı.

İngiltere University of Sheffield'da yabancı dil eğitimi aldı. Evli ve bir çocuk babası olan Kaymakamımız Anıl Adıgüzel, iyi İngilizce bilmektedir.  İçişleri Bakanlığının 2021/412 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan atama listesine göre Kaymakamımız Murat Yıldız ın Diyarbakır Vali yardımcılığına atanması kararnamesi ile Konya Doğanhısar kaymakamı iken ilçemiz kaymakamlığına atanan, Anıl Adıgüzel 6 Ağustos 2021 de göreve başladı.

Kendisi ile yaptığım danışma ziyaretimde güler yüzlü sıcak karşılaması beni ziyadesi ile mutlu etti. Makam ziyaretleri ve danışma aşamasından sonra halkı ve çevreyi tanımaya, peşinden de ilçe ile ilgili çalışmalara başlayacağını belirtti.

Atanması ile ilgili haber sonrası düşüncelerini sordum;

Karadeniz bölgesi çocuğu olduğunu amma hayatının ve görev yerlerinin Karadeniz dışında olduğunu belirtti. Doğası ile karşılaştığı insanlarla şirin ve sevimli, sorunsuz bir ilçeye atanmış olmanın mutluluğunu yaşadığını gözlemledim. En kısa zamanda başlayan projelerin devamı ve yeni projeler üzerinde çalışacağını belirtti.

Şahsım ve ilçem adına teşekkür ederek başarı diledim.

Not : Maskeler sadece fotoğraf çekilirken çıkarıldı.

Haber: Fahri Düzenli